Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 753 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14 ... 38  Następna
Autor Wiadomość
#201 PostWysłany: 15 Sty 2015 12:28 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Kwi 2012
Posty: 73
Loty: 61
Kilometry: 98 044
Polecam firmę TAM http://www.tambus.it/.
Osobiście przetestowane, rezerwując przez internet wydruk jest biletem, nie trzeba jak w Terravision wymieniać go na bilet.
Firma ma oczywiście również punkt sprzedaży na lotnisku znajdujący się obok innych firm.
Z tego co zauważyłem, zamieszanie i kolejki zdecydowanie mniejsze niż do innych przewoźników.

-- 15 Sty 2015 12:35 --

pczarna01 napisał(a):
Witam. Czy ktoś może wie czy kupując bilet na Terravision Bus na daną godz. można pojechać wcześniejszym busem niż godzina z biletu jak uda się na niego zdążyć? Chodzi mi o odjazd z Fiumicino na Termini. Oczywiście wiem że warunkiem są wolne miejsca w busie ale czy w ogóle oni dopuszczają taką możliwość (jak np. EasyBus). Z tego co doczytałam to nie ma problemów z pojechaniem busem późniejszym niż godzina na bilecie (np. w przypadku opóźnienia samolotu)


Nie wiem jak jest w Terravision, ja korzystałem z firmy TAM i np. z Termini na lotnisko nie mogłem się zabrać wcześniejszym kursem, kierowca kazał czekać na kolejny tzn ten na który miałem rezerwację.
Autobus wydawał się być na tamten kurs pełny więc to zrozumiałe. Z kolei mój kurs nie miał dużego obłożenia i zauważyłem, że przed odjazdem kierowca chodził i liczył pasażerów a później ktoś wsiadał.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Majówka w Indiach: Nowe Delhi, Mumbaj i Goa lub Dehradun z Warszawy od 3137 PLN Majówka w Indiach: Nowe Delhi, Mumbaj i Goa lub Dehradun z Warszawy od 3137 PLN
Warto! Loty (z bagażem) do Paragwaju z Krakowa i Warszawy od 2413 PLN. Podróże first minute Warto! Loty (z bagażem) do Paragwaju z Krakowa i Warszawy od 2413 PLN. Podróże first minute
#202 PostWysłany: 15 Sty 2015 16:47 

Rejestracja: 14 Maj 2013
Posty: 24
A w Terravision trzeba bilety kupione online jeszcze wymieniać na lotnisku na jakieś inne? Nigdzie nie widziałam żeby było to napisane. Niestety póki co nie działa mi wyszukiwarka na stronie tambus więc nie wiem jaki jest koszt tego przejazdu i godziny.

Między planowaną godz. przylotu a odjazdem busa mam 20 minut stąd moje pytanie. Dla pewności wykupię późniejszy bus ale jakby jakimś cudem udało się zdążyć to pytanie czy by nas zabrali wcześniejszym.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#203 PostWysłany: 15 Sty 2015 16:56 

Rejestracja: 03 Lip 2012
Posty: 1283
niebieski
@pczarna01

Może nie kupuj online, albo kup online tylko na powrót. Na miejscu masz 4 rodzaje autobusów: Terravision, TAM, SIT Bus, Atral. Wszystkie jadą w okolice Roma Termini. Wybierasz ten, który jedzie najwcześniej.

https://www.adr.it/web/aeroporti-di-rom ... ax-fco-bus
http://www.fly4free.pl/24-godziny-w-rzy ... nika-cz-1/
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#204 PostWysłany: 15 Sty 2015 19:18 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Kwi 2012
Posty: 73
Loty: 61
Kilometry: 98 044
pczarna01 napisał(a):
A w Terravision trzeba bilety kupione online jeszcze wymieniać na lotnisku na jakieś inne?.....

Między planowaną godz. przylotu a odjazdem busa mam 20 minut stąd moje pytanie. Dla pewności wykupię późniejszy bus ale jakby jakimś cudem udało się zdążyć to pytanie czy by nas zabrali wcześniejszym.


Jadąc z lotniska do Termini nie trzeba ale spowrotem zanim wsiądziesz do autobusu jadącego na lotnisko będziesz musiał udać się do Terracafe żeby zamienić wydruk na kartę pokładową.

