Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 1373 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10 ... 69  Następna
Autor Wiadomość
#121 PostWysłany: 12 Lut 2015 14:50 

Rejestracja: 27 Lis 2013
Posty: 4
Witam,

Jako ze coraz blizej do mojego wylotu do Japonii postanowilem zrobic plan po miastach :) chetnie poslucham co warto z tego zobaczyc a co nie! Ewentualnie jakies inne propozycje. Tokyo jeszcze nie zaplanowane dokladnie.

08.04.15 Narita Przylot 10:35

08-09.04.2015 Hiroshima
Mazda Museum
Hiroshima Peace Memorial Museum
Hiroshima National Peace Memorial Hall for the Atomic Bomb Victims
A-Bomb Dome

10.04.2015 Miyajima
Itsukushima Jinja
FloatingTori
Daiganji
Daishō-in

10.04.2015 Himeji
Zamek Himeji

11.04.2015 Kobe
Kobe Animal Kindom
Kobe Port Tower
Kobe Chinatown
Kawasaki Good Times World
Higashiyuenchi Park
Ikuta Shrine
Kobe Steki

12.05.2015 Osaka
Osaka Aquarium Kaiyukan
Umeda Sky Building
Dotonbori
Zamek Ōsaka
Shinsekai
Shitennoji Temple

13.04.2015 Nara
Todaiji Temple
Isuien Garden
Nara Park
Kasuga Taisha
Shin-Yakushiji Temple
Kofukuji Temple
Heijo Palace (Nara Imperial Palace)

14-15.04.2015 Kyoto
To-Ji
Sanjusangendo
Nijo Castle
Nishiki Market
Kinkakuji
Kiyomizu-dera
Fushimi Inari-Taisha
Kyoto Imperial Palace
Gion

16.04.2015 Kamakura
Kenchoji Temple
Tsurugaoka Hachimangu
Great Buddha of Kamakura
Hase Temple (Hasedera)

17.04.2015 Nikko
Toshogu Shrine
Rinnoji Temple
Tamozawa Imperial Villa
Futarasan Shrine
Taiyuinbyo

18.04.2015 Fuji

19.04.2015 Honda Muzeum

20-21.04.2015 Tokyo

22.04.15 Narita Odlot 12:00

Pozdrawiam
Marcin
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Dla cyfrowych nomadów: miesiąc w Tajlandii za 3859 PLN (z majówką). Loty z bagażem z Warszawy + 4* hotel Dla cyfrowych nomadów: miesiąc w Tajlandii za 3859 PLN (z majówką). Loty z bagażem z Warszawy + 4* hotel
Tygodniowa wycieczka na Azory za 1786 PLN. Loty Lufthansą z Katowic + 4* hotel Tygodniowa wycieczka na Azory za 1786 PLN. Loty Lufthansą z Katowic + 4* hotel
#122 PostWysłany: 12 Lut 2015 14:59 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21 Mar 2012
Posty: 367
Loty: 219
Kilometry: 464 968
niebieski
Odpuść sobie Himeji, zamek cały czas będzie w remoncie i nie warto oglądac placu budowy. Odpuść sobie też muzeum Honda. Zamiast tych 2 atrakcji, dośc angażujących czasowo pojedź na 2 dnia (1 nocleg) do Nagoya, gdzie zobaczyć kilka atrakcji więcej, w tym zamek, muzem Toyota, fabryke ceramiki itp. Nie wiem też co rozumiesz przez Fuji, bo w kwietniu nie ma sezonu na wspinanie i możesz co najwyżej poogladać widoki. Zamiast tego proponowałbym pojechać do Hakone, gdzie możesz spędzić noc w hotelu z gorącym źródłem i mieć widok na Fujisan.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
Pozeczkowy uważa post za pomocny.
 
      
#123 PostWysłany: 12 Lut 2015 15:50 

Rejestracja: 27 Lis 2013
Posty: 4
z tego co wyczytalem to Himeji otwieraja na koniec Marca "The interior of the castle is scheduled to reopen on March 27, 2015. ". Muzeum Hondy to raczej mus bo znajomy jest wielkim fanem tej marki wiec dla niego byc w Japonii i nie zobaczyc muzeum to grzech ;) Na Fuji mamy zamiar dojechac z Fujisan Station do 5th Station i tam posiedziec porobic fotki itp ;) Lecimy 3 w osoby wiec kazdy by chcial sobie cos z tych rzeczy obejrzec ale oczywiscie biore po uwage kazda zmiane!
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#124 PostWysłany: 12 Lut 2015 15:58 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 27 Cze 2012
Posty: 3396
Loty: 67
Kilometry: 146 355
srebrny
Cytuj:
12.05.2015 Osaka
Osaka Aquarium Kaiyukan
Umeda Sky Building
Dotonbori
Zamek Ōsaka
Shinsekai
Shitennoji Temple

