Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 210 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 7, 8, 9, 10, 11
Autor Wiadomość
#201 PostWysłany: 31 Sie 2015 17:03 

Jakby Ci to napisać - może tyle, że te i zeszłoroczne rozruchy nie odbywają się na jakimś wydzielonym, ogrodzonym płotem terenie, gdzie strona, nazwijmy ją, "rządowa" i druga - dla porządku - "demonstranci" umówili się, by dać sobie pałami po nerach i pourywać nogi granatami. Mają miejsce w centrum Kijowa.
Ale w sumie to dalej możecie zaklinać rzeczywistość. Z mechanizmem selekcji naturalnej nie wygram.
Góra
 PM off  
      
Zbiór okołoweekendowych lotów do Francji z Krakowa od 186 PLN Zbiór okołoweekendowych lotów do Francji z Krakowa od 186 PLN
Nowość! Wakacyjne loty Ethiopian Airlines do RPA i Tanzanii z bagażem z Warszawy od 2376 PLN Nowość! Wakacyjne loty Ethiopian Airlines do RPA i Tanzanii z bagażem z Warszawy od 2376 PLN
#202 PostWysłany: 31 Sie 2015 20:35 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 27 Lip 2015
Posty: 472
niebieski
Mój post znowu poszedł do kosza.....

ależ bezpiecznie jest , bezpiecznie. Te granaty to taka zasłona dymna.
_________________
78 Krajów , 6 Kontynentów , 3 Oceany :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#203 PostWysłany: 31 Sie 2015 21:12 

Rejestracja: 25 Lis 2013
Posty: 1595
Loty: 386
Kilometry: 569 051
niebieski
Może warto napisać, że osoby będące w PL i klikające myszką przed komputerami czują niebezpieczeństwo, natomiast osoby tu przebywające i widzące to wszystko na własne oczy czują się bezpiecznie. Oczywiście mowa o osobach nie szukających wrażeń i zadym.
To tyle z mojej strony, dziękuję za uwagę.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#204 PostWysłany: 31 Sie 2015 22:23 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 27 Lis 2012
Posty: 1111
niebieski
@pieerx ale Ty czytasz co inni tutaj piszą? Nikt nie twierdził, że strach wyjść na ulice, nikt nie mówi że pewnikiem dostaniesz w pysk, bo jesteś Polakiem. Kijów to normalne, cywilizowane, europejskie miasta, pewnie potwierdzi to każdy kto był, że to nie jest żaden dziki wschód. Wiadomo, ma swoją wschodnią specyfiką, ale generalnie ja sie czułem tam, tak samo bezpiecznie jak w Warszawie, Krakowie czy Wrocławiu.

Ale my nie o tym piszemy, piszemy o obiektywnym prawdopodobieństwa powstania zagrożenia dla ludzi. To prawdopodobieństwo jest dzisiaj zauważalnie wyższe w Kijowie niż w Warszawie i wyższe niż kilka miesięcy temu w Kijowie. Prawdopodbieństwo jest ciągle dużo niższe niż próg na poziomie, którego ludzie zaczynają odzuwać lęk przed wyjściem na ulicę, ale trzeba być [nierozsądnym], aby nie dostrzegać i nie przyjmować do wiadomości, że to prawdopodobieństwo w ostatnich tygodniach zauważalnie się zwiększyło.

Ludzie w lipcu w Tunezji też mówili, że jest bezpiecznie, normalnie itp. itd. Polecam poczytać fora podróżnicze, ale fanów biur podróży itp. itd. Tam też się przewijały takie tematy odnośnie Tunezji czy Egiptu i ludzie wracali, pisali że wszystko super, że super bezpiecznie, że super normalnie i że nie ma się czego obawiać. Ci ludzie, którzy zginęli tego samego dnia rano mogli też sobie robić takie wesołe zdjęcia jak Twoje i w żaden sposób nie świadczyło to o ich bezpieczeństwo, jedynie o ich złudnym jego poczuciu, jak się potem okazało.

Też ostatnio byłem w Kijowie w potencjalnie niezbezpiecznym terminie, bo w terminie wyborów parlamentarnych, przed którymi było kilka ostrzeżeń i plotek o zamachach. Mimo to pojechałem, na miejscu nie doświadczyłem niczego złego, miasto żyło swoim normalnym rytmem, czułem się bezpiecznie. Mimo tego miałem gdzieś w głowie to, że prawdopodobieństwo, że coś się stanie jest nieco większe, więc raczej tego dnia odpuściłem sobie miejsca typu parlament, publiczne wiece (choć akurat wtedy ludzi mieli dosyć wychodzenia na ulice i na majdanie było może 20-30 osób w momencie ogłaszania wyników) i tym podobne miejsca potencjalnie mogące być celem.

