Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Wikipost
Aktualne zestawienie kart "dla podróżników" znajduje się w regularnie aktualizowanym poście @seal:

dla-podroznika,181,1454&p=1567188#p1567188


Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 3687 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11 ... 185  Następna
Autor Wiadomość
#141 PostWysłany: 29 Gru 2013 23:09 

Rejestracja: 22 Gru 2013
Posty: 15
Kyrtap napisał(a):
Mam takie pytanie.

Macie pomysł jak najtaniej uzyskać czeskie korony?
Cena w Kantorze Walutowym Aliora to ok. 0,152, a cena w kantorze lokalnym to 0,165.
Kruczek jest taki, że z Aliora nie mogę wypłacić, musiałbym przelać na czeskie konto i wypłacić w Czechach - a konta w czeskim banku nie mam.

Natomiast jak wychodzi płatność kartą w PLN bądź walutową - jaki bank organizuje coś takiego najtaniej?
Mam konta w paru bankach, do tego pełen zestaw kart z Walutowego.
Jakiś pomysł?

Taka sama sytuacja odnosi się również do innych walut.

Tapatalk SGS III - i9300


Także szukałem jakiegos taniego rozwiazana na zdobycie koron czeskich w związku z wyjazdem na sylwka do Pragi, lecz jedyna możliwością to stacjonarne kantory. Co prawda u mnie kurs wachał sie w granicach 0.155 wiec jakiejś tragedi nie ma.
Więc pozostaje Ci chyba, odwiedzic jakis stacjonarny kantor, ale mogę się mylić.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Lato w Grecji: Ateny i wyspa Egina za 440 PLN (loty z Katowic + prom) Lato w Grecji: Ateny i wyspa Egina za 440 PLN (loty z Katowic + prom)
Bezpośrednie loty do Alicante z Gdańska za 260 PLN. Dużo terminów Bezpośrednie loty do Alicante z Gdańska za 260 PLN. Dużo terminów
#142 PostWysłany: 29 Gru 2013 23:10 

Rejestracja: 24 Lis 2013
Posty: 102
Tak też się to pewnie skończy.
Rozważam jeszcze dwie opcje - wymiana przy samej granicy, albo już za granicą. I tutaj dwie opcje. Albo PLN->CZK albo EUR->CZK.

Muszę dokładnie rozważyć wszystkie opcje.
Sprawa nie jest na już, bo dopiero na początek lutego, ale lubię mieć wszystko wcześnie ułożone :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#143 PostWysłany: 29 Gru 2013 23:14 

Rejestracja: 22 Gru 2013
Posty: 15
Przy samej granicy ceny wymiany sa zdecydowanie wieksze, wiec jak masz mozliwość wymiany u siebie w rozsadnej cenie to wymieniaj tam.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#144 PostWysłany: 29 Gru 2013 23:26 

Rejestracja: 24 Lis 2013
Posty: 102
Pamiętam jak będąc w podstawówce lat temu kilka byłem na wycieczce w Czechach.
Korony kupiłem po kursie x i mieli dostępne wyłącznie duże nominały - już teraz nie pamiętam, ale musiałem wziąć jeden banknot, który był 2x więcej wart niż planowałem zabrać w ogóle.
Przy samej granicy, kurs nie dość, że był identyczny to dodatkowo mieli każdy nominał.

Poszukam dobrze, może jakiś przygraniczny kantor ma swoją stronę i aktualne kursy.

Edit: Posprawdzałem trochę.
Kurs w moim regionie waha się w przedziale 0,161-0,165. W jednym tylko znalazłem 0,159.
Pierwszy lepszy kantor przy granicy (Lubawka) - 0,1525.
Nie mam wątpliwości, sprawdzę jeszcze chwilę przed wyjazdem, ale na 90% kupuję przy granicy.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#145 PostWysłany: 29 Gru 2013 23:42 

Rejestracja: 22 Gru 2013
Posty: 15
Moze żależy to też od miejscowosci przygranicznej? Ja kierowałem sie Cieszynem w którym bywam kilka razy w roku :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#146 PostWysłany: 30 Gru 2013 00:00 

Rejestracja: 24 Lis 2013
Posty: 102
Pierwszy lepszy kantor w Cieszynie - 0.1512. Nic tylko brać, świetny kurs :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#147 PostWysłany: 30 Gru 2013 01:00 

Rejestracja: 18 Lis 2010
Posty: 313
niebieski
Kyrtap napisał(a):
Mam takie pytanie.

