Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 1081 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8 ... 55  Następna
Autor Wiadomość
#81 PostWysłany: 29 Lip 2011 00:54 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Mar 2010
Posty: 350
niebieski
user4 napisał(a):
Czy Bergamo opłaca się zwiedzać w nocy? Czy może jedynie w dzień jest piękne a w nocy niema nic ciekawego do zobaczenia?
Mi się podobało po zachodzie słońca, mimo, że to już listopad był.
_________________
Image
Relacja z Maroka (2018)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Urlop na Krecie za 1077 PLN. Loty SWISS z Warszawy + noclegi Urlop na Krecie za 1077 PLN. Loty SWISS z Warszawy + noclegi
Majówka w USA: Seattle + Bozeman lub Missoula od 2639 PLN Majówka w USA: Seattle + Bozeman lub Missoula od 2639 PLN
#82 PostWysłany: 12 Sie 2011 08:09 
Założyciel
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 Sty 2010
Posty: 4096
Loty: 507
Kilometry: 1 172 588
Wyczyściłem wątek. Przed napisaniem postu, polecam przeczytać tytuł tematu.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#83 PostWysłany: 16 Sie 2011 00:21 

Rejestracja: 16 Sie 2011
Posty: 2
Potrzebuję rady:
Niedługo lecę do Bergamo, wg. planu będę tam o 14.50. Tego samego dnia muszę pojechać pociągiem do Padwy i zastanawiam się, którą opcję wybrać.
1) Z lotniska jadę autobusem na stację Milano Centrale i próbuję zdążyć na pociąg o 17.25 (interesują mnie te najtańsze, więc wybor mam mały :P). Następny dopiero 3 godziny poźniej. Czy jest szansa, że zdążę na ten o 17.25? Zanim kupię bilet na dworcu pewnie trochę czasu minie...
2) Z lotniska przemieszczam się do centrum Bergamo (czy autobus dojeżdża blisko stacji kolejowej?) i stamtąd jechać pociągiem do Padwy o 17.07. Wybierając tę opcję mam więcej luzu, a w Padwie będę o tej samej porze co w opcji 1, z tym że tu będę musiała się przesiąść w Brescii.
Która opcja lepsza?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#84 PostWysłany: 16 Sie 2011 09:23 

Rejestracja: 17 Maj 2010
Posty: 262
niebieski
Jeśli wszystko będzie o czasie, to spokojnie zdążysz na pociąg w Mediolanie.

Ja bym wybrał opcję nr dwa.Spokojnie można pójść na zakupy, zjeść jakąś pizze w Orio Center, a i tak spokojnie zdążysz na stację w Bergamo na pociąg o 17:07. Wszystko na luzie :-) bez pośpiechu. Ale to tylko moja opinia.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#85 PostWysłany: 16 Sie 2011 09:44 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 19 Sie 2010
Posty: 373
niebieski
Ja proponuje jak siGGe opcja 2.

Jechałem pociągiem do Wenecji z Bergamo z przesiadką. Bez problemów prawie o czasie. Z lotniska autobus w Bergamo zatrzymuje się pod samym dworcem, trafisz bez problemu.

Pamiętaj tylko, żeby bilet na peronie skasować :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#86 PostWysłany: 16 Sie 2011 11:59 

Rejestracja: 16 Sie 2011
Posty: 2
Tak, tak, pamiętam, raz zdażyło mi się w pośpiechu zapomnieć skasować i było niemiło (chociaż udało się uniknąć kary ;)).
Chyba tak zrobię, albo po prostu po odebraniu bagażu zorientuję się ile mam czasu i wtedy zdecyduję.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#87 PostWysłany: 01 Wrz 2011 18:25 

Rejestracja: 31 Sie 2011
Posty: 36
remi3 napisał(a):
Jeśli chodzi o Bergamo, to ciekawy jest bilet 24 h po 4 EUR obejmujący całą komunikację, tzn transfer lotnisko-miasto-lotnisko, jazdy po mieście, w tym kolejkę na górne miasto.


korzystajac z okazji mam parę pytań:
czy taki bilet ( jak równiez 72 godzinny ) pozwala na poruszanie się po wszystkich strefach ? wydaje się ze nie - bo skoro za 3.50 jest tylko na miasto a za 4.50 miasto+ dojazd/powrót na lotnisko to chyba dotyczy tylko strefy 0 .

nie ma zadnych biletów ulgowych dla dzieci ? na stronie przewoźnika doczytałem tylko ze dzieci ponizej 1m nic nie płacą , czyli pozostałe płacą jak dorośli ?