I po to jest ten wątek, żeby ludzie mieli świadomość, że coś jest na rzeczy, co w przypadku sytuacji awaryjnej czy ekstremalnej może się przydać, odrobina ostrożności więcej nigdy nikomu nie zaszkodziła. Nie piszemy tutaj, aby straszyć, piszemy tutaj żeby każdy mógł obiektywnie ocenić sytuację i zdecydować czy chce jechać czy nie. Ty w swoich postach próbujesz nas zakrzyczeć, bo jesteś na miejscu, więc niby wiesz lepiej... Niestety z bliska zazwyczaj widać słabo, a w Kijowie jeszcze słabiej, bo to miasto, które pragnie normalności i ma dość strachu, wychodzenia na ulicę i krwi na ulicach. Z mojej strony EOT.


Ostatnio edytowany przez Washington 01 Wrz 2015 11:45, edytowano w sumie 2 razy
Wypowiedź niekulturalna/obrażająca innych/używanie słów wulgarnych, obraźliwych.
Góra
 Profil Relacje PM off
3 ludzi lubi ten post.
 
      
#205 PostWysłany: 31 Sie 2015 22:47 

@kiew Nie da się tego lepiej ująć. Nawiasem mówiąc, kiedy przechodziłem przez Majdan dzień przed Świętem Niepodległości to rozbroiła mnie niefrasobliwość służb. Kubłów ze śmieciami pełno. Zaparkowane rowery, leżące plecaki... Raj dla zamachowca. Przyglądałem się też z zainteresowaniem dachom okolicznych budynków. Nikt się nie kręcił. Śmigłowce nie latały. Słowem - sielanka. Pełen profesjonalizm :twisted:
Góra
 PM off  
      
#206 PostWysłany: 01 Lut 2016 23:54 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 Cze 2013
Posty: 416
Loty: 501
Kilometry: 583 172
niebieski
Trochę inne zagrożenie, które może mieć wpływ na bezpieczeństwo - ze strony wirusa H1N1, który dotarł do stolicy.
Cytuj:
Dziś kijowskie władze sanitarne poinformowały, że epidemia grypy, którą na terytorium Ukrainy ogłoszono 26 stycznia, dotarła już do stolicy. Próg epidemiologiczny został tu przekroczony o prawie 13 procent. Kijowska stacja sanitarno-epidemiologiczna poleciła zamknięcie przedszkoli, wstrzymanie zajęć na uczelniach oraz odwołanie imprez masowych. Od 18 stycznia w związku z grypą w Kijowie zamknięte są szkoły. Kwarantanna trwa w nich od 18 stycznia i ma zakończyć się 8 lutego.

Źródło i więcej:
http://www.rp.pl/Swiat/160209959-Ukraina-Wirus-H1N1-zabil-juz-147-osob.html
_________________
http://www.citybreak.me
Góra
 Profil Relacje PM off
pieerx lubi ten post.
pieerx uważa post za pomocny.
 
      
#207 PostWysłany: 12 Lut 2016 10:11 

Rejestracja: 15 Cze 2014
Posty: 1742
srebrny
W wakacje byliśmy w Kijowie na dzień przed rozruchami, zamieszkami - nie było dosłownie NIC, co mogłoby wskazywać na to, że dzień później będą się tam działy dantejskie sceny.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#208 PostWysłany: 24 Lut 2016 17:11 

Proszę bardzo, raport firmy Mercer, potwierdzający to o czym wielokrotnie pisałem, a co zostało powydzielane do jakiś tworzonych ad hoc tematów.

Link: http://tvn24bis.pl/ze-swiata,75/najbard ... 22058.html

Cytat: "Kijów to najbardziej niebezpieczne miasto w Europie - wynika z rankingu największej na świecie firmy consultingowej Mercer."
Góra
 PM off  
      
#209 PostWysłany: 24 Lut 2016 18:25 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 31 Sie 2012
Posty: 4573
Loty: 639
Kilometry: 792 498
HON fly4free
To jest link do słabo przetłumaczonego bardzo kiepskiego artykułu napisanego w oparciu o raport dotyczący jakości życia.

Informacje są tak samo rzetelne jak ta, że Mercer jest największą na świecie "firmą consultingową."
Góra
 Profil Relacje PM off
cypel lubi ten post.
 
      
#210 PostWysłany: 25 Lut 2016 20:33 

Rejestracja: 10 Maj 2012
Posty: 113
Byłem wczoraj na meczu Dynamo Kijów-Manchester City. W samym Kijowie cisza, spokój, żadnego zagrożenia.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 210 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 7, 8, 9, 10, 11

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group