Macie pomysł jak najtaniej uzyskać czeskie korony?
Cena w Kantorze Walutowym Aliora to ok. 0,152, a cena w kantorze lokalnym to 0,165.
Kruczek jest taki, że z Aliora nie mogę wypłacić, musiałbym przelać na czeskie konto i wypłacić w Czechach - a konta w czeskim banku nie mam.




http://goo.gl/maps/XbsB6 - tutaj jest świetny kantor bardzo niski spreed. Najlepsze ceny jakie widzialem w Pradze, jesli masz dużo kasy możesz w dodatku wymieniać jako VIP.

Ich strona: http://www.exchange.cz/deviza.php
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#148 PostWysłany: 30 Gru 2013 01:02 

Rejestracja: 24 Lis 2013
Posty: 102
Rzeczywiście, kursy niezłe, szczególnie przy wyższych kwotach.

Dzięki za info.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#149 PostWysłany: 01 Sty 2014 15:55 

Rejestracja: 04 Wrz 2013
Posty: 191
Loty: 18
Kilometry: 72 648
Anonymous napisał(a):
Z tego co wiem to karty Kantoru Walutowego Alior sa rozliczane po kursach Mastercarda. Tak mi powiedziano na infolinii jak pytalem jak rozliczają hrywnę.

A w jaki sposób rozlicza Mastercard transakcje w egzotycznych walutach (np. MYR-EUR-PLN czy bezpośrednio MYR-PLN)?
Inaczej zadając pytanie: bardziej opłaca się założyć kartę w kantorze do konta w złotówkach, dolarach, euro czy wszystko jedno?
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#150 PostWysłany: 01 Sty 2014 23:22 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 31 Maj 2010
Posty: 482
niebieski
najkorzystniejsza jest karta rozliczana w USD. wtedy wszystkie waluty egzotyczne są przeliczane na USD po kurcie mastercard (najkorzystniejszy).
tutaj znajdziesz kursy MC- https://www.mastercard.com/global/currencyconversion/
a tutaj masz szczegóły jak wygląda rozliczanie karta w Aliorze (kantor, sync i normalny bank) - http://blog.blaut.biz/2013/05/mechanizm ... bzwbk.html

TomGSM napisał(a):
Zna ktoś kartę kredytową (poza kartą Polbank/Era) rozliczaną po kursach Visy/Mastercarda? Chciałbym nią płacić od Chin po Australię a nie za bardzo uśmiecha mi się podwójne przewalutowanie czy kilkuprocentowe prowizje od przewalutowania.


Szukałem trochę po internecie i chyba jest to jedyna karta która ma takie przewalutowanie.
Jestem w sumie w podobnej sytuacji co Ty (od Chin po Australię) i zdecydowałem się na opcję: karta Alior kantor w USD + KK Polbanku (jeszcze jej nie mam). Wyszło mi, że tak jest najkorzystniej.
Ciekawe jest to, że wypłata w bankomacie w przeliczeniu do ok 200zł jest tańsza KK Polbanku niż druga i następne wypłaty kartą Aliora. KK ma 4% transakcji (czyli 8zł przy wypłacie 200zł) a karta USD 9zł. Jednak ogólnie lepiej jest wypłacać większe kwoty jednorazowo wtedy cała transakcja wychodzi taniej.

Myślę, że warto trochę USD teraz kupić bo czytałem kilka dni temu, że dolar ma najniższy kurs od ~2lat. Wiadomo, że może być taniej ale mimo wszystko 3zł za dolara to dobry kurs.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#151 PostWysłany: 02 Sty 2014 14:49 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 02 Sty 2014
Posty: 72
Loty: 4
Kilometry: 8 456
To i ja coś naskrobie od siebie.