czy bilet 72 godzinny jest ważny przez równe 72 godziny od momentu skasowania , czy może do którejś godziny ostatniego dnia ważności ( tak jak np w Warszawie )?

czy karta turysty Bergamo Card ( 48 i 72 godzina ) pozwala na swobodne poruszanie się komunikacją miejską we wszystkich strefach? niby 20 euro , ale jest ważna dla posiadacza i dziecka do 6 lat ( czyli jak dla mnie z rodziną zakup dwóch kart załatwia nam spokój z komunikacją miejską i to niedużym kosztem )

gdzie kupić taką kartę turysty ? da rade na lotnisku ?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#88 PostWysłany: 11 Wrz 2011 21:09 

Rejestracja: 11 Wrz 2011
Posty: 2
Witam,
zapoznałam sie już z całością wpisów i mam wstepne rozeznanie.
Mysle o wybraniu sie w listopadzie.
20 listopada po 8 Rano laduję na Mediolan Bergamo. Odlot 23 listopada po 8 rano.

Pierwotnie mialam na mysli Mediolan i Genue ale teraz zastanawiam sie nad Bergamo. A jesli tak to bede wdzieczna za podpowiedz. zakladam, ze 20 zwiedzamy Begamo i nocujemy gdzies tutaj.
21 i 22 - czy jestesmy w stanie w tym czasie zaliczyc Mediolan i Genuę ? Musze paietac, ze jednak nocleg z 22 na 23 powinien byc gdzies blisko lotniska Mediolan Begamo.

Czy osoby niepelnopsrawne maja jakies znizki ?
Bede wdzieczna za wszelkie podpowiedzi.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#89 PostWysłany: 11 Wrz 2011 21:30 

Rejestracja: 11 Wrz 2011
Posty: 2
Oczywiscie pomylilam. Moje pytanie brzmi ladujemy 20 rano w Mediolan Bergamo. Organizacyjnie najlepiej chyba w tym dniu zwiedzic wybrane miejsca w mediolanie a nastepnie no wlasnie Bergamo czy Genua ? Wylot 23 rano z Mediolan Bergamo.
Co zrozumiale zalezy nam na ograniczeniu kosztow wyjazdu.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#90 PostWysłany: 12 Wrz 2011 23:12 

Rejestracja: 02 Lip 2011
Posty: 5
Pozwolę sobie na aktualizację ceny biletu na pociąg do Mediolanu.
Cena biletu w jedną stronę do stacji Milano Centrale to 5,15€.
Tańszą opcją jest podróż do stacji Milano Porta Garibaldi , która kosztuje 4,45€. Z tego co widzę na mapie, stacja ta również znajduje się w centrum.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Bergamo - bilety ATB
#91 PostWysłany: 14 Wrz 2011 10:10 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 Mar 2011
Posty: 1401
Loty: 372
Kilometry: 440 003
srebrny
Witam,
Na stronie ATB
http://www.atb.bergamo.it/ITA/Default.a ... G=4&NOT=48
znalazłem info o bilecie grupowym.
Jedziemy w 10 osób i mam pytanie jak wyglada sprawa z biletem grupowym
Cennik:
1 zona: 60' Euro 1,70
2 zone: 75' Euro 2,20
3 zone: 90' Euro 2,80
4 zone: 105' Euro 3,30
5 zone: 120' Euro 3,80
Consente un viaggio di andata ed uno di ritorno, nei limiti delle zone tariffarie utilizzate, ad un minimo di 10 persone, con possibilità di utilizzare più servizi, nell'ambito della validità oraria, per ciascuna convalida.


Za 1,70 EUR jedzie 10 osób?
Niech ktoś pomoże mi rozwiązać tą zagadkę ;)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#92 PostWysłany: 19 Wrz 2011 10:51 

Rejestracja: 08 Sty 2011
Posty: 43
Koledzy i koleżnanki, czy znacie jakiś alternatywny do pociągu transport z Bergamo do Turynu tak aby będąc na lotnisku na 8:10 (Wizz z Katowic) dotrzeć na spokojnie do Turynu przed meczem o godzinie 15? Niestety pociąg regionalny jest o 8:02 a następny dopiero o 12:02.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#93 PostWysłany: 19 Wrz 2011 11:11 

Rejestracja: 31 Maj 2010
Posty: 362
niebieski
Może tak:

Bergamo (lotnisko) - Milan Centrale: 9 Euro (autobus Orioshuttle)
Milan Centrale - Torino: 10 Euro (pociąg Regional).

