Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 52 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3  Następna
Autor Wiadomość
#21 PostWysłany: 02 Paź 2015 11:21 

Rejestracja: 31 Sty 2013
Posty: 295
no to chyba dobrze wyszło- dawaj relację na żywo- jak jest na Boracay??gdzie nocujesz?? jak kosztuje dotarcie z lotniska do samego miejsca noclegowego??ile kosztują lokalne wycieczki??gdzie się stołujecie tzn. polecacie wyjść na wieczorne jedzonko z piwkiem przy fajnej muzyce??jakie ceny na miejscu???
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Tygodniowe all inclusive w 4* hotelu na Cyprze od 2422 PLN. Wyloty z 4 miast Tygodniowe all inclusive w 4* hotelu na Cyprze od 2422 PLN. Wyloty z 4 miast
Karaiby last minute: loty na Jamajkę z 3 miast od 2423 PLN Karaiby last minute: loty na Jamajkę z 3 miast od 2423 PLN
#22 PostWysłany: 04 Paź 2015 10:42 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 23 Wrz 2012
Posty: 217
niebieski
dzadzax napisał(a):
no to chyba dobrze wyszło- dawaj relację na żywo- jak jest na Boracay??gdzie nocujesz?? jak kosztuje dotarcie z lotniska do samego miejsca noclegowego??ile kosztują lokalne wycieczki??gdzie się stołujecie tzn. polecacie wyjść na wieczorne jedzonko z piwkiem przy fajnej muzyce??jakie ceny na miejscu???


Z Caticlan można na lotnisko dojść na piechotę w najwyżej kilkanaście minut. Z Kalibo trzeba jechać busem bo to daleko. Jak ktoś ma czas i nie za ciężki bagaż to można się wybrać z przystani już na Boracay na piechotę (ja tak zrobiłem) ale to kilka kilometrów.

Prom (łódź) kosztuje ok 300 pesos, są w tym 3 opłaty :)

Przy plaży jest mnóstwo knajp z muzyką, więc na pewno coś się Wam spodoba.

Najtańsze jedzenie znalazłem przy stacji 3. Byłem tam 12 dni, więc później już się trochę nudziłem bo to było za długo, przynajmniej jak dla mnie na to miejsce. Jest tam taki bar ale nie pamiętam nazwy (nie przy plaży ale tzw Boracacy Highway) czyli głównej drodze. Krewetki po 100 pesos co na Boracay jest niespotykane. Trzeba wejść po schodkach, ciemnozielona tablica.
Przy stacji 3 jest też taka "knajpka" ok 100 m w stronę stacji 2 od tej resturacji. Cała żołta więc na pewno ją znajdziecie. Byłem tam 2 razy. Jedzenie dobre, bardzo tanie, dużo lokalsów tylko sanepid chyba dawno tam nie był :)

Załączniki:
20150111_190755.jpg
20150111_190755.jpg [ 242.72 KiB | Obejrzany 2413 razy ]
Góra
 Profil Relacje PM off
dzadzax uważa post za pomocny.
 
      
#23 PostWysłany: 04 Paź 2015 12:21 

Rejestracja: 13 Sty 2013
Posty: 149
Loty: 93
Kilometry: 212 272
dzadzax napisał(a):
no to chyba dobrze wyszło- dawaj relację na żywo- jak jest na Boracay??gdzie nocujesz?? jak kosztuje dotarcie z lotniska do samego miejsca noclegowego??ile kosztują lokalne wycieczki??gdzie się stołujecie tzn. polecacie wyjść na wieczorne jedzonko z piwkiem przy fajnej muzyce??jakie ceny na miejscu???


Nie będę pisał relacji na żywo z podróży poślubnej, tym bardziej ze to ma być odpoczynek po intensywnym zwiedzaniu Sydney i okolic ;p

Transport z Kalibo do portu to 200php. W porcie płacisz 100php(opłata terminalowa 25 + 75 środowiska) i na łodzi 100php. Transport po wyspie to 100php a dalsze lokalizacje np. Puca beach 150php(dzielisz to na liczbę osób jaka z Tobą jedzie)

Nocujemy w Morning Beach Resort, ale to tylko dlatego ze był za darmo w promocji hotwire. Wielki plus ze jest przy samej plaży (stacja 3), są mili właściciele, rano jest pyszna kawa do tego kupisz sobie drozdzowki po 7 PHP i masz gotowe śniadanie, no i jest dystrybutor z zimą i gorąca woda pitną wiec jest to dodatkowa oszczędność przy tutejszych cenach. W pokojach warunki raczej harcerskie.