Ciężko będzie zrobić to wszystko w 1 dzień, bo samo akwarium to jest parę godzin+ dojazd do portu trochę zajmuje. Umeda z wjazedm na górę, porobieniem zdjęć i obejrzeniem sobie świetnego filmiku o tym jak budynek powstawał można liczyć co najmniej godzinę, po Dotonbori - to zależy czy tylko się przejść i pooglądać, czy shopping jakiś większy i to już z grubsza będzie większość dnia jeśli nie chcesz biegać z wywieszonym jęzorem.
Góra
 Profil Relacje PM off
Pozeczkowy uważa post za pomocny.
 
      
#125 PostWysłany: 12 Lut 2015 17:02 

Rejestracja: 27 Lis 2013
Posty: 4
Wlasnie sie zastanawialem czy dam rade w jeden dzien wszytsko obskoczyc ale w sumie wole wiecej zaplanowac i czegos nie zobaczc niz mam sie nudzic w ktoryms z miast. Kwestia jeszcze ustawienia tego priorytetami co zobaczyc a co ewentualnie moze odpasc. Chociaz w osace 3 pierwsze przez Ciebie wymienione rzeczy chcialbym zobaczyc a reszta bedzie dodatkiem. Chociaz z tego co widze to wejscie na wieze jest do 22 a ze hotel niedaleko to moge to zaplanowac jako ostatni punkt w miescie a wczesniej moze dam rade zobaczyc cos jeszcze :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#126 PostWysłany: 12 Lut 2015 17:19 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 06 Lis 2011
Posty: 228
Mar77 napisał(a):
Może mnie ktoś oświeci - co jest takiego w Hiroszimie, że obowiązkowo trzeba ją zobaczyć?

Fabryka Mazdy :D polecam zainteresowanym choć trochę techniką i motoryzacją.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
Pozeczkowy uważa post za pomocny.
 
      
#127 PostWysłany: 12 Lut 2015 17:31 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 27 Cze 2012
Posty: 3396
Loty: 67
Kilometry: 146 355
srebrny
Jak ktoś chce się pobawić nowinkami motoryzacyjnymi, to polecam Megaweb w Tokio, czyli 'playground samochodowy' Toyoty, gdzie mozna zobaczyć kilka concept carów (my widzieliśmy na przykład FCV (Mirai), o której głośniej w Europie się zrobiło dopiero 2 miesiące później). Można sobie zobaczyć na jakiej zasadzie działa jej silnik, można sobie wskoczyć do symulatora jazdy prezentujacego nowe rozwiązania Toyoty. Można sobie pojeździć na Wingletach, czyli takich fajniejszych segwayach Toyoty. I jest muzeum starych aut, gdzie stoi m.in DeLorean.
http://www.tripadvisor.com/Attraction_R ... Kanto.html

Do tego sam dojazd na Odaibę to już super wrażenia i spokojnie można tam też pół dnia i więcej stracić :)

Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Plan podróży
#128 PostWysłany: 23 Lut 2015 09:10 

Rejestracja: 29 Cze 2011
Posty: 183
Loty: 89
Kilometry: 190 775
Osobiście bardzo polecam Japan Rail Pass - podczas mojej podróży w 2013 r. sprawdził się lepiej niż dobrze. Wszystkie hotele rezerwowałem właśnie w Booking.com, jednocześnie polecam sprawdzać mimo wszystko ceny w hotelscombined.com.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#129 PostWysłany: 23 Lut 2015 18:49 

Rejestracja: 25 Paź 2014
Posty: 4
Przepraszam, że z takim opóźnieniem, ale byłam przekonana, że zostawiłam już na forum zapisek z mojej podróży. Tak, rozpoczęłam przygodę od

