Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 23 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2  Następna
Autor Wiadomość
 Temat postu: Kanary sierpień 2014
#1 PostWysłany: 08 Lut 2014 15:33 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 23 Lip 2013
Posty: 492
Loty: 31
Kilometry: 61 615
niebieski
Witam,w sierpniu wybieram się na Lanzarote/Fuertaventure/Gran Canarię przez Madryt(w Madrycie 3dni).Chętnie skorzystam z doświadczenia forumowiczów,którzy byli już w tych miejscach.Mile widziane praktyczne informacje-co warto zobaczyć/zjeść/kupić,może jest coś godnego uwagi czego nie ma w przewodnikach.Skład ekipy:4xdorosły+1xdziecko(12lat dziewczynka).
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Przygoda w Afryce: Nairobi, Mombasa, Zanzibar i Dar es Salaam w jednej podróży z Warszawy za 3029 PLN Przygoda w Afryce: Nairobi, Mombasa, Zanzibar i Dar es Salaam w jednej podróży z Warszawy za 3029 PLN
Urlop w Playa del Carmen za 3720 PLN. Loty z Warszawy (z bagażem) i 7 nocy ze śniadaniami w 4* hotelu Urlop w Playa del Carmen za 3720 PLN. Loty z Warszawy (z bagażem) i 7 nocy ze śniadaniami w 4* hotelu
#2 PostWysłany: 28 Kwi 2014 19:29 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 02 Paź 2011
Posty: 121
wybierasz się na wszystkie trzy wyspy czy tylko jedną z nich?

na Lanzarote konieczne Timanfaya, warto odwiedzić plaże Papagayo, winiarnie, Costa Teguise, plażę Famara (nie radzę się kąpać), punkt widokowy Mirador del Rio, dom Manrique.

na Fuerteventurze - przepiękne wydmy Corralejo, El Cotillo, restauracja casa rural Mahoh w Villaverde, wioska Los Molinos na zachodnim brzegu z dobrymi rybami, farma kozia w okolicach Betancurii, ponownie ryby w Ajuy, promenada i czarna plaża w Gran Tarajal, dzika plaża Barlovento (znów bez kąpieli)

na Gran Canarii - Las Palmas, Terror, wytwórnia rumu, port w Agaete, kręta trasa Agaete-Mogan, jeden ze zbiorników wodnych w centrum wyspy, Puerto del Mogan (wenecja gran canarii), Roque Nublo w dzień o dobrej widoczności, wąwóz guayadeque pod wieczór (koniecznie kolacja w skalnej knajpce).
_________________
siempre Canarias <3
http://mividaencholas.blogspot.com.es/ moje życie na Wyspach Kanaryjskich
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#3 PostWysłany: 28 Kwi 2014 19:57 

Rejestracja: 05 Sty 2012
Posty: 128
Na Fuerta trzeba koniecznie zobaczyc wydmy w Corralejo, ogolnie miasteczko jest dosc ciekawe
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#4 PostWysłany: 14 Maj 2014 19:15 

Rejestracja: 28 Mar 2012
Posty: 275
niebieski
Od innej strony - na pewno warto posurfować jeśli macie ochotę.

Na Gran Canaria - 12 euro za 2h jak pójdziecie wszyscy w 4 (ew. w 5).
Jak się zdecydujesz to poszukam nr do swojej instruktorki. ;)


// nie wiem czy autor przeczyta skoro założył topic w lutym - sugerowałem się odpowiedziami z kwietnia.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#5 PostWysłany: 17 Maj 2014 00:26 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 02 Paź 2011
Posty: 121
AdYaCh napisał(a):
Od innej strony - na pewno warto posurfować jeśli macie ochotę.

Na Gran Canaria - 12 euro za 2h jak pójdziecie wszyscy w 4 (ew. w 5).
Jak się zdecydujesz to poszukam nr do swojej instruktorki. ;)


// nie wiem czy autor przeczyta skoro założył topic w lutym - sugerowałem się odpowiedziami z kwietnia.


jeśli po 2h lekcji byłeś w stanie surfować to podziwiam, bo ja po dwóch dniach kursu nie...
_________________
siempre Canarias <3
http://mividaencholas.blogspot.com.es/ moje życie na Wyspach Kanaryjskich
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#6 PostWysłany: 18 Maj 2014 21:19 

Rejestracja: 16 Mar 2012
Posty: 25
Cytuj:
na Lanzarote konieczne Timanfaya, warto odwiedzić plaże Papagayo, winiarnie, Costa Teguise, plażę Famara (nie radzę się kąpać), punkt widokowy Mirador del Rio, dom Manrique.