Posiadam konto w ALior Sync, do tego konta mam kartę debetową mastercard. Nie płacę za nią ani złotówki.
Byłem w sierpniu w Turcji i wypłacałem kilka razy pieniądze z ich lokalnego banku nie płacąc ani złotówki za wypłate oraz nie płacąc prowizji za przewalutowanie, a pieniądze były wypłacane w ich walucie czyli w Lirach i wychodziło mi to korzystniej niżeli wymiana w kantorze na miejscu. Dodam że przewalutowanie jest z USD i potem na walutę krajową w której się znajdujecie.
Żadnej prowizji, żadnych opłat czy przy wypłatach z bankomatów czy przy płatnościach w sklepach.
Tą kartą płacę również za wszelkie rezerwacje lotów, hoteli, zakupów w internecie.
Według mnie nie potrzebne konto walutowe.

Za dwa tygodnie lecę na cypr i również będę korzystał tylko i wyłącznie z karty a przy sobie będę miał małą ilość Euro w gotówce.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#152 PostWysłany: 02 Sty 2014 15:23 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 31 Maj 2010
Posty: 482
niebieski
z opisy wynika, że masz rachunek osobisty rozliczany w PLN.
więc powiem Ci, że tak różowo tak jak piszesz to nie jest. zgadza się, że nie ponosisz opłaty za wypłatę, prowadzenie rachunku, przewalutowanie ale zobacz sobie na kurs synca i kurs nbp. to wtedy będziesz wiedział gdzie znajduje się opłata :)

kurs NBP z dzisiaj - 4,1472 PLN
kurs synca z dzisiaj - 4.3306 PLN

kurs większy o ok. 4,3%.
kursy w kantorze aliora zbliżone są do kursów NBP (o 14:20 4,1803 PLN).

wypłaty synckiem są bardziej opłacalne od karty kantora w USD (od 2 wypłaty w miesiącu) do kwoty ok 190zł.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#153 PostWysłany: 02 Sty 2014 15:31 

Rejestracja: 24 Lis 2013
Posty: 102
Popieram @mordek.
Sync ma straszne kursy przeliczeniowe. Sam dolar jest już bardzo drogi.
Faktem jednak jest, że małe kwoty opłaca się wypłacać - wypłaty zagraniczne są darmowe jeśli dobrze pamiętam.

P.S. Kursy w Kantorze Aliora bazują bezpośrednio na rynku forex.

Tapatalk SGS III - i9300
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#154 PostWysłany: 02 Sty 2014 16:09 

Rejestracja: 04 Wrz 2013
Posty: 191
Loty: 18
Kilometry: 72 648
mordek napisał(a):
najkorzystniejsza jest karta rozliczana w USD. wtedy wszystkie waluty egzotyczne są przeliczane na USD po kurcie mastercard (najkorzystniejszy).
tutaj znajdziesz kursy MC- https://www.mastercard.com/global/currencyconversion/
a tutaj masz szczegóły jak wygląda rozliczanie karta w Aliorze (kantor, sync i normalny bank) - http://blog.blaut.biz/2013/05/mechanizm ... bzwbk.html

Szukałem trochę po internecie i chyba jest to jedyna karta która ma takie przewalutowanie.


A co to za karta rozliczna w EURO z BZWBK z powyższego linku?
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#155 PostWysłany: 02 Sty 2014 16:26 

Rejestracja: 08 Paź 2013
Posty: 588
Loty: 65
Kilometry: 132 127
niebieski
to może ja dodam coś od siebie:

- używam konta walutowego EUR w pekao - do niego mam wypukłą Vise. Za konto płacę 0,99 EUR, a wypłaty mam darmowe w całej sieci UniCredit
- dodatkowo mam KK w PKO (Orlen Vitay) którą chcę zmienić na Wizza w City

Taki zestaw sprawdza się w strefie Euro bo ile wydam tyle mam pobrane z konta, a walutę zazwyczaj wymieniam z dużym wyprzedzeniem w kantorach internetowych z opcją polowania na kurs.

Niestety jest to raczej średnia opcja na kraje poza Europą i Europę bez Euro, dlatego kombinuję nad otwarciem drugiego subkonta w USD i jeśli się nie mylę to będę miał przeliczanie lokalna waluta - USD po kursie operatora (muszę to w banku ustalić)

Myślałem też nad rezerwacją za pomocą wypukłej Visy w Euro ale trochę się boję że mogą mi przewalutować EUR-PLN-EUR (w sytuacji gdy podsumowanie rezerwacji jest w PLN)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#156 PostWysłany: 02 Sty 2014 17:03 

