Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 1081 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 32, 33, 34, 35, 36, 37, 38 ... 55  Następna
Autor Wiadomość
#681 PostWysłany: 06 Wrz 2015 08:28 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Cze 2013
Posty: 286
niebieski
Ja bym został w samym Bergamo.
Swojego czasu miałem tam całą noc, więc się co nieco ruszyłem. Urokliwe miasteczko. Po samym górnym, tak jak napisał @jawach można się kręcić kilka godzin. Urokliwe małe uliczki, dobre widoki.
Góra
 Profil Relacje PM off
wulkan lubi ten post.
wulkan uważa post za pomocny.
 
      
Bezpośrednie loty do Alicante z Gdańska za 260 PLN. Dużo terminów Bezpośrednie loty do Alicante z Gdańska za 260 PLN. Dużo terminów
Lato w Algarve za 2131 PLN. Loty KLM z Warszawy, 6 noclegów w hotelu + auto Lato w Algarve za 2131 PLN. Loty KLM z Warszawy, 6 noclegów w hotelu + auto
#682 PostWysłany: 06 Wrz 2015 22:08 

Rejestracja: 12 Kwi 2011
Posty: 2174
niebieski
jawach napisał(a):
Jednak same gòrne miasto to kilka godzin zwiedzania.

Eeeeee? Jedna to nie kilka, bez przesady. Chyba, że liczymy stop w każdym barze na winko ;)

-- 06 Wrz 2015 22:12 --

wulkan napisał(a):
Ja mam 8 godz. pomiędzy lotami czyli ok. 6 godz. wolnego czasu - czy zdążę pojechać autobusem lub kolejka do górnego miasta i jeszcze pociągiem do Lecce nad jez.Como? Kalkuluję 'pobyty" łącznie z przejazdami tak : 2,5 godz. górne miasto i 3,5 godz. Lecce. Byłby to przedsmak przed kolejnym wyjazdem w przyszłości. Teraz to tylko przerywnik w podróży na Sardynię, wymuszony przesiadką w Bergamo.

Śmiało, byle nie do Lecce a Lecco bo inaczej na pewno nie wyrobisz. Jeżeli chcesz tylko zobaczyć oba miejsca to te 6h jest idealne. Warto na pewno i Citta Alta i Lecco bo miejscówki przeurocze.
Góra
 Profil Relacje PM off
wulkan lubi ten post.
wulkan uważa post za pomocny.
 
      
#683 PostWysłany: 11 Wrz 2015 21:33 

Rejestracja: 13 Sie 2015
Posty: 44
No to wróciłam :D .
Wnioski po podróży:
-taksówki przed lotniskiem są, ale niekoniecznie po wylądowaniu samolotu i to pewnie nie jednego :D, koszt przejazdu na dworzec 20 Euro
-na pociąg zdążyłam i to z zapasem (lądując o 20.40, pociąg 21.21)
-jazda pociągiem we Włoszech, wieczorem niekoniecznie do przyjemnych należy, ale ja raczej z tych bojaźliwych jestem,
- Desenzano - tu ciekawostka ani jednej taksówki przed dworcem, numer na słupie taxi nie działa, na szczęście miły Włoch zamówił mi inną taksówkę. Koszt Desenzano-Sirmione(początek) taryfa nocna 20 Euro, dzienna 15.
Pobyt jak najbardziej udany :mrgreen: . Natomiast odnoszę wrażenie, że jeżeli cokolwiek można skomplikować to Włosi na pewno to zrobią.

Maciek78, jeszcze raz dzięki za wszystkie podpowiedzi :)
Góra
 Profil Relacje PM off
4 ludzi lubi ten post.
wulkan uważa post za pomocny.
 
      
#684 PostWysłany: 12 Wrz 2015 15:59 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05 Lip 2014
Posty: 1330
Loty: 134
Kilometry: 166 628
niebieski
Witam jak dojechać z Bergamo do Monza? Konkretnie do hali PalaIper? Potrzebuje tej informacji, gdyż planuje wybrać się na GLORY 25.
_________________
Image
Pomagam w sprawach związanych z Kanadą i obwodem Kaliningradzkim.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#685 PostWysłany: 12 Wrz 2015 16:14 

Rejestracja: 25 Sie 2013
Posty: 222
niebieski
z lotniska do Bergamo autobusem nr 1 do dworca kolejowego potem pociągiem do Monzy. Z dworca w Monzie wg map google 45minut spaceru
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
macio106 uważa post za pomocny.
 
      
#686 PostWysłany: 12 Wrz 2015 16:29 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Paź 2014
Posty: 223
Loty: 357
Kilometry: 561 894
niebieski
Pociągi z Bergamo odjeżdżają tam co pełną godzinę, także bez problemu ;)
Góra
 Profil Relacje PM off
macio106 uważa post za pomocny.
 