Nie znaleźliśmy jeszcze knajpy godnej polecenia ale to może przez to jedzenie... Przy samej plaży ceny raczej wysokie (pizza 800 PHP?). Ceny robią się znośne gdy skrecisz w którąś boczna uliczkę. Zawsze wcześniej pytaj czy to tyle kosztuje i czy nie doliczaja dodatkowych opłat bo większość knajp oszukuje jak się da.

My raczej wieczorem preferujemy spacer z rumem wzdłuż plaży. Rum 750ml 97php(jest mocny) . Piwo San Miguel 320ml 26php.

Dodam zdjęcie z cenami atrakcji i może coś napisze jak wrócę bo robienie tego z telefonu jest uciążliwe ;)
Góra
 Profil Relacje PM off
dzadzax uważa post za pomocny.
 
      
#24 PostWysłany: 07 Paź 2015 12:25 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 Lut 2012
Posty: 984
Loty: 635
Kilometry: 703 614
niebieski
Też nocowałem w Morning Beach. Chyba jako pierwszy z hotwire, bo mili właściciele wcale jeszcze wtedy nie kojarzyli pośrednika. Pensjonat położony w super miejscu, choć warunki ... jak za 0,30 eu za noc SUPER!
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
JIK lubi ten post.
 
      
#25 PostWysłany: 24 Lis 2015 13:57 

Rejestracja: 31 Sty 2013
Posty: 295
terminal fee za lot międzynarodowy to obecnie 750 php od 1.0.2015 r.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#26 PostWysłany: 26 Lis 2015 09:20 

Rejestracja: 19 Wrz 2012
Posty: 484
Loty: 195
Kilometry: 404 353
niebieski
Polecam bezstresowy transfer z przewoźnikiem Southwesttoursboracay Kalibo-Boracay ze wszystkimi opłatami z dowozem małym busem pod sam hotel za 1125 PHP tam i z powrotem. Bilety można kupić w kiosku przed terminalem w Kalibo. O nic nie trzeba się martwić po drodze, sami organizują przesiadki, dają bilety na poszczególne odcinki itp. Dysponują swoimi łodziami, więc w razie spóźnienia samolotu gwarantują dopłynięcie na Boracay nawet po godzinie 22.
Opłata wylotowa z KLO do MNL 200 PHP.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#27 PostWysłany: 28 Lis 2015 00:57 

Rejestracja: 02 Lut 2012
Posty: 141
cavani napisał(a):
Polecam bezstresowy transfer z przewoźnikiem Southwesttoursboracay Kalibo-Boracay ze wszystkimi opłatami z dowozem małym busem pod sam hotel za 1125 PHP tam i z powrotem. Bilety można kupić w kiosku przed terminalem w Kalibo. O nic nie trzeba się martwić po drodze, sami organizują przesiadki, dają bilety na poszczególne odcinki itp. Dysponują swoimi łodziami, więc w razie spóźnienia samolotu gwarantują dopłynięcie na Boracay nawet po godzinie 22.
Opłata wylotowa z KLO do MNL 200 PHP.


Wygląda że to najwygodniejsza opcja.
Nie mogę tylko znaleźć informacji kiedy mają ostatni kurs z Kalibo.
Przylot do KLO mamy o 19:55. Orientuje się ktoś czy będzie się można zabrać z nimi jeszcze na Boracay? Czy też szukać noclegu w pobliżu lotniska i ruszać z rana?
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#28 PostWysłany: 28 Lis 2015 10:20 

Rejestracja: 19 Wrz 2012
Posty: 484
Loty: 195
Kilometry: 404 353
niebieski
Według mnie transfer powinien się odbyć. Dojazd z KLO do portu trwa ok. 1,5 godziny. Lotnisko w Kalibo najmniejsze z możliwych, odbiór bagażu zajmuje jakieś 5 minut po wylądowaniu.
Dla pewności można się u nich zapytać :
http://www.southwesttoursboracay.com/contact
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
hansel lubi ten post.
hansel uważa post za pomocny.
 
      
#29 PostWysłany: 13 Gru 2015 03:47 

Rejestracja: 10 Maj 2013
Posty: 483
niebieski
z zeszlego tygodnia ;)

jesli lecisz do KLO liniami Cebu Pacific to na pokladzie samolotu juz sprzedaja bilety na transfer z Southwesttours za 500 oneway i 1000 return, cena allinclusive door2door :D

ja zapomnialem zabookowac powrotu ale wystarczy podejsc do ich "biura" na Boracay i mile panie zalatwia wszystko - mialem wyjazd spod hotelu o 6:00 na lot o 11:30 z KLO

wiem ze troche duzy zapas czasowy sobie dali ale w strone KLO nie szlo to wszystko tak sprawnie jak w kierunku Boracay (po przylocie)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#30 PostWysłany: 14 Gru 2015 12:16 

