Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 342 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8 ... 18  Następna
Autor Wiadomość
#81 PostWysłany: 10 Wrz 2014 08:40 

Rejestracja: 03 Lis 2012
Posty: 2790
Loty: 154
Kilometry: 151 837
niebieski
Przepraszam, ale tego nie da się czytać. W tekście jest sporo ciekawych informacji, ale sugeruję to sformatować inaczej, napisać jeszcze raz i na spokojnie samemu przeczytać. Ponadto z tą informacją o 4you bym się nie rozpędzał, bo już nie latają na Airbusach i nie wiadomo czy w ogóle będą mieli czym latać.
Góra
 Profil Relacje PM off
Maciek25 lubi ten post.
 
      
Początek wakacji w Maroku: tygodniowy wypoczynek za 1292 PLN. Loty z Wrocławia + hotel Początek wakacji w Maroku: tygodniowy wypoczynek za 1292 PLN. Loty z Wrocławia + hotel
Wakacje w Chorwacji za 713 PLN. Loty do Dubrownika z Krakowa + apartament na 3 dni Wakacje w Chorwacji za 713 PLN. Loty do Dubrownika z Krakowa + apartament na 3 dni
#82 PostWysłany: 10 Wrz 2014 10:46 

Rejestracja: 24 Lut 2010
Posty: 145
Poprawiłem co mogłem, na więcej nie mam czasu myślę, że da się to przeczytać, wyciągnąć informacje jak kogoś interesuje. Chociaż nie jest to uporządkowane - ale to tez nie przewodnik tylko gorącą relacja z dwóch wycieczek do Izraela/Palestyny. Pozdrawiam pana redaktora, przepraszam za błędy.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#83 PostWysłany: 22 Lis 2014 11:18 

Rejestracja: 13 Lis 2010
Posty: 179
Lind napisał(a):
Autostop:

- z lotniska do Tel Avivu zabrał nas Chińczyk, czekaliśmy około 20 minut,
- z Jerozolimy w szabat na lotnisko zabrała nas para Izraelczyków, czekaliśmy około 10 minut.

Gorąco polecam autostop.


To ciekawe!
Gdzie ustawiliście się w okolicy lotniska i w Jerozolimie?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#84 PostWysłany: 23 Gru 2014 00:10 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 01 Wrz 2012
Posty: 1884
Loty: 262
Kilometry: 438 549
srebrny
Pytanie, czy lądując na lotnisku w TLV w sobotę po godzinie 20 można bez problemu dostać się do miasta pociągiem?
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#85 PostWysłany: 23 Gru 2014 11:15 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 30 Gru 2011
Posty: 5594
Loty: 169
Kilometry: 241 913
niebieski
Legion1 napisał(a):
Pytanie, czy lądując na lotnisku w TLV w sobotę po godzinie 20 można bez problemu dostać się do miasta pociągiem?

Mniej więcej o tej godzinie kończy się szabat i ruszają pociągi. Najlepiej sprawdzić dla konkretnej daty na stronie kolei: http://www.rail.co.il/EN/DrivePlan/Pages/DrivePlan.aspx
_________________
Blbec je blbec a blbcem zůstane
Ja tu tylko sprzątam
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
Legion1 uważa post za pomocny.
 
      
#86 PostWysłany: 01 Lut 2015 23:08 
Moderator forum
Awatar użytkownika

Rejestracja: 06 Kwi 2014
Posty: 4054
Małe info praktyczne dla osób, które kupią sobie bilety autobusowe przez internet.
Drukujesz kartkę z potwierdzeniem, a następnie musisz na dworcu autobusowym w specjalnej maszynie wprowadzić swój numer rezerwacji i wydrukować bilety. Wszystkie miejsca w autobusie są numerowane. Na liniach z dużym obłożeniem kierowca sprzedaje bilety bez wskazania miejsca. Gdy jest kolejka, dobrze więc pokazać kierowcy wydruk rezerwacji i powiedzieć, że idzie się wydrukować bilet. Wówczas on trzyma Wasze miejsce.

