Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 1378 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20 ... 69  Następna
Autor Wiadomość
#321 PostWysłany: 25 Sie 2015 16:56 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Gru 2012
Posty: 417
niebieski
Witaj,

Z portu w Naha możesz dopłynąć na Zamami szybkim wodolotem za 3140 jenów (50min) lub powolnym promem samochodowym za 2120 jenów (2h) - ceny za przeprawę w jedną stronę.

Jeżeli chodzi o miejsca noclegowe, to trudno polecić coś konkretnego, ale nawet na booking.com znajdziesz spory wybór. Jadowite węże występują naprawdę pospolicie, także zdecydowanie odradzam namiot.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Urlop nad Gardą za 1031 PLN. Loty do Włoch z Katowic, noclegi przy jeziorze i auto Urlop nad Gardą za 1031 PLN. Loty do Włoch z Katowic, noclegi przy jeziorze i auto
Wakacje na Azorach za 2598 PLN. Loty z Warszawy + hotel ze śniadaniami Wakacje na Azorach za 2598 PLN. Loty z Warszawy + hotel ze śniadaniami
#322 PostWysłany: 25 Sie 2015 22:22 

Rejestracja: 24 Sie 2015
Posty: 16
Dziękuję za odp.

A te węże występują też normalnie w wodzie? Nie wiem czy jest sie czego bać czy mozna spokojnie cieszyć się kąpielą.

Pozdrawiam
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#323 PostWysłany: 26 Sie 2015 06:11 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Gru 2012
Posty: 417
niebieski
Węże występują na lądzie. Żeby nie zostać uznanym przez węża za zagrożenie, należy bezwzględnie pamiętać, aby poruszać się tylko głównymi drogami i nie wchodzić w żadne zarośla.

Z tego co pamiętam, to w wodzie można spotkać jakieś meduzy czy jeżowce, które również mogą być potencjalnie niebezpieczne dla człowieka. Jednak przy zachowaniu ostrożności, można pływać i nurkować - i wszyscy to robią, bo głównie po to ludzie przyjeżdżają na Zamami i pobliskie wyspy.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#324 PostWysłany: 26 Sie 2015 18:52 

Rejestracja: 24 Sie 2015
Posty: 16
Dzięki za informacje. Może wiesz także czemu mam wyszarowany przycisk do wysyłania PW? :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#325 PostWysłany: 26 Sie 2015 20:10 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Gru 2012
Posty: 417
niebieski
Tak.;) Nowi użytkownicy mogą przesyłać prywatne wiadomości dopiero wówczas, kiedy napiszą na forum dostatecznie dużo postów. Prawdopodobnie wystarczy 5.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#326 PostWysłany: 29 Sie 2015 23:35 

Rejestracja: 03 Cze 2015
Posty: 5
Z mojej strony polecam Ci odwiedzenie Hokkaido ..... choc masz malo czasu na JR Passie. Jezeli nie starczy czasu warto rozwazyc przelot liniami Peach (z przesiadka w Osace).Hiroszima nie wywarla na nas wrazenia....ale to jest subektywne odczucie.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#327 PostWysłany: 30 Sie 2015 20:17 

Rejestracja: 24 Sie 2015
Posty: 16
Witam, w piątek (tak, za 5 dni) wyjeżdżam do Japonii na 3 tyg. Bardzo proszę o ocenę mojego planu i ewentualnie jakieś rady. To mój pierwszy wyjazd do JP. Plan:

05.09 - przylot do Tokyo Narita 7:00 rano - zwiedzenie Tokio
06.09 - wyjście na Fuji
07.09 - zejście z Fuji - przejazd do Kyoto
08.09 - Kyoto
09.09 - Kyoto
10.09 - Kyoto
11.09 - Nara: Todaji + karmienie jelonków :) - przejazd do Osaki
11.09 - Osaka: aquarium, shinshibashi - przejazd do Kobe
11.09 - Kobe: Animal Kingdom, Stek z wołu :)
12.09 - Himeji: zamek, mount shosha - wyjazd do Hiroshima
13.09 - Hiroshima: Peace museum, Mazda museum
14.09 - Mijajima: Itsukushima, Daisho-in, Misen, Senjokaku - wyjazd do nagasaki
15.09 - Nagasaki: Gunkanjima, peace park - wyazd do Beppu
16.09 - Beppu: Onseny, Hells, Małpi gaj :) - wyjazd do Koyasan
17.09 - Koyasan - Okonuin - wyjazd do Kanazawa
18.09 - Kanazawa - Kenrouken park, omicho market
18.09 - Shirakawa-go - te małe domki do zwiedzenia :)
19.09 - Takayama - centrum miasta
19.09 - Tokyo: Tokyo Game Show, centrum
20.09 - Tokyo: Tokyo Game Show, centrum
21.09 - Yokohama
22.09 - Kamakura
23.09 - Niko
24.09 - Wylot do PL


Proszę o sugestie co jest zbędne, lub np niewykonalne :)
Proszę także o szybką ocenę o ile to możliwe bo wylot za 5 dni.

Pozdrawiam
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#328 PostWysłany: 03 Wrz 2015 03:05 

Rejestracja: 22 Sty 2012
Posty: 2055
złoty
Co zamierzasz robić w Nagoi?... tak z ciekawości zapytam.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#329 PostWysłany: 22 Wrz 2015 00:07 

Rejestracja: 21 Wrz 2015
Posty: 7
fan_japan napisał(a):
Witajcie,

Jestem zupełnym żółtodziobem, przekopałem się przez tych 16 podstron forum, i doszedłem do takich wniosków:

Przylatujemy na Naritę 8.10 o gdozinie 18:30 a wylatujemy 22.10 o 22:30 - mam na razie plan zakupu 7 dniowego JR Pass'a z tego co wiem, na lotnisku go wymienie, ale aktywwować go będę póżniej, aby go wykorzystać w połowie pobytu.

Co ja sobie ułożyłem w głowie:


08.paź: Dostać się hotelu Narita - TOKYO - czy kupując teraz na ten termin moge przyjąc 200zł/noc za pokój 2 osobowy to jest cena jaką mam przyjąć za dość ok, mam poczucie, że zawsze można taniej, bądz drożej i lepiej
09.paź: TOKYO co można by było metrem/pociagami zwiedzić - tutaj JR Passa nie aktywuje
10.paź: TOKYO i okolice
11.paź: TOKIO i okolice

Podczas pobytu w Tokio planujemy do:
1. Matsumoto - zamek i stare miasto
2. Kawaguchiko - miejscowość u podnóża góry Fuji.

W samym Tokio z ciekawych miejsc:
1. Dzielnice Shibuya i Akihabara
2. Shinjuku - dzielnica rządowa z drapaczami chmur
3. Muzeum NISSANA / TOYOTA masz cos na wzór swojego showRoomu
4. Meiji shrine
5. Pałac cesarski.


4 noce

12.paź: Przejazd z Tokyo -> KYOTO- aktywuje JRPassa - nocleg
13.paź: KYOTO - nocleg
14.paź: KYOTO i okolice - może jeden nocleg w RYOKANIE
15.paź: KYOTO -> OSAKA tutaj pytanie chce zobaczyc fabrykę mazdy -> HIROSHIMA - czy jest sens przosić się na 3 noclego do OSAKI

3noce

Podczas pobytu w Kioto wybrałem takie obiekty/miejsca (oczywiście poza zwiedzaniem Kioto gdzie jest mnóstwo rzeczy):
1. Miyajima (słynna brama Tori w wodzie) - generalnie brama, świątynia, i jarmark.
2. Hiroshima w ten sam dzień co w Miyajimie (kilka godzin spaceru po centrum aż nadto.
3. Koyasan - cmentarz/świątynia buddyjska z XIV wieku, mauzoleum ostatniego szoguna Tokugawy (niezbyt okazały).
4. Nara - była stolica Japonii, słynie z wałęsających się wszędzie udomowionych saren i jeleni.
5. Himeji - olbrzymi zamek (częściowo w remoncie) i kompleks na górze Shosha - to polecam!