Dwadzieścia minut to moim zdaniem troszkę za mało, możesz być na styk ale równie dobrze możesz nie zdążyć. Poza tym już na samym początku wyjazdu będziesz miał stresa ;) Na zabranie się wcześniejszym za bardzo nie licz, Terravision ma zazwyczaj pełne obłożenie a przybiegniesz na styk. Kup na późniejszy lub tak jak kolega Grzegorz40 radzi czyli na miejscu niestety wyjdzie to odrobinę drożej. Decyzja należy do Ciebie.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#205 PostWysłany: 19 Sty 2015 12:13 

Rejestracja: 14 Maj 2013
Posty: 24
Dziękuję za wszystkie odpowiedzi. Kupię bilety przez internet, tak będzie wygodniej i bezstresowo.

Takie fora są jednak nieocenione, w życiu nie wymyśliłabym żeby bilety kupione przez net zamieniać jeszcze na zwykłe w jakimś punkcie... Jesteście pewni że wystarczy to zrobić tylko w drodze powrotnej? Jadąc z lotniska do centrum nie ma już takiej potrzeby?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#206 PostWysłany: 19 Sty 2015 14:17 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 30 Gru 2011
Posty: 5594
Loty: 169
Kilometry: 241 913
niebieski
Wszystko jest wyjaśnione na stronie Terravision:
http://www.terravision.eu/pl/airport_tr ... ansferach/
_________________
Blbec je blbec a blbcem zůstane
Ja tu tylko sprzątam
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#207 PostWysłany: 16 Lut 2015 15:51 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 Lut 2011
Posty: 633
niebieski
Wczoraj wróciłem z Rzymu i muszę powiedzieć, że dojazd z/na lotnisko Fiumicino to jakiś koszmar. Może na moje odczucia wpłynęła walentynkowa data i pewnie wzmożony ruch turystyczny w tym okresie, ale i tak byłem zaskoczony chaosem jaki spotkałem. Kupiliśmy bilety przez internet na polecany tutaj przez wielu terravision. Jak się okazało była to słuszna decyzja. Na lotnisku okazało się, że wszystkie bilety były wykupione (konkurencji również), a wolne były dopiero na kurs za ponad godzinę. Pewnie i na ten kurs szybko zostały wyprzedane, bo kolejka była długa. Nasz autobus spóźnił się jakieś 15 minut, a jak już podjechał to zaczęła się dramatyczna walka o miejsce w autobusie tak jakby miało ich zabraknąć. Złego słowa już nie powiem na wsiadanie do PolskiegoBusa :P Ostatecznie udało się wsiąść w jednym kawałku i dojechaliśmy do Rzymu.

Gorzej było niestety gdy wracaliśmy na lotnisko. Też dojechaliśmy w jednym kawałku, ale wymagało to trochę sprytu. Tłumy na Termini były nieco przerażające. Jak już tutaj wspominano, przed odjazdem należy udać się z wydrukiem biletu zakupionego w necie do okienka w którym sprzedają bilety. Kolejka do tego okienka to było jakieś 50 osób. W dodatku kolejka stała w miejscu bo chyba bilety się już skończyły. I tutaj ważna informacja, która nie wiem czy padła na forum: jak macie kupione bilety przez neta to NIE CZEKAJCIE W TEJ KOLEJCE tylko uderzajcie od razu do okienka poza kolejką. Wydadzą Wam kolorowe karty pokładowe, które odbiorą od Was przy wsiadaniu do autokaru (razem z rezerwacją z neta).
Tak więc karty pokładowe udało nam się odebrać poza kolejką, ale jak się potem okazało było to dopiero pół sukcesu. Z kartami przepychamy się do autobusu, a tu niespodzianka: przy wejściu okazuje się że autobus jest już pełny. Oprócz nas z kartami na ten sam kurs stało jeszcze sporo osób. Konsternacja spora, zwłaszcza ze co zrozumiałe wiele osób obawiało się że nie zdąży na samolot. Obsługa uspokajała mówiąc, że wszystko gra, pojedziemy następnym busem i że skoro dostaliśmy karty pokładowe to mamy gwarancję że pojedziemy. Autobus faktycznie podstawili, ale patrząc na tłum, w tym na jakąś większą wycieczkę gołym okiem widać było, że coś tu nie gra. W pierwszej kolejności wpuścili tą wycieczkę, jakimś cudem i nam udało się jednak wsiąść. Nie wszyscy mieli jednak to szczęście, bo sporo osób zostało na zewnątrz, a żeby było zabawniej to do autobusu wpuścili więcej osób niż było miejsc siedzących. Oczywiście nikt się nie palił aby wysiąść. Skończyło się tym, ze ludzie posiadali po 3(!) osoby i autobus ruszył. Trochę jak w kraju 3. świata, ale na obronę przewoźnika powiem, że na lotnisko dojechaliśmy całkiem szybko. :)