A w trasie może się też zdarzyć, że kierowca nie weźmie Was z przystanku, bo nie ma miejsc, bo całą podłogę w autobusie zajmują śpiący żołnierze.
_________________
Ιαπόνκα76
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#87 PostWysłany: 29 Mar 2015 16:28 

Rejestracja: 11 Sty 2013
Posty: 4
Od siebie pozwolę sobie polecić ten artykuł - http://kolemsietoczy.pl/izrael-praktycznie/. Można dużo wartościowych informacji znaleźć związanych z podróżowaniem po Izraelu.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#88 PostWysłany: 24 Kwi 2015 09:25 
Król Ż
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 Paź 2014
Posty: 6252
Loty: 477
Kilometry: 1 011 329
Trochę nieaktualne ceny, chyba,że ja nie znam takich sklepów :P
Aktualnie przelicznik jest 1nis=0.98 zł
A ceny coraz bardziej kosmiczne
_________________
Tolerancja kończy się tam, gdzie zaczynają się prawa człowieka
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#89 PostWysłany: 27 Cze 2015 16:32 

Rejestracja: 11 Sie 2014
Posty: 220
Loty: 4
Kilometry: 3 825
niebieski
Mam pytanie do osób, które już przerobiły podobną trasę, mianowicie Eliat-Tel Aviw-Jerozolima. Jaki rodzaj komunikacji byście polecili? Głównie interesuje mnie trasa Eliat-Tel Aviv. Mam tutaj na myśli głównie komfort podróży, bo cenowo auto/samolo z tego co widzę to wychodzi porównywalnie. Lepiej wybrać się w podróż samolotem za sympatyczne 30 euro na B735 :O czy wynająć auto, ew. może warto tą trasę zrobić pociągiem? (do busów jestem lekko uprzedzony głównie ze względu na brak komfortu i "dłużyznę). Dzięki za odp.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#90 PostWysłany: 27 Cze 2015 16:56 

Rejestracja: 31 Sty 2014
Posty: 3240
srebrny
W maju pokonałem podobną trasę samochodem (Tel Aviv - Jerozolima - Ejlat - Tyberiada - Akka). Nie wiem czy jedziesz z myślą o siedzeniu na plaży, ale jeśli nie to moim zdaniem warto pojechać autem i przy okazji wykąpać sie w Morzu Martwym, oraz zwiedzić Masadę. Jedzie się bardzo przyjemnie, po minięciu Morza Martwrgo droga jest praktycznie pusta.

Nie leciałem samolotem, ale po doświadczeniach z kontrolą na TLV raczej bym unikał samolotów w Izraelu.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
JackD lubi ten post.
 
      
#91 PostWysłany: 27 Cze 2015 18:44 
Król Ż
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 Paź 2014
Posty: 6252
Loty: 477
Kilometry: 1 011 329
Oj z tą ochroną grubo przesadzacie.
Jeśli to pierwszy raz to autem + masada+ kopalnie soli w morzu + samo morze martwe.
Jeśli nie pierwszy to samolotem. Lądowanie b737 to jak rzucanie słonie w dziurkę od klucza :)
_________________
Tolerancja kończy się tam, gdzie zaczynają się prawa człowieka
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#92 PostWysłany: 28 Cze 2015 19:26 

Rejestracja: 14 Paź 2014
Posty: 28
Ja również polecam pokonać trasę samochodem. Po drodze trasą wzdłuż Morza Martwego zobaczyć takie cuda jak ww. Masada, samo Morze Martwe, rezerwat Ein Gedi, do tego dorzuciłabym Qumran (krótki przystanek, 10 min film na miejscu + z pół godziny na obejście, moim zdaniem warto) oraz biblijne safari Hai-Bar przed Ejlatem. Druga opcja to trasa przez środek państwa, a po drodze np. Advat, En Advat (tylko tyle zdążyliśmy zobaczyć bo czas gonił, ale po drodze ciągle mijaliśmy brązowe tabliczki z informacją, że jest tu coś fajnego;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#93 PostWysłany: 28 Cze 2015 20:14 
Król Ż
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 Paź 2014
Posty: 6252
Loty: 477
Kilometry: 1 011 329
Izabela nie polecam jednak tej trasy przez środek. Nie jest bezpieczna. Masada o wiele lepsza i w sumie ciekawsza :)
Qrman to nuda
_________________
Tolerancja kończy się tam, gdzie zaczynają się prawa człowieka
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#94 PostWysłany: 01 Lip 2015 21:45 

