forum logo

Forum strony Fly4free.pl

Tanie latanie, Tanie bilety lotnicze
Obecny czas: 23 Lip 2014 09:48

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)

Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 153 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 3, 4, 5, 6, 7, 8  Następna
Autor Wiadomość
PostWysłany: 19 Mar 2013 16:17 
Awatar użytkownika

Loty: 14
Kilometry: 22 904
Jak wyjdziesz z sali przylotów to skręcasz w prawo i idziesz do końca trzeciego terminalu, tam po prawej stronie są 3 budki przewoźników autokarowych. W czwartek ceny były 5€ OW, 8€ RT. Kupujesz bilet, wychodzisz z lotniska i po prawej stronie masz perony autobusowe, znajdujesz odpowiedni i jedziesz na Termini. Autobus jedzie około 50minut (ja jechałem 1h10 przez korki) Wysiadasz na Termini, wchodzisz do środka i tam już się kierujesz znakami na metro. W automacie kupujesz bilet 100minutowy za 1,5€, wsiadasz w metro i jedziesz :)
Ja ze swojej strony miałem największy problem ze znalezieniem tych budek z biletami na lotnisku :P Liczyłem że ktoś będzie stał z terravision z tabliczką tak jak to było kiedy byłem w Mediolanie, ale niestety musiałem sam sobie poszukać.

PostWysłany: 21 Mar 2013 01:16 

mmichal90 napisał(a):
Jak wyjdziesz z sali przylotów to skręcasz w prawo i idziesz do końca trzeciego terminalu, tam po prawej stronie są 3 budki przewoźników autokarowych. W czwartek ceny były 5€ OW, 8€ RT. Kupujesz bilet, wychodzisz z lotniska i po prawej stronie masz perony autobusowe, znajdujesz odpowiedni i jedziesz na Termini. Autobus jedzie około 50minut (ja jechałem 1h10 przez korki) Wysiadasz na Termini, wchodzisz do środka i tam już się kierujesz znakami na metro. W automacie kupujesz bilet 100minutowy za 1,5€, wsiadasz w metro i jedziesz :)
Ja ze swojej strony miałem największy problem ze znalezieniem tych budek z biletami na lotnisku :P Liczyłem że ktoś będzie stał z terravision z tabliczką tak jak to było kiedy byłem w Mediolanie, ale niestety musiałem sam sobie poszukać.

Dzięki, mam nadzieję, że ogarnę to :)
 Profil PM off  

PostWysłany: 02 Kwi 2013 19:01 

czy ktoś się orientuje czy autobusy Terravision jeżdżą w miarę punktualnie ? chodzi mi o godziny wyjazdu ok 19.00 z pod stacji Termini na Flumicino , piątkowe późne popołudnie ?
Rozumiem że może być wypadek itd. ale nieraz bywają "przewidywalne" korki lub ich brak..

z góry dzięki za wszelkie podpowiedzi :)
 Profil PM off  

PostWysłany: 05 Kwi 2013 00:46 
Awatar użytkownika

Loty: 14
Kilometry: 22 904
tartal napisał(a):
czy ktoś się orientuje czy autobusy Terravision jeżdżą w miarę punktualnie ? chodzi mi o godziny wyjazdu ok 19.00 z pod stacji Termini na Flumicino , piątkowe późne popołudnie ?
Rozumiem że może być wypadek itd. ale nieraz bywają "przewidywalne" korki lub ich brak..

z góry dzięki za wszelkie podpowiedzi :)

Nie wiem jak Terravision, ja jechałem z jakimś innym przewoźnikiem - przypuszczam jednak że trasy raczej się pokrywają. W moim przypadku był to czwartek, wyjeżdżałem jakoś kilka minut po 19 (był to autobus z 18.30 ale nie było pasażerów poza mną, moją towarzyszką i jeszcze jednym jegomościem). Nie można powiedzieć żeby autobus był punktualny, jechał chyba z 30 minut dłużej niż planowo powinien jechać. Przypuszczam jednak że spory wpływ na to mógł mieć fakt że był to czwartek dzień po wyborze nowego papieża. Może ktoś inny ma doświadczenia w "regularny" wieczór.
Ja na Twoim miejscu bym brał jednak poprawkę na taki przejazd.

