Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 14 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
#1 PostWysłany: 04 Wrz 2014 21:44 

Rejestracja: 10 Lip 2012
Posty: 179
Jestem w trakcie planowania wyjazdu i zastanawiam się jaki kraj wybrać. Chodzi mi głównie o naturę, zabytki, jednak w umiarkowanej ilości oraz kilka dni na plaży.
Zastanawiam się nad Kambodżą i połączeniem jej z południowym Laosem lub Wietnamem, ewentualnie wyjazd do Birmy.
Mamy niestety tylko 2, 5 tygodnia, wyjazd byłby w listopadzie.
Mógłby ktoś podzielić się doświadczeniami?
O Wietnamie ostatnio czytałam wiele niepochlebnych opinii i nie wiem jak się do tego ustosunkować:)

Dzięki za pomoc.

Pozdrawiam,

Ania
_________________
Ania
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wycieczka nad Adriatyk za 751 PLN. Loty z Wrocławia + 4* hotel w Rimini Wycieczka nad Adriatyk za 751 PLN. Loty z Wrocławia + 4* hotel w Rimini
Tydzień na Langkawi za 2841 PLN. Loty z Berlina i noclegi w 4* hotelu Tydzień na Langkawi za 2841 PLN. Loty z Berlina i noclegi w 4* hotelu
#2 PostWysłany: 04 Wrz 2014 22:01 

Rejestracja: 27 Mar 2014
Posty: 4038
złoty
Jakiez to niepochlebne opinie o Wietnamie czytalas?

Na Twoje pytanie nie ma jednoznacznej odpowiedzi. Wszystkie te kraje maja wiele pieknych i niepowtarzalnych miejsc. W kazdym z nich poza Laosem,masz pelen mix plazy,kultury,zabytkow. Ceny podobne,wszedzie warto pojechac,jesli musisz wybierac, to pozostaje tylko rzut moneta :D

Wg mnie najmniej warty kasy jest Laos, najwyzsze temperatury, b.ostre jedzenie, najmniej ciekawy,Luang Prabang przereklamowany, zadeptany i klimat bardziej europejski,niz azjatycki, mieszkancy maja bardzo swobodny stosunek do cudzej wlasnosci ;)

17 dni na trzy kraje to zdecydowanie za malo,lepiej do Birmy poleciec,choc i to niewiele. Ja bylem tam 25 dni,a i tak wielu miejsc nie odwiedzilem!
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#3 PostWysłany: 04 Wrz 2014 22:29 

Rejestracja: 10 Lip 2012
Posty: 179
Może nie doprecyzowałam o tym Wietnamie-czytałam o niemiłych ludziach i dużej ilości śmieci, ogólne to co udało mi się na razie znaleźć było średnio zachęcające. Może za mało jeszcze czytałam, to takie wstępne rozeznanie:)
W planach jest jedne kraj, max 2- właśnie albo Kamobodża z kawałkiek Laosu, albo Kambodża z kawałkiem Wietnamu albo sama Birma.
Też załuję, że nie ma więcej czasu, najlepiej byłoby spędzić tam kilka miesięcy ale czasu brak:(
_________________
Ania
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#4 PostWysłany: 04 Wrz 2014 22:44 

Rejestracja: 27 Mar 2014
Posty: 4038
złoty
To kazda opcja jest dobra, z tym ze,jesli Kambodza z Laosem-to poludniowym,bo i ciekawszy i bez nabijania kilometrow.