Rejestracja: 14 Paź 2014
Posty: 28
oskiboski napisał(a):
Izabela nie polecam jednak tej trasy przez środek. Nie jest bezpieczna. Masada o wiele lepsza i w sumie ciekawsza :)
Qrman to nuda


Robiliśmy objazdówkę po całym kraju, więc trasa przez środek była trochę wynikowa:) Oczywiście wzdłuż granicy z Jordanią droga jest przyjemniejsza (trasa przez środek = sporo wzniesień, serpentyny) ale dla mnie niektóre widoki były warte zatrzymania się na przysłowiowe 5 min.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#95 PostWysłany: 13 Lip 2015 16:54 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 02 Mar 2014
Posty: 145
Czy ktos podrozowal z TLV do Haify publicznym transportem i moze podzielic sie jakimis wskazowkami jak najszybciej sie tam dostac? Laduje w poniedzialek w godzinach popoludniowych.
Przyznam, ze ich strony z rozkładami i planerami podrozy sa dla mnie nie do konca czytelne :(
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#96 PostWysłany: 13 Lip 2015 19:27 
Król Ż
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 Paź 2014
Posty: 6252
Loty: 477
Kilometry: 1 011 329
Bezpośredni pociąg do Haify z lotniska, bilety do kupienia w automatach na lotnisku. Pociąg jakoś co 40 minut jeździ.
Jeżeli coś co jest napisane po angielsku, jest ciężkie do zrozumienia, to nie polecam się do nas wybierać. To ostatnia rzecz po angielsku jaką widzisz. Rozkłądy jazdy na przystankach tylko po hebrajsku :)
Image
_________________
Tolerancja kończy się tam, gdzie zaczynają się prawa człowieka
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
#97 PostWysłany: 14 Lip 2015 09:21 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 02 Mar 2014
Posty: 145
Dzięki za szybka odpowiedz.

Mialem juz przyjemność być w Izraelu w maju i nie miałem problemu z dostaniem się np. z Tel Avivu do Jerozolimy publicznym transportem (zawsze jest ktoś kto pomoże z lokalnych mieszkańców i wskaże odpowiednia opcje). Problem mam z internetowymi serwisami żeby coś zaplanować, a lądując lubię wiedzieć jakie mam opcje co by nie latać po tym lotnisku ze sterta bagaży :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#98 PostWysłany: 16 Lip 2015 17:55 
Król Ż
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 Paź 2014
Posty: 6252
Loty: 477
Kilometry: 1 011 329
TLV - Jerozolima to najłatwiejsza na świecie trasa do pokonania w historii podróżowania, jeśli posiadasz informacje o tym,że autobus 480 znajduje się 50 metrów od wyjścia z rakevet merkaz ;)
Generalnie jest Egged i kolej no i samoloty do Eilatu. Wszystko ma angielskie strony więc problemów żadnych !
_________________
Tolerancja kończy się tam, gdzie zaczynają się prawa człowieka
Góra
 Profil Relacje PM off
Pabloo uważa post za pomocny.
 
      
#99 PostWysłany: 17 Lip 2015 13:16 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 Kwi 2012
Posty: 1254
Loty: 69
Kilometry: 142 806
srebrny
oskiboski napisał(a):
TLV - Jerozolima to najłatwiejsza na świecie trasa do pokonania w historii podróżowania,[...]

A co powiesz o trasie kolejowej? Cena biletu jest minimalnie wyższa, ale podróż chyba jest krótsza i może trochę wygodniejsza(?).
_________________
Przez Bliski Wschód i Kaukaz - Relacja z wyprawy do Turcji, Iranu, Armenii i Gruzji
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#100 PostWysłany: 17 Lip 2015 21:57 
Król Ż
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 Paź 2014
Posty: 6252
Loty: 477
Kilometry: 1 011 329
Trasa niby raz w remoncie raz nie. Jeśli mamy alternatywę w postaci 480 który jeździ co 10 minut po co jechać lodówką :) Klima jest niezdrowa a w pociągach przeginają
_________________
Tolerancja kończy się tam, gdzie zaczynają się prawa człowieka
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 342 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8 ... 18  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group