Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Wikipost
Aktualne zestawienie kart "dla podróżników" znajduje się w regularnie aktualizowanym poście @seal:

dla-podroznika,181,1454&p=1567188#p1567188


Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 3646 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22 ... 183  Następna
Autor Wiadomość
#361 PostWysłany: 10 Paź 2014 23:35 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 08 Maj 2013
Posty: 752
niebieski
Tomek Zien napisał(a):
Transakcja 100GBP kartą dolarową aliorkantor po dzisiejszych kursach:
Za 1$ dostajesz 3,1634zł. Za funta musisz zapłacić 5,5546zł. Czyli 100$ na karcie daje 56,9618GBP. Przy płatności funtowej kartą USD 1 funt kosztuje 1,7556$ czyli Twoje 100 funtów ściągnie z karty 175,56 baksów za które w aliorkantorze zapłacisz w tym momencie 584,12zł. Czyli 1 funt kosztuje Cię 5,84zł - deal miesiąca


skąd informacja że 1 gbp kosztuje 1,7556$?
mastercard pokazuje że 1 gbp kosztuje 1,6093
https://www.mastercard.com/plp/klienci- ... rsion.html
więc jeśli ten kurs jest poprawny i jeśli robisz zakupy za 100 GBP i płacisz debetówką z kantoru aliora to wg kursu mastercard za te 100 GBP płacisz 160,93 dolara
jeśli te dolary kupiłeś dziś to zapłaciłeś za nie około 536zł
nie wiem czy to deal miesiąca ale gdybyś kupował je w nbp to zapłaciłbyś za nie około 531zł

Tomek Zien napisał(a):
Dobrze. Dolarówka Aliorkantor świetnie się sprawdza we wszelkich walutach poza GBP i Euro.


Do płatności w GBP i EUR lepiej używać odpowiednio kart w GBP i EUR wtedy wychodzi jeszcze taniej niż w usd, ale jeśli nie masz tych kart to w usd też tragedii nie ma ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Rejs (w kajucie z balkonem) z Barcelony przez Majorkę i Sycylię do Rzymu oraz loty z Krakowa za 2218 PLN Rejs (w kajucie z balkonem) z Barcelony przez Majorkę i Sycylię do Rzymu oraz loty z Krakowa za 2218 PLN
Grupa Lufthansa: Wakacyjne loty do Mołdawii, Maroka, Grecji i Rumunii z Krakowa i Warszawy od 438 PLN Grupa Lufthansa: Wakacyjne loty do Mołdawii, Maroka, Grecji i Rumunii z Krakowa i Warszawy od 438 PLN
#362 PostWysłany: 11 Paź 2014 07:27 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 29 Gru 2013
Posty: 1845
Loty: 76
Kilometry: 125 391
niebieski
lagor napisał(a):
Tomek Zien napisał(a):
Transakcja 100GBP kartą dolarową aliorkantor po dzisiejszych kursach:
Za 1$ dostajesz 3,1634zł. Za funta musisz zapłacić 5,5546zł. Czyli 100$ na karcie daje 56,9618GBP. Przy płatności funtowej kartą USD 1 funt kosztuje 1,7556$ czyli Twoje 100 funtów ściągnie z karty 175,56 baksów za które w aliorkantorze zapłacisz w tym momencie 584,12zł. Czyli 1 funt kosztuje Cię 5,84zł - deal miesiąca


skąd informacja że 1 gbp kosztuje 1,7556$?
mastercard pokazuje że 1 gbp kosztuje 1,6093

Stąd, że przewalutowania są po kursach Aliora a nie MC.... Próbuję Ci to uświadomić od ostatnich kilku postów. Regulamin do ręki i czytać ;)
https://static.kantor.aliorbank.pl/repo ... iczych.pdf §11.4 i 11.5
Kod:
wykonane w walucie GBP są przeliczane w Banku na PLN (jeżeli waluta rachunku jest inna niż GBP) a następnie na walutę rachunku po kursie kupna/sprzedaży dewiz obowiązującym w Banku w dniu rozliczenia Operacji
_________________
Image
MOJE RELACJE Z PODRÓŻY
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#363 PostWysłany: 11 Paź 2014 12:21 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 26 Sty 2014
Posty: 107
Lagor nie wprowadzaj ludzi w błąd, bo to moje wyliczenie z poprzedniej strony jest jak najbardziej prawdziwe.