Rejestracja: 13 Mar 2013
Posty: 5
mordek napisał(a):
najkorzystniejsza jest karta rozliczana w USD. wtedy wszystkie waluty egzotyczne są przeliczane na USD po kurcie mastercard (najkorzystniejszy).
tutaj znajdziesz kursy MC- https://www.mastercard.com/global/currencyconversion/
a tutaj masz szczegóły jak wygląda rozliczanie karta w Aliorze (kantor, sync i normalny bank) - http://blog.blaut.biz/2013/05/mechanizm ... bzwbk.html

TomGSM napisał(a):
Zna ktoś kartę kredytową (poza kartą Polbank/Era) rozliczaną po kursach Visy/Mastercarda? Chciałbym nią płacić od Chin po Australię a nie za bardzo uśmiecha mi się podwójne przewalutowanie czy kilkuprocentowe prowizje od przewalutowania.


Szukałem trochę po internecie i chyba jest to jedyna karta która ma takie przewalutowanie.
Jestem w sumie w podobnej sytuacji co Ty (od Chin po Australię) i zdecydowałem się na opcję: karta Alior kantor w USD + KK Polbanku (jeszcze jej nie mam). Wyszło mi, że tak jest najkorzystniej.
Ciekawe jest to, że wypłata w bankomacie w przeliczeniu do ok 200zł jest tańsza KK Polbanku niż druga i następne wypłaty kartą Aliora. KK ma 4% transakcji (czyli 8zł przy wypłacie 200zł) a karta USD 9zł. Jednak ogólnie lepiej jest wypłacać większe kwoty jednorazowo wtedy cała transakcja wychodzi taniej.

Myślę, że warto trochę USD teraz kupić bo czytałem kilka dni temu, że dolar ma najniższy kurs od ~2lat. Wiadomo, że może być taniej ale mimo wszystko 3zł za dolara to dobry kurs.


przeczytałam cały wątek i to chyba najlepsza porada jaką ktoś napisał. porównałam ceny i kursy i wyrobię sobie kartę USD Aliora.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#157 PostWysłany: 02 Sty 2014 17:38 

Rejestracja: 04 Wrz 2013
Posty: 191
Loty: 18
Kilometry: 72 648
mordek napisał(a):
Jestem w sumie w podobnej sytuacji co Ty (od Chin po Australię) i zdecydowałem się na opcję: karta Alior kantor w USD + KK Polbanku (jeszcze jej nie mam). Wyszło mi, że tak jest najkorzystniej.

Jestem po telefonach do BZWBK i Polbanku.
Wygląda na to, że karta w kantorze Aliora ma podobne parametry do karty walutowej w BZWBK (z tym, że jedna jest w USD a druga w EUR - co kto woli) - obie są obciążeniowe, obie darmowe (minimum przez pierwszy rok).
Z kredytówkami (niestety tylko MASTERCARD) jest inaczej: Polbank a potem dłuuuugo dłuuuugo nic.
Zastanawiam się dlaczego wszyscy polecają kartę ERA/T-Mobile gdy (podobno-według infolinii) wszystkie karty Mastercard wydane przez Polbank są przeliczane po tych samych kursach. Może dlatego, że jest to jedyna karta w opisie której jest zaznaczone "brak podwójnego przewalutowania przy płatnościach zagranicznych"?
Pytanie do znawców tematu/pracowników Polbanku: jak wygląda przewalutowanie z walut egzotycznych na złotówki (walut których nie ma w MasterCard Currency Conversion Tool)?
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#158 PostWysłany: 02 Sty 2014 18:55 

Rejestracja: 09 Sty 2012
Posty: 256
Loty: 38
Kilometry: 72 453
niebieski
Oprócz Polbanku kredytówkę z przewalutowaniem po kursie organizacji ma jeszcze Get in bank (tylko Visa). Tak przynajmniej wynika z regulaminu, sama nie korzystałam.
Jeśli chodzi o wypłaty z bankomatów kredytówką zagranicą, to trzeba pamiętać, że ewentualna prowizja od transakcji to niejedyny koszt, do takich wypłat nie ma zastosowania okres bezodsetkowy, czyli zawsze będą do zapłacenia odsetki, nawet jeśli kartę spłacamy w terminie.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#159 PostWysłany: 02 Sty 2014 21:16 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 31 Maj 2010
Posty: 482
niebieski
@TomGSM Widzę, że w przypadku kart do kont walutowych w BZWBK dochodzi jeszcze roczna opłata 10E ($ lub ₤). Ale jeśli ktoś dość często wypłacałby pieniądze w bankomatach to ta karta może się bardziej opłacać niż karta Aliora (1,5E vs 0zł i 9zł). Czy BZWBK potwierdził Ci, że karta EUR z innych walut ma przewalutowanie po kursie MC?
Cz wiesz może czy z karty Visa w Polbanku również mają przewalutowanie po kursie organizacji? Znalazłem teraz na jakimś forum informacje, że wszystkie karty Polbanku mają taką funkcjonalność.
Plusem kart MC jest jeszcze ten 1% cashback od pełnych setek. Niby nic a zawsze parę złotych taniej :)

