Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 18 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
#1 PostWysłany: 30 Cze 2015 21:27 

Rejestracja: 17 Cze 2015
Posty: 6
Witam,

zastanawia mnie w jaki sposób ludzie znajdują ofert przez kilka miast, dodatkowo łącząc do tego różne środki transportu.

Są jakieś narzędzia do tego? Czy po prostu własne doświadczenie + wyszukiwanie z punktu A do B?

Pozdrawiam
Paweł
Góra
 Profil Relacje PM off
Aron uważa post za pomocny.
 
      
Podróż na Okinawę za 3581 PLN. Loty (z bagażem) z Warszawy i noclegi w 4* hotelu Podróż na Okinawę za 3581 PLN. Loty (z bagażem) z Warszawy i noclegi w 4* hotelu
Urlop w Wietnamie za 3602 PLN. Loty (z bagażem) z Warszawy i noclegi ze śniadaniami w 4* hotelu Urlop w Wietnamie za 3602 PLN. Loty (z bagażem) z Warszawy i noclegi ze śniadaniami w 4* hotelu
#2 PostWysłany: 30 Cze 2015 21:35 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 06 Lis 2011
Posty: 228
doświadczenie i ręczne szukanie A -> B -> C :)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#3 PostWysłany: 30 Cze 2015 21:38 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 13 Lut 2012
Posty: 5438
Loty: 153
Kilometry: 313 223
srebrny
Na przykład drungli.com masz tam opcje szukania lotów z punktu A 'dokądkolwiek'. Bierzesz wtedy najtańsza opcję z punktu A i ona jest punktem B, a z niej szukasz kolejnego punktu C, potem D itp. Najgorzej jak zwykle jest zamknąć taką wycieczkę by z punktu powiedzmy F wrócić do A ;) Trzeba po prostu szukać, szukać, szukać.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
JIK lubi ten post.
 
      
#4 PostWysłany: 01 Lip 2015 00:19 

Mam nadzieję że w temacie. Loty w takim układzie są dosyć proste do rozgryzienia, ale czy macie pomysły jak to ogarnąć w podróżach lądowych? Idealnie, jak zaplanować podróż po PL (transportem publicznym), uwzględniając miasta A,B i C? Może znacie jakieś aplikacje które są w tym pomocne? Czy też jest się skazanym na ręczne robótki?
Góra
 PM off  
      
#5 PostWysłany: 01 Lip 2015 00:27 

Rejestracja: 26 Sie 2014
Posty: 1498
rome2rio.com
Góra
 Profil Relacje PM off
Dryblas lubi ten post.
Dryblas uważa post za pomocny.
 
      
#6 PostWysłany: 01 Lip 2015 01:16 

Ale to nie jest aplikacja per se. I działa podobnie do mapek gugla. Szukałbym czegoś bardziej w stylu apki dla komiwojażera, która pokazywałaby jak najsprawniej obskoczyć kilka miast komunikacją publiczną i zakończyć podróż w miejscu wyjazdu. To w jakiej kolejności się je zwiedza nie ma znaczenia, liczy się czas (i cena ewentualnie).
Góra
 PM off  
      
#7 PostWysłany: 03 Gru 2016 13:20 

Rejestracja: 23 Sty 2016
Posty: 5
Loty: 12
Kilometry: 45 215
Witam. ;) Mam pytanie do doświadczonych poszukiwaczy super okazji na loty. Jestem świeżakiem a chciałbym w połowie kwietnia lub w maju z dziewczyną wybrać się w kilkudniową podróż.

1. Start najlepiej z miast w temacie a miejsca docelowe to: Barcelona, Rzym - pewne , ewentualnie Paryż, Amsterdam (lub inne europejskie stolice)
2. Chciałbym żeby podróż składała się z 3 / 4 miast.
3. Łącznie około 7 / 8 dni.