Tokio - przede wszystkim sądzę, że 4 dni na to miasto, w obliczu innych japońskich miast, które zwiedzałam, to za dużo. Zwłaszcza planując urlop w mieście trzeba liczyć się, że raczej się w nim nie odpocznie - stąd też postanowiłam przeznaczyć jeden dzień na ucieczkę w japońskie Alpy ;) zanim jednak Hakone, to w Tokio niewiele jest zabytków, bądź miejsc wartych zobaczenia - z całą pewnością numerem jeden jest: Asakusa , także warto odwiedzić Meiji Shrine na Harajuku, czy pozachwycać się Shibuya. Osobiście omijałam atrakcje turystyczne w stylu Sky Building itp, zamiast tego wybrałam bezpłatny taras widokowy w Tokyo Metropolitan Government Office-North Observatory Deck. Port nie zachwyca urokiem, jedynie sushi rewelacyjne, choć ceny tam uszczuplają portfel - stąd też chyba poleciłabym sushi w restauracji Uobei - co było także niecodziennym doświadczeniem, w czasie, którego jedzenie po prostu przylatywało do stolika ;)
Jeśli chodzi o Hakone to wyposażyłam się w Hakone Free Pass mając na celu zaliczenie wszelkich atrakcji- w zasadzie to cenowo wychodziło podobnie, jak organizowanie takiej wycieczki na własną rękę. Niestety- na co szczególnie zwracam uwagę- nie należy podążać zgodnie z kierunkiem "zwiedzania" podanym na załączonej do biletu mapie, gdyż najlepszy widok na Fuji jest z ropeway i jedyną możliwością zobaczenia go w blasku słońca jest właśnie wtedy, gdy zaczyna się od kolejki linowej, a nie statku. Wycieczka do Hakone zajmuje cały dzień więc warto wstać skoro świt by moc cieszyć się pięknymi widokami w pełnym słońcu :) absolutnie polecam Hakone! Nie korzystałam, ale słyszałam, że jest tam także taki Onsen, w którym pływa się w winie – chyba w miejscowości Gora. Zdjęcia z tego ośrodka wyglądały fantastycznie!

Hiroshima- to takie miejsce, które potrząsa człowiekiem od środka i zostawia wyraźny ślad w sercu. Miejsce to nie zajmie wiele czasu - pół dnia zdaje się być wystarczającym, ale warto nie pędzić tylko móc zatrzymać się na chwile, zastanowić. A potem skoczyć na Okonomiaki!
Oczywiście niewybaczalnym grzechem byłoby nie przedostać się z Hiroshimy do Mijajimy!!! Ta niewielka wysepka leży w niedalekiej odległości od Hiroshimy - należy złapać pociąg by dostać się do portu (ok.40 min) a stamtąd tu już jedynie 10 min promem. Ponieważ noclegi na wyspie nie należą do najtańszych, ja złapałam bardzoooo tani hostel Backpackers w porcie, choć szczerze uważam, że warunki tam panujące powinny być znacznie więcej warte niż te pojedyncze jeny. Sama Mijajima - magiczna- warto złapać najwcześniejszy prom i cieszyć się wyspą zanim zjawią się tam setki turystów. Warto poszukać poukrywanych świątyni bo każda jest niesamowicie zjawiskowa i obowiązkowym punktem jest dostanie się na najwyższy szczyt wyspy - ja skorzystałam z kolejki linowej, choć pieszy trekking też jest możliwy. Samo zdobywanie szczytu czaruje swoim urokiem <3

Kioto - sądzę, że bezwarunkowo należy je zaliczyć do jednych z najpiękniejszych miast, w jakich byłam- zwłaszcza na jesieni- zakątki Kioto zniewalają! W przeciwieństwie do Tokio jest tu na czym zawiesić oko i szereg atrakcji wartych zobaczenia. Mając na uwadze, że większość z nich jest zamykana o 17, warto więc przeznaczyć na Kioto więcej niż 2 dni tylko po to, by nie latać z wywieszonym jęzorem, pełnym stresu, że nie zdążymy dalej. Trzy topowe miejsca konieczne do zobaczenia:
|) Fushimi Inari Shrine - dla mnie cud świata, istnieje nawet szansa by zgubić tłumy turystów
II) Arashiyama- chcąc zobaczyć cały kompleks na spokojnie należy przeznaczyć 1 dzień - byłam w ogrodzie Okochi Sanso- dość drogi wstęp (1000Y) ale na jesieni był zjawiskowy- ta magia kolorów! Co do małpiego gaju- chyba bym odradzała - nic specjalnego - może jedynie widok na miasto ze szczytu, ale jako atrakcja- to tylko dla dzieci.
III) Gion - także duży kompleks świątyń, niestety trudno tam o anglojęzyczne drogowskazy, stąd łatwo się pogubić, ale miejsce jak najbardziej klimatyczne, choć także obfitujące w turystów
IV) The Golden Pavillion- razi w oczy swym przepychem- ale nie zajmuje więcej niż 10 min.
W Kioto warto też poszukać prawdziwej gejszy wieczorową porą- mi udało się ją wyśledzić ale pewnie tylko dzięki pomocy mojego couchsurfera ;) także w Kioto odwiedziliśmy restaurację obsługiwaną przez ninja- jak dla mnie troszkę pic na wodę, ale najeść się można ;)