Wietnamczycy sa najmniej usmiechnieci z Azjatow,ale i tak przyjemniej mi tam jest, niz w .... :D

Wybierzcie Birme,poki jeszcze sie nieskomercjalizowala, bo to ostatni moment,jesli tego szukacie.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#5 PostWysłany: 04 Wrz 2014 22:50 

Rejestracja: 13 Kwi 2011
Posty: 57
Przejechałem z dwójką dzieci południowy Wietnam (3 tyg.) i ani razu nie spotkałem się z niechęcią. Przed wyjazdem też naczytałem się o 'niemiłych wietnamczykach' ale wierz mi - tym się nie sugeruj. Świetny kraj, rewelacyjne jedzenie, ciepłe (choć faktycznie nie najczystsze morze). Przy wyborze nie pomogę, bo porównania nie mam ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#6 PostWysłany: 04 Wrz 2014 23:15 

Rejestracja: 17 Sie 2011
Posty: 28
beyond napisał(a):
Przejechałem z dwójką dzieci południowy Wietnam (3 tyg.) i ani razu nie spotkałem się z niechęcią. Przed wyjazdem też naczytałem się o 'niemiłych wietnamczykach' ale wierz mi - tym się nie sugeruj. Świetny kraj, rewelacyjne jedzenie, ciepłe (choć faktycznie nie najczystsze morze). Przy wyborze nie pomogę, bo porównania nie mam ;)



Wietnamczycy są bardzo wyrachowani w wyciąganiu kasy, taka moja obserwacja po 3 tygodniowej podróży po Azji pd-wsch.
Powiedz mi tylko o tym rewelacyjnym jedzeniu bo będąc w Hanoi próbowaliśmy znaleźć coś lokalnego ale innego niż zupa pho.......nie znaleźliśmy....pod względem jedzenia Tajlandia zdecydowanie wygrywa.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#7 PostWysłany: 05 Wrz 2014 08:40 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 31 Sty 2014
Posty: 1536
Loty: 126
Kilometry: 294 821
niebieski
Ilu ludzi tyle opinii.
Podróżowaliśmy w tym rejonie parokrotnie przez kilka miesięcy i chyba właśnie Laos najbardziej przypadł nam do gustu, chociaż tu akurat bardziej północna część, czyli jeszcze bardziej na północ od Luang Prabang. Na dalekie południe nie dotarliśmy.
Na pętlę Kambodża, Wietnam, południowy Laos faktycznie trochę za mało czasu.
Po krótce, moje subiektywne opinie:
Kambodża - warto, Angkor - na nas zrobił wrażenie, plażowanie ok, ale bez szału, a jak już to lepiej popłynąć na Koh Rong. Jedzenie podobnie smaczne jak w Tajlandii, piwo bardzo tanie :)
Laos - najbardziej wyluzowany, poza Luang Prabang czy Vang Vieng chyba też najmniej rozwinięty. Ludzie super, jedzenie ok, krajobrazy rewelacja.
Wietnam - nie jest tak źle, chociaż moim zdaniem jest to kraj w którym zrobienie w konia białasa jest powodem do dumy. Generalnie im dalej na północ tym ludność bardziej "surowa". Krajobrazy piękne, miasta też ciekawe, jedzenie smaczne, ale nie tak jak w Tajlandii. sporo plaż, ale w listopadzie jedynie południe wchodzi w grę z uwagi na pogodę np. wyspa Phu Quoc. Nha Trang już nie koniecznie - trochę za duże i nie w listopadzie. W 2,5 tygodnia można pokusić się o przejazd całego kraju z południa na północ (lub odwrotnie)
W Birmie nie byliśmy.
Trasa w sumie sporo zależy od tego jakie macie połączenia lotnicze z Europą. Czy kupujecie open jaw czy też może przelot do Bangkoku i dalej Air Asia itp. Tu plus dla Wietnamu i Kambodży bo połączeń Air Asia jest sporo i to za rozsądną cenę. Jadąc lądem do Wietnamu z Kambodży należy pamiętać, że nie wydają wiz na granicy - wizę można dość łatwo załatwić w Kambodży. Co innego gdy do Wietnamu się przylatuje, wtedy można załatwić promesę przez internet, ale obowiązuje tylko na lotniskach.
Tak czy siak nie ma się co spinać, np. w tym roku Kambodża + Wietnam, za rok Birma, a potem jeszcze Laso, co się odwlecze to nie uciecze.
Jak masz jakieś pytania to wal śmiało :)
_________________
http://openworld.net.pl/
https://www.facebook.com/OpenWorldTrip
Góra
 Profil Relacje PM off
Zeus lubi ten post.
 