Rejestracja: 02 Lut 2012
Posty: 141
cavani napisał(a):
Według mnie transfer powinien się odbyć. Dojazd z KLO do portu trwa ok. 1,5 godziny. Lotnisko w Kalibo najmniejsze z możliwych, odbiór bagażu zajmuje jakieś 5 minut po wylądowaniu.
Dla pewności można się u nich zapytać :
http://www.southwesttoursboracay.com/contact


Wróciliśmy, więc napiszę gdyby ktoś szukał informacji.
Mieliśmy przylecieć o 19:55 do Kalibo, ale lot był opóźniony i wylądowaliśmy o 21:15. Ale nie było problemu. Southwesttours czeka do ostatniego przylotu na lotnisko więc w razie opóźnień nie ma stresu. Spokojnie odebraliśmy bagaże, a gdy wszyscy którzy chcieli jechać byli w autokarze, wyruszyliśmy o 21:30. Southwesttours korzystają z własnych promów więc nie było problemu, zapakowali nas na szybką motorówkę i po ok 5 minutach rejsu byliśmy na Boracay. Tam odebrały nas małe busiki i porozwoziły do hoteli. W hotelu byliśmy przed północą.
Polecam tą firmę. Można taniej dostać się do hotelu kombinując na własną rękę ale moim zdaniem szkoda zachodu, oszczędność niewielka a tu nas nic nie interesuje. Autobus mają wygodny, transfer sprawny, pomagają z bagażami. Profesjonalna firma.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
cavani lubi ten post.
 
      
#31 PostWysłany: 14 Gru 2015 13:48 

Rejestracja: 02 Lut 2012
Posty: 141
dzadzax napisał(a):
terminal fee za lot międzynarodowy to obecnie 750 php od 1.0.2015 r.


Terminal Fee dla lotów międzynarodowych w Kalibo to 700 PHP. Zasugerowałem się tym wpisem i zostałem ze 150 pesos (3 bilety) które musiałem wydać na lotnisku:)
Generalnie to jest straszne zdzierstwo, bo terminal w Kalibo to to jakaś pomyłka, ciasno, warunki fatalne. A najlepszy jest jednoosobowy kibel (na kilkaset osób czekających na odloty), w związku z czym kolejka do łazienki to kilkanaście minut stania.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#32 PostWysłany: 04 Maj 2016 13:31 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Maj 2012
Posty: 1671
Loty: 1
Kilometry: 122
niebieski
Kilka informacji odnośnie transportu Boracay do/z Kalibo. Transfery Southwesttours jeżeli lecimy liniami Cebu Pacific Air można najtaniej wykupić online na stronie Cebu dokładnie w taki sam sposób jak się dokupuje bagaż. Wchodzimy w podgląd rezerwacji i tam jest do kupienia opcja transferu który do/z Kalibo jest w cenie 450php a do/z Caticlan 350php. Są to całkowite koszty za osobę za transport bezpośrednio z hotelu na lotnisko (lub w drugą stronę).

Ograniczenie jest takie, że można ten transfer wykupić najpóźniej dzień przed odlotem.

Jeżeli wykupi się tylko transfer z Boracay na lotnisko to trzeba udać się z numerem rezerwacji lotu do biura Southwesttours w DMall i tam załatwić formalności związane z podaniem hotelu i ustaleniem godziny odbioru. Odbiór jest mniej więcej 5 godzin przed planowym odlotem z Kalibo. Po przypłynięciu do portu w Caticlan trzeba udać się na przeciwna stronę ulicy do biura i odebrać "przydział" na autobus a konkretniej numer autobusu którym pojedziemy.

Cały transport do Kalibo oczywiście można załatwić samemu ale nie wiem czy się dużo zaoszczędzi. Ta cena jest tylko online i dla lecących Cebu Pacific Air.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#33 PostWysłany: 13 Lis 2016 13:16 
Redaktor F4F
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 Lis 2010
Posty: 6154
Loty: 228
Kilometry: 534 135
Ja leciałem Air Asia z KLO do MNL. Sprawdzałem cenę pakietu door to door z taxami na Southwesttours to życzyli sobie 685 PHP :/ Z miejscowym na plaży ugrałem za 600 PHP. Tak wiem, że mogłem to mieć taniej samemu ale nie chciało mi się bawić w ostatni dzień z tym. Przy okazji jadąc (Vanem na 8 os ale tylko my nim jechaliśmy) z portu na lotnisko KLO mieliśmy stopa przy jakichś wodospadach.
W KLO opłata za wylot to 200 PHP lub 5 USD.
_________________
Image

https://www.instagram.com/jiku_ty_dziku/ | Serduszka i piwo :D
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#34 PostWysłany: 13 Lis 2016 15:42 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Maj 2012
Posty: 1671
Loty: 1
Kilometry: 122
niebieski
Biorąc pod uwagę dojazd do Kalibo (koszt + czas) i opłatę wylotową to moim zdaniem bardziej się opłaca dać 1000php za bilet z Caticlan, a taka cena jest spokojnie możliwa do trafienia.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#35 PostWysłany: 13 Lis 2016 18:11 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 10 Kwi 2011
Posty: 1418
niebieski
Do Caticlan lata tylko PAL i zdziera za bilety niemozebnie. No i tam tez jest oplata wylotowa