W samym KIOTO planujemy
1. Dzielnica gejsz
2. Nishiki Market
3. Zamek Nijo
4. Były pałac cesarski w Kioto.
5. Kompleks Kiyomizudera

- tutaj mam niepewnosc czy to ma sens i czy nie obrac innego kierunku

16.paź: OSAKA - nocleg - zwiedzanie osaki
17.paź: OSAKA
18.paź: OSAKA -> TOKYO - koniec ważności JR Passa

2 noce

19.paź: TOKYO
20.paź: TOKYO
21.paź: TOKYO
22.paź:TOKYO - wylot do POLSKI

Jest to moja pierwsza wyprawa, w związku z tym jeśli logistycznie nie trzyma się to kupy to proszę o uwagi/sugestie.

Zastanawiam się jednak cały czas na 2 tygodniowym JR Passem, ale czy przy tym planie ma on uzasadnienie finasowe, czy nie lepiej kupowac osobno bilety na te kursy blizsze nabierząco.

Nie chcemy gonic, ale z racji mojej fascynacji motoryzajca i technologia japonska, chcialbym zobaczyc muzea/fabryki/wystawy na ten temat, zarazem też poznać chcoć trochę dziewiczą/lokalną Japonie, dlatego też myślałem o Ryokanie w okolicach KYOTO.



Z góry dziękuje za pomoc.


Witaj
Nie wiem cz jeszcze podpowiedzi będą potrzebne, czy wszystko "dopięte na ostatni guzik", ale jeśli coś mogę zasugerować, to nocleg na Miyajimie zamiast Hiroszimy. Pewno będzie trochę drożej, ale warto. Przede wszystkim ok godz 17 zaczynają odpływać jednodniowi turyści i zostaje garstka nocująca w miejscowych hotelach. Ja dotarłam na wyspę ok. godz. 14 (prosto z Kito) i miałyśmy od razu wjechać kolejką na Mt Misen. Okazało się jednak, że właśnie jest odpływ i można, brodząc w kałużach, dotrzeć pod samą tori. Takiej okazji nie można było przepuścić więc na górę wjechałyśmy ostatnim kursem. No i na szczycie byłyśmy SAME.
Cóż, ceną za to było zejście pieszo w sandałach i 39 stopniowym upale prawie miejscami pionową ścieżką - jest co wspominać. A na dole zaczął się przypływ i do wieczora podziwiałyśmy niesamowite widoki i wodę podpływającą pod samą świątynię. Takich momentów nie da się przeżyć wpadając na chwilę i "zaliczając" kolejne miejsce. Z praktycznych rad - warto kupić mały zapas na kolację na lądzie. Na wyspie sklepy zamykają wcześnie i większość restauracji o 20 też. My przegapiłyśmy ten moment i zostałyśmy bez jedzenia. W naszym hotelu zlitowali się nad nami i godzinę po zamknięciu restauracji dostałyśmy jeszcze coś do jedzenia, ale nic nadzwyczajnego, za to najdroższa kolacja w czasie całego wyjazdu

W Kioto spróbuj poszukać noclegu w dzielnicy Gion ( koło gejsz), samo miejsce ciekawe, można wieczorem spacerować i "polować" na gejsze,(pojawiają się o zmroku; w czasie mojego pobytu podjeżdżały tak ok.18.30 - 19 i ok 21.30-22 wracały ze spotkań, często pieszo więc łatwiej można było je spotkać), można spacerować po pięknym zespole świątyń otwartym chyba całą dobę albo iść nad rzekę i posiedzieć w jakiejś knajpce. Z Gion jest dobry dojazd autobusem do większości atrakcji, które w Kioto są dosyć mocno rozrzucone.

