Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 1081 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9 ... 55  Następna
Autor Wiadomość
#101 PostWysłany: 15 Paź 2011 22:34 

Rejestracja: 15 Paź 2011
Posty: 3
Dziekuję, byłam na stronie Tenitalia, ale nie ma tam informacji o cenach i połaczeniach pociągów regionalnych - może ktoś wie coś na ten temat :?:
To moja pierwsza podróż do Włoch, dlatego wdzięczna będę za informacje: jakim autobusem/pociągiem dojechac z lotniska Bergamo do dworca kolejowego Bergamo i tak dalej... aż do Mestre. Please
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wakacje na Azorach za 2598 PLN. Loty z Warszawy + hotel ze śniadaniami Wakacje na Azorach za 2598 PLN. Loty z Warszawy + hotel ze śniadaniami
Wczasy w Turcji: tygodniowe all inclusive w hotelu niedaleko plaży od 1763 PLN. Wyloty z 2 miast Wczasy w Turcji: tygodniowe all inclusive w hotelu niedaleko plaży od 1763 PLN. Wyloty z 2 miast
#102 PostWysłany: 15 Paź 2011 22:49 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 04 Maj 2011
Posty: 2035
srebrny
Skierka napisał(a):
Dziekuję, byłam na stronie Tenitalia, ale nie ma tam informacji o cenach i połaczeniach pociągów regionalnych - może ktoś wie coś na ten temat :?:


Jeżeli chcesz zobaczyc cene musisz wybrac bliską datę.
Na tej trasie możesz pojechac z przesiadką w Bresci (tak sobie to rozbij na dwa odcinki przeszukując odpowiednia dla siebie godzine):
Bergamo-Brescia, dosyc często kursuja regionalne - cena 2 klasa 4.45E
Brescia-Mestre rzadziej kursuja regionalne - cena 2 klasa 11.65E
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#103 PostWysłany: 15 Paź 2011 22:51 

Rejestracja: 31 Maj 2010
Posty: 362
niebieski
Skierka napisał(a):
Dziekuję, byłam na stronie Tenitalia, ale nie ma tam informacji o cenach i połaczeniach pociągów regionalnych - może ktoś wie coś na ten temat :?:
Proponuję czytać dokładniej i używać wyszukiwarki. Na tym forum jest bardzo dużo informacji na temat trenitalia. Odsyłam tutaj: http://fly4free.pl/forum/viewtopic.php?t=2188&start=30. A dla przykładu będzie to cię kosztowało około 29 Euro
Załącznik:
mestre.JPG
mestre.JPG [ 39.93 KiB | Obejrzany 2043 razy ]
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#104 PostWysłany: 15 Paź 2011 22:57 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 04 Maj 2011
Posty: 2035
srebrny
W sumie możesz nawet tak jak pokazał @barrob1 - byle żeby Ci sie odpowiednio zgrały godziny.
Co do autobusu z lotniska to wsiadaj na przystanku obok terminala przylotów do autobusu z nr1 w kierunku miasta (wszytskie 1 jadą przez przystanek obok stacji kolejowej) - bilet 2E w jedną stronę.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#105 PostWysłany: 16 Paź 2011 16:26 

Rejestracja: 15 Paź 2011
Posty: 3
Wielkie dzięki za wszystkie informacje, są bardzo pomocne :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#106 PostWysłany: 27 Paź 2011 10:42 

Rejestracja: 27 Cze 2011
Posty: 34
lulito napisał(a):
Byłem w Mediolanie/Bergamo w zeszły weekend i potwierdzam że http://www.terravision.eu kursuje na trasie lotnisko - Mediolan w cenie 10 euro w jedna stronę natomiast bilety w dwie strony 15 euro. Czas jazdy ok 40-60 minut.


czy istnieje jakis tanszy alternatywny dojazd z lotniska Bergamo do Mediolanu? Moze jakis autobus dojezdzajacy do dowolnej stacji metra w Mediolanie??
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#107 PostWysłany: 27 Paź 2011 10:49 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Kwi 2010
Posty: 2801
niebieski
adam_p napisał(a):
lulito napisał(a):
Byłem w Mediolanie/Bergamo w zeszły weekend i potwierdzam że http://www.terravision.eu kursuje na trasie lotnisko - Mediolan w cenie 10 euro w jedna stronę natomiast bilety w dwie strony 15 euro. Czas jazdy ok 40-60 minut.