@Kasia111 dzięki za info o Getin. Jak przejrzałem na szybko to ta karta wypada chyba gorzej od Polbanku (brak CB i jak widzę wyższa opłata. w szczegóły nie wchodziłem).
Nie wiedziałem, że wypłaty w bankomatach nie wliczają się w okres bezodsetkowy - dobrze, że dodałaś :). Jak w takim razie wygląda spłata takiej transakcji? Liczone są odsetki do końca okresu czy może należy spłacić tą jedną transakcje?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#160 PostWysłany: 02 Sty 2014 22:20 

Rejestracja: 04 Wrz 2013
Posty: 191
Loty: 18
Kilometry: 72 648
mordek napisał(a):
@TomGSM Widzę, że w przypadku kart do kont walutowych w BZWBK dochodzi jeszcze roczna opłata 10E ($ lub ₤). Ale jeśli ktoś dość często wypłacałby pieniądze w bankomatach to ta karta może się bardziej opłacać niż karta Aliora (1,5E vs 0zł i 9zł). Czy BZWBK potwierdził Ci, że karta EUR z innych walut ma przewalutowanie po kursie MC?
Cz wiesz może czy z karty Visa w Polbanku również mają przewalutowanie po kursie organizacji? Znalazłem teraz na jakimś forum informacje, że wszystkie karty Polbanku mają taką funkcjonalność.
Plusem kart MC jest jeszcze ten 1% cashback od pełnych setek. Niby nic a zawsze parę złotych taniej :)


Jak pisałem wcześniej karta BZWBK jest darmowa przez pierwszy rok: "W przypadku kart MasterCard walutowych nie pobiera się opłaty za pierwszy rok używania pierwszej karty wydanej do danego konta dla Posiadacza i Użytkownika". Nic nie stoi na przeszkodzie żeby po roku zrezygnować ;)

Pani na infolini BZWBK potwierdziła (informacja również ze strony):"Transakcje w walucie innej niż euro dokonywane przy użyciu kart wydanych w systemie Mastercard, przewalutowane są na Euro według kursu obowiązującego w systemie Mastercard w dniu rozliczenia transakcji w organizacji. Kwoty transakcji są następnie przewalutowywane na PLN po kursie sprzedaży dewiz obowiązującym w Banku w dniu wczytania do systemu Banku". Czyli opłaca się mieć karty do rachunku w EURO a w PLN już niestety nie!

Co do kart VISA to do UBIEGŁEGO ROKU wszystkie karty Polbanku przewalutowywane były po kursie organizacji. Niestety VISA doszła do wniosku, że za mało zarabia i wprowadziła dodatkowe opłaty (znów cytat ze strony www): "W przypadku transakcji w walucie innej niż euro dokonywanej przy użyciu karty wydanej w systemie Visa, do wartości transakcji doliczana jest automatycznie opłata za przewalutowanie transakcji zgodnie z Taryfą (2,8% dla kart Visa Electron i 3% dla kart Visa Classic), następnie, transakcje przewalutowane są na Euro według kursu obowiązującego w systemie Visa w dniu rozliczenia transakcji w organizacji. Kwoty transakcji są następnie przewalutowywane na PLN po kursie sprzedaży dewiz obowiązującym w Banku w dniu wczytania do systemu Banku. " Informacje które znalazłeś na forum są więc już nieaktualne.
BTW należy liczyć się z tym, że MASTERCARD też wprowadzi opłaty za przewalutowanie (chociaż nikt nie wie dokładnie kiedy).
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 3687 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11 ... 185  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 9 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group