Do zwiedzanych obiektów dorzuciłabym jeszcze Złoty pawilon i świątynię tysięcy tori Fushimi Inari. Tu dojazd lokalnym pociągiem, takim najzwyklejszym - my wsiadłyśmy w taki trochę szybszy i nas wywiózł ze 30 km, do większej stacji i trzeba było wracać

Życzę wspaniałego pobytu
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#330 PostWysłany: 22 Wrz 2015 23:39 

Rejestracja: 12 Gru 2012
Posty: 558
Loty: 119
Kilometry: 254 856
niebieski
Witam forumowiczów.
Już wiele razy mi pomogliście i mam nadzieje że teraz znajdą się bratnie dusze które pokierują w którą stronę iść :)

Niestety ale w ostatnich dniach nie mam czasu abym mógł cokolwiek przygotować w moim najbliższym tripie po Japonii.
Przylatuję 13 kwietnia do Tokio - powrót 23 kwietnia z rana również z Tokio.

Z tego co się dowiedziałem to dobrze kupić JR Pass na 7 dni i jego na maksa wykorzystać, więc plan jest taki żeby od razu po przylocie do NRT udać się w podróż JR Passem do Kioto bądź Osaki (już nie pamiętam które miasto jest lepsze) do miejsca bazowego z którego łatwo się transportować w interesujące miejsca do zwiedzania.

Ostatni 3 dni chciałbym spędzić w Tokio.
Co polecacie, ponieważ na dzień dzisiejszy chciałbym zabookować noclegi które podobno stają się dość drogie gdy termin noclegu jest w nieodległej przyszłości.
Jakie miasto bazowe i czy to w ogóle się opłaca, może jakiś inny plan?

Dzięki serdeczne.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#331 PostWysłany: 27 Wrz 2015 10:48 

Rejestracja: 12 Gru 2012
Posty: 558
Loty: 119
Kilometry: 254 856
niebieski
Panowie i Panie które miasto potraktowaćjako bazę wypadową do zwiedzanie Japonii,
3 dni przeznaczam na Tokio, pozostałe 6 mam do rozdysponownaia na inne miasta.
czy podzielić po 3 dni na Osakę i Kioto czy wybrać jedno miasto i dojeżdżać JRPASS'em któego wykupuję na 7 dni.

Proszę o opinie.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#332 PostWysłany: 27 Wrz 2015 11:25 

Rejestracja: 22 Sty 2014
Posty: 194
Loty: 554
Kilometry: 896 619
niebieski
michal24 napisał(a):
Witam forumowiczów.
Już wiele razy mi pomogliście i mam nadzieje że teraz znajdą się bratnie dusze które pokierują w którą stronę iść :)

Niestety ale w ostatnich dniach nie mam czasu abym mógł cokolwiek przygotować w moim najbliższym tripie po Japonii.
Przylatuję 13 kwietnia do Tokio - powrót 23 kwietnia z rana również z Tokio.

Z tego co się dowiedziałem to dobrze kupić JR Pass na 7 dni i jego na maksa wykorzystać, więc plan jest taki żeby od razu po przylocie do NRT udać się w podróż JR Passem do Kioto bądź Osaki (już nie pamiętam które miasto jest lepsze) do miejsca bazowego z którego łatwo się transportować w interesujące miejsca do zwiedzania.

Ostatni 3 dni chciałbym spędzić w Tokio.
Co polecacie, ponieważ na dzień dzisiejszy chciałbym zabookować noclegi które podobno stają się dość drogie gdy termin noclegu jest w nieodległej przyszłości.
Jakie miasto bazowe i czy to w ogóle się opłaca, może jakiś inny plan?

Dzięki serdeczne.


jeśli masz zamiar korzystać z jr pass to chyba najlepszym miejscem jako baza byłaby Osaka Stamtąd możesz sobie spokojnie robić wypady do Kioto, Nara, Himeji czy Hiroszimy Zależnie co się chce zobaczyc Jeśli szukasz jak najtańszego i skromnego noclegu w Osace to możesz popatrzeć na Diamond Hostel

-- 27 Wrz 2015 11:27 --

michal24 napisał(a):
Panowie i Panie które miasto potraktowaćjako bazę wypadową do zwiedzanie Japonii,
3 dni przeznaczam na Tokio, pozostałe 6 mam do rozdysponownaia na inne miasta.
czy podzielić po 3 dni na Osakę i Kioto czy wybrać jedno miasto i dojeżdżać JRPASS'em któego wykupuję na 7 dni.