Sent from my SCL24 using Tapatalk
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#36 PostWysłany: 13 Lis 2016 18:32 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Maj 2012
Posty: 1671
Loty: 1
Kilometry: 122
niebieski
Do Caticlan lata poza PAL też Cebu Pacific i to z nie tylko z Manili ale też z Cebu więc można to fajnie wykorzystać przy objazdówce.

Co do cen to można trafić w promo Cebu Pacific za 600php z wliczoną opłatą wylotową. PAL w promocji można trafić za ok 1000php z wliczoną opłatą wylotową i bagażem rejestrowanym (10kg).

Opłata wylotowa z Caticlan jest już (tak jak w Manili i Cebu) wliczona w cenę biletu.

Myślę, że za takie pieniądze to warto.
Góra
 Profil Relacje PM off
jobi lubi ten post.
jobi uważa post za pomocny.
 
      
#37 PostWysłany: 14 Lis 2016 07:12 
Redaktor F4F
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 Lis 2010
Posty: 6154
Loty: 228
Kilometry: 534 135
@‌smieci‌ ale jak bilet z KLO kosztował cię koło 5 PLN (w promo Air Asia) to aż żal było nie skorzystać z okazji ;)
_________________
Image

https://www.instagram.com/jiku_ty_dziku/ | Serduszka i piwo :D
Góra
 Profil Relacje PM off
smieci lubi ten post.
smieci uważa post za pomocny.
 
      
#38 PostWysłany: 14 Lis 2016 09:40 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 10 Kwi 2011
Posty: 1418
niebieski
smieci napisał(a):
Do Caticlan lata poza PAL też Cebu Pacific i to z nie tylko z Manili ale też z Cebu więc można to fajnie wykorzystać przy objazdówce.

Co do cen to można trafić w promo Cebu Pacific za 600php z wliczoną opłatą wylotową. PAL w promocji można trafić za ok 1000php z wliczoną opłatą wylotową i bagażem rejestrowanym (10kg).

Opłata wylotowa z Caticlan jest już (tak jak w Manili i Cebu) wliczona w cenę biletu.

Myślę, że za takie pieniądze to warto.



Dzięki za informacje, nie wiedziałem o tym, na stronie Cebu szukałem "Caticlan" a tam jest pod "Boracay".
Szukam połączenia RT z Manili na termin około 10-23 kwietnia i ceny dla 4 osób są nieco "nieprzyzwoite".
Ostatecznie weźmiemy RORO za około 1200 PHP (autobus+prom).
BTW. na Filipinach nigdy nie zniosą opłat lotniskowych, jak sam zauważyłeś, w Cebu i W Manili są one teraz po prostu wliczone w cenę biletu (czyli bilety są droższe o tę opłatę).
Góra
 Profil Relacje PM off
smieci lubi ten post.
smieci uważa post za pomocny.
 
      
#39 PostWysłany: 14 Lis 2016 12:51 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Maj 2012
Posty: 1671
Loty: 1
Kilometry: 122
niebieski
@‌jobi‌ popatrz też na PAL. Często na weekend jest tam promocja i nie wychodzi jakoś strasznie drogo. Ja za swoje bilety OW z Caticlan do Manili (też cztery tyle że na marzec) dałem w PAL po 1000php. W Cebu Pacific były kilka razy po 599php ale akurat bardziej mi pasowało PAL.

@‌JIK wierzę, też z podobnego powodu wracaliśmy z Kalibo zamiast z Boracay ale po przemyśleniu (a czasu na przemyślenie było sporo bo ruszyliśmy z Boracay chyba o 12:30 a dobiliśmy do Manili koło 21:00‌) doszedłem do wniosku, że następnym razem lecimy z Boracay
Góra
 Profil Relacje PM off
JIK lubi ten post.
jobi uważa post za pomocny.
 
      
#40 PostWysłany: 14 Lis 2016 19:59 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 10 Kwi 2011
Posty: 1418
niebieski
Dzięki, ano paczę i paczę, ale lecę na wielkanoc i jakoś od paru miesięcy niczego nie wypaczyłem jeszcze ;-)
Dobry pomysł ze sprawdzaniem OW dla PAL 8-)

Kiedyś faktycznie latałem do Caticlan z CebuPacific, ale to było dobrych kilka lat temu i cieszę się, że mi odświeżyłeś pamięć, żeby sprawdzać takie połączenie.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 52 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group