Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 390 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10 ... 20  Następna
Autor Wiadomość
#121 PostWysłany: 09 Mar 2015 11:45 

Rejestracja: 20 Lut 2013
Posty: 661
Loty: 130
Kilometry: 177 910
niebieski
W ostateczności można złożyć depozyt w... gotówce. W Sixt miałem problem z kartą (a właściwie to wziąłem z domu nie tę kartę co trzeba) i właśnie takie rozwiązanie mi zaproponowano. Nie była to duża kwota, na pewno poniżej 300USD. Nie jest to też sztywna kwota, raczej do negocjacji.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wczasy w Turcji: tygodniowe all inclusive w hotelu niedaleko plaży od 1763 PLN. Wyloty z 2 miast Wczasy w Turcji: tygodniowe all inclusive w hotelu niedaleko plaży od 1763 PLN. Wyloty z 2 miast
Odkryj Deltę Mekongu: Wietnam i Kambodża w jednej podróży z Warszawy za 2900 PLN (z dużym bagażem) Odkryj Deltę Mekongu: Wietnam i Kambodża w jednej podróży z Warszawy za 2900 PLN (z dużym bagażem)
#122 PostWysłany: 10 Mar 2015 22:23 

Rejestracja: 14 Paź 2014
Posty: 28
Dostałam odpowiedź z wypożyczalni, że zaakceptują tylko kredytową. No to mam zagwozdkę, czy ryzykować, czy starać się o kredytową tylko na potrzeby wypożyczenia auta...
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#123 PostWysłany: 10 Mar 2015 23:14 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Sty 2014
Posty: 247
niebieski
Izabela Wolosz napisał(a):
Dostałam odpowiedź z wypożyczalni, że zaakceptują tylko kredytową. No to mam zagwozdkę, czy ryzykować, czy starać się o kredytową tylko na potrzeby wypożyczenia auta...


Napisz do innych wypożyczalni, na Ben Gurionie i w okolicy jest ich trochę. Powiedz jak wygląda sytuacja, że nigdy nie miałaś karty kredytowej i nie chcesz zakładać jej sobie tylko do wypożyczenia samochodu. Jestem przekonany, że się da, tym bardziej że jak pisałem - sam miałem taką sytuację, że najpierw mówili, że tylko kredytówka, ale kiedy okazało się, że nie mam takiej możliwości, to zablokowali kwotę na koncie, przez zwyczajną kartę płatniczą. Dla wypożyczalni to też jest interes, odpuszczony klient, to pieniądze, których nie zarobią.

I głowa do góry, na pewno dasz radę :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#124 PostWysłany: 23 Kwi 2015 18:57 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 10 Kwi 2013
Posty: 623
Loty: 212
Kilometry: 353 574
niebieski
Wypożyczaliśmy ostatnio z kumplami samochód w Budget na lotnisku TLV.
Rezerwacja zrobiona wcześniej przez internet. Płatność bez problemów kartą debetową MasterCad World z Deutsche Banku, która miała wypukłe numery.
_________________
Rowerem do Aten
Kazbek - 5033 m n.p.m.
Liczba odwiedzonych krajów: 68
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#125 PostWysłany: 22 Maj 2015 16:44 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 Kwi 2012
Posty: 1254
Loty: 69
Kilometry: 142 806
srebrny
Możecie powiedzieć ile płaciliście za wypożyczenie samochodu, ile za całośc albo ile wychodziło za dzień? Chciałbym mieć porównanie, bo szukam czegoś na lipiec i ceny trochę odstraszają.
_________________
Przez Bliski Wschód i Kaukaz - Relacja z wyprawy do Turcji, Iranu, Armenii i Gruzji


Ostatnio edytowany przez Pabloo, 22 Maj 2015 18:58, edytowano w sumie 1 raz
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#126 PostWysłany: 22 Maj 2015 17:38 

Rejestracja: 25 Sie 2011
Posty: 8850
Loty: 990
Kilometry: 952 329
platynowy
Ja w Budget (ale to było zimą) płaciłem 280 szekli za 2 dni z opcją oddania w innym miejscu (ale nie na lotnisku - za lotnisko jest jeszcze dodatkowa opłata).
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
Pabloo uważa post za pomocny.
 