Proszę o opinie.

W Twoim przypadku chyba bym podzielił na 3+3
3 dni na Kioto i okolice a 3 dni w Osace z której możesz robić wypady do Nara czy w inne miejsca
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#333 PostWysłany: 28 Wrz 2015 12:16 

Rejestracja: 02 Kwi 2013
Posty: 19
Jako, że niedawno wróciłem z Japonii chciałbym się podzielić kilkoma wskazówkami, wszystkie z nich prawdopodobnie były wspomniane już wcześniej w tym lub innym wątku, ale nie każdy wszystko czyta a może komuś się przydać :)


1. Tokyo, bilety całodzienne na metro warto kupić na lotnisku, są tańsze.
Tokyo Subway 1-Day Ticket – Adult: 800 yen, Child: 400 yen
Tokyo Subway 2-Day Ticket – Adult: 1,200 yen, Child: 600 yen
Tokyo Subway 3-Day Ticket – Adult: 1,500 yen, Child: 750 yen

http://www.tokyometro.jp/en/ticket/value/travel/


2. Polecam aplikacje "tokyosubway" do korzystania z metra w Tokyo, działa offline i jest bardzo przejrzysta.

3. Osaka, jeśli ktoś jest zainteresowany zwiedzaniem akwarium Kaiyukan, to można nabyć łączny bilet, całodzienne metro oraz akwarium w trochę lepszej cenie, bilety kupiliśmy w okienku w metrze tam gdzie kasuje się bilety.

4. Darmowe wycieczki z przewodnikiem. Trzeba się zapisać wcześniej na umówiony dzień oraz godzinę.
Tokyo było ok, natomiast Kyoto bardzo polecam.
https://sankan.kunaicho.go.jp/sankan/se ... /initPlace

5. Polecam mieć zapisane mapki Google offline danych miejsc, na ulicach jest dużo mapek z informacjami, ale warto mieć też swoją.

6. Fani motoryzacji, polecam sklep Super Autobacs na wyspie Odaiba, zaraz obok jest również sklep dla motocyklistów. Fani modelarstwa w dzielnicy Akihabara jest wiele sklepów, które mają po kilka pięter wszelkiego rodzaju modeli samochodów, samolotów, pociągów itd.

7. Universal Studio w Osace, jeśli ktoś lubi parki rozrywki to uważam, że warto, niemniej jednak trzeba się przygotować na tłok. Byliśmy w poniedziałek i było bardzo dużo ludzi.
Góra
 Profil Relacje PM off
pifko uważa post za pomocny.
 
      
#334 PostWysłany: 28 Wrz 2015 12:46 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Lis 2013
Posty: 2620
Loty: 194
Kilometry: 512 596
złoty
michal24 napisał(a):
Panowie i Panie które miasto potraktowaćjako bazę wypadową do zwiedzanie Japonii,
3 dni przeznaczam na Tokio, pozostałe 6 mam do rozdysponownaia na inne miasta.
czy podzielić po 3 dni na Osakę i Kioto czy wybrać jedno miasto i dojeżdżać JRPASS'em któego wykupuję na 7 dni.

Proszę o opinie.


Osaka - wystarczy jeden dzień (i noc ;) ).
Nara - tak samo.
Kioto - tutaj 2 dni.
Himeji - 1 dzień
Hiroshima + Miyajima - ekspresem 1 dzień

Ja na Twoim miejscu nie "bawiłbym" się w bazę wypadową ale ułożył podróż tak, aby nie wracać do żadnego z tych miejsc. Tokio-Kioto-Nara-Osaka-Himeji-Hiroshima-Miyajima-powrót do Tokio. Zaoszczędzisz dużo czasu (bez sensu wracać np. z Himeji do Osaki a następnego dnia jechać do Hiroshimy znowu przejeżdżając przez Himeji).