Nie jestem jednak w stanie ogarnąć jakimi zasadami ekonomicznymi kierują się tamtejsi przewoźnicy. Na lotnisko dojeżdżają pociągi, które są tak drogie, ze nikt nimi nie jeździ (jadąc pełnym autobusem widać było jadący kompletnie pusty Leonardo Express). Jednocześnie firmy autobusowe mają duże wzięcie, w tym pełne obłożenie, a mimo to autobusy jeżdżą bardzo rzadko. W każdym razie na Fiumicino popyt nie wpływa na podaż. ;)
_________________
Image


Ostatnio edytowany przez Łukasz 16 Lut 2015 16:02, edytowano w sumie 2 razy
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#208 PostWysłany: 16 Lut 2015 15:57 

Rejestracja: 22 Gru 2013
Posty: 3046
srebrny
Przecież to jest kraj "trzeciego świata", przynajmniej pod względem komunikacji. Ja zawsze jadę COTRALem zqa € 1,30 do pociągu, a wracam dla pewności pociągiem za € 8,00.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#209 PostWysłany: 18 Lut 2015 10:13 

Rejestracja: 14 Maj 2013
Posty: 24
Byłam w tym samym czasie (przylot do Rzymu 13.02, powrót 16.02) i też korzystałam z terravision. Zgodzę się z przedmówcą że jedyną słuszną opcją jest kupno biletów wcześniej przez internet. Kolejki do okienka na lotnisku ogromne a my mając wydrukowany bilet bez żadnej przepychanki wsiedliśmy do autobusu (tak w ogóle lot miał około godzinne opóźnienie, ale że na bus miałam trochę zapasu to w ciągu 7 minut od wylądowania udało nam się dotrzeć do autobusu i odjechać tym na który mieliśmy kupiony bilet, nie wiem jakby to wyglądało gdybyśmy chcieli jechać późniejszym, pewnie tłok byłby większy).

Jeśli chodzi o powrót z termini to kolejka do Terracafe ogromna ale jak napisał kolega powyżej mając bilet kupiony przez internet omijamy ją i z okienka bierzemy karty pokładowe. Ilość ludzi czekająca na odjazd do Flumicino bardzo duża ale busy podstawiane były co chwilę (mam wrażenie że częściej niż to wynikało z rozkładu) więc chyba wychodziło na to że dostawiali kolejne żeby wszystkich wcisnąć.

Podsumowując aż tak traumatycznie nie było ale może miałam po prostu więcej szczęścia :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#210 PostWysłany: 18 Lut 2015 19:46 

Rejestracja: 15 Wrz 2011
Posty: 541
Loty: 58
Kilometry: 98 553
Ja na Fiumicino jeżdżę prawie zawsze pociągiem regionalnym za 8 euro, jest to bardzo wygodny i szybki sposób transportu. Jadę jednak zawsze z dużym zapasem, bo np. ostatnio zdarzyło się, że była awaria na torach i musieliśmy się przesiadać 2 razy do innego pociągu, a poza tym staliśmy ponad pół godziny w polu. Zwykle jednak działa bez zarzutu.
Leonardo Express jest drogi, a poza tym wielu osobom, które mają nocleg w centrum historycznym może być wygodniej wsiąść do regionalnego na Trastevere czy Ostiense niż jechać na Termini.