Nara- położona jest w niedalekiej odległości od Kioto, jak i Osaki, dlatego zmierzając do Osaki postanowiłam wyskoczyć do pierwszej stolicy Japonii. I wcale nie żałuję tego wyboru :) przede wszystkim jest to wspaniała odskocznia dla zabieganych wielkich miast, które do tej pory odwiedziłam. Nara jest mała, cicha i pełna relaksującej atmosfery. Będąc w informacji turystycznej, mieszczącej się na dworcu, zaproponowano mi bezpłatnego przewodnika- japońską studentkę turystyki, która także chciała sprawdzić swoje językowe możliwości z turystami zza zagranicy. Fantastyczna opcja! Gdyż zwiedzanie z przewodnikiem nabiera zupełnie innego wymiaru - po pierwsze o wszystko można dopytać i zwrócić uwagę na te aspekty, których nawet w przewodnikach nie podają, poza tym, jaki to miło spędzony czas! Bardzo dobrze to wspominam, tak więc polecam zajrzeć do informacji turystycznej i zapytać. Na Narę wystarczy przeznaczyć ok 4-5 h, chyba, że ktoś ma potrzebę dłuższego relaksu w miejscu pełnym swobodnie biegających jeleni- koniecznie trzeba je nakarmić ;) aha i do zobaczenia- koniecznie! - największy budda w Japonii!

Osaka- szczerze wcale to miejsce mnie nie zaskoczyło ani nie uwiodło. Po 2 tygodniach podróżowania z miasta do miasta- to było po prostu kolejne zabiegane miasto. Być może byłam już tym zmęczona i stąd moja niechęć odbiła się na Osace. Ale naprawdę nic szczególnego jej nie wyróżniało na tle Tokio, czy Kioto. Polecić mogę Okonomiaki i odradzić zwiedzanie oceanarium - no chyba, że dla kogoś to jedyna możliwość odwiedzenia takiego miejsca. Byłam w oceanarium w Singapurze i na tle moich wcześniejszych doświadczeń ten obiekt prezentował się słabo.

Okinawa- TAK! TAK! TAK! - zupełnie inny świat! Aż trudno uwierzyć, że Okinawa należy do "zapiętej pod krawat" Japonii. Tu pełno jest hibiskusów, uśmiechniętych ludzi i ze względu na całorocznie słoneczną pogodę- wakacje tu trwają cały rok! Naprawdę można to poczuć! Także kuchnia jest zupełnie inna, a nawet zaryzykuję stwierdzenie, że smaczniejsza ;) żałuję, że na Okinawie byłam tylko w Naha- ale większość czasu przeznaczyłam na Zazami, o czym zaraz. Brak możliwości przemierzenia Okinawy wziął się także stąd, że transport na wyspie jest rzekłabym taki "polski"...czyli słabe drogi, wielogodzinne trasy, częste opóźnienia. Ale mając więcej czasu- na pewno bym zaryzykowała, bo przeglądając zdjęcia w Internecie- Okinawa prezentowała się malowniczo. Aha! na wyspę należy złapać samolot - japońskimi tanimi liniami lotniczymi - Peach - w obie strony wyniosło to ok 400 zł.

Zazami- raj na Ziemi!!!!!!! Nic piękniejszego nie mogło mi się przytrafić w Japonii! Zazami jest maleńką wręcz egzotyczną wyspą oddaloną o ok godzinną podróż speed-boatem od Naha. Co ważne, promy tam nie są zbyt częste 1-2 dziennie i dość drogie, ale absolutnie warto! Bo jest to właśnie to miejsce, w którym można zaznać wakacji! I to jakich! Po pierwsze nie ma turystów (przynajmniej w listopadzie-25 stopni- byłam sama na plaży), ale nawet gdy Japończykom mówiłam, że wybieram się na Zazami nikt o niej nie słyszał ;] Po drugie - piękne lazurowe wybrzeża, na które "wysypuje się" rafa koralowa - taaaak jest co oglądać pod wodą, a rano każdego dnia można było zaliczyć kąpiel z wielkimi wodnymi żółwiami! Do tego w okresie grudzień-marzec na wody Zazami przypływają wieloryby, których nie sposób nie zauważyć :) do tego cała wyspa jest tak urokliwa, pełna śpiewających ptaków, motyli wielkości dłoni i widoków, które zwiększają poziom endorfin :) polecam zgooglować, by przekonać się, że na pewno tam chcecie jechać!

