Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 1081 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 33, 34, 35, 36, 37, 38, 39 ... 55  Następna
Autor Wiadomość
#701 PostWysłany: 02 Sty 2016 22:44 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05 Lis 2012
Posty: 5178
Zbanowany
@dziabulek
Pprzy wjeździe do niektórych wiosek w Lombardii są wypisane godziny mszy w najbliższym kościele... ;)
_________________
Marzy Ci się wycieczka rowerowa po Hiszpanii? Zapytaj! Coś podpowiem ;)
Góra
 Profil Relacje PM off
Maciek78 lubi ten post.
 
      
Riwiera Turecka luksusowo: tydzień w 5* hotelu z all inclusive od 2084 PLN. Wyloty z 3 miast Riwiera Turecka luksusowo: tydzień w 5* hotelu z all inclusive od 2084 PLN. Wyloty z 3 miast
Początek wakacji w Maroku: tygodniowy wypoczynek za 1292 PLN. Loty z Wrocławia + hotel Początek wakacji w Maroku: tygodniowy wypoczynek za 1292 PLN. Loty z Wrocławia + hotel
#702 PostWysłany: 03 Sty 2016 18:58 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Lut 2014
Posty: 722
niebieski
dziabulek napisał(a):
Panowie nie czytamy ze zrozumieniem.
No właśnie;-) Ot taki mały szczegół odróżnienia Pani od Pana ;)
dziabulek napisał(a):
Jasne, że o 19 nie było problemu skoro komunikacja ruszała po 13. No i druga odpowiedź, rozumiem system działania inny niż w dni świąteczne, ale nie potrafię zrozumieć braku jakiegokolwiek działania.
Korzystałam z komunikacji również przed 13, a dokładnie z samego rana, kiedy miasto było opustoszałe, oczywiście wówczas nie interesowało mnie czy kursuje "1" lotniskowa, bo rano jechałam poza Bergamo. Logiczne było dla mnie, że 1 stycznia będą ograniczenia. Nie musiałam studiować dokładnie rozkładu, co wcześniej sugerowałeś, wystarczyło, że na 2 minuty po przebudzeniu odpaliłam google maps, wpisałam interesującą mnie trasę i pokazało mi się, że dzisiaj przez połowę dnia autobus na tej trasie kursuje co 2 godz. Przyszliśmy na dworzec, na przystanku na elektronicznej tablicy potwierdziła się godzina, którą podawało google. Być może podobne ograniczenie czasowe tyczyło się "1" lotniskowej. Osobiście współczuję Wam i to z dwóch powodów: 1) z zaistniałej sytuacji, jaka Was spotkała, 2) że nie kupiliście lotu Ryana (powrót wieczorem), bo straciliście cały piękny słoneczny dzień, jakim był 1 stycznia w Prowincji Bergamo :)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#703 PostWysłany: 03 Sty 2016 19:03 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 Mar 2014
Posty: 1617
Loty: 169
Kilometry: 332 398
niebieski
Jasne przyznaję się do błędu i faktu, że sprawdziliśmy rozkład pobieżnie. Ale co poradzić, mieliśmy małą przygodę i dobry trening na sam początek roku:) wspominamy miło i ani przez chwilę nie było stresu, sytuacja była pod kontrolą. Jeśli byśmy czuli, że nie zdążymy zatrzymali byśmy auto i poprosili o pomoc, podejrzewam, że nie byłoby z tym kłopotu.
A co do powrotu to nie wracaliśmy do Modlina z dwóch powodów, jesteśmy z Poznania więc powrót do Gdańska był wygodniejszy (pociąg 2:57 min, bez dojazdu Modlin-Warszawa-Poznań) , a drugi lot do Gdańska Wizzem kosztował nas 39 zł, także sporo mniej niż oferował Ryanair:) Ale dzień faktycznie był piękny.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#704 PostWysłany: 23 Sty 2016 17:54 

Rejestracja: 07 Gru 2012
Posty: 469
niebieski
Odpowiedź zapewne znajdę w tym wątku, ale 35 stron... ;)
Bilet RT na Autostradale do Mediolanu nie jest przypisany do konkretnej godziny i można z niego skorzystać na jakimkolwiek kursie danego dnia?
Czy w przypadku kursu powrotnego jest jakiś termin ważności tego biletu?
Czy może lepiej jednak skorzystać z Terravision lub Orio?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#705 PostWysłany: 27 Sty 2016 19:09 