Zawsze kiedy zdarza mi się przechodzić Via Marsala obok przystanków autobusów Terravision i innych firm przy Termini i widzę te tłumy zdesperowanych turystów czekających na odjazd z kartami w ręku, to jest mi przykro, bo wiem jak sama denerwowałabym się nie wiedząc czy zdążę na lotnisko.
Stanowczo odradzam jazdę z Termini autobusem na Fiumicino.

Mała wskazówka, która może być pomocna: z Piazza Cavour (a dokładnie Via Crescenzio) w okolicach Watykanu odjeżdża Sitbus shuttle. Kolejka oczekujących na ten autobus jest znacznie mniejsza, praktycznie żadna. Jeśli macie nocleg w okolicy Watykanu lub możecie tam podjechać, to zdecydowanie polecam bardziej niż odjazd z Termini.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#211 PostWysłany: 19 Lut 2015 09:32 

Rejestracja: 22 Gru 2013
Posty: 3046
srebrny
Do pociągu można wsiąść koło Watykanu, wtedy na Trastevere są dwie minuty na przesiadke. To wystarcza, zwłaszcza że FL1 lubi się trochę spóźnić. Ale na wszelki wypadek warto zakładać 32 minuty i przesiadkę na następny.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#212 PostWysłany: 19 Lut 2015 20:13 

Rejestracja: 15 Wrz 2011
Posty: 541
Loty: 58
Kilometry: 98 553
Ja tak zwykle robię (wsiadam na San Pietro), ale prawie nigdy nie zdążę się przesiąść w te dwie minuty.
Pociągi jeżdzą co pół godziny w niedziele i święta.
W zwykłe dni co 15 minut, więc można przeżyć.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#213 PostWysłany: 01 Mar 2015 13:48 

Rejestracja: 17 Gru 2012
Posty: 490
Loty: 116
Kilometry: 176 025
niebieski
kredka napisał(a):
Mała wskazówka, która może być pomocna: z Piazza Cavour (a dokładnie Via Crescenzio) w okolicach Watykanu odjeżdża Sitbus shuttle. Kolejka oczekujących na ten autobus jest znacznie mniejsza, praktycznie żadna. Jeśli macie nocleg w okolicy Watykanu lub możecie tam podjechać, to zdecydowanie polecam bardziej niż odjazd z Termini.


Korzystałem z tego połączenia i dodam, że bilet można kupić u pracownika, który kręci się w okolicach przystanku (oznaczony kamizelką ) - cena na miejscu jak i w internecie to 6 euro. Z Placu św. Piotra to około 10-15 min spacerkiem.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#214 PostWysłany: 25 Mar 2015 18:20 

Rejestracja: 09 Mar 2015
Posty: 25
Witam, lece z Warszawy Do Rzymu (potem do Rio de Janeiro). W Rzymie mam byc planowo 15:45. Lot do Rio de Janeiro zaplanowany jest na godzine 21:45. Mam 6 wolnych godzin.

Jako, ze nigdy nie bylem w Rzymie i bardzo mi zalezy byc w centrum miasta choc przez godzine lub dwie mam kilka pytan:

1. Czy z lotniska w Rzymie (FCO, Fiumicino, Terminal 1) jest jakies fajne polaczenie do centrum? Jezeli tak to: a) jakie? (pociag, autokar), b) w jakiej cenie?, c) ile zajmuje czas dojazdu z lotniska do centrum?
2. Kiedy najpozniej musze byc na lotnisku z powrotem (Terminal 3)?

Dzieki za pomoc.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#215 PostWysłany: 25 Mar 2015 18:28 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 30 Gru 2011
Posty: 5594
Loty: 169
Kilometry: 241 913
niebieski
Ad. 1- tu masz relację-kobyłę autorstwa Grzegorza40, dokładnie opisującą dojazd z lotniska FCO do Rzymu.
http://www.fly4free.pl/24-godziny-w-rzy ... nika-cz-1/
_________________
Blbec je blbec a blbcem zůstane
Ja tu tylko sprzątam
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#216 PostWysłany: 25 Mar 2015 18:29 