      
#8 PostWysłany: 05 Wrz 2014 09:05 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21 Gru 2012
Posty: 575
Loty: 196
Kilometry: 540 350
niebieski
Potwierdzę to co było napisane wyżej.
Wietnam - więcej śmieci, bardziej chcą naciągnąć i wyciagnąć kasę. Miasta tłoczne, ruchliwe.
Laos jest jednym z krajów, który podobał mi się najbardziej, miał coś w sobie. Kambodża mówiąc w skrócie jest ok ale jak ktoś już wspomniał, skusiłbym się na Birmę (i ew Laos) ponieważ te kraje rozwijają się szybko i za parę lat, ba nawet za rok lub dwa już będą z goła odmienne i warto je zobaczyć takie jakie są teraz.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#9 PostWysłany: 05 Wrz 2014 09:20 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 31 Sty 2014
Posty: 1536
Loty: 126
Kilometry: 294 821
niebieski
Ciężko będzie połączyć Birmę i Laos w 17 dni, chyba, że z przelotem przez Bangkok. W razie czego poza Air Asia, Nook Air lata zarówno do Birmy jak i Lasu, ale nie ma połączeń bezpośrednich. Oficjalnie granica lądowa między Birmą, a Losem jest zamknięta.
W przypadku łączenia Kambodży z Laosem warto też popatrzeć na Lao Airlines - rozkład lotów jest teraz tylko do 25.10, ale np. 22.10 Siem Reap - Luang Prabang to koszt ok. 195 usd - sporo, ale gdy się jedzie na krótko to czasem warto dopłacić by móc zobaczyć więcej.
Można też pojechać lądem z Kambodży i potem zamykać pętlę do Tajlandii ?(zależy skąd macie wylot) autobusami.
_________________
http://openworld.net.pl/
https://www.facebook.com/OpenWorldTrip
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#10 PostWysłany: 05 Wrz 2014 09:27 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21 Gru 2012
Posty: 575
Loty: 196
Kilometry: 540 350
niebieski
No tak, problem logistyczny z połączeniem Birmy i Laosu niewątpliwie istnieje i wygodniej byłoby odwiedzić Laos, Kambodżę, Wietnam albo Birmę i Tajlandię.
Ogólnie mówiąc to z każdego kraju będziecie na swój sposób zadowoleni aby kiedyś znów wrócić i zobaczyć pozostałe kraje. :)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#11 PostWysłany: 07 Wrz 2014 20:16 

Rejestracja: 10 Lip 2012
Posty: 179
Dziękuję Wam wszystkim za pomoc!
Wobec tego co piszecie pozostał mi wybór taki: albo Kamobodza i południe Laosu albo Birma. Muszę teraz na spokojnie się zastanowić, poczytać.
Odpoczynek na plaży w tak długiej podróży jest elementem koniecznym:), w związku z tym mam pytanie-plaże są piękniejsze w Kambodży czy Birmie? Chodzi mi o wodę w morzu i małą ilość ludzi na plażach:)
_________________
Ania
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#12 PostWysłany: 29 Wrz 2014 11:10 

Rejestracja: 10 Lip 2012
Posty: 179
Czy łatwiej Waszym zdaniem z krótkim czasie zorganizować podróż do Birmy czy Kambodży? Jeśli chodzi o Birmę, to czy można wszytko zorganizować na własną rękę czy potrzebna jest pomoc lokalnych biur podróży? W Birmie czy w Kambodży łatwiej się jest przemieszczać?
Dzięki za pomoc!
_________________
Ania
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#13 PostWysłany: 09 Paź 2014 09:10 