PostWysłany: 19 Maj 2013 18:01 

na autobus Terravision do stacji Termini z lotniska kupię bilet u kierowcy za 4 euro?Nie mam karty kredytowej, żeby kupić bilet przez internet
 Profil PM off  

PostWysłany: 19 Maj 2013 18:10 

u kierowcy jest za 6 euro..
 Profil PM off  

PostWysłany: 19 Maj 2013 22:38 

a bez karty nie mogę inaczej za niego zapłacić jakiś paypal czy coś takiego?
 Profil PM off  

PostWysłany: 20 Maj 2013 08:28 

ivonka4651 napisał(a):
a bez karty nie mogę inaczej za niego zapłacić jakiś paypal czy coś takiego?

można paypal :)
 Profil PM off  

PostWysłany: 19 Lip 2013 14:41 

Jak dojechać na plac św. Piotra - Rzym
http://www.youtube.com/watch?v=coyJyxhq80k
 Profil PM off  

PostWysłany: 28 Paź 2013 07:40 
Moderator forum
Awatar użytkownika

Loty: 118
Kilometry: 222 366
Witam, tym razem mi przydałaby się pomoc użytkowników.
Muszę dostać się z Rzymu do Fiumicino do hotelu.
Wyczytałem z google że można pojechać do Osti i dalej busem do Fiumicino ale, na patrząc na mapy google nie widzę żadnych przystanków w Fiumicino, a nie uśmiecha mi się dreptać z buta lub wydawać kosmiczne kwoty na taksówkę.
Opcjonalnie moża podjechać na lotnisko terravisionem i dalej nie mam pojęcia :(

Przerabiał ktoś Was przejazd z Rzymu do Fiumicino?
Za wszystkie wskazówki i podopowiedzi z góry dziękuję.

silesialowcost . blogspot . com
http://www.silesiair.com.pl l tanie loty z Katowic
 Profil PM off  

PostWysłany: 28 Paź 2013 14:21 

Loty: 3
Kilometry: 2 714
hej a do jakiego hotelu chciałbyś się dostać my z koleżanką byłyśmy w hotelu La Viletta w Fiumicino:-)
 Profil PM off  

PostWysłany: 28 Paź 2013 15:15 

Większość wahadłowych autobusów, które jadą z Rzymu na lotnisko Fiumicino, jedzie dalej do miasteczka Fiumicino, przynajmniej autobusy Terravision, SITBusShuttle i TAM:

http://www.terravision.eu/inglese/files ... etable.pdf
http://www.sitbusshuttle.com/wp-content ... no-1-1.pdf
http://www.tambus.it/p/orari.htm
 Profil PM off  

PostWysłany: 30 Paź 2013 17:47 

JIK napisał(a):
Wyczytałem z google że można pojechać do Osti i dalej busem do Fiumicino ale, na patrząc na mapy google nie widzę żadnych przystanków w Fiumicino, a nie uśmiecha mi się dreptać z buta lub wydawać kosmiczne kwoty na taksówkę.

autobus Cotral z metra Cornelia zachacza o Fiumicino miasto i koncowy pod terminalem 2/3 bilet kupiony w tabacheria nie powinien kosztowac wiecaj jak 3,50 u kierowcy bedzie jakos 7

Załączniki:
Schermata 2013-10-31 alle 08.43.20.png
Schermata 2013-10-31 alle 08.43.20.png [ 241.79 KiB | Obejrzany 1234 razy ]

Ostatnio edytowany przez tomalo77, 31 Paź 2013 09:45, edytowano w sumie 1 raz
 Profil PM off  

PostWysłany: 30 Paź 2013 17:53 

JIK napisał(a):

Załączniki:
Schermata 2013-10-30 alle 16.51.40.png
Schermata 2013-10-30 alle 16.51.40.png [ 192.67 KiB | Obejrzany 1273 razy ]

PostWysłany: 31 Paź 2013 15:12 

Ok wlasnie wysiadlem z autobusu, mozna wsiadac na via.Aurelia obok kempingu Roma Vilage i obok supermarketu Panorama bilet kosztuje 3,40 euro. Autobus jechal 1:05 i zatrzymuje sie w Fiumicino w samym centrum miasta a nastepnie przystanek koncowy miedzy terminalami T2-T3 przyloty.