      
#687 PostWysłany: 13 Wrz 2015 10:47 

Rejestracja: 12 Kwi 2011
Posty: 2174
niebieski
Najbardziej optymalnie - bus z lotniska do Milano, stamtąd pociąg do Monza i ze stacji autobus Z201.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#688 PostWysłany: 02 Paź 2015 13:59 

Rejestracja: 14 Lis 2010
Posty: 586
Loty: 116
Kilometry: 151 005
złoty
pytanie do tych, którzy w ostatnim czasie korzystali z Orio Shuttle:
czy kierowcy sprawdzają czy nazwisko na bilecie zgadza się z nazwiskiem osoby podróżującej?

Mam 2 bilety, których nie będę mogła wykorzystać i chciałam oddać komuś z forum, gdyby miały się przydać, ale wolę się najpierw upewnić, że inni będą w stanie ich użyć :P (zmiana imienia na bilecie nie wchodzi w grę, non-amendable)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#689 PostWysłany: 02 Paź 2015 14:05 

Rejestracja: 12 Kwi 2011
Posty: 2174
niebieski
Nie sprawdzają
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#690 PostWysłany: 02 Paź 2015 14:09 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 10 Paź 2012
Posty: 298
Loty: 26
Kilometry: 46 405
niebieski
ja w ogóle jechałem na bilecie pozwalającym poruszać się po samym mieście, a nie na lotnisko i również nikt tego nie skontrolował...
_________________
Codzien­nie pat­rz na świat, jak­byś oglądał go po raz pierwszy.
Góra
 Profil Relacje PM off
karpik lubi ten post.
 
      
#691 PostWysłany: 02 Paź 2015 14:45 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 29 Gru 2013
Posty: 1845
Loty: 76
Kilometry: 125 391
niebieski
Do dwóch powyższych:
Mieliście kontrolę i stwierdzono, że jest prawidłowo czy po prostu nie trafił się Wam kanar? Bo jeśli to drugie to sorry, ale Wasze rady są, że tak powiem, obarczone bardzo dużym ryzykiem błędu. ;) Bo co będzie jak jednak ktoś sprawdzi...
_________________
Image
MOJE RELACJE Z PODRÓŻY
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#692 PostWysłany: 02 Paź 2015 15:17 

Rejestracja: 12 Kwi 2011
Posty: 2174
niebieski
Do powyższego - oficjalnie bilet jest imienny i sorry, ale jak ktoś pyta czy jest kontrola a ja takowej kilkanaście razy nie miałem to odpowiadam: nie sprawdzają. Ale jak ktoś sprawdzi kiedyś??
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#693 PostWysłany: 27 Paź 2015 22:13 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 14 Maj 2014
Posty: 196
Loty: 220
Kilometry: 384 906
Cześć. Chciałem trochę podsumować i zapytać.

1.Przylatuje do Bergamo po 12 wylot do Polski mam o 21. Czy starczy to na zobaczenie Como i czy w ogóle to ma sens na początku listopada czy darować sobie i zostać w samym Bergamo ewentualnie pojechać tylko do Lecco?

2.Jak to w końcu jest z przechowalniami bagażu najtaniej jest w centrum miasta tak? a na lotnisku wyjdzie drożej bo trzeba płacić osobno za każdy bagaż?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#694 PostWysłany: 27 Paź 2015 22:16 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05 Lis 2012
Posty: 5178
Zbanowany
Ad.1. o 17 już będzie ciemno, więc ja bym raczej został w Bergamo.
_________________
Marzy Ci się wycieczka rowerowa po Hiszpanii? Zapytaj! Coś podpowiem ;)
Góra
 Profil Relacje PM off
DenisP lubi ten post.
 
      
#695 PostWysłany: 27 Paź 2015 22:54 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Paź 2014
Posty: 223
Loty: 357
Kilometry: 561 894
niebieski
Ja bym dziabnął od razu z lotniska do Lecco prze centrum pociągiem i najpóźniej o 14 byś był, godzina wystarczy żeby się przejść ;) Następnie do 17 znalazłbyś się w Bergamo i zobaczył Citta Alta zjadł pizzę na wagę i wsio na Orio do samolotu. Bagaż bym zostawił w centrum na przeciwko dworca przy McD.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#696 PostWysłany: 27 Paź 2015 23:01 