czy istnieje jakis tanszy alternatywny dojazd z lotniska Bergamo do Mediolanu? Moze jakis autobus dojezdzajacy do dowolnej stacji metra w Mediolanie??

pociagiem z Bergamo
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#108 PostWysłany: 27 Paź 2011 19:58 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 14 Cze 2011
Posty: 285
niebieski
Czy kupując bilety Bergamo Lotnisko do Stazione Centrale Mediolan na stronce terravision.eu, trzeba dokładne godziny podać??
Tzn. Jak kupię bilet w 2 strony na godziny określone, to tylko wtedy mogę jechac? Czy to tylko glupia opcja a kupuję 2 bilety i jadę kiedy chcę?

Na lot o 10:40 (zamknięcie wyjścia o 10:10, wylot 10:40) wystarczy wyjechać z Mediolanu stazione centrale ok 8:00?


Ostatnio edytowany przez Viktor44, 31 Paź 2011 23:55, edytowano w sumie 1 raz
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#109 PostWysłany: 31 Paź 2011 23:54 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 14 Cze 2011
Posty: 285
niebieski
Odpowiem sobie sam :)

Wyjechaliśmy z Mediolanu (Stazione Centrale) Autostradale czy czymś takim o 8:30 i na luzie zdążyliśmy na samolot, łącznie ze szwędaniem się po sklepach i lotnisku dla zabicia czasu.
Reasumując: wg mnie 8:00 to za wcześnie, 9:00 dla hardkorów (chociaż bez korków i idąc od razu z autobusu do gejta też się powinno zdążyć), optymalna jest własnie ta 8:30 (chociaż jest jeszcze jakis inny przewożnik, który chyba miał jechać 8:40.

Wracając do samego wypadu to bardzo., ale to bardzo polecam wspominaną wcześniej galerię handlową ORIO CENTER ze spożywczakiem IPER, gdzie po przylocie można mega tanio nabyć przydatne rzeczy, głównie zarcie (patrzeć po promocjach).

Można kupić rogaliki, każdy osobno hermetycznie opakowany, 10 szt. za ... 2-3€ :P Cola 1,5-2L 1-1.7€ . wody mineralne po 0,18-0,5€...
i wiele innych.
My po przylocie, przed podroza do Mediolanu, zaopatrzylisy sie w 2x1.5L Icetea, 2L Coca-cole, i 3 mineralki :D.
i cały weekend piliśmy za pół darmo jak królowie ;)

W samym mediolanie też znajdzie się jakis market, ale moze byc cięzko, a na ogól widuje się ceny rzędu 2,5-4€ za 0,33-0,5L Coli,
lub 2x tyle w knajpce

Trafić jest łatwo (ktoś wczśniej pisał, że są problemy)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#110 PostWysłany: 03 Lis 2011 14:34 

Rejestracja: 20 Kwi 2011
Posty: 312
niebieski
Witajcie

Mam prośbę o pomoc. Potrzebuje sie dostać z Bergamo do Marilleva 900. Chwilowo mam zaćmienie. Znalazlem tylko Dolomity Express i tyle.

Ktos jest w stanie mi doradzic?

Milego dnia. Rafal
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#111 PostWysłany: 03 Lis 2011 23:28 

Rejestracja: 03 Wrz 2011
Posty: 238
Loty: 14
Kilometry: 20 013
niebieski
Podłączam się do zapytania, bo Marileva to całkiem dobry snowboard zimą ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#112 PostWysłany: 12 Lis 2011 22:31 

Rejestracja: 14 Lut 2010
Posty: 128
Loty: 234
Kilometry: 316 182
Edit
Witam planuje jechać z Bergamo do Werony dlatego mam kilka pytań do bardziej zorientowanych :) do Werony z tego co widzę mam pociąg z przesiadką za niecałe 9 euro pytania
1 Czy bilet kasuje tylko w Bergamo czy muszę również na drugiej stacji.
2 Z tego co wiedzę drugi pociąg ma dwie klasy czy we Włoszech w drugiej klasie jest wymagana rezerwacja miejsca i jakaś opłata za miejscówkę
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#113 PostWysłany: 28 Gru 2011 01:56 

Rejestracja: 27 Gru 2011
Posty: 12
Witam wszystkich i z góry dziękuję za rady!

