Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 67 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4  Następna
Autor Wiadomość
#21 PostWysłany: 13 Paź 2014 13:33 

Anonymous napisał(a):
Na Lanzarote, jest od czasów Cesara Manrique zakaz budowy, wysokich budynków. Jedyny to chyba hotel w Areciffe.
A południe Teneryfy i Gran Canarii obstawili ohydnymi wieżowcami.
Ale jak ktoś lubi i jest zapobiegliwy , to rezerwuje tam dużo wcześniej, swoją "szufladkę" w bloku. ;)


Aleś się uparł, do tego zakładasz drugi temat tu również odbiegając od tematu, by zachęcać do jedynie słusznego sposobu rezerwacji, czyli na miejscu. Pozwól innym decydować gdzie, za ile, w jaki sposób i kiedy.
Nie zamierzam dalej na ten temat z tobą polemizować, bo i tak nie dasz się przekonać, osobna sprawa to by w danym pokoju, apartamencie były dobre warunki bez np. grzyba bo i tak większość czasu spędzamy poza zwiedzając, wypoczywając itp.
Góra
 PM off  
      
Riwiera Turecka luksusowo: tydzień w 5* hotelu z all inclusive od 2084 PLN. Wyloty z 3 miast Riwiera Turecka luksusowo: tydzień w 5* hotelu z all inclusive od 2084 PLN. Wyloty z 3 miast
Początek wakacji w Maroku: tygodniowy wypoczynek za 1292 PLN. Loty z Wrocławia + hotel Początek wakacji w Maroku: tygodniowy wypoczynek za 1292 PLN. Loty z Wrocławia + hotel
#22 PostWysłany: 13 Paź 2014 13:35 

Rejestracja: 06 Lip 2011
Posty: 3575
złoty
Anonymous napisał(a):
Ale jak ktoś lubi i jest zapobiegliwy , to rezerwuje tam dużo wcześniej, swoją "szufladkę" w bloku. ;)


Albo jedzie na miejsce jak do IKEI i wybiera szufladę w bloku na miejscu.

Kiedyś był wątek o spaniu na dziko na plaży Lanzarote i Fuerta bez namiotu. To jest chyba opcja idealna bez bloku bez wcześniejszej rezerwacji. Nie wiem jak się skończyło, bo kolega się nie pochwalił, ale to sposób dla prawdziwych podróżników. ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#23 PostWysłany: 13 Paź 2014 13:44 

Ok. :D
Każdy robi jak uważa. Chcesz mieć pewność, to klepiesz wcześniej. Ja robię inaczej. Przez internet nie sprawdzisz np. Czy jest grzyb, albo pluskwy.
Aha.
Często bywało też tak, że apartament do wynajęcia dla 2 osób, przeglądając oferty w necie, po obejrzeniu, okazywał się sporym mieszkankiem. Z osobną sypialnią, gdzie spokojnie mieściły się 3-4 osoby.
Jak bez wyżywienia, to nikt nie wnika i nie sprawdza, ile faktycznie osób tam mieszka.
I masz nocleg za pół ceny, bez żadnych kodów i innych cudów.
Góra
 PM off  
      
#24 PostWysłany: 13 Paź 2014 14:48 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05 Lis 2012
Posty: 5178
Zbanowany
ja to bylem 2 razy na GC, w lutym i w kwietniu, na północy i południu i chyba więcej tam nie pojadę a na pewno nie będę robił tak jak po przednio.
mam taki plan żeby pojechać jak tam będzie mało turystów (bo się nimi brzydzę, szczególnie tymi z północy europy i emerytami, bleah) i wychodzić spod mostu tylko w nocy i w mokrym kożuchu.
spanie na kwaterze czy w, pożal się boże, hotelu to nie dla mnie. to sobie zostawiam na stare lata. teraz nie mam czasu na szukanie ofert. pod mostem zawsze pewnie, nawet mam jeden upatrzony z ostatniej wizyty :arrow: most.
raz chciałem spać w hotelu ale ludzie pisali że tam pluskwy a przecież wiadomo że ludzie kłamią i w żadne ich komentarze nie można wierzyć a to pewnie była konkurencja (tak mi powiedzieli przez iphona).
a mokry kożuch biorę, bo jak dla mnie tam zawsze jest za gorąco, szczególnie za dnia. w nocy jest cool (hehe) i można spokojnie pójść na plażę i zbudować zamek.
nie uważam, że ludzie którzy zarezerwują hotel przed przyjazdem są jakoś upośledzeni ale przecież można tam pojechać, obejrzeć, zobaczyć czy są robaki, cichy sąsiad i czy słonce pada pod odpowiednim kątem i dopiero zarezerwować. bo po co brać kota w worku? tym bardziej, że się jedzie żeby odpocząć a nie użerać się z pracownikami hotelu, którzy pewnie nawet nie wiedza gdzie Polska leży (ignoranci). no ale, na szczęście, to nie mój problem, hehehe.
proszę tylko nie podp...kradać mi pomysłu bo ten most już śni mi się po nocach. pozostaje mi tylko transport tam. samolot to nie bo mokry kożuch sporo waży i boje się że samolot spadnie. myślałem żeby pojechać do maroka i skoczyć ze szczytu meczetu w casablance i nawiać się jak piasek z sahary. przecież go tam nawiewa tony więc nawet taki mokry kożuch przy tym to jak piórko. trzymajcie kciuki żeby się udało!
_________________
Marzy Ci się wycieczka rowerowa po Hiszpanii? Zapytaj! Coś podpowiem ;)
Góra
 Profil Relacje PM off
rw30 lubi ten post.
 