Fukuoka- no cóż, w Fukuoce byłam już tylko w sprawach zawodowych, tak więc mimo tygodniowego pobytu mało zwiedziłam, jedynie wieczorami z przyjaciółmi poznawałam prawdziwy japoński świat rozrywki. Akurat w Fukuoce go nie brakuje, bo to typowe miasto uniwersyteckie- dość dużo tam studentów, stąd też atmosfera tego miejsca jest dużo mnie spięta niż w innych miastach Japonii. Prawdziwym urokiem Fukuoki są nocne bary namiotowe- w zasadzie nawet nie znam poprawnej nazwy tego zjawiska- ale co wieczór na głównych ulicach Fukuoki rozstawiały się namioty- nieduże, na ok 7-10 osób, gdzie wszyscy siadali przy jednym stole, a kucharz po środku gotował na naszych oczach. Nie trudno się domyślić, że po jednym grzanym sake wszyscy przy stole już dobrze się znali bez znaczenia w jakim języku mówili ;] a samo jedzenie...rewelacjaaaaa! Tanio, smacznie i tradycyjnie! A do tego jaka zabawa! Kilka razy tam wracaliśmy! Koniecznie do spróbowania Ramen! Popisowe danie Fukuoki ;) inną atrakcją, z jakiej skorzystaliśmy to było najprawdziwsze w świecie karaoke- jakże dalekie od naszych zachodnich wyobrażeń! Przede wszystkim jest to wielki "hotel", w którym każdy z osobna lub grupą wynajmuje się pokój i śpiewa przy blasku hologramów ściennych ^^ przy czym w Japonii ta przyjemność kosztuje ok 100 zl...
Z jednodniową wizytą byłam także w Beppu, które słynie z gorących źródeł i gejzerów, ale była to dość szybka wycieczka więc nawet trudno mi ocenić walory tego miejsca.

Dużo można by opowiadać, bo rzeczywiście kultura i technika Japonii potrafi zaskakiwać. Gdybym miała krytycznie ocenić mój plan podróży to najbardziej żałuję, że tyle czasu poświęciłam na miasta - poznając po drodze walory przyrodnicze Japonii. Na pewno następnym razem wybrałabym się do Kagoshimy, gdzie co 3 h wulkan wyrzuca z siebie dym popiołu strasząc, że zaraz wybuchnie i jeszcze Nagoya, gdzie można kąpać się z małpami :) to, co najbardziej polecam i gdzie chciałabym jeszcze kiedyś wrócić to Okinawa i Zazami!

Szerokości podróżnicy! :)

(aha i muszę z przykrością dodać, że nie mogę odpisywać na prywatne wiadomości, gdyż nie jestem jeszcze autoryzowana na forum - tak, więc gdy ktoś decyduje się skierować do mnie pytanie to proszę o podanie maila, wtedy będę mogła odpowiedzieć)
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
3 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
#130 PostWysłany: 23 Lut 2015 19:56 

Rejestracja: 25 Gru 2014
Posty: 35
Kamka- dziękuję za cenne informacje. Piszesz,że żałujesz, że więcej czasu nie poświęciłaś na walory przyrodnicze Japonii. Co oprócz Okinawy polecasz? Mój plan jest następujący: Tokio 4 dni- w tym jednodniowy wypad do Nikko, 1 dzień- Hakone, 3 dni- Kioto( z Kioto gdyby czasu wystarczyło to wypad do Nary) 1 dzień Takayama, 1 dzień - Koyasan, 3 dni Okayama , ostatni nocleg - Narita. Z Okayamy planuję trasę rowerową Shimanami- Kaido oraz Kurashiki może wypad do Hiroszimy. Jak ocenisz taki plan?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#131 PostWysłany: 23 Lut 2015 22:27 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Gru 2012
Posty: 417
niebieski
Do ilovesummer:

1. Booking.com to bardzo dobre narzędzie do znajdowania noclegów w Japonii. Parę ryokanów też da się znaleźć na bookingu, chociaż raczej jest to zakwaterowanie z wysokiej półki cenowej. Jeżeli możesz sobie na to pozwolić, to z jedną noc można tak spędzić. Najbardziej klimatyczny byłby ryokan w Kioto albo jakimś małym miasteczku.

2. Zawody sumo odbywają się kilka razy w roku w głównych miastach Japonii. Sprawdź tutaj czy jakieś wypadają w czasie Twojego wyjazdu:

http://www.sumo.or.jp/en/ticket/year_schedule

Jeżeli chcecie zobaczyć gejsze, nie musicie iść na specjalny pokaz. Jeśli odwiedzicie Gion - dzielnicę gejsz w Kioto, to macie dużą szansę, że zobaczycie gejsze i maiko po prostu przechadzające się ulicami.