Z Mediolanu do Turynu regionale odchodzą co godzinę. Taka opcja wychodzi 4,60 Euro drożej (autobus z lotniska do stacji w Bergamo 1,70 + pociąg regionale 12,70 Euro)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#94 PostWysłany: 20 Wrz 2011 08:17 

Rejestracja: 08 Sty 2011
Posty: 43
Myślę, że to będzie dobry pomysł. Dziękuję!
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#95 PostWysłany: 22 Wrz 2011 14:19 

Rejestracja: 18 Kwi 2011
Posty: 7
Jeśli ktoś ma trochę czasu na lotnisku, to polecam się wybrać do Lecco, wspaniałe widoki jednego z najgłębszych jezior u podnóża alp, coś niesamowitego. Prosty i łatwy dojazd, z lotniska na stacje kolejową w Bergamo autobusem(2euro w jedną stronę) plus pociąg z dworca bezpośrednio do Lecco(3,4 euro w jedną stronę, czas podrózy około 40minut).
Pozdrawiam
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#96 PostWysłany: 27 Wrz 2011 12:48 

Rejestracja: 26 Sty 2011
Posty: 60
Byłem w Mediolanie/Bergamo w zeszły weekend i potwierdzam że http://www.terravision.eu kursuje na trasie lotnisko - Mediolan w cenie 10 euro w jedna stronę natomiast bilety w dwie strony 15 euro. Czas jazdy ok 40-60 minut.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#97 PostWysłany: 02 Paź 2011 21:56 

Rejestracja: 02 Paź 2011
Posty: 1
Witam serdecznie. Od razu wielkie dzięki za wszystkie wskazówki, które tu uzyskałam. Teraz ja podzielę się z Wami swoją wyprawą. Po wylądowaniu polecam wybrac się do punku informacji, jest charakterystyczny - cały zielony. Tam można wziąć mapy, przewodniki po Bergamo za darmo oraz kupić bilety do Bergamo które w jedną stronę kosztują 2 euro. Rozmawiałam z wieloma miejscowymi osobami, raczej kazdy poleca Bergamo, nie Mediolan - tam podobno jest bardzo tłoczno, chyba ze komuś zależy na Mediolanie to oczywiście :) ja wybrałam Bergamo i nie żałuję. Wsiadamy w autobus nr 1 na lotnisku, ja wysiadłam na przystanku Funicolare i pojechałam kolejką do Citta Attia czyli na stare miasto, które jest piękne i urocze. Polecam park z pięknym widokiem na caaały mediolan i lotnisko - bardzo tam wypoczęłam. Jest sporo zabytków do zwiedzania, jak mury obronne, Duomo i wiele innych. Coś dobrego tez można tam przekąsić. Niedaleko funicolare są pyszne lody sorbetowe maczane w czekoladzie za 1 euro :D Wiczorem zeszłam do nowej częsci miasta - tam wiele kafejek, klubow. Noc spędziłam na lotnisku, niestety nie pospałam (jak ktoś tam planuje spać radzę od razu się ulokować w hali przylotów i zająć sobie ze 2 krzesła żeby sobie wygodnie pospać. Wyjazd zaliczam do udanych, to mój pierwszy taki "spontan".
AAa i zapomnialabym - w galerii handolwej przy lotnisku jest supermarket -tam całkiem tanie napoje, rogalik. Na lotnisku jest drogo, radzę się zaopatrzyć.

Pozdrawiam.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#98 PostWysłany: 10 Paź 2011 22:37 

Rejestracja: 06 Wrz 2011
Posty: 91
Witam
lecę 15 do Bergamo i mam taki plan
wieczorem udać się z Bergamo obojętnie czy lotnisko czy miasto(byle taniej) do Turynu tam spędzić 1 dzień i z Turynu wieczorem się udać do Mediolanu tam 2 dni i powrót do Bergamo.
Czy ktoś przebywał takie trasę jak to zrobić najtaniej??
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#99 PostWysłany: 15 Paź 2011 21:57 

Rejestracja: 15 Paź 2011
Posty: 3
Proszę o informacje jak dojechac z Bergamo do Mestre ? Oczywiście przy najniższym zaangażowaniu finansowym ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#100 PostWysłany: 15 Paź 2011 22:12 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 17 Cze 2011
Posty: 62
Pociągiem- www.trenitalia.com
_________________
"Ten kto walczy czasem przegrywa, ten kto nie walczy przegrywa zawsze"
Reinhard Hess

Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 1081 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8 ... 55  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 3 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group