Pamiętaj, że JRP ważny jest od dnia aktywacji przez następne 7/14/21 dni więc jeśli aktywujesz go np. o 22:00 13 kwietnia to już ten dzień będzie Ci się liczył jako pierwszy z siedmiu. Zresztą tak samo jest np. z biletami tokijskiego metra. Z Narity można dosyć tanio dojechać do Tokio pociągiem (ok. 1200 jenów) bez aktywacji JRP.

Ja ostatnie noclegi rezerwowałem 1,5 miesiąca przed wyjazdem. Ceny takie same jak mniej więcej 2 miesiące wcześniej. W Osace opłaca się poszukać na AirBnB - akurat w tym mieście wychodzi dużo taniej niż hotele.

Pozdrawiam.

PS. Do sprawdzania pociągów ściągnij sobie aplikację na telefon/tablet - HyperDia (mobilna wersja strony na której sprawdzasz rozkład pociągów w Japonii). Uwaga - na Apple wersja darmowa przez 30 dni od aktywacji, na Androida trzeba pobrać aplikację z sieci (w sklepie Play niedostępna dla naszego regionu).
Góra
 Profil Relacje PM off
michal24 lubi ten post.
michal24 uważa post za pomocny.
 
      
#335 PostWysłany: 28 Wrz 2015 16:34 

Rejestracja: 12 Gru 2012
Posty: 558
Loty: 119
Kilometry: 254 856
niebieski
ok. Ale ciągłe podróżowanie z plecakiem niekiedy może być uciążliwe.
Czy to co napisałeś jest do ogarnięcia w 6 dni - i na same Tokio zostawić 3?
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#336 PostWysłany: 28 Wrz 2015 17:00 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Lis 2013
Posty: 2620
Loty: 194
Kilometry: 512 596
złoty
michal24 napisał(a):
ok. Ale ciągłe podróżowanie z plecakiem niekiedy może być uciążliwe.
Czy to co napisałeś jest do ogarnięcia w 6 dni - i na same Tokio zostawić 3?


Ja miałem dużą walizkę i dałem radę :)
Na dworcach masz przechowalnie bagażu - skrzynki w różnych wielkościach. Największe kosztują niecałe 1000 jenów na 24h (mieści się duża walizka). Na pewno są w Kioto, Himeji i w Shin-Osace, tam korzystałem. W Narze możesz zostawić bagaż również w informacji turystycznej, koszt podobny ale bodajże do 20:00 trzeba go odebrać.

Ja podobną trasę "zrobiłem" w 7 dni (oczywiście oprócz Tokio na które przeznaczyłem dodatkowe 5 dni). Do tego miałem jeszcze Koyasan i nocleg u mnichów. Na Tokio 3 dni powinny wystarczyć. Pamiętaj, że mimo iż miasto jest ogromne, to metro jeździ tylko do 00:00/00:30, potem musisz radzić sobie sam (np. kolejkami podmiejskimi, ewentualnie taxi, autobusem nie próbowałem) dlatego jeśli planujesz zostać po północy w centrum to powrót może być troszkę problematyczny :)
Góra
 Profil Relacje PM off
michal24 lubi ten post.
michal24 uważa post za pomocny.
 
      
#337 PostWysłany: 28 Wrz 2015 19:33 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21 Gru 2012
Posty: 575
Loty: 196
Kilometry: 540 350
niebieski
@monroe, możesz coś więcej o tym noclegu u mnichów?
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#338 PostWysłany: 28 Wrz 2015 19:41 

Rejestracja: 12 Gru 2012
Posty: 558
Loty: 119
Kilometry: 254 856
niebieski
Też poproszę o informację.
Dzięki za wskazówki.
Napisz proszę jeszce co w tak krótkim czasie polecasz zobaczyć.
Jednak jestem za tym aby w Kioto mieć 2 noclegi, Osaka też 2 i 2 w jakimś innym rejonie patrząc na to co napisałeś.
Coś doradzisz?
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#339 PostWysłany: 28 Wrz 2015 20:01 