- twój wybór, nie wiadomo czy wszystko masz na jednym bilecie bo jeśli masz np. dolot wizzair, a potem linie tradycyjne dalej i ryzykujesz to twoje spore ryzyko że nigdzie dalej nie polecisz lecąc tego samego dnia
- co do transportu z/do lotniska
jak-dojechac-do,1272,9&hilit=flumicino


Ostatnio edytowany przez Anonymous, 25 Mar 2015 18:33, edytowano w sumie 1 raz
Góra
 PM off  
      
#217 PostWysłany: 25 Mar 2015 18:31 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 16 Sty 2013
Posty: 490
Loty: 217
Kilometry: 423 860
niebieski
@1337

1. Z Fiumicino masz kilka możliwości na dojechanie do Termini, autobus Terravision 8 EUR w dwie strony będzie pewnie najtańszy (jedzie godzinę). Ale jako, że masz mało czasu to może warto rozważyć Leonardo Express za 14 Euro one way (jedzie pół godziny, co 30 minut).
2. Jeżeli nadajesz bagaż to mniej więcej 1,5h przed odlotem powinno być ok.


Ostatnio edytowany przez miki_fly, 25 Mar 2015 18:35, edytowano w sumie 1 raz
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#218 PostWysłany: 25 Mar 2015 18:33 

Rejestracja: 08 Sie 2013
Posty: 1853
niebieski
Opcji dojazdu do centrum masz co najmniej kilka. Najszybsza jest Leonardo Express, ktory sie wlecze ale dojoezdza do Termini w ok 30 min a bilet OW kosztuje 14 EUR. Sa oczywiscie tansze opcje, ale ta jest zdecydowanie najszybsza. (Np za 8 EUR do Trastevere)

Lot do Rio najpewniej bedzie z bramek do ktorych trzeba dojechac pociagiem wiec musisz na te okolicznosc jakies 15-20 min extra. Ja bym sugerowal 2h przed odlotem sie stawic, tym bardziej ze na security bywa czasem burdel i kolejki.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#219 PostWysłany: 25 Mar 2015 19:10 

Rejestracja: 02 Lut 2014
Posty: 311
1337 napisał(a):
Witam, lece z Warszawy Do Rzymu (potem do Rio de Janeiro). W Rzymie mam byc planowo 15:45. Lot do Rio de Janeiro zaplanowany jest na godzine 21:45. Mam 6 wolnych godzin.

Jako, ze nigdy nie bylem w Rzymie i bardzo mi zalezy byc w centrum miasta choc przez godzine lub dwie mam kilka pytan:

1. Czy z lotniska w Rzymie (FCO, Fiumicino, Terminal 1) jest jakies fajne polaczenie do centrum? Jezeli tak to: a) jakie? (pociag, autokar), b) w jakiej cenie?, c) ile zajmuje czas dojazdu z lotniska do centrum?
2. Kiedy najpozniej musze byc na lotnisku z powrotem (Terminal 3)?

Dzieki za pomoc.


mam wrażeni, że popełniasz klasyczny błąd, a mianowicie START Twojego samolotu jest o 21.45 ale boarding będzie ok 21.00
zatem masz nie 6 godzin tylko 5!
zakładając, że wyjdzie w 10 minut (da się) autobus odjedzie za 5 minut to w centrum będziesz o 17.00 (lub nieco później, bo mogą być np. korki w centrum)
wyjechać musisz nie później niż o 18.00
resztę sobie sam dopowiedz...

gorąco odradzam taki pomysł, bo może się zdarzyć, że oglądniesz centrum Rzymu ale umknie Ci Rio ;)
Góra
 Profil Relacje PM off
Washington uważa post za pomocny.
 
      
#220 PostWysłany: 25 Mar 2015 19:12 

Rejestracja: 09 Mar 2015
Posty: 25
Dziekuje za odpowiedzi. Wiecie co? Jednak zrezygnuje i nie bede swirowal z wyjazdem do centrum tego dnia. Roznie moze byc. Jak po 7 dniach bede wracal z Rio to okazalo sie, ze bede z powrotem w Rzymie o 7:05 rano a kolejny samolot do Mediolanu mam zaplanowany o 22:00, takze bede mial caly dzien na zwiedzanie.

Pozdrawiam.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 753 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14 ... 38  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
cron
phpBB® Forum Software © phpBB Group