Rejestracja: 16 Sie 2014
Posty: 77
Bergamo - Mediolan pociągiem
Mediolan - Bergamo - autobusem (Terravision)


Szczerze mówiąc nie warto kupować wcześniej biletów, możliwości jest tyle, że od ręki dostaniesz bilet (5 EURO). Pociągiem było chyba trochę drożej, ale groszowa sprawa. Wygodniej nam było po torach, mniej ludzi i dużo więcej miejsca.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#706 PostWysłany: 27 Sty 2016 19:53 

Rejestracja: 12 Kwi 2011
Posty: 2174
niebieski
hank napisał(a):
Odpowiedź zapewne znajdę w tym wątku, ale 35 stron... ;)
Bilet RT na Autostradale do Mediolanu nie jest przypisany do konkretnej godziny i można z niego skorzystać na jakimkolwiek kursie danego dnia?
Czy w przypadku kursu powrotnego jest jakiś termin ważności tego biletu?
Czy może lepiej jednak skorzystać z Terravision lub Orio?

Tak
Tak

Napisałbym więcej, ale wybacz, 35 stron klepania tego samego... ;)
Góra
 Profil Relacje PM off
krasnal lubi ten post.
 
      
#707 PostWysłany: 27 Sty 2016 20:22 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Kwi 2015
Posty: 361
Sprawdzone osobiście przedwczoraj: po wyjściu z terminala od razu trafia się na przystanek na którym stoją autokary relacji Bergamo Airport - Milano Centrale (no dobra, trzeba przejść te 10-15 kroków w prawo ;) ), obojętnie czy jest to Autostradale, Terravision czy Orio bilet i tak kosztuje 5 euro w jedną stronę (9 euro powrotny). Schemat taki sam: ciemnoskóry pan namawia do zakupu biletów, drugi stoi z plikiem biletów przy wejściu do autokaru a trzeci ładuje Twoją walizkę/plecak do bagażnika.
Obojętnie która firma, dlatego @hank nie zastanawiaj się tylko bierz który akurat Ci się bardziej spodoba. Aha, bilet w kasie na lotnisku kosztuje tyle samo co u kierowcy więc nie ma sensu kupować go wcześniej.
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
#708 PostWysłany: 28 Sty 2016 03:17 

Rejestracja: 16 Sie 2014
Posty: 77
9 euro powrotny? To ciekawe, bo jeszcze kilka miesięcy temu było po 5 euro do/z. Polecam poświęcić chociaż 1 dzień dla Bergamo, osobiście dużo bardziej mi się podobało niż Mediolan. ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#709 PostWysłany: 28 Sty 2016 03:22 

Rejestracja: 12 Kwi 2010
Posty: 681
niebieski
Chodzi o milano centrale a nie dzienny bilet po Bergamo :)

Wysłane z mojego MediaPad T1 8.0 Pro przy użyciu Tapatalka
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#710 PostWysłany: 28 Sty 2016 10:58 

Rejestracja: 22 Gru 2013
Posty: 3046
srebrny
dziabulek napisał(a):
Jasne, że o 19 nie było problemu skoro komunikacja ruszała po 13. No i druga odpowiedź, rozumiem system działania inny niż w dni świąteczne, ale nie potrafię zrozumieć braku jakiegokolwiek działania.

Jest zapis w rozkładzie - 25 grudnia wcale, a 1 stycznia od 13:30. Na wszystkich liniach.
Chyba znalazłoby się trochę podobnych miast na świecie. Coś kiedyś słyszałem o niekursującej w święta komunikacji w Anglii. A i pewnie w wielu małych miasteczkach w Polsce różnie by z tym mogło być.
Na przykład w Amsterdamie w noc sylwestrową nic nie kursuje między 20:30 a 1:30. Ciekawe, bo w innych miastach w tych godzinach się raczej wzmacnia wybrane linie.
LaVarsovienne napisał(a):
Nie musiałam studiować dokładnie rozkładu, co wcześniej sugerowałeś, wystarczyło, że na 2 minuty po przebudzeniu odpaliłam google maps, wpisałam interesującą mnie trasę i pokazało mi się, że dzisiaj przez połowę dnia autobus na tej trasie kursuje co 2 godz.