Akurat regulamin kart w Aliorze jest napisany dosyć jasno. Opisywany wyżej przypadek dotyczy sytuacji w której w Wielkiej Brytanii chcesz płacić kartą dolarową Aliora. Tutaj nie masz żadnego kursu Mastercarda, przewalutowania lecą po kursie banku. Kartą dolarową płaci się tam gdzie waluta jest inna niż GBP i EUR. Koniec kropka.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#364 PostWysłany: 11 Paź 2014 13:07 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 08 Maj 2013
Posty: 752
niebieski
macie racje, przepraszam :oops:

nauczka, żeby nie ufać zbyt swojej pamięci i zaglądać na powrót do regulaminów jak się chce prowadzić taką dyskusję :lol:
sądziłem że ten kurs mastercarda odnosi się również do sytuacji kiedy kartą w usd robimy zakupy w gbp i eur,
jak widać jest inaczej:

Cytuj:
Operacje w innej walucie niż PLN dokonywane przy użyciu Kart ze znakiem MasterCard:
1) wykonane w walucie EUR są przeliczane w Banku na PLN (jeżeli waluta rachunku jest inna niż EUR) a następnie na walutę rachunku po kursie kupna/sprzedaży dewiz obowiązującym w Banku w dniu rozliczenia Operacji,
2) wykonane w walucie USD są przeliczane w Banku na PLN (jeżeli waluta rachunku jest inna niż USD) a następnie na walutę rachunku po kursie kupna/sprzedaży dewiz obowiązującym w Banku w dniu rozliczenia Operacji,
3) wykonane w walucie GBP są przeliczane w Banku na PLN (jeżeli waluta rachunku jest inna niż GBP) a następnie na walutę rachunku po kursie kupna/sprzedaży dewiz obowiązującym w Banku w dniu rozliczenia Operacji,
4) w pozostałych walutach przeliczane są na USD według kursu MasterCard i zasad stosowanych przez tę organizację, a następnie przeliczane przez Bank na PLN (jeżeli waluta rachunku jest inna niż USD) a następnie na walutę rachunku po kursie kupna/sprzedaży dewiz obowiązującym w Banku w dniu rozliczenia Operacji przez Bank


czyli karty w USD używamy do zakupów w walutach innych niż EUR i GBP

jeszcze raz sorry za zamieszanie :mrgreen:
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#365 PostWysłany: 18 Paź 2014 22:52 

Rejestracja: 18 Paź 2014
Posty: 1
Witajcie. :)
W tym roku planuję przeprowadzkę do Bułgarii (od roku w górę będę mieszkać) i poszukuję jakiegoś sposobu na korzystanie z polskich kart debetowych bez bandyckiego przewalutowania (albo podwójnego nawet), bez dziwnych kursów.
Jesteście w stanie coś podsunąć?
Z tego, co do tej pory patrzyłem to rozlicza w EUR np Smart Bank, ale po kursie WBK (wysokim), więc nie jest to opłacalne.
Z góry dziękuję za pomoc.
Pozdrawiam! :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#366 PostWysłany: 21 Paź 2014 19:03 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 01 Lip 2014
Posty: 1435
srebrny
Co do banku smart to mogę powiedzieć że przewalutowanie z wypłaty z bankomatu jest "bandyckie" mi wyszło coś pod 10% kwoty, wyciągałem bo niby do końca roku bez prowizji są bankomaty w pl i na całym świecie a poza tym musiałem użyć visy a tą kartę mam tylko w tym banku. Jednak jak po powrocie zobaczyłem w systemie ile wyszła ta przyjemność to cieszę się, że nie wybierałem jakiejś dużej sumy. Ogólnie odradzam do bankomatów od teraz tylko karty kantoru aliora minus jest ten że tylko pierwsza wypłata w miesiącu jest za darmo
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#367 PostWysłany: 21 Paź 2014 23:39 

Rejestracja: 29 Lip 2011
Posty: 39
Witam,
koledzy Podróżnicy, poradźcie proszę jakie konto i gdzie/w jakim wariancie/ warto teraz otworzyć, aby transakcje (płatności kartą i wypłaty z bankomatów) wykonywane kartą (jaką?) w Chile i Argentynie były opłacalne?