Do Bergamo z lotniska jedziemy ostatnim (lub przed-) autobusem w sobotę,wracamy na nie pierwszym w niedzielę. Czy ktoś zwiedzał miasto nocą? gdzie się wybrać? jak długo otwarte są lokale (raczej knajpy niż kluby)? ktoś może jakieś sympatyczne i niedrogie miejsce polecić? są jakieś punkty widokowe? będzie jeszcze otwarty jakiś supermarket (ew. sklep)?

pozdrawiam podróżników!
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#114 PostWysłany: 28 Gru 2011 02:55 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Kwi 2010
Posty: 2801
niebieski
poszukiwacz przygód napisał(a):
Witam wszystkich i z góry dziękuję za rady!

Do Bergamo z lotniska jedziemy ostatnim (lub przed-) autobusem w sobotę,wracamy na nie pierwszym w niedzielę. Czy ktoś zwiedzał miasto nocą? gdzie się wybrać? jak długo otwarte są lokale (raczej knajpy niż kluby)? ktoś może jakieś sympatyczne i niedrogie miejsce polecić? są jakieś punkty widokowe? będzie jeszcze otwarty jakiś supermarket (ew. sklep)?

pozdrawiam podróżników!

haha, chcialbym w tym momencie pozdrowic ekipe lanzarote-bergamo-wrocław (16/17.01) która wyruszyła na bergamo nocą w podobnym celu.

Znaleziono otwartych sklepów: 0 (ja, pomimo ze bylem w bergamo kilka razy, nawet w dzien nie moge tam znalezc sklepu.. oprocz orio center i jednego supermarketu wokół trasy lotnisko - cita alta nic nie ma..)

co do lokalu: tu była otwarta jedyna po drodze knajpa (tzn jakis fastfood) http://g.co/maps/nzzsn
koło dworca jest tez mak ale bodajze zamykaja o 12 albo 1, nie pamietam juz

co do miasta: szłału nie ma, ale jest przyjemne, warto sie przejsc, kilka fotek sprzed dwoch tygodni (jakosc srednia, na dodatek widze ze resizer imageshacka jesszcze pogorszyl..):
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#115 PostWysłany: 21 Sty 2012 14:05 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 28 Lut 2011
Posty: 175
widzę, że zwiedzanie Bergamo nocą jest popularne. Jak wrócę z wyjazdu to wrzucę zdjęcia do kolekcji.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#116 PostWysłany: 27 Lut 2012 02:15 

Rejestracja: 28 Lis 2011
Posty: 24
Planujemy zdążyć na lotnisko BGY na 6:00 podróżując z Mediolanu. W związku z tym mam pytanie: wybierając usługę przewoźnika terravision - kurs Mediolan-BGY 5:00 jak lepiej kupić bilet? u kierowcy czy przez neta? Czy jak kupuje bilety przez neta to dostaje plik w pdf do wydrukowania?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#117 PostWysłany: 27 Lut 2012 15:44 

Rejestracja: 10 Lut 2012
Posty: 101
Dostaje się plik do wydrukowania. Jechałam terravision w Rzymie i bilety kupowałam przez neta bez żadnych problemów.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#118 PostWysłany: 02 Mar 2012 13:58 

Rejestracja: 29 Lis 2010
Posty: 66
Podepnę się pod temat:

Poleciłby ktoś jakąś wypożyczalnie aut we Włoszech? Potrzebuję wypożyczyć auto na 7 dni na lotnisku w Bergamo. Nie chcę kierować się tylko ceną, wolałbym opinie kogoś kto już z tego korzystał w Bergamo. Będę wypożyczał auto po raz pierwszy w życiu.