Rejestracja: 06 Lip 2011
Posty: 3574
złoty
Również doradzałbym zostanie w Bergamo. Na taką wycieczkę jest optymalne. Nie wiem czy jest sens jechać do Lecco, gdyż moim zdaniem nie oddaje ono klimatu jeziora Como, który jest w dalej położonych miejscowościach. Lecco to tak na godzinę chodzenia, więcej tam nie ma do zobaczenia.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#697 PostWysłany: 02 Sty 2016 16:39 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 Mar 2014
Posty: 1617
Loty: 169
Kilometry: 332 398
niebieski
Doradzam uważne czytanie legendy rozkładów jazdy komunikacji miejskiej. Sytuacja z wczoraj, wychodzimy z hotelu w centrum Bergamo na autobus jadący na lotnisko. Jest 1 stycznia więc sprawdzamy rozkład na dni świąteczne. Czekamy sobie ok 10 min, po czym jeden z przechodniów łamanym angielskim informuje nas, że autobus nie pojedzie! Bo w 1 stycznie jeździ od 13:30 (co z tego, że samoloty z Bergamo w liczbie kilkunastu lotów zaczynają się po 12). Pokazał nam gdzie jest postój taksówek (obok dworca). Wybraliśmy się tam aby złapać taksówkę, co również okazało się nie możliwe, taksówek brak. Zadzwoniliśmy do korporacji której numer wysiał na reklamie, pani powiedziała "najwcześniej za 30 min" , a do lotu była ok 75 min. Cóż pozostało iść na pieszo. To był chyba najszybszy spacer w historii Bergamo, połączony z biegiem z walizką. Ostatecznie zdążyliśmy dotrzeć, po drodze próbowaliśmy złapać taksówkę ale nic nie jechało. Sytuacja naprawdę absurdalna i chyba możliwa tylko w krajach południowych, aby odciąć lotnisko od komunikacji miejskiej pomimo przylatujących i odlatujących samolotów w liczbie kilkunastu. Dodam tylko, że w legendzie dni takich było więcej, z pewnością należał do nich jeszcze 25 grudnia.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#698 PostWysłany: 02 Sty 2016 17:31 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Lut 2014
Posty: 722
niebieski
Leciałam wczoraj wieczorem z Bergamo i nie miałam żadnego problemu z dojazdem na lotnisko.
Przyszliśmy na dworzec ok. 19, na tablicy wyświetliło się, że "1" lotniskowa przyjedzie za 10 min. i tak też było.
Mieliście pecha;-)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#699 PostWysłany: 02 Sty 2016 19:24 

Rejestracja: 12 Paź 2014
Posty: 58
dziabulek napisał(a):
Doradzam uważne czytanie legendy rozkładów jazdy komunikacji miejskiej. Sytuacja z wczoraj, wychodzimy z hotelu w centrum Bergamo na autobus jadący na lotnisko. Jest 1 stycznia więc sprawdzamy rozkład na dni świąteczne. Czekamy sobie ok 10 min, po czym jeden z przechodniów łamanym angielskim informuje nas, że autobus nie pojedzie! Bo w 1 stycznie jeździ od 13:30 (co z tego, że samoloty z Bergamo w liczbie kilkunastu lotów zaczynają się po 12). Pokazał nam gdzie jest postój taksówek (obok dworca). Wybraliśmy się tam aby złapać taksówkę, co również okazało się nie możliwe, taksówek brak. Zadzwoniliśmy do korporacji której numer wysiał na reklamie, pani powiedziała "najwcześniej za 30 min" , a do lotu była ok 75 min. Cóż pozostało iść na pieszo. To był chyba najszybszy spacer w historii Bergamo, połączony z biegiem z walizką. Ostatecznie zdążyliśmy dotrzeć, po drodze próbowaliśmy złapać taksówkę ale nic nie jechało. Sytuacja naprawdę absurdalna i chyba możliwa tylko w krajach południowych, aby odciąć lotnisko od komunikacji miejskiej pomimo przylatujących i odlatujących samolotów w liczbie kilkunastu. Dodam tylko, że w legendzie dni takich było więcej, z pewnością należał do nich jeszcze 25 grudnia.

Nie wiem dlaczego Cię dziwi że inaczej działa komunikacja 1.01 czy 25.12. Mieszkam w trójmieście i tutaj również tramwaje i autobusy działają w te dni inaczej - niezgodnie z tym jaki jest rozkład na "święta". W autobusach są przyklejone do szyby specjalne rozkłady na te dni.
_________________
weekendtrips.pl
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#700 PostWysłany: 02 Sty 2016 22:39 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 Mar 2014
Posty: 1617
Loty: 169
Kilometry: 332 398
niebieski
Panowie nie czytamy ze zrozumieniem. Jasne, że o 19 nie było problemu skoro komunikacja ruszała po 13. No i druga odpowiedź, rozumiem system działania inny niż w dni świąteczne, ale nie potrafię zrozumieć braku jakiegokolwiek działania. Bo tu nie chodzi o to, że zwykle jedzie co 15 min, a 1 jedzie co 40 min. Tu chodzi o to, że w ogóle nie jedzie, a samoloty latają. I to jest dla mnie niezrozumiałe przed tym ostrzegam osoby, które ew mogą próbować dostać się na lotnisko w podobnym dniu. Swoją drogą lądowałem właśnie w trójmieście i patrz o dziwo pociąg z lotniska jechał. Więc jednak można funkcjonować 1 stycznia, nawet jeśli w ograniczonym zakresie.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 1081 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 32, 33, 34, 35, 36, 37, 38 ... 55  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 2 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group