Czy mógłbym dostać od Was informację gdzie najlepiej szukać takich kombinacji? Ewentualnie może znajdzie się osoba, która byłaby w stanie mi pomóc. Byłbym bardzo wdzięczny!
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#8 PostWysłany: 03 Gru 2016 13:25 
Moderator forum
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Lis 2012
Posty: 2240
azair.eu
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#9 PostWysłany: 03 Gru 2016 16:24 

Rejestracja: 19 Mar 2015
Posty: 1601
Loty: 50
Kilometry: 65 501
złoty
Pamiętaj, że nie musisz kupować wszystkich lotów w jeden dzień. Wyszukiwarka http://www.azair.cz dysponuje funkcją przeglądania historycznego wykresu ceny na dany lot. Możesz spróbować wydedukować czy cena spadnie czy już tylko urośnie.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#10 PostWysłany: 03 Gru 2016 17:18 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 Sie 2012
Posty: 787
Loty: 188
Kilometry: 227 790
niebieski
Czasami pojawiają się fajne ceny lotów OJ. Open Jaw, to bilet na połączenie z punktu A do punktu B, a potem z punktu C do punktu A. Dla przykładu: WAW - SIN / HKG - WAW. To wszystko jest na jednym bilecie i czasami jest nawet taniej, niż RT (WAW-SIN-WAW lub WAW-HKG-WAW). Wiedząc, że mamy dwutygodniowy urlop, dopasowujemy sobie ramowe loty. Dopiero potem kombinujemy, gdzie by jeszcze się wyrwać. Robiąc plan np. na za pół roku, na pewno trafimy na jakąś promocję dolotu do ciekawego miejsca w okolicy (ot, taki TPE albo HAN). Tak chyba najlepiej.
Góra
 Profil Relacje PM off
JJ2010 lubi ten post.
wersus79 uważa post za pomocny.
 
      
#11 PostWysłany: 03 Gru 2016 20:18 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 04 Cze 2016
Posty: 117
Loty: 22
Kilometry: 67 312
Mam pytanie, być może trochę z innego zakresu, bo o stop-over'y (przepraszam jeśli jest już temat o tym) - jak znaleźć dłuższy stop-over? Są jakieś wyszukiwarki do tego?

Chodzi mi o to, że oczywiście szukając najniższy cen często natrafiamy na dłuższe przesiadki (np. takie po 9 godzin) i wiele lotnisk oferuje specjalne wycieczki albo nawet do x godzin wyjście "na miasto" bez wizy. Jak można na przykład znaleźć kilku dniowy stop-over, by móc wykorzystać całość "bezwizowego wejścia" (np. dla Szanghaju jest to 144h)? Widziałam kiedyś w jakimś wyszukiwaniu stop-over ok. 24h, ale czy można jakoś specjalnie pod tym kątem szukać? :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#12 PostWysłany: 03 Gru 2016 21:09 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 Wrz 2015
Posty: 1448
Loty: 108
Kilometry: 150 766
srebrny
Przy planowaniu podróży wielopunktowej warto jest poznać ogólny obraz siatki lotów dla interesującego nas miejsca. Ja skupiam się na Ryanair, ze względu na ilość bagażu podręcznego. Przez poznanie siatki lotów rozumiem sprawdzenie na jakie lotniska można się dostać bezpośrednio i w jakie dni tygodnia (nie wszędzie loty są codziennie) oraz w jaką porę dnia (rano, środek dnia, późny wieczór itp.). Następnie dołączam lotniska, na które nie da się dolecieć bezpośrednio i za pomocą wyszukiwarki azair określam 2-3 "sensowne" połączenia przesiadkowe. Oczywiście "sensowne" dla mnie, czyli np. uwzględniające tylko bezpieczny czas na przesiadkę albo dłuższe (2-3 dni) zatrzymanie się w punkcie przesiadkowym i zwiedzanie go. W szukaniu połączeń naziemnych zwykle korzystam ze strony rom2rio - by mieć ogólną wiedzę czym i jak można się przemieszczać. Na tej podstawie określam ogólny plan przemieszczania się z punktu A do B do C itp.
Ważne jest jednak by być elastycznym i jeśli pojawi się ciekawa promocja to z niej korzystać, a plan do niej dopasować ;) Tak wyszło z moją podróżą do Andaluzji. Pierwotnie miałam lecieć do Sewilli przez Bergamo, ale pojawiła się obniżka cen biletów na wybrane kierunki, więc zmieniłam przesiadkę na Walencję. Jednak zanim wróciłam z pracy i zajęłam się kupowaniem biletów to interesujące mnie terminy do Walencji znacznie podrożały, więc ostatecznie do Sevilli leciałam przez Madryt (2 dni) i dorzuciłam do tego jeszcze Santiago de Compostela (2 dni). Żonglowanie terminami i kierunkami wymaga poświęcenia na to trochę czasu przy wyszukiwaniu, ale dzięki temu można znacznie zbić cenę biletów.
Inna sprawa, że później Ryanair przesunął mi lot do Madrytu jeszcze o dwa dni wcześniej, ale paradoksalnie to rozwiązało wiele moich dylematów, gdyż dostałam czas by zobaczyć jeszcze Toledo i Segowię 8-)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#13 PostWysłany: 03 Gru 2016 21:33 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 30 Lip 2011
Posty: 522
niebieski
Turtelik napisał(a):
Mam pytanie, być może trochę z innego zakresu, bo o stop-over'y (przepraszam jeśli jest już temat o tym) - jak znaleźć dłuższy stop-over? Są jakieś wyszukiwarki do tego?