-> przeczytałem livesmarter, ten wątek itp... ale nie mogę dopasować konkretnego konta do tego.

pozdrawiam
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#368 PostWysłany: 22 Paź 2014 01:28 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 08 Maj 2013
Posty: 752
niebieski
załóż sobie konto w kantorze aliora i wyrób kartę w usd
wszystkie informacje znajdziesz na forum
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#369 PostWysłany: 22 Paź 2014 07:46 

Rejestracja: 29 Lip 2011
Posty: 39
Dzięki lagor.

A czy jest jakiś bank w którym wypłaty z bankomatów za granicami PL są bez prowizji przy dobrym kursie?

Jadę na ok 1msc. do Ameryki Południowej, a w aliorze tylko pierwsza wypłata jest bez prowizji.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#370 PostWysłany: 22 Paź 2014 07:54 

Rejestracja: 27 Sty 2012
Posty: 325
niebieski
U mnie się sprawdza Deutsche Bank /karta bez opłat, prowizji, kursy całkiem ok
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#371 PostWysłany: 22 Paź 2014 09:05 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 01 Lip 2014
Posty: 1435
srebrny
Hey a mógłbyś podać jakieś przykładowe kurs w DB rozumiem że chodzi o konto DBnet i dołączoną do niego kartę. Ja po wpadce z smart bankiem aktualnie będę uzywał tylko kart kantoru aliora ale ta jedna wypłata w miesiącu za free to drastycznie mało - wyrobienie drugiej karty na dziewczynę to tylko półśrodek
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#372 PostWysłany: 22 Paź 2014 09:10 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 08 Maj 2013
Posty: 752
niebieski
W DB w Twojej sytuacji bedziesz mial podwojne przewalutowanie, najpierw do eur potem do pln. Watpie czy to dobrze wychodzi...


Ostatnio edytowany przez lagor, 22 Paź 2014 09:15, edytowano w sumie 1 raz
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#373 PostWysłany: 22 Paź 2014 09:14 

Rejestracja: 17 Lut 2014
Posty: 104
Loty: 48
Kilometry: 101 952
Używam karty dolarowej Aliora od 2 lat i poza opłatą za wypłaty jest ok. Zawsze biorę zapas gotówki, aby nie wybierać aż tyle razy z bankomatu. Chociaż w indonezji wypłacane pieniądze z 6 razy. :)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#374 PostWysłany: 22 Paź 2014 09:29 

Rejestracja: 27 Sty 2012
Posty: 325
niebieski
karty DB używałam w Azji, i tak, przelicza najpierw na euro a następnie na pln.
Z tego co sprawdzałam na koncie, zawsze miałam przeliczane po kursie średnim. Ani razu nie przeliczyło mi powyżej kursu średniego, o cenie sprzedaży nie wspominając.
Co by nie było niedomówień: kursy brałam ze strony wyborczej chyba, do dwóch cyfr po przecinku były zaokrąglone i wg tego przeliczałam.

Co do polecanej gotówki - za trzy tygodnie pierwszy raz wyjeżdżam tylko z gotówką, jeszcze nie wyjechałam a już stanowi to dla mnie problem (czy biorę wystarczającą ilość, gdzie ją trzymać, ile na raz wymieniać). Zawsze brałam ze sobą karty, w euro mBanku na Europę, zwykłą debetówkę DB do Azji (bankomatów wystarczająca ilość, wybierać mogę co trochę, w sklepach w większości mogę płacić kartą), ale teraz jadę na Kubę, gdzie z bankomatami b. ciężko, o płatnościach kartą nie wspominając.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#375 PostWysłany: 22 Paź 2014 10:07 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 08 Maj 2013
Posty: 752
niebieski
musisz ocenić ile pieniędzy będziesz wybierał, jak często itd. i wybrać najkorzystniejszą dla siebie opcję...
jeśli zamierzasz wybrać raz czy dwa razy większe kwoty do kantor aliora to dobre rozwiązanie
jeśli wiele razy mniejsze kwoty to może faktycznie DB jest niezłym rozwiązaniem, tylko policz sobie dokładnie wiedząc że:

