Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 41 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2, 3  Następna
Autor Wiadomość
#1 PostWysłany: 14 Kwi 2014 10:25 

Rejestracja: 05 Mar 2013
Posty: 16
Loty: 53
Kilometry: 121 490
Witam
Czy ktos z Was zatrzymywał sie u siostr- mozecie powiedziec jak wygladają noclegi tam, jakies informacje dodatkowe?

Dziekuję


Ostatnio edytowany przez michzak, 13 Kwi 2018 12:58, edytowano w sumie 1 raz
Poprawka tytułu
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Tanie loty do Singapuru z Warszawy od 2297 PLN Tanie loty do Singapuru z Warszawy od 2297 PLN
Urlop na Teneryfie: 4 dni w 4* hotelu ze śniadaniami za 1327 PLN. Wylot z Krakowa Urlop na Teneryfie: 4 dni w 4* hotelu ze śniadaniami za 1327 PLN. Wylot z Krakowa
 Temat postu: Re: Nowy Dom Polski
#2 PostWysłany: 14 Kwi 2014 10:51 

ja zamierzam i zarezerwowałem noclegi w marcu 2015r., korespondowałem z siostrami majlowo:
sdom-polski@bezeqint.net


w temacie poniżej na str. 2 masz post "pazur", który dwukrotnie nocował, wyślij mu pw zapewne odpowie
viewtopic.php?f=1194&t=37454&hilit=dom+polski+jerozolima&start=20