      
#127 PostWysłany: 24 Maj 2015 16:26 

Rejestracja: 14 Paź 2014
Posty: 28
My płaciliśmy na polskie jakieś 340 zł za 3 dni - Hyundai i10

dodatkowo wykupiliśmy pełne ubezpieczenie, nie pamiętam dokładnie, chyba jakieś 30 $
Warto pamiętać, że wypożyczając auto na mniej niż 3 dni we większości wypożyczalni nakłada limit km (w Budget było 250 km/dzień co dla nas byłoby problematyczne jadąc z północy kraju na samo jego południe:)
Oddając auto zatankujcie do pełna. My z braku czasu musieliśmy oddać z ok. 1/4 baku i nieźle nas skasowali za braki.
Góra
 Profil Relacje PM off
Pabloo uważa post za pomocny.
 
      
#128 PostWysłany: 26 Maj 2015 15:14 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 27 Lut 2012
Posty: 235
Loty: 117
Kilometry: 260 316
niebieski
Pabloo napisał(a):
Możecie powiedzieć ile płaciliście za wypożyczenie samochodu, ile za całośc albo ile wychodziło za dzień? Chciałbym mieć porównanie, bo szukam czegoś na lipiec i ceny trochę odstraszają.


Wypożyczałem przez economycarrentals, wypożyczalnia Eldan (Enterprise). Samochód brałem na lotnisku w Tel Avivie, a oddawałem w Jerozolimie. Dostałem Fiata 500 w automacie. Rachunek opiewa na następujące kwoty:
- 19,99 $ za dzień wypożyczenia (59,97$ za trzy dni)
- 28,00 $ opłata za wypożyczenie na lotnisku.
Razem 87,97$ plus prowizja dla economycarrentals 28,74 zł. Razem za całość wyszło 349,96 zł.
Eldan ma biuro na pierwszym piętrze lotniska. Samochód odbiera się z parkingu lotniskowego.
_________________
Góra
 Profil Relacje PM off
Pabloo uważa post za pomocny.
 