      
#25 PostWysłany: 23 Lis 2014 15:09 

Rejestracja: 10 Kwi 2014
Posty: 392
Loty: 123
Kilometry: 291 994
niebieski
mały przykładzik różnic pogodowych między południem Teneryfy a północą wyspy
Puerto de la Cruz ( północ ) temperatura 15 stopni pogoda jak widać... :mrgreen:
http://www.skylinewebcams.com/en/webcam ... erife.html

Tutaj południe wyspy miejscowość oddalona o zaledwie 60 km i temperatura 23 stopnie 8-)

http://www.skylinewebcams.com/en/webcam ... istas.html
Góra
 Profil Relacje PM off
Aras333 lubi ten post.
 
      
#26 PostWysłany: 23 Lis 2014 15:49 

Rejestracja: 22 Sty 2012
Posty: 2063
złoty
Mocno dzisiaj wieje :)


Ostatnio edytowany przez Abcn, 07 Sty 2017 16:19, edytowano w sumie 1 raz
Cytowanie - nie cytuj całego postu poprzednika jeżeli zaraz pod nim odpowiadasz
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#27 PostWysłany: 27 Lis 2014 12:30 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 02 Paź 2011
Posty: 121
kiedy jest tzw. sezon? cały rok. z mężem pracujemy w dwóch różnych hotelach i od lutego do początku listopada ani razu nie zeszliśmy poniżej 90% z ilością zajętych pokoi, dopiero teraz (w moim hotelu) trochę spadliśmy, ale nie dziwię się - od zeszłego tygodnia bardzo mocne deszcze, raptem dwa dni słoneczne, dostaliśmy dużo anulacji.
_________________
siempre Canarias <3
http://mividaencholas.blogspot.com.es/ moje życie na Wyspach Kanaryjskich
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#28 PostWysłany: 27 Lis 2014 12:38 

Czyli jako mieszkanka Kanarów i pracownica branży hotelarskiej, potwierdzasz to co napisałem w poście założycielskim tego wątku.
Wbrew obiegowym opiniom, w zimie jest sezon "niski" i najlepsze ceny.
Góra
 PM off  
      
#29 PostWysłany: 27 Lis 2014 12:54 

Rejestracja: 06 Lip 2011
Posty: 3575
złoty
tak Jacku porównaj ceny hoteli - w styczniu lutym, marcu, a maju i czerwcu. No chyba, że tam mają taką dziwną logikę, że poza sezonem jest drożej niż w sezonie,ale to raczej mało możliwe.

Snobistyczny Lopesan Costa Meloneras w lutym tydzień 1008 euro za tydzień, w maju 700 euro.
Snobistyczny Sheraton Salobre Golf Resort And Spa Hotel 1600 euro za tydzień ze śniadaniami w maju za 1000 euro.

Mało snobistyczny Dunas Mirador Maspalomas Hotel w lutym 688 euro za tydzień ALL w maju 522 euro.