Dlaczego nie radzisz się kąpać ?
Woda tam jest brudna czy co jest nie tak , na wyspach kanaryjskich jest coś nie tak z plażami ?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#7 PostWysłany: 18 Maj 2014 21:44 

http://www.holidaycheck.pl/pi/04966cc4- ... baa91e5442
Od siebie dodam ,że niejednego wciągnęło. Prądy morskie od dna zaciągają i przy tak dużych falach, dla niewtajemniczonych może to być ostatna kąpiel.
Góra
 PM off  
      
#8 PostWysłany: 28 Maj 2014 13:44 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 02 Paź 2011
Posty: 121
arti37 napisał(a):
Cytuj:
na Lanzarote konieczne Timanfaya, warto odwiedzić plaże Papagayo, winiarnie, Costa Teguise, plażę Famara (nie radzę się kąpać), punkt widokowy Mirador del Rio, dom Manrique.


Dlaczego nie radzisz się kąpać ?
Woda tam jest brudna czy co jest nie tak , na wyspach kanaryjskich jest coś nie tak z plażami ?


nie brudna tylko niebezpieczna, tak samo jak na Cofete na Fuerteventurze. ale co kto lubi - jeśli lubisz ryzyko to się kąp, tylko z pełnym ubezpieczeniem żeby rodzina nie musiała płacić za transport ciała do kraju (jeśli ocean zdecyduje się je oddać).

wycinki z wyników wyszukiwania google:
British mum Nikki Bate drowns in Lanzarote sea
Another Death At Famara Beach
Lanzarote Resident Dies At Famara
Briton Drowns 'In Front Of Family' In Lanzarote
"Unfortunately, every year, deaths are recorded on Famara beach. At the Playa de Famara, the red flag stands as firmly mounted metal plate"
_________________
siempre Canarias <3
http://mividaencholas.blogspot.com.es/ moje życie na Wyspach Kanaryjskich
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#9 PostWysłany: 22 Cze 2014 03:45 

Rejestracja: 07 Maj 2013
Posty: 179
Arthur napisał(a):
Na Fuerta trzeba koniecznie zobaczyc wydmy w Corralejo, ogolnie miasteczko jest dosc ciekawe

Tylko dla kogos moga byc atrakcyjne kto wczesniej mial jedynie do czynienia z rodzimymi plazami Baltyku.Fuerte poza permanentnym wiatrem nic nie oferuje.Skup sie na Lanzarote i Gran Canaria.Puerto de Mogan po zmroku jest bajeczne.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#10 PostWysłany: 25 Cze 2014 20:48 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 02 Paź 2011
Posty: 121
Monty napisał(a):
Arthur napisał(a):
Na Fuerta trzeba koniecznie zobaczyc wydmy w Corralejo, ogolnie miasteczko jest dosc ciekawe

Tylko dla kogos moga byc atrakcyjne kto wczesniej mial jedynie do czynienia z rodzimymi plazami Baltyku.Fuerte poza permanentnym wiatrem nic nie oferuje.Skup sie na Lanzarote i Gran Canaria.Puerto de Mogan po zmroku jest bajeczne.


wg mnie polskie plaże są piękniejsze od kanaryjskich, takiego piasku jak w mało odwiedzanych polskich miejscowościach nie ma nigdzie, tylko pogoda nie taka. mimo wszystko Wydmy Corralejo uwielbiam, nie wiem którą część odwiedziłeś ale jeśli zatrzymałeś się pomiędzy Corralejo i hotelami RIU to się nie dziwię że ci się nie spodobały.
_________________
siempre Canarias <3
http://mividaencholas.blogspot.com.es/ moje życie na Wyspach Kanaryjskich
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#11 PostWysłany: 22 Lip 2014 09:29 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 23 Lip 2013
Posty: 492
Loty: 31
Kilometry: 61 615
niebieski
W związku z tym,iż termin mojego wyjazdu się zbliża-juz za 16 dni!!!pozwolę sobie odświeżyć temat,może komuś coś ciekawego przypomni ,może ktoś dopiero wrócił i ma jakąś ciekawostkę.
Dodatkowo zapytam:co warto zakupić na Kanarach,jakie alkohole polecacie,itp.Jeżeli ma ktoś jakieś ciekawostki,informacje praktyczne,itp-zapraszam do dyskusji!
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#12 PostWysłany: 22 Lip 2014 10:57 