      
#129 PostWysłany: 18 Cze 2015 22:02 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Kwi 2012
Posty: 1403
niebieski
Trochę już na forum siedzę, ale w temacie jestem zielony. Przeczytałem cały wątek, ale mam kilka pytań - jeśli ktoś byłby w stanie odpowiedzieć to będę bardzo wdzięczny, tym bardziej, że to nie chodzi o mnie, a rodziców drugiej połowy...
1. Można wypożyczyć auto na TLV bez żadnej rezerwacji internetowej ? Jeśli tak to będzie to dużo drożej ?
2. Da się wypożyczyć auto bez podawania danych karty kredytowej ? Czy to jest warunek konieczny bez względu na to czy rezerwacja jest on-line czy nie ?
3. Jaką opcję wybrać, żeby było full ubezpieczenie ? Tzn. przy rezerwacji on-line chciałbym zobaczyć ile to faktycznie będzie kosztować od A do Z z maksymalnym ubezpieczeniem. Chciałbym uniknąć sytuacji, żeby na miejscu się okazało, że trzeba jeszcze dopłacić za "coś"...
4. Jak jest z wjazdem do Autonomii? kategorycznie NIE ? czy można ale ubezpieczenie tam nie obowiązuje ? wypożyczalnia może sprawdzić na GPS, gdzie się jeździło i doliczyć karę za wjazd na teren Autonomii ?
5. To samo co powyżej tylko chodzi o Jordanię..
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#130 PostWysłany: 19 Cze 2015 08:19 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 01 Lip 2014
Posty: 1435
srebrny
ad. 4 w umowie masz że nie można wjeżdżać , nie sprawdzają tego chyba ale robisz to na własne ryzyko z tego co tam słyszeliśmy miejscowi na widok izraelskich tablic lubią np. rzucić jakąś cegłą jak dla mnie lepszym pomysłem na dojazd np. do Betlejem jest bus z Jerozolimy to nie jest daleko i koszt też nie jest duży a odpada ryzyko. Nad Morze Martwe można jechać normalnie bo ta droga choć prowadzi przez teren autonomii jest pod kontrolą izraelskiej armii - kilka checkpointów ale na widok paszportów żadnych problemów .
Ad. 1 można o ile mają jakieś dostępne ale taniej według mnie wyjdzie rezerwacja my braliśmy w eurocars, był problem z zablokowaniem depozytu na kk bo citi miało jakiś system blokowania transakcji zagranicznych więc musiałem dzwonić na infolinię z TLV - nie polecam 8 zł/min :/ lepiej wcześniej sprawdzić w banku czy nie mają takich zabezpieczeń i poinformować gdzie się jedzie żeby wyłączyli na ten kraj
W eurocars przechodziły też debetówki wypukłe do depozytu, gotówki nie chcieli przyjąć w zamian.
Ad. 3 trzeba się dobrze wczytać w t&c przy wypożyczaniu w szczególności warunki ubezpieczenia - na szczęście są po angielsku. Zwróć uwagę na kwestię szyb i opon czy nie chcą dodatkowo za to. Ja z reguły biorę podstawowe ale tam wolałem opcję full.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#131 PostWysłany: 19 Cze 2015 13:48 
Król Ż
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 Paź 2014
Posty: 6218
Loty: 474
Kilometry: 1 003 128
Wyjazd do Palestyny nawet gdyby wypożyczalnia pozwalała byłby najgłupszą rzeczą jaka można zrobić w tym kraju.
Swoją drogą po co w ogóle jechać do Betlejem ?:))
_________________
Tolerancja kończy się tam, gdzie zaczynają się prawa człowieka
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#132 PostWysłany: 19 Cze 2015 21:01 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 27 Lut 2012
Posty: 235
Loty: 117
Kilometry: 260 316
niebieski
Do Betlejem odpuściłem sobie dojazd samochodem z wypożyczalni i wybrałem się transportem publicznym z Jerozolimy. Ale wydaje mi się, że opowieści o ryzyku jechania tam wypożyczonym autem na izraelskich "blachach" są mocno przesadzone. Podczas jazdy autobusem (już po przekroczeniu "granicy" z autonomią) widziałem dużo samochodów na żółtych (izraelskich) rejestracjach. Stały sobie tak porejstrowane auta pod domami w Betlejem, a i na drogach tego miasta jeździło sporo takich aut. W nich muzułmanie (sądząc po okryciach na głowach kobiet).
Tutaj link do fotosfery z placu przed bazyliką w Betlejem. Można się pokręcić w kółko i popatrzyć na samochody. Te z żółtymi rejestracjami to te izraelskie. https://goo.gl/maps/aA6xw
Jednak pomimo to decyzję o odwiedzeniu Betlejem autobusem z Jerozolimy uważam za dobrą. Nie ze względu na "ryzyko", ale ze względu na tłok na trasie do bazyliki. Wszędzie mnóstwo ludzi na całej szerokości ulicy, stoiska, kramy i korki w tych miejscach. Sam spacer tymi ulicami to też jakaś atrakcja.
_________________
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#133 PostWysłany: 21 Lip 2015 11:21 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 Kwi 2012
Posty: 1254
Loty: 69
Kilometry: 142 806
srebrny
Jaką kwotę blokowali wam na karcie przy wynajmie samochodu?
Znalazłem w dobrej cenie chevroleta sparka na 4 dni w sixt na stronie rentalcars, ale okazało się, że w miejscu wpisywania danych karty dolicza opłatę za młody wiek kierowcy(40usd + tax) choć wiek wpisuje się na etapie wyszukiwania auta. Do tego nigdzie nie mogę znaleźć informacji jaką kwotę orientacyjnie zablokują mi w momencie odbioru auta, a jest to dla mnie ważna informacja, bo chciałbym wiedzieć ile muszę mieć pieniędzy. Gdyby ktoś mógł podzielić się informacją o własnych przypadkach lub wiedział skąd mogę się dowiedzieć jaka to będzie kwota, byłbym wdzięczny.
_________________
Przez Bliski Wschód i Kaukaz - Relacja z wyprawy do Turcji, Iranu, Armenii i Gruzji
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#134 PostWysłany: 23 Lip 2015 19:49 

Rejestracja: 14 Paź 2014
Posty: 28
nam zablokowali 700 $
Zatem licz się z większymi sumami
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#135 PostWysłany: 20 Paź 2015 14:58 

Rejestracja: 14 Lut 2013
Posty: 7
Jak by ktoś chciał dołączyć do transportu 24 listopada Eilat do 1 Grudnia Eilat to prosze o kontakt na PW
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#136 PostWysłany: 20 Paź 2015 15:25 

oskiboski napisał(a):
Wyjazd do Palestyny nawet gdyby wypożyczalnia pozwalała byłby najgłupszą rzeczą jaka można zrobić w tym kraju.
Swoją drogą po co w ogóle jechać do Betlejem ?:))