Obłożenie hoteli poza sezonem jest generowane niższą ceną i tyle. (choć zgodzę się, że warunki do wypoczynku w tym miejscu są dobre przez cały rok).
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#30 PostWysłany: 27 Lis 2014 13:39 

Powiem wprost.
Po prosu nie chce mi się szukać innych hoteli, żeby udowodnić przeciwną tezę.
To co podajesz to jakieś kosmosy cenowe. To gdzie ja spałem ?
Zresztą coraz więcej mnie tu dziwi :shock:
Góra
 PM off  
      
#31 PostWysłany: 27 Lis 2014 22:25 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 02 Paź 2011
Posty: 121
greg1291 napisał(a):
tak Jacku porównaj ceny hoteli - w styczniu lutym, marcu, a maju i czerwcu. No chyba, że tam mają taką dziwną logikę, że poza sezonem jest drożej niż w sezonie,ale to raczej mało możliwe.

Snobistyczny Lopesan Costa Meloneras w lutym tydzień 1008 euro za tydzień, w maju 700 euro.
Snobistyczny Sheraton Salobre Golf Resort And Spa Hotel 1600 euro za tydzień ze śniadaniami w maju za 1000 euro.

Mało snobistyczny Dunas Mirador Maspalomas Hotel w lutym 688 euro za tydzień ALL w maju 522 euro.

Obłożenie hoteli poza sezonem jest generowane niższą ceną i tyle. (choć zgodzę się, że warunki do wypoczynku w tym miejscu są dobre przez cały rok).


snobistyczny Sheraton....przepraszam ale mąż tam pracuje i to SNOBISTYCZNY jest bardzo mocno na wyrost :D


W moim hotelu wyższe ceny mamy w wielkanoc, od połowy czerwca do końca sierpnia i w okresie bożonarodzeniowym i tak ma większość hoteli które kojarzę. Nie zapominajmy, że część hoteli ma, tak jak tanie linie lotnicze, pulę apartamentów w niższej cenie - jeśli one się wyprzedadzą, to zaczynają się wyższe ceny. Skoro luty jest szybciej wyprzedawany ze względu na ferie, to logiczne że hotele z taką polityką cenową będą droższe niż w maju, po prostu wystarczy wcześniej rezerwować żeby tego uniknąć albo poszukać hotelu który ma stałe ceny.
_________________
siempre Canarias <3
http://mividaencholas.blogspot.com.es/ moje życie na Wyspach Kanaryjskich
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#32 PostWysłany: 27 Lis 2014 22:34 

Rejestracja: 06 Lip 2011
Posty: 3575
złoty
Snobistyczny jest nawiązaniem do pewnej relacji z Wysp Kanaryjskich i pojawiających się tam komentarzy co do pewnych hoteli tam opisanych. ;) Oczywiście, że okresy świąteczne, nowy rok, są okresami o wzmożonym ruchu, nawet na Bałtykiem :-), co nie znaczy że jest to sezon. Wyspy Kanaryjskie są specyficzne, bo pogoda jest cały rok, ale moim zdaniem opisywany spadek cen związanych jest z faktem, iż od maja jest już dobra pogoda w Europie kontynentalnej i zwyczajnie hotele na Kanarach z cenami zimowymi nie byłyby konkurencyjne wobec innych części kontynentu, dlatego też jest spadek cen tak by oferty były w dalszym ciągu porównywalne. Pamiętam, że jeszcze z dobre 8- 9 lat ceny były niskie całe wakacje, bo zwyczajnie nie było tam czym lecieć, a biura podróży bardzo ograniczały ofertę i świetnie hotele były w super cenach tylko nie było jak się dostać. Teraz to się zmieniło - tanie linie i BP z modą na Wyspy Kanaryjskie sprawiły, że ludzie latają tam cały rok. Wcześniej ludzie myśleli, że te wyspy są koło Majorki.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#33 PostWysłany: 27 Lis 2014 22:38 
Redaktor F4F

Rejestracja: 08 Kwi 2012
Posty: 3878
Loty: 39
Kilometry: 33 222
Czy druga połowa maja to dobry pomysł w związku z Kanarami? Pytam pod względem cenowym + pogodowym.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#34 PostWysłany: 27 Lis 2014 22:45 

Rejestracja: 06 Lip 2011
Posty: 3575
złoty
Moim zdaniem pogoda gwarantowana, a cenowo najtaniej w całym roku.
Góra
 Profil Relacje PM off
ciacho_majonez lubi ten post.
 