A to ciekawe, bo to jest ostatnie narzędzie, jakiemu ja bym zaufał...
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#711 PostWysłany: 28 Sty 2016 11:38 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Lut 2014
Posty: 722
niebieski
Zatem mogę Cię zapewnić, że w przypadku połączeń z Bergamo wszystko się zgadza co do minuty ;)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#712 PostWysłany: 28 Sty 2016 12:18 

Rejestracja: 22 Gru 2013
Posty: 3046
srebrny
Zgadza się, bo akurat ten przewoźnik przekazuje dane rzetelnie. Ale w wielu miejscach pokazuje kompletne bzdury.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#713 PostWysłany: 02 Mar 2016 23:00 

Rejestracja: 14 Kwi 2015
Posty: 47
Loty: 29
Kilometry: 69 872
Witam,

Może ktoś wie jak w nocy dostać się z Malpensy do Bergamo (centrum - nie lotnisko)?

Samolot ląduje o 21:15. Jedyna opcja jaką znalazłam to Terravision Malpensa - Milano Centrale a potem Milano Centrale - Bergamo Orio al Serio i stamtąd do centrum miasta. Trochę na około :mrgreen: Pociąg z Milano centrale kursują dopiero rano.

Będę wdzięczna za wskazówki :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#714 PostWysłany: 03 Mar 2016 10:06 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Sty 2013
Posty: 3412
srebrny
@monirra89
Nie wiem gdzie sprawdzałaś rozkład ale http://www.trenitalia.com pokazuje we wszystkie dni tygodnia pociągi o 22.10 i 23.40 z Milano Centrale do Bergamo. Na ten ostatni na pewno zdążysz.
Góra
 Profil Relacje PM off
monirra89 uważa post za pomocny.
 
      
#715 PostWysłany: 03 Mar 2016 23:55 

Rejestracja: 14 Kwi 2015
Posty: 47
Loty: 29
Kilometry: 69 872
@maczala1 to ja też nie wiem jak ja sprawdzałam :mrgreen: :mrgreen: wielkie dzięki za olśnienie mnie! :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#716 PostWysłany: 18 Mar 2016 23:17 

Rejestracja: 05 Lis 2012
Posty: 480
Loty: 124
Kilometry: 221 068
niebieski
Może trochę nie na temat ale nie znalazłem lepszego wątku.Jak przechować bagaże na lotnisku w Bergamo lub samym mieście Bergamo?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#717 PostWysłany: 18 Mar 2016 23:22 

Rejestracja: 02 Sty 2013
Posty: 2049
Loty: 4
Kilometry: 17 154
srebrny
Na lotnisku masz szafki , w galerii za lotniskiem też są szafki na bagaż.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#718 PostWysłany: 18 Mar 2016 23:46 

Rejestracja: 05 Lis 2012
Posty: 480
Loty: 124
Kilometry: 221 068
niebieski
samaki9 napisał(a):
Na lotnisku masz szafki , w galerii za lotniskiem też są szafki na bagaż.

interesuje mnie zostawić na 7-8 godzin.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#719 PostWysłany: 19 Mar 2016 08:33 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Gru 2013
Posty: 657
niebieski
Na lotnisku zapłacisz kilka € zależnie od wielkości bagażu (max to chyba €5), opłata jest za 24h. Po drugiej stronie ulicy w Orio Center są szafki na depozyt, chyba €2 jeśli dobrze pamiętam. Po powrocie moneta jest Twoja, tylko sprawdź godziny otwarcia:) Jest też przechowalnia w centrum Bergamo, w informacji turystycznej przy dworcu kolejowym, ale chyba nie ma po co się tłuc z bagażem do miasteczka.
_________________
Flightoholic.com
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#720 PostWysłany: 19 Mar 2016 10:06 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 10 Paź 2012
Posty: 298
Loty: 26
Kilometry: 46 405
niebieski
tez zostawilem na dworcu i wydaje mi sie ze moneta do zwrotu... ale krecilo sie w poblizu sporo "ludkow z duza iloscia wolnego czasu" (zeby nie bylo ze rasista) i pozniej zwiedzajac ze dwa razy myslalem czy czasem ktos nie gwizdnie plecaka, ale jak sie pozniej okazalo obawy byly bezpodstawne...
_________________
Codzien­nie pat­rz na świat, jak­byś oglądał go po raz pierwszy.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 1081 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 33, 34, 35, 36, 37, 38, 39 ... 55  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group