Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 390 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5 ... 20  Następna
Autor Wiadomość
#21 PostWysłany: 13 Kwi 2014 17:47 

Rejestracja: 08 Mar 2012
Posty: 93
Zbanowany
http://www.easyterra.com
Najlepsza wyszukiwarka wynajmu samochodu w Izraelu, z której osobiście korzystałem. Porównuje ceny większości znanych wypożyczalni i podaje od razu pełną cenę za wynajem (z wyjątkiem opłaty za wynajem na lotnisku) łącznie z obowiązkowym ubezpieczeniem. Oczywiście rozszerzony pakiet ubezpieczeń można wykupić za dodatkową opłatą. Ceny wynajmu są znacznie niższe niż ceny tych samych samochodów na stronach internetowych wypożyczalni. Ja korzystałem z Sixt.

Z ciekawostek (praktycznie potwierdzonych):
- wjazd na tereny Autonomii Palestyńskiej jest zabroniony i odbywa się na własne ryzyko, gdyż powstałych tam szkód nie obejmuje żadne ubezpieczenie
- opłata z wypożyczenie auta na lotnisku TLV nie jest wliczana w cenę i wynosi ok. 28-30 USD
- przejazd autostradą nr 6 jest płatny, dodatkowo wypożyczalnia nalicza opłatę za obsługę tej płatności w wysokości niemal takiej samej jak przejazd autostradą, co w efekcie nieźle trzepie portfelem
- ceny paliwa na wszystkich stacjach w Izraelu są takie same (ok. 7,7 ILS/l)
- parkowanie na ulicy dozwolone jest wyłącznie przy chodniku oznaczonym niebieską linią.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wczasy w Turcji: tygodniowe all inclusive w hotelu niedaleko plaży od 1763 PLN. Wyloty z 2 miast Wczasy w Turcji: tygodniowe all inclusive w hotelu niedaleko plaży od 1763 PLN. Wyloty z 2 miast
Odkryj Deltę Mekongu: Wietnam i Kambodża w jednej podróży z Warszawy za 2900 PLN (z dużym bagażem) Odkryj Deltę Mekongu: Wietnam i Kambodża w jednej podróży z Warszawy za 2900 PLN (z dużym bagażem)
#22 PostWysłany: 13 Kwi 2014 19:03 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 19 Gru 2012
Posty: 1049
Loty: 271
Kilometry: 540 311
niebieski
pizarro napisał(a):
- ceny paliwa na wszystkich stacjach w Izraelu są takie same (ok. 7,7 ILS/l)

Coś się zmieniło w ostatnim czasie? W zeszłym roku (czerwiec) ceny benzyny były bardzo różne. Najtaniej w Eilacie i okolicach (poniżej 7 NIS), do prawie 8 nad Morzem Martwym.
_________________
Relacje na forum: Izrael | Tajlandia | Korea Południowa | Grecja | Portugalia | Teneryfa i Gran Canaria | Palau
Zapraszam na bloga: olus blog
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#23 PostWysłany: 13 Kwi 2014 20:30 

Rejestracja: 08 Mar 2012
Posty: 93
Zbanowany
Ja przemierzałem tereny od północnej Galilei po morze Martwe i na wszystkich mijanych stacjach cena benzyny była taka sama.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#24 PostWysłany: 16 Kwi 2014 09:40 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Sty 2014
Posty: 247
niebieski
W Eilat wczoraj cena za litr Pb95 to 6,50 NIS.
Na stacji w Arad, jadąc do Masady płaciliśmy kilka dni temu 7,50 NIS za litr, więc różnice są i to bardzo znaczne.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#25 PostWysłany: 16 Kwi 2014 15:50 

Rejestracja: 23 Lis 2013
Posty: 40
Potwierdzam, tydzień temu cena w Eilacie wynosiła 6,48 NIS/litr
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#26 PostWysłany: 16 Kwi 2014 18:55 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Sty 2014
Posty: 247
niebieski
Najtaniej w Eilat jak znalazłem to 6,35 NIS za lits, na stacji Yellow.
Od razu zatankowałem cały bak, aż trochę po boku samochodu pociekło ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#27 PostWysłany: 22 Kwi 2014 12:27 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 19 Kwi 2014
Posty: 93
Loty: 37
Kilometry: 81 410
wybieram się na majówkę, i potrzebuje rad
1.Z jakiej stronki wynajmę najtaniej?
2. Pytałem się w biurze Hertz to potrzebna jest karta kredytowa z większym limitem (mam 2000zł wizzCITY). czy z innych firm też biorą "zastaw"?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#28 PostWysłany: 22 Kwi 2014 12:51 

Rejestracja: 03 Lis 2012
Posty: 2784
Loty: 154
Kilometry: 151 837
niebieski
Ja biorę z Thrifty przez arguscarhire. 160$ za tydzień.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#29 PostWysłany: 22 Kwi 2014 13:17 