Rejestracja: 13 Kwi 2011
Posty: 57
falkory napisał(a):
beyond napisał(a):
Przejechałem z dwójką dzieci południowy Wietnam (3 tyg.) i ani razu nie spotkałem się z niechęcią. Przed wyjazdem też naczytałem się o 'niemiłych wietnamczykach' ale wierz mi - tym się nie sugeruj. Świetny kraj, rewelacyjne jedzenie, ciepłe (choć faktycznie nie najczystsze morze). Przy wyborze nie pomogę, bo porównania nie mam ;)



Wietnamczycy są bardzo wyrachowani w wyciąganiu kasy, taka moja obserwacja po 3 tygodniowej podróży po Azji pd-wsch.
Powiedz mi tylko o tym rewelacyjnym jedzeniu bo będąc w Hanoi próbowaliśmy znaleźć coś lokalnego ale innego niż zupa pho.......nie znaleźliśmy....pod względem jedzenia Tajlandia zdecydowanie wygrywa.


Troche późna odpowiedz ale cóż..

Generalnie z tego co słyszałem od osób które sporo czasu spędziły w Wietnamie północ i południe to dwa zupełnie różne klimaty. Hanoi to już w ogólne ciężki klimat dla turysty pod względem naciągactwa (podobno). Na południu wystarczyło omijać klimaty typowo turystyczne żeby kompletnie nie odczuć jakiejkolwiek próby wyciągnięcia kasy, czasem aż głupio było płacić takie grosze za posiłek, taxi, czy inne rzeczy. W miejscach turystycznych też nie było na co narzekać choć dało się już odczuć wyższe ceny (ale podane z góry, bez niespodzianek) i niestety czasem gorszą jakość (jedzenie).

Co do jedzenia, spotkalismy Norwegów, którzy przylecieli z północy i narzekali na jedzenie - trudno nam było w to uwierzyć. Okazało się - również opinia lokalsów - że jedzenie na południu jest duuużoo bardziej smaczne i przede wszystkim różnorodne. Żaby, małże, ślimaki, drób, ryby, węże - trudno było wstać od stołu. I wszystko genialnie przyrządzone. Generalnie nie jestem fanem wynalazków ale od żab dzieciaków nie dało się oderwać.
A zupa pho to faktycznie trudna do przełknięcia - na południu też ;)

Jedna zasada - unikać lokali gdzie siedzą turyści, jeść tam gdzie pełno lokalsów. Nawet jeśli wiąże się to z wciskaniem tyłka w malutkie plastikowe krzesełko.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#14 PostWysłany: 22 Paź 2014 03:36 

Rejestracja: 29 Sty 2012
Posty: 185
niebieski
Północ i południe Wietnamu to faktycznie dwa różne światy. Na płn. ludzie są bardziej surowi- zdystansowani. Mi jedzenie w Witnamie bardzo odpowiadało zupa Pho także. Nie jest to oczywiście Tajlandnia ale moim zdaniem posiłko dużo smaczniejsze niż w Indonezji czy na Filipinach.
Nie odebrałem też Wietnamczyków jako szczególnie zachłannych w stosunku do innych krajów regionu.
Wietnam jest bardzo zróżnicowany i ciekawy chociaż brakuje w nim starych zabytków (zniszczone w czasie wojny). Jest też bardzo łatwy i tani w podóżowaniu ze względu na kształt kraju i bardzo dobrą ofertę na ttansport autobusowy. Górzysta część na płn. Wietnamu jest bardzo ciekawa - polecam. Oczywiście jak w każdym kraju będącym pod wpływem monsunów trzeba sprawdzić pogodę w okresie w jakim się wyjeżdża.

Ja w Laosie nie byłem ale prawie każdy z kim rozmawiałem a kto był w kilku krajach regionu mówi że w Laosie jest świetnie. Prawdopodobnie chodzi po prostu o wyluzowaną atmosferę w tym kraju.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 14 posty(ów) ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group