Nie podałaś jednak , na której wyspie będziecie. Jeśli na Lanzarote to najlepsze jedzenie w dobrej cenie jest tutaj

http://pl.tripadvisor.com/Restaurant_Review-g1761627-d1191718-Reviews-Restaurante_Casa_Arraez-Orzola_Lanzarote_Canary_Islands.html

Omijaj knajpy "pod anglika" na głównych szlakach.
Wyspa słynie z win. Zapewne dotrzecie do doliny La Geria , gdzie są winnice. Nie kupuj tam wina. Najlepsze wino W ZYCIU kupiłem tu. Jest drogowskaz "Bodega"- winnica


https://goo.gl/maps/3wiiE
Góra
 PM off  
      
#13 PostWysłany: 22 Lip 2014 11:17 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 23 Lip 2013
Posty: 492
Loty: 31
Kilometry: 61 615
niebieski
Podczas naszego pobytu na Kanarach odwiedzimy Lanzarote,Fuerteventurę i Gran Canarię.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#14 PostWysłany: 22 Lip 2014 11:31 

No to plan ambitny. Ale do zrobienia w jakieś 2 tygodnie. W/g mnie najciekawsze Lanzarote, później Gran Canaria. Na Fuerte starczą 2-3 dni. A co zobaczyć i posmakować to temat - rzeka. Na Gran Canarii obowiązkowo Puerto de Mogan i Palmitos Park dla dziewczynki.z tresowanym papugami itp.
Można tam dokupić za parĕ euro pokaz tresury drapieżnych ptaków typu orły, sokoły.
Byłem na tym 2 razy i za każdym razem uciekły w góry, :lol:
Góra
 PM off  
      
#15 PostWysłany: 22 Lip 2014 11:54 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 23 Lip 2013
Posty: 492
Loty: 31
Kilometry: 61 615
niebieski
Cała podróż-3 tygodnie(minus 4 dni w Madrycie) :mrgreen:
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#16 PostWysłany: 28 Lip 2014 21:43 

Rejestracja: 10 Lis 2011
Posty: 13
Fabryka rumu <3
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#17 PostWysłany: 28 Lip 2014 22:00 

Rejestracja: 16 Lut 2012
Posty: 67
Loty: 51
Kilometry: 88 379
kaviorwiki napisał(a):
Cała podróż-3 tygodnie(minus 4 dni w Madrycie) :mrgreen:

A to może spotkamy się na Gran Canarii....

Mi na Fuercie podobał się Oasis Park i górskie serpentyny na trasie do Betancurii.

I plaże oczywiście.

Najchętniej to bym tam kiedyś rowerem pojeździł ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#18 PostWysłany: 28 Lip 2014 22:28 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 23 Lip 2013
Posty: 492
Loty: 31
Kilometry: 61 615
niebieski
Jeżeli będzie taka możliwość to zapraszam!
Gran Canaria będzie ostatnim etapem mojej podróży i o ile nic się nie zmieni będę tam przebywał w dniach (23)24-29.08 :D
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#19 PostWysłany: 29 Lip 2014 14:06 

Rejestracja: 25 Sty 2012
Posty: 231
niebieski
W tym rozkładzie brak Teneryfy :-). Oczywiście każdy ma swoje opinie, ale to chyba najfajniejsza wyspa. Nie tylko przyroda (piękna) ale także fajne miasta, Santa Cruz de T i San Cristobal. Różnorodne.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#20 PostWysłany: 29 Lip 2014 20:05 

Rejestracja: 16 Lut 2012
Posty: 67
Loty: 51
Kilometry: 88 379
kaviorwiki napisał(a):
Jeżeli będzie taka możliwość to zapraszam!
Gran Canaria będzie ostatnim etapem mojej podróży i o ile nic się nie zmieni będę tam przebywał w dniach (23)24-29.08 :D


Będziemy w hotelu Koala Garden niedaleko Maspalomas od 20 do końca miesiąca...

No i jedna z naszych dziewczyn też ma 12 lat!
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 23 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 5 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group