3. Ten plan... można się podśmiewać, że niektóre rozdziały są dość kreatywnie przetłumaczone z angielskiego, ale generalnie jest dobry, a nawet zawiera w sobie kilka nietypowych rzadko odwiedzanych miejsc jak Amanohashidate, Shimonoseki czy Matsuyama (... ciekawe jak autorzy tego planu zamierzają się tam dostać?)

JR Pass raczej się Wam przyda, choć proponuję trochę postudiować jak gdzie dojechać i może uda się Wam wycisnąć z Passa jeszcze więcej.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#132 PostWysłany: 15 Mar 2015 22:21 

Rejestracja: 15 Mar 2015
Posty: 5
Witam Serdecznie =) To mój 1 post na tym spoko forum.

Planujemy wyjechać w 5-tkę do Japonii.
Mamy zakupione już bilety lotnicze (koszt ~1500zł na osobę w dwie strony).

Przeleciałem na szybko parę wątków i postów...

Całość wygląda mniej więcej tak:

Lecimy z Wiednia do Kansai International Airport (koło Osaki). Całość lotu będzie trwać 16h.

Następnie planujemy dostać się do Osaki (prawdopodobnie lokalną linią Nankai) z Airport.

Nie wiem czy będzie możliwe zaklimatyzowanie się od razu po przyjeździe do Osaki (7/8h podróż busem do Wiednia z Krakowa + 16h lot samolotem = 24h).
Bardziej prawdopodobne jest, że po przyjeździe do Osaki padniemy...

Więc chciałbym się 1 zaklimatyzować, a następnie jedziemy do Tokyo i okolic.

PLAN TOKYO
Tokyo - 3 dni na zwiedzanie
Nagoya - 1 dzień
Nikko - 1 dzień ???

Następnie powrót do Osaki i tam zwiedzanie tego miasta i okolic.

PLAN OSAKA
Osaka - 1 dzień
Kyoto - 2 dni
Nara - pół dnia
Himeji - 1 dzień ???

ŁĄCZNIE:
9.5 dnia.

Czy Nikko da się załatwić w 1 dzień? To samo Himeji ?


Na całość wycieczki mamy 10 dni.
Nie wiem czy plan jest sensowny (słowo klucz!) pod względem logistycznym oraz ciekaw jestem czy możliwe jest wyrobienie się ze zwiedzeniem NAJCIEKAWSZYCH miejsc w tych miastach, przy jechaniu na skuteczność (2-gie słowo klucz!).

Które z tych miejscowości można wywalić jeśli plan jest zbyt napięty (bo jest to np zbyt mało interesujące miejsce) ?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#133 PostWysłany: 15 Mar 2015 22:36 

Rejestracja: 22 Sty 2014
Posty: 194
Loty: 554
Kilometry: 896 619
niebieski
Spokojnie Nikko i Himeji można ogarnąc w jeden dzień
Dla mnie osobiście wystarczyło po pół dnia na jedno i drugie miejsce Tyle że podczas mojego pobytu zamek w Himeji częściowo był zamknięty w środku ze względu na renowację Nikko potraktowaliśmy jako krótki wypad z Tokyo Spokojnie możecie rano wyjechać i wrócić po południu czy wieczorem
Plan ogólnie jest w porządku Może odpuścił bym Nagoye przy takim pobycie Jak dla mnie mało ciekawa

-- 15 Mar 2015 21:39 --

Ewentualnie możecie się zastanowić nad Hakone Mi się tam bardzo podobało
Góra
 Profil Relacje PM off
CoachPotato lubi ten post.
CoachPotato uważa post za pomocny.
 
      
#134 PostWysłany: 15 Mar 2015 23:12 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Gru 2012
Posty: 417
niebieski
Witamy CoachPotato! Czy zdecydowaliście już w jaki sposób planujecie podróżować pomiędzy Osaką a Tokio? Autokar, nocny autokar, pociąg? Zastanówcie się nad tym, to w istotny sposób wpłynie na to ile będziecie mieli czasu.

W Nikko trwają prace konserwatorskie i nie da się zobaczyć wielu najbardziej znanych zabytków. Moim zdaniem, w tym roku nie ma po co jechać do Nikko. Ponadto, jak napisał mój przedmówca, Nagoja jest mało porywająca i potraktowałbym to miasto fakultatywnie.

Typowe trasy po Japonii najczęściej obejmują także okolice Góry Fudżi (np. wspomniane Hakone) oraz Hiroshimę i Miyajimę. Zastanówcie się czy nie warto włączyć tych miejsc w Wasz plan.
Góra
 Profil Relacje PM off
CoachPotato lubi ten post.
CoachPotato uważa post za pomocny.
 