To pytanie , po co jechać do Betlejem to żart chyba ?
Na terenie Autonomii jest cała masa interesujących miejsc. Betlejem jest najbardziej dostępne z Jerozolimy. I jest świetnym punktem wypadowym do poznania reszty tego regionu. My po prostu wynajęliśmy już na miejscu, w Betlejem palestyńską taksówkę. Trzeba się ostro targować z Arabami ( szukać gdzieś dalej na mieście, nie brać tych którzy atakują turystów przy wyjściu z autobusu 21 z Jerozolimy ) i wychodzi nie jakoś strasznie drogo. Chyba za 150 szekli woził nas cały dzień. Hebron, Jerycho, Ramallah, morze martwe, rzeka Jordan itd.
Drugim razem byliśmy w 5 osób to szybko znalazł się bus VW transporter. Ok 2 stówy NIS dostał i zasuwał po całej Autonomii. Bezpiecznie było. Nikt nas nie nagabywał.
Nie wiem jak teraz, ale raczej też się da. Dla turystów są przyjaźni. Wręcz się domagają , żeby wszystko fotografować i filmować, jak są źle traktowani przez okupantów.
Góra
 PM off
jotpol lubi ten post.
 
      
#137 PostWysłany: 18 Gru 2015 01:04 

Rejestracja: 06 Cze 2012
Posty: 272
Loty: 227
Kilometry: 311 648
niebieski
Czy biorąc auto z budget ubezpieczenie obowiązuje na drodze nr 90? To w zasadzie teren Palestyny ale kontrolowany przez Izrael...
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#138 PostWysłany: 18 Gru 2015 04:08 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 06 Sty 2013
Posty: 168
Loty: 122
Kilometry: 353 215
niebieski
Będąc w grudniu miałem auto z Sixt w Jerozolimie i nawet się nie zastanawiałem czy ubezpieczenie może mieć ograniczenia .
Jechałem tą drogą na płd i z powrotem razem około 800 km, ruch mały, dwie bramki kontrolne poza tym spokojnie.
I z tego co mi wiadomo droga jest pod kontrolą Izraela to i ubezpieczenie też powinno obowiązywać
Przynajmniej ja sobie nie brałem nic do głowy. Wszystko było ok.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#139 PostWysłany: 19 Gru 2015 03:08 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 29 Cze 2012
Posty: 615
Loty: 136
Kilometry: 204 655
srebrny
Trzeba by sprawdzić w warunkach, ale strzelam, że wykluczenia będą dotyczyły strefy A, która zawsze jest oznaczona dużymi czerwonymi tablicami, i droga numer 90 na pewno do niej nie należy.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#140 PostWysłany: 19 Gru 2015 14:37 

Rejestracja: 05 Kwi 2012
Posty: 163
Czy brał ktoś kiedyś samochód w Jerozlomie a oddawał na lotnisku w Telavivie?
Jest całkiem dobra opcja w dollarze (i trochę gorsza w Hertz) - niewiele więcej niż zwrot w Jerozolimie, płatność przy rezerwacji; tylko pytanie jak jest wtedy z opłatą za wynajem na lotnisku - w opisie nic o niej nie ma, ale...
Czy jak braliście autko z lotniska to ta opłata była pobierana dodatkowo przy odbiorze samochodu, czy już była ściągana / doliczana przy rezerwacji?

A czy ktoś jechał drogą 60 z Jerozolimy na południe do Beer Szewa ? Niby jest na terytorium palestyńskim, ale jechałem drogą 375, która do niej dochodzi na terytorium palestyńskich i tylko na drogach prowadzących w bok były tablice o zakazie wjazdu dla samochodów izraelskich.
Jak dobrze pamiętam jadąc z Jerozolimy do Betlejem mija się posterunek i dalej się jedzie też bardzo ładną 60 i dopiero jadąc w bok są zakazy wjazdu.
Nawet czytałem, że do PN Heriodion też można wjechać, i że Eldan pozwala na wjazd od strefy B i C (które są pod kontrolą Izraela).

Generalnie tu jest fajna mapa http://www.abmaps.com/main.asp?X=35.191 ... =eng&v=1.0
gdzie są pokazane strefy i widać, że sporo dróg / terenów jest dostępnych na terenach autonomii.
Pytałem się o to na miejscy, ale oczywiście nikt niczego dobrze nie wiedział....
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 390 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10 ... 20  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group