Rejestracja: 10 Mar 2013
Posty: 74
Ja polecam Eldan. Korzystalem ostatnio i bylem bardzo zadowolony. Przez strone http://www.eldan.co.il/en/ dodatkowe 20% znizki.
_________________
http://my.flightmemory.com/image/dankle.gif
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#30 PostWysłany: 22 Kwi 2014 13:50 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 19 Kwi 2014
Posty: 93
Loty: 37
Kilometry: 81 410
a jak to wygląda z kartą kredytową w tych firmach? Jestem "zielony" w tym ,wiec proszę o wyrozumiałość
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#31 PostWysłany: 22 Kwi 2014 13:56 

Rejestracja: 10 Mar 2013
Posty: 74
W przypadku Eldan nie blokowano mi dodatkowej kwoty na karcie tutulem udzialu wlasnego. Jedyna kwota to rownowartosc kosztow paliwa.
_________________
http://my.flightmemory.com/image/dankle.gif
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#32 PostWysłany: 22 Kwi 2014 14:06 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 19 Kwi 2014
Posty: 93
Loty: 37
Kilometry: 81 410
a płatność jest na miejscu ? Czy przez robiąc rezerwacje?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#33 PostWysłany: 22 Kwi 2014 14:24 

Rejestracja: 10 Mar 2013
Posty: 74
W chwili rezerwacji nie jest blokowana zadna kwota. Platnosc w moim przypadku karta na miejscu w momencie podpisania umowy z firma.
_________________
http://my.flightmemory.com/image/dankle.gif
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#34 PostWysłany: 22 Kwi 2014 15:48 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 19 Kwi 2014
Posty: 93
Loty: 37
Kilometry: 81 410
swazi napisał(a):
W chwili rezerwacji nie jest blokowana zadna kwota. Platnosc w moim przypadku karta na miejscu w momencie podpisania umowy z firma.


A jakie auto brałeś?:)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#35 PostWysłany: 22 Kwi 2014 16:15 

Rejestracja: 10 Mar 2013
Posty: 74
Wybralem najtansze z najmniejszym ''oszczednym'' silnikiem to dostalem chevrolet spark
_________________
http://my.flightmemory.com/image/dankle.gif
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#36 PostWysłany: 23 Kwi 2014 00:07 

Rejestracja: 23 Lis 2013
Posty: 40
ja brałem ostatnio w budgecie i też bardzo polecam
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#37 PostWysłany: 23 Kwi 2014 13:45 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 01 Cze 2012
Posty: 222
Loty: 97
Kilometry: 221 758
niebieski
blazejbaklazan napisał(a):
Czy ktoś kiedyś korzystał z wypożyczalni Dollar albo Thrifty w Izraelu?


Mała podpowiedź: Dollar i Thrifty to jedna wypożyczalnia, jedno biuro.
Korzystałem co prawda w innym kraju, ale byłem zadowolony.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#38 PostWysłany: 13 Maj 2014 20:47 

Rejestracja: 20 Paź 2011
Posty: 5
Witam. Planuję wynajem samochodu w Tel-Aviv i podróżowanie po kraju (pocz. września) . Czy ktoś mógłby się podzielić doświadczeniami (realne) koszty wynajmu, czy nocleg trzeba wcześniej rezerwować itp.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#39 PostWysłany: 13 Maj 2014 21:19 

Rejestracja: 01 Maj 2014
Posty: 1
Witam! Ciekawa kwestia z podroza przez Izrael wypozyczonym autem. Zadna karta (platynowa Visa/MC/AMEX, itp )kredytowa wydana przez banki w US/Kanadzie nie pokrywa CDW w Izraelu, wiec same koszty ubezpieczenia musza byc dosc spore. Ciekawe czy ktos z czytelnikow F4F zna sposob na wypozyczenie auta w Izraelu za rozsadne pieniadze, czy tez najrozsadniej zdac sie na transport publiczny? Pozdrawiam
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#40 PostWysłany: 13 Maj 2014 21:36 

Rejestracja: 11 Sie 2010
Posty: 1842
HON fly4free
Dlaczego nie skorzystacie z magicznego "przycisku" o nazwie "Szukaj"? ;-)
Wpisując dwa słowa "Izrael wypożyczenie" od razu trafilibyście na wątek http://www.fly4free.pl/forum/viewtopic.php?f=1208&t=42507&hilit=Izrael+wypo%C5%BCyczenie, wraz z odpowiedziami na nurtujące Was pytania. Jak najbardziej, da się pożyczyć i jeździć. Nie jest to tanie, bo Izrael ogólnie jest bardzo drogi, benzyna jest droga... i zależy co się planuje. W Jerozolimie auto jest przeszkodą, a nie ułatwieniem, czytelnicy F4F "parkują" zwykle pod Górą Oliwną, ale ogólnie parkować jest ciężko, parkingi są kosztowne. Lepiej chodzić na nogach... co innego jeśli chce się podjechać czy to dookoła Jeziora Galilejskiego, czy na południe (Morze Martwe, Ejlat). Wtedy auto jest bardzo wygodną opcją.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 390 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5 ... 20  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 0 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group