      
#135 PostWysłany: 17 Mar 2015 14:02 

Rejestracja: 15 Mar 2015
Posty: 5
@sebastianp79 i @Aso
Dzięki za odp! :)

Aso napisał(a):
Witamy CoachPotato! Czy zdecydowaliście już w jaki sposób planujecie podróżować pomiędzy Osaką a Tokio? Autokar, nocny autokar, pociąg? Zastanówcie się nad tym, to w istotny sposób wpłynie na to ile będziecie mieli czasu.

Planujemy kupić JR rail pass na 7 dni i z niego skorzystać. :)
Nie ma JR na 10 dni, także jakoś musilibyśmy to "ogarnąć".

Mam chrapkę na Hiroshime, a za podróż z Osaki do Hiroshimy bez JR pass (koszt ~930zł) zapłacimy za taki pojedynczy bilet ~600zł.

Generalnie...
Przyjedziemy do Osaki, 1 dzień klimatyzacji
Jak właczymy JR pass drugiego dnia co jesteśmy w Japonii to będziemy go mieć do 8 dnia.
Czyli jakbym chciał jechać do Hiroshimy to wtedy musiałbym kupić drugi bilet JR pass albo aktywować później JR pass i jakoś inaczej dotrzeć do Tokio.

Jakieś pomysły?

---

sebastianp79 napisał(a):
Spokojnie Nikko i Himeji można ogarnąc w jeden dzień
Dla mnie osobiście wystarczyło po pół dnia na jedno i drugie miejsce Tyle że podczas mojego pobytu zamek w Himeji częściowo był zamknięty w środku ze względu na renowację Nikko potraktowaliśmy jako krótki wypad z Tokyo Spokojnie możecie rano wyjechać i wrócić po południu czy wieczorem
Plan ogólnie jest w porządku Może odpuścił bym Nagoye przy takim pobycie Jak dla mnie mało ciekawa
[...]
Ewentualnie możecie się zastanowić nad Hakone Mi się tam bardzo podobało


Aso napisał(a):
W Nikko trwają prace konserwatorskie i nie da się zobaczyć wielu najbardziej znanych zabytków. Moim zdaniem, w tym roku nie ma po co jechać do Nikko. Ponadto, jak napisał mój przedmówca, Nagoja jest mało porywająca i potraktowałbym to miasto fakultatywnie.

Typowe trasy po Japonii najczęściej obejmują także okolice Góry Fudżi (np. wspomniane Hakone) oraz Hiroshimę i Miyajimę. Zastanówcie się czy nie warto włączyć tych miejsc w Wasz plan.


Aktualizacja planu:

Kod:
PLAN TOKYO
Tokyo - 3 dni na zwiedzanie
Hakone - 1 dzień

Następnie powrót do Osaki i tam zwiedzanie tego miasta i okolic.

PLAN OSAKA
Osaka - 1 dzień
Kyoto - 2 dni
Nara - pół dnia
Himeji - pół dnia

HIROSHIMA - 1 - 1.5 dzien


to daje 9.5 dni.

-- 17 Mar 2015 13:03 --

PS. Jakie fajne :D - http://www.japan-guide.com/e/e7200.html
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#136 PostWysłany: 17 Mar 2015 15:22 

Rejestracja: 22 Sty 2014
Posty: 194
Loty: 554
Kilometry: 896 619
niebieski
Mógłbyś najpierw zobaczyć Osakę , stamtąd wybrać się do Nara i w okolice i wtedy korzystać z biletów Nie są drogie a JR Pass wykorzystać w taki sposób żeby akurat objąć nim trase Osaka - Hiroshima -Osaka Jak będziesz w Osace zrób sobie najpierw okolice a dopoero następnie zrób dalsze trasy do tokio czy Hiroszimy Wtedy akurat załąpiesz się na 7 dni JR Passs
Tu masz też rozkład pociągów i ceny biletów
http://www.hyperdia.com/
Góra
 Profil Relacje PM off
CoachPotato lubi ten post.
CoachPotato uważa post za pomocny.
 
      
#137 PostWysłany: 29 Mar 2015 01:26 

Rejestracja: 02 Kwi 2013
Posty: 19
Cześć wszystkim,
we wrześniu planujemy długo wyczekiwany 2 tygodniowy wyjazd do Japonii, będzie to nasz pierwszy wyjazd do kraju kwitnącej wiśni, więc liczymy na wszelkie wskazówki :)

Bilety już są, 5-21.IX.2015, WAW-Tokyo

Na razie mamy wstępny zarys miast ktore chcemy odwiedzić. Przypuszczam, że najlepiej będzie wybrać 14-dniowy pass JR.