Cytuj:
Transakcje Kartą dokonane w walutach innych, niż waluta rozliczeniowa Karty Debetowej, są przeliczane na walutę rozliczeniową Karty Debetowej po kursie z dnia rozliczenia Transakcji Kartą przez właściwą Organizację Płatniczą, a następnie przeliczane są przez Bank na PLN po kursie sprzedaży dewiz dla EUR obowiązującym w Banku nie później niż dwa dni robocze przed dniem rozliczenia Transakcji Kartą.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#376 PostWysłany: 22 Paź 2014 12:32 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 26 Sty 2014
Posty: 107
Co do konta w DB to w regulaminie wyraźnie stoi, że przelicza najpierw po kursie organizacji na EUR, a potem po kursie banku EUR na PLN. A kursy EUR w DB są delikatnie mówiąc średnie.

Generalnie od dłuższego czasu, jeśli chodzi o płatności za granicą w krajach gdzie waluta jet inna niż EUR i GBP najtańszym rozwiązaniem są karty z kantoru Aliora i tyle. Wiadomo jest mały problem przy wypłatach z bankomatu, ale też nie ma co liczyć na to, że bank w ogóle nie będzie chciał zarobić ;) Można do kont w Kantorze Aliora dorobić sobie dodatkowe konto dolarowe w Alior Banku albo T Mobile Usługi Bankowe - tam każda wypłata za granicą z bankomatu kosztuje 5 zł. Czyli pierwszą wypłatę robimy darmową z konta Kantoru, a kolejne za 5 zł z konta walutowego.

Co do zdecydowanej większości ofert gdzie mamy tak zwane darmowe wypłaty z bankomatów za granicą, to brak prowizji odbijany jest przez banki na niekorzystnym kursie wymiany walut, więc często i tak wyjdzie drożej niż np. wypłata z 5 zł prowizją od Aliora.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#377 PostWysłany: 29 Paź 2014 23:10 

Rejestracja: 29 Paź 2014
Posty: 1
Jest jeszcze karta kredytowa Amex wydawana przez Bank Millenium. Rozliczana jest po kursach Amexa poprzez USD na PLN + 2% dla banku.
<http://www.oanda.com/convert/classic?user=americanexpress>
Wychodzi troche lepiej niż średnio
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#378 PostWysłany: 01 Lis 2014 21:03 

Rejestracja: 16 Lut 2013
Posty: 6
jaki dochód trzeba posiadac by taką karte dostać?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#379 PostWysłany: 01 Lis 2014 21:28 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 17 Lut 2013
Posty: 1402
Loty: 494
Kilometry: 1 102 778
Zbanowany
117 napisał(a):
A czy jest jakiś bank w którym wypłaty z bankomatów za granicami PL są bez prowizji przy dobrym kursie?

Jadę na ok 1msc. do Ameryki Południowej, a w aliorze tylko pierwsza wypłata jest bez prowizji.


http://www.mbank.pl/multi/dla-ciebie/mu ... -aquarius/

Korzystałem w wielu krajach na wielu kontynentach, zawsze działało. Nie wiem, jak z kursami, nie sprawdzałem, ale bez prowizji zawsze.

Tylko jak będziesz w Argentynie to nie korzystaj z bankomatów!
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#380 PostWysłany: 01 Lis 2014 23:45 

Rejestracja: 24 Kwi 2010
Posty: 115
Loty: 39
Kilometry: 70 170
BusinessClass napisał(a):
[...]
Tylko jak będziesz w Argentynie to nie korzystaj z bankomatów!

Możesz rozwinąć ?
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 3646 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22 ... 183  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Gadekk oraz 9 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group