Chodzi mi o to, że oczywiście szukając najniższy cen często natrafiamy na dłuższe przesiadki (np. takie po 9 godzin) i wiele lotnisk oferuje specjalne wycieczki albo nawet do x godzin wyjście "na miasto" bez wizy. Jak można na przykład znaleźć kilku dniowy stop-over, by móc wykorzystać całość "bezwizowego wejścia" (np. dla Szanghaju jest to 144h)? Widziałam kiedyś w jakimś wyszukiwaniu stop-over ok. 24h, ale czy można jakoś specjalnie pod tym kątem szukać? :)

http://matrix.itasoftware.com + advanced routing codes minconnect
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#14 PostWysłany: 04 Gru 2016 00:47 

Rejestracja: 19 Mar 2015
Posty: 1601
Loty: 50
Kilometry: 65 501
złoty
W odpowiedzi na pw. Historia cen danego lotu w azair.cz jest w czerwonym prostokącie. Po wyszukaniu interesującego nas kierunku klikamy w ikonę wykresu i sprawdzamy jak kształtowała się cena. Czasem udaje się złapać "dołek" ;)

Załączniki:
historia_lotu.JPG
historia_lotu.JPG [ 30.52 KiB | Obejrzany 3122 razy ]
Góra
 Profil Relacje PM off
3 ludzi lubi ten post.
3 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: wyszukiwarka
#15 PostWysłany: 25 Wrz 2017 22:51 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 03 Wrz 2014
Posty: 76
Loty: 87
Kilometry: 157 933
cześć,

mam pytanie do osób bardziej doświadczonych; czy znajdę wyszukiwarkę, która obejmowałaby większość popularnych linii lotniczych, gdzie mogłabym znaleźć szybko połączenia:

miasto A -> miasto C , miasto B -> miasto C

mam sporo znajomych za granicą i czasem planujemy wspólne weekendy, wtedy coś takiego by się przydało zamiast przeszukiwania czy na pewno z naszych pobliskich lotnisk mamy połączenia do danego punktu, a opcja anywhere z sortowaniem po cenie byłaby już w ogóle udogodnieniem :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: wyszukiwarka
#16 PostWysłany: 25 Wrz 2017 22:54 

Rejestracja: 01 Kwi 2012
Posty: 3524
srebrny
-- 25 Wrz 2017 22:53 --

momondo

-- 25 Wrz 2017 22:54 --

i azair
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#17 PostWysłany: 24 Gru 2018 15:29 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 03 Wrz 2014
Posty: 76
Loty: 87
Kilometry: 157 933
ktoś wrzucił tutaj mój post, ale nadal szukam odpowiedzi
czy jest opcja, żeby bez ręcznego szukania znaleźć najtańsze połączenia A-> C i B-> C

ja np. chciałabym wylot z Wrocławia, a koleżanka z Londynu. Chciałabym za jednym zamachem znaleźć najtańsze/najlepsze połączenia
może ktoś coś takiego zna? :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#18 PostWysłany: 26 Gru 2018 01:02 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 04 Maj 2017
Posty: 3399
Loty: 418
Kilometry: 723 234
platynowy
W azair.com wpisujesz
Z: a, b
Do: c
Ustalasz zakres dat i porownijesz czy w tym samym terminie z a i b jest akceptowalnie tanio
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 18 posty(ów) ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 9 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group