5.09.2015 - wylot
6 - przylot do Tokyo, nocleg 6 - 12
7 - Tokyo
8 - Nikko
9 - Jokohama
10 - Hakone
11 - Mt. Fuji
12 - przejazd do Osaki, nocleg 12 - 18
13 - Osaka
14 - Kyoto
15 - Nara
16 - Himeji
17 - Kobe
18 - przejazd do Hiroshimy, nocleg
19 - powrot do Tokyo, nocleg 19 - 21
20 - Tokyo
21 - Tokyo - rano wyjazd na lotnisko

Co o tym sądzicie?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#138 PostWysłany: 29 Mar 2015 10:00 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Gru 2012
Posty: 417
niebieski
Cześć Jacku,

Kilka sugestii ode mnie:

1. Prawdopodobnie wystarczy Wam Japan Rail Pass 7 dni obejmujący okres od wyjazdu do powrotu do Tokio. Wersja 14 dni miałaby uzasadnienie, gdyby było więcej dalekich przejazdów przez cały okres trwania podróży (np. do Kanazawy lub Nagasaki).

2. Jak wspominałem wcześniej, w Nikko jest mnóstwo remontów i w tym roku nie ma za bardzo jest po co tam jechać.

3. Zamierzacie się wspinać na szczyt Góry Fudżi? Wczesny wrzesień to już sam koniec sezonu wspinaczkowego. Jeżeli jesteście zdecydowani, to polecam umieścić ten punkt na samym początku wyjazdu. Zdobycie szczytu tradycyjnie planuje się na 2 dni (pierwszego dnia wejście, a następnego rano podziwianie wschodu słońca ze szczytu i zejście).

4. Przejazd z Tokio do Osaki pociągiem zajmie Wam ok. 3 godziny. Reszta tego dnia powinna w zupełności wystarczyć na zwiedzanie samej Osaki.

5. Tylko jeden dzień na Kioto to dość mało, choć przy dobrej organizacji da się zobaczyć wszystkie najbardziej znane atrakcje.

6. Himeji i Kobe zdołacie zwiedzić tego samego dnia.

7. Unikałbym jednorazowo takich długich przejazdów jak z Hiroshimy do Tokio. Może lepiej podzielić okolice Osaki na 2 części i wstawić pomiędzy nie Hiroshimę?
Góra
 Profil Relacje PM off
jacekrsx lubi ten post.
jacekrsx uważa post za pomocny.
 
      
#139 PostWysłany: 29 Mar 2015 10:41 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Wrz 2014
Posty: 248
Loty: 29
Kilometry: 73 985
Zdecydowanie jeden dzień w Kioto to za mało. W ogóle zastanów się czy nie lepiej mieszkać w Kioto niż w Osace, to moim zdaniem dużo ciekawsze miasto, a mieszkanie w Gion jest super.
Co do Hiroshimy to rozszerzyłbym ją o Miyajimę, ta wyspa jest naprawdę na szczycie miejsc które trzeba zobaczyć.
Góra
 Profil Relacje PM off
3 ludzi lubi ten post.
jacekrsx uważa post za pomocny.
 
      
#140 PostWysłany: 29 Mar 2015 10:54 

Rejestracja: 26 Cze 2012
Posty: 1085
Loty: 155
Kilometry: 370 915
srebrny
Kilka uwag nt. Tokyo.

1) Skytree to koszt ok. 3000JPY/os. Można rozważyć budynek ratusza, jest na pewno niższy, ale za darmo.
2) Polecam odwiedzenie targu rybnego (ponoć największy na świecie), sprzedają tam b. interesujące stworzenia morskie.
3) Jeśli ktoś ma sentyment do starych dobrych automatów do gier, polecam odwiedzenie okolic stacji metra Akihabara.
4) Warto próbować zjeść posiłek w typowo japońskich mini restauracjach, pomimo że wszystkie opisy są po japońsku. Klimat lokalnej kuchni bezcenny (talerze z jedzeniem krążące na taśmach, itp).
5) Jesli masz ochotę zobaczyć i dotknąć Shinkansen (a nie planujesz się nigdzie nim wybrać), to na stacji Tokyo można kupić peronówkę za 140JPY.
6) Dobrze przyjrzyj się rozkładom w metrze. Okazuje się, że na niektórych liniach jeżdżą też pociągi "pospieszne", które zatrzymują się tylko na wybranych stacjach.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
jacekrsx lubi ten post.
jacekrsx uważa post za pomocny.
 
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 1373 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10 ... 69  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group