Sent from my GT-I9195 using Tapatalk

PostWysłany: 24 Gru 2013 11:24 

tomalo77 napisał(a):
autobus Cotral z metra Cornelia zachacza o Fiumicino miasto i koncowy pod terminalem 2/3 bilet kupiony w tabacheria nie powinien kosztowac wiecaj jak 3,50 u kierowcy bedzie jakos 7

Ja za bilet z lotniska do Lido zapłaciłem 1,30, a stamtąd do centrum już praktycznie za darmo, bo przecież i tak kupiłbym dobówkę. U kierowcy kupić się nie dało, tylko w tabaku. Ciekawe, bo na stronie Cotralu, jak już zacząłem się w tym coś niecoś orientować (to jednak nie ta kultura komunikacyjna co Niemcy czy Skandynawia), widziałem jakąś wzmiankę, że bilet lotniskowy 5 euro (ale licho wie, czy ekstra, czy to już całość), jednak kiosk sprzedał za 1,30.
 Profil PM off  

PostWysłany: 24 Gru 2013 11:55 

obibok napisał(a):
Ja za bilet z lotniska do Lido zapłaciłem 1,30, a stamtąd do centrum już praktycznie za darmo, bo przecież i tak kupiłbym dobówkę. U kierowcy kupić się nie dało, tylko w tabaku. Ciekawe, bo na stronie Cotralu, jak już zacząłem się w tym coś niecoś orientować (to jednak nie ta kultura komunikacyjna co Niemcy czy Skandynawia), widziałem jakąś wzmiankę, że bilet lotniskowy 5 euro (ale licho wie, czy ekstra, czy to już całość), jednak kiosk sprzedał za 1,30.

Ten lotniskowy za 5 euro to jest do samego centrum Rzymu (pod dworce Termini / Tiburtina), a do nieodległego Lido to rzeczywiście za 1,3 euro ;-) Tyle, że Cotral względnie rzadko kursuje do samego centrum Rzymu.
 Profil PM off  

PostWysłany: 24 Gru 2013 12:16 
Awatar użytkownika

Loty: 22
Kilometry: 29 910
Po co się bawić jak można z/do Fiumicino Centrum do/z Rzymu dojechać autobusami Terravision za 4 EUR?
O ile się orientuje nie tak dawno był nawet kod obniżający cenę o -10%.
Orientuje się ktoś czy jest jakiś działający obecnie?

Pytanie tylko jak to jest z/do lotniska Fiumicino z Centrum Fiumicino autobusami Cotral? Niestety ta ich strona jest dla mnie (nieznającego ich języka) nieczytelna. Podobnie tyczy się ich rozkładu jazdy :/

PostWysłany: 24 Gru 2013 12:42 

No toż mówię, że to niższa kultura, niż np. Niemcy. Strona wymiata, jest taka... typowo włoska. Pamiętam jak byłem na wczasach w Bibione. Po tygodniu analizowania rozkładu na dworcu, porównywaniu go z ulotkami i faktycznym kursowaniem autobusów wiedziałem mniej, niż na początku. Na pytanie, po co kombinować, odpowiedź jest taka, że chciałem koniecznie zacząć od plaży, ale nie zmienia to faktu, że 1,30 to mniej niż 4,00. Cotral (to wielki przewoźnik, kiedyś zajmował się też obsługą metra i tych wszystkich kolejek) jeździ do centrum, ale w dzień tylko kilka kursów. One jadą do Tiburtiny przez Termini; musisz znaleźć w tych hieroglifach.
 Profil PM off  

PostWysłany: 15 Sty 2014 19:55 
Awatar użytkownika

Loty: 33
Kilometry: 39 714
Tak w skrócie i dosłownie jednym zdaniu.

Jaki jest najlepszy transport z Fiumicino do Centrum np. stacja Termini ?

Stosunek ceny do jakości i czasu
 Profil PM off  

Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 153 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 3, 4, 5, 6, 7, 8  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 2 gości