      
#35 PostWysłany: 28 Lis 2014 00:42 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 02 Paź 2011
Posty: 121
greg1291 - rozumiem że masz na myśli polskich turystów? Bo Niemcy i Anglicy na Kanarach są od ponad 20 lat w skali masowej, tak samo jak cała Skandynawia w trakcie zimy. Ba, 20 lat temu z Polski można było przylecieć chociażby z Fischerem (przez Pragę) i w poprzedniej pracy miałam polskich gości, którzy tak zaczęli przygodę z Kanarami. Zgoda, nie były to czasy takie jak teraz, ale ceny były niższe chociażby ze względu na walutę - pesety stały dużo niżej niż marka albo funt, poza tym słynna "duty free" też powodowała niższe ceny. I nie, teraz już nie ma duty free na Kanarach, to od dawna pokutujący mit.

Ale poza tym zgadzam się, że maj najlepszy na wizytę na Kanarach. Za to listopada, lutego i marca nie polecam, zimno i deszczowo (nie zawsze ale sporo pochmurnych dni).
_________________
siempre Canarias <3
http://mividaencholas.blogspot.com.es/ moje życie na Wyspach Kanaryjskich
Góra
 Profil Relacje PM off
rw30 lubi ten post.
 
      
#36 PostWysłany: 28 Lis 2014 10:39 

Rejestracja: 03 Wrz 2014
Posty: 425
niebieski
Będę z rodzina na Teneryfie podczas naszych ferii zimowych, czyli 24 stycz- 4 lutego

Jakie pogody można spodziewac się? Mieszkamy w Costa Adeje i Puerta de la Cruz . Można będzie opalić się i wykąpać w oceanie? Czy baseny hotelowe są na tyle ciepłe by z nich korzystać?
z góry dziękuję
PS To moja pierwsza wizyta na Kanarach
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#37 PostWysłany: 28 Lis 2014 10:49 

Rejestracja: 08 Lis 2011
Posty: 459
Często podróżowałem na Teneryfę właśnie w okresie grudzień/styczeń/luty i zazwyczaj pogoda była przepiękna (czasem małe chmurki). Rok temu niestety trafił mi się deszcz przez cały wyjazd. Ale jak najbardziej będziesz mógł się opalić przy lekkim wiaterku. Kąpanie w Oceanie? Może być dosyć zimno.

Baseny hotelowe - Większość hoteli 4 i 5 gwiazdek nie posiada podgrzewanych basenów i zazwyczaj stoją puste(mało jest śmiałków). Jednak są i takie hotele, które mają podgrzewaną wodę i kąpiel to sama przyjemność.


Ostatnio edytowany przez Abcn, 07 Sty 2017 16:16, edytowano w sumie 1 raz
Cytowanie - nie cytuj całego postu poprzednika jeżeli zaraz pod nim odpowiadasz
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#38 PostWysłany: 28 Lis 2014 10:51 

Rejestracja: 22 Sty 2012
Posty: 2063
złoty
yaris21 napisał(a):
Będę z rodzina na Teneryfie podczas naszych ferii zimowych, czyli 24 stycz. - 4 lutego

Jakie pogody można spodziewac się? Mieszkamy w Costa Adeje i Puerta de la Cruz . Można będzie opalić się i wykąpać w oceanie? Czy baseny hotelowe są na tyle ciepłe by z nich korzystać?
z góry dziękuję
PS To moja pierwsza wizyta na Kanarach

W Puerto de la Cruz warunki do kąpieli mogą być średnie - temperatura wody taka sobie. Co do basenów, to wszystko zależy od hotelu - jak woda niepodgrzewana, to woda będzie chłodna. Na południu już zdecydowanie lepiej.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#39 PostWysłany: 11 Maj 2016 23:29 

Rejestracja: 06 Kwi 2015
Posty: 536
niebieski
Byłem w tym roku w lutym na południu Teneryfy, aktualnie zastanawiam sie juz nad feriami 2017 i mam pytanie do bywalców Kanarow która wyspę polecacie na druga polowe stycznia? Gdzie bedzie najcieplej i pogoda najpewniejsza? Nie chodzi mi o plażowanie i kąpiele w oceanie, wystarczy 18-20 stopni i brak deszczu :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#40 PostWysłany: 22 Maj 2016 18:31 

Rejestracja: 03 Lut 2013
Posty: 14
Witam, chciałabym zapytać osoby, które w ostatnim czasie podróżowały na Fuerteventure, czy jest tam dużo imigrantów z Afryki? Szukam jakiegoś bezpiecznego miejsca na wakacje i myślałam właśnie o Fuerteventurze albo Portugalii. Z góry dziękuję za odpowiedź.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 67 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group