Rejestracja: 22 Sty 2012
Posty: 2055
złoty
@kefirm @michal24 te noclegi u mnichów na Koyasan to nie jest jakaś wiedza tajemna, czy coś co trzeba w szczególny sposób rezerwować, tylko ogólnodostępne zakwaterowanie dostępne do rezerwacji chociażby na Booking czy Agodzie. Prawda jest taka, że jeżeli chcecie nocować na Koyasan, to 90% noclegów tamże będzie właśnie "u mnichów". Fajną odmianą od "zwyczajnych" noclegów jest to, że śpisz na terenie świątyni, niefajną - że taka przyjemność najczęściej nie należy do najtańszych ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#340 PostWysłany: 28 Wrz 2015 21:08 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Lis 2013
Posty: 2620
Loty: 194
Kilometry: 512 596
złoty
Akurat na Agodzie nie widziałem noclegów u mnichów w Koyasan ale nie wykluczam, że takowe można tam znaleźć ;) Swoją drogą akurat Agoda w moim przypadku okazała się najtańsza jeśli chodzi o rezerwowane przeze mnie hotele w Japonii - płatność w PLN, brak jakichkolwiek problemów na miejscu więc mogę z czystym sumieniem polecić.

Jeśli chodzi o Koyasan to ja nocowałem tutaj:
http://wyborcza.pl/magazyn/1,145325,182 ... odach.html

(ten artykuł pojawił się na wyborczej akurat dwa dni po moim powrocie :) ). Eko-In znajdziesz też np. na booking.com ale w moim przypadku wychodziło drożej niż rezerwacja bezpośrednio w świątyni: http://www.ekoin.jp/en/stay/index.html Plusem jest to, że nie obciążają Ci karty kredytowej, płatność na miejscu po noclegu gotówką: http://www.ekoin.jp/en/stay/index.html

Co do Eko-In to w cenie noclegu masz obiad, śniadanie, seans medytacji i dwa obrzędy buddyjskie w Świątyni rano dnia następnego. Polecam kąpiel w tradycyjnej łaźni japońskiej :) Do cmentarza Okunoin masz z Eko-In dosłownie 2 min. na nogach więc bardzo blisko, wrażenia gwarantowane :)

Inne noclegi typu Ryokan (nie tylko świątynie w Koyasan) możesz zarezerwować np. tutaj: https://www.japaneseguesthouses.com/ryo ... kan=Eko-in albo tutaj: http://www.japanican.com/en/ryokan/

Będąc w Japonii warto "zaliczyć" chociaż jeden taki nocleg - droższy od zwykłego w hotelu ale w stylu tradycyjnym (czasami mniej a czasami bardziej :) ). Akurat Eko-In oferuje stosunkowo tani nocleg, bo można znaleźć o wiele droższe (ale chyba nie warto aż tak przepłacać).

michal24 napisał(a):
Też poproszę o informację.
Dzięki za wskazówki.
Napisz proszę jeszce co w tak krótkim czasie polecasz zobaczyć.
Jednak jestem za tym aby w Kioto mieć 2 noclegi, Osaka też 2 i 2 w jakimś innym rejonie patrząc na to co napisałeś.
Coś doradzisz?


Ta Osaka w 2 całe dni to nie jest dobry pomysł, naprawdę. Wystarczy jeden dzień i noc w Dotonbori :) Kioto jest zdecydowanie ciekawsze no i jak zobaczysz Tokio to też uznasz, że niepotrzebnie byłeś tyle czasu w Osace :) Niektórzy wręcz odradzają Osakę przy tak krótkim czasie zwiedzania.

Szczegóły co zwiedzić w poszczególnych miastach znajdziesz tutaj na forum, chociaż są pewne punkty "must see" jak złoty pawilon, Fushimi Inari, dzielnica Gion czy Kiyomizu-dera w Kioto :)
Góra
 Profil Relacje PM off
michal24 uważa post za pomocny.
 
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 1378 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20 ... 69  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group