Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 4 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
#1 PostWysłany: 23 Kwi 2014 10:28 

Rejestracja: 22 Paź 2012
Posty: 126
Mała ciekawostka dla osób, które posiadają konta w różnych bankach. W odstępie 1 minuty pobrałem dwukrotnie 100 EUR z tego samego bankomatu we Włoszech.
Za pierwszym razem posłużyłem się kartą mBanku (standardowe ekonto), za drugim razem wykorzystałem kartę PKO BP (konto Aurum).

koszt 100 EUR z mBanku: 440,95 PLN (100,00 EUR) + 13,23 (PROWIZJA - WYPŁATA Z ATM ZAGRANICĄ) = 454,18 PLN
koszt 100 EUR z PKO BP: 430,77 PLN

A uważałem do tej pory mBank za jeden z tańszych....

Warto zatem przed wyjazdem sprawdzić tabele kursowe i koszty prowizji. Akurat w moim przypadku różnica pomiędzy mBankiem i PKO BP jest dość znacząca, nawet przy stosunkowo niewielkiej kwocie.

Pozdrawiam
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Tydzień w 4* hotelu (z wyżywieniem) w Dubaju z Poznania za 3329 PLN Tydzień w 4* hotelu (z wyżywieniem) w Dubaju z Poznania za 3329 PLN
First minute: loty w sezonie do Bangkoku i Chiang Mai z Warszawy od 2806 PLN. Dużo terminów First minute: loty w sezonie do Bangkoku i Chiang Mai z Warszawy od 2806 PLN. Dużo terminów
#2 PostWysłany: 23 Kwi 2014 10:45 

Rejestracja: 15 Kwi 2013
Posty: 319
niebieski
proszek01 napisał(a):
Mała ciekawostka dla osób, które posiadają konta w różnych bankach. W odstępie 1 minuty pobrałem dwukrotnie 100 EUR z tego samego bankomatu we Włoszech.
Za pierwszym razem posłużyłem się kartą mBanku (standardowe ekonto), za drugim razem wykorzystałem kartę PKO BP (konto Aurum).

koszt 100 EUR z mBanku: 440,95 PLN (100,00 EUR) + 13,23 (PROWIZJA - WYPŁATA Z ATM ZAGRANICĄ) = 454,18 PLN
koszt 100 EUR z PKO BP: 430,77 PLN

A uważałem do tej pory mBank za jeden z tańszych....

Warto zatem przed wyjazdem sprawdzić tabele kursowe i koszty prowizji. Akurat w moim przypadku różnica pomiędzy mBankiem i PKO BP jest dość znacząca, nawet przy stosunkowo niewielkiej kwocie.

Pozdrawiam



mbank ma taka strategie ze raz na tydzień że wysyła aktualizacje cennika , ponieważ robi to tak często nie chce sie tego czytać i takie są skutki

jedyna słuszna opcja jest karta walutowa przykładowo: w kantorze walutowym alior (przy obecnym kursie mogłabyś wypłacić 100 euro za 420zl) karta i rachunki sa za darmo przy czym pierwsza wyplata w miesiącu kalendarzowym jest za darmo a potem każda kolejna wynosi 9zł co i tak jest na poziomie obecnych cen w innych bankach.

Kupuje walutę na walutomat.pl i przelewam ja na konto walutowe jest to chyba obecnie najtańsza opcja pozyskania obcej waluty.

polecam tego typu rozwiązanie i zapoznanie się z ofertami kont walutowych wiąże sie z tym nie tylko kwestia wypłaty ale np też kwestia spredu banku kiedy to robimy rezerwacje i innej walucie i jest ona nam anulowana , takim sposobem można stracić nawet ponad 10%
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#3 PostWysłany: 24 Kwi 2014 13:16 

Rejestracja: 27 Sty 2012
Posty: 325
niebieski
proszek01 - w mbanku załóż sobie konto walutowe w euro + kartę do niego, i o kursy się martwić nie musisz (ja na ten przykład z cinkciarza.pl walutę biorę) i bez prowizji czy opłat za wybranie, pierwszy rok karta darmowa. Sama korzystam i zadowolona jestem.
Poszukuję jeszcze czegoś na świat, swego czasu w DB konto i kartę miałam, ale zrezygnowałam, chyba czas tam powrócić.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#4 PostWysłany: 24 Kwi 2014 13:28 

Rejestracja: 21 Paź 2013
Posty: 133
niestety chyba żadne normalne konto w pln z kartą debetową nie nadaje się do transakcji w innych walutach i wypłat z zagranicznych bankomatów jeśli chcemy uniknąć bandyckich opłat za przewalutowanie. A mBank to już teraz stał się chyba jednym z najgorszych banków pod tym względem. 6% prowizji za przewlautowanie transakcji w walucie innej niż Euro i 5% w Euro, a przy wypłacie z bankomatu dodatkowo 3%, to w sumie 8-9% prowizji - rozbój:)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 4 posty(ów) ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Klebek oraz 10 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group