Pozdrawiam :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#119 PostWysłany: 05 Mar 2012 23:43 

Rejestracja: 04 Mar 2012
Posty: 500
ktos podpowie jak latwo dojechac z bergamo nad jakies jezioro? wiem o lecco ale tam sa chore ceny noclegow wiec czekam na inne propozycje
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#120 PostWysłany: 06 Mar 2012 00:31 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 23 Lut 2012
Posty: 1225
srebrny
bleemek napisał(a):
Podepnę się pod temat:

Poleciłby ktoś jakąś wypożyczalnie aut we Włoszech? Potrzebuję wypożyczyć auto na 7 dni na lotnisku w Bergamo. Nie chcę kierować się tylko ceną, wolałbym opinie kogoś kto już z tego korzystał w Bergamo. Będę wypożyczał auto po raz pierwszy w życiu.


We Włoszech kilka razy wypożyczałem od Hertza. Wychodziło najtaniej, bo rezerwowalem przez stronę Ryanair'a, a oddawałem samochód na innym lotnisku (co podnosi koszty). Można poszukać lokalnej wypożyczalni, ale w tym przypadku samochód trzeba z reguły oddać w tym samym miejscu

1. Do wypożyczenia potrzebna jest karta kredytowa (wypukła), na której podczas transakcji jest blokowana kwota za wypożyczenie oraz paliwo. Rzadko się zdarza aby ktoś przyjął debetową. Warto mieć też w pogotowiu drugą kredytówkę.
2. Trzeba pamiętać, żeby oddać samochód dotankowany (w Hertzu mają rozdziałkę 1:8, czyli pół baku to 4/8, a pełny 8/8). W innym przypadku (np. 7/8) policzą sobie opłatę serwisową oraz koszty benzyny.
3. Przy podpisywaniu umowy wynajmu należy zaznaczyć, żeby całkowity koszt byl liczony w Euro (!!!) (jeśli tego nie zaznaczymy, Hertz przeliczy na złotówki dodając opłatę za przewalutowanie i oczywiście zrobi to wg własnego kursu.
4. Przy standardowej rezerwacji, w pakiecie jest zniesienie odpowiedzialności od kradzieży i wypadku tzw. CDW. Nie zwalnia to jednak klienta od pokrycia małych szkód, które mogą się po drodze przydarzyć (wybicie szyby, rysy, przebita opona, stłuczki itp.), dlatego firma wymaga albo wpłacenia kaucji (nawet 1600Euro), albo blokuje taką sumę na karcie. Jest to tzw. udział własny w szkodzie.
Przy odbieraniu samochodu, należy więc przy pracowniku obejrzeć samochód i zaznaczyć na dołączonym formularzu wszystkie istniejące draśnięcia, wgniecenia itp., bo później możemy być obciążeni dodatkowymi, nieuzasadnionymi kosztami. Włosi z reguły oddają kluczyki i szybko się oddalają, więc trzeba działać zdecydowanie :).
5. Jeśli chcemy całkowicie pozbyć się udziału własnego musimy zakupić tzw. SuperCDW (SCDW). Usługa ta całkowicie znosi naszą odpowiedzialność za samochód za wyjątkiem zniszczenia silnika w związku z zatankowaniem złego paliwa (osoby nie znające się na samochodach powinny przy tankowaniu upewnić się z jakim silnikiem mają do czynienia)
W Hertzu przy rezerwacji online nie ma możliwości wyboru SCDW, dlatego musimy zadzwonić do biura w Polsce, podać nr rezerwacji, a pracownik doda taką opcję do rezerwacji, która ostanio wynosiła 20 Euro/dzień. W tym przypadku nie trzeba już ani wpłacać kaucji, ani blokować dod. sumy na karcie.
6. Co do blokady na karcie, to dwa razy było tak, że w dniu oddania zatankowanego samochodu Hertz blokował kolejną kwotę, tym razem tylko za wypożyczenie, natomiast blokada za "wynajem + paliwo", "znikała" dopiero po kilku dniach.
Warto mieć to na uwadze, jeśli na karcie został skromny limit.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 1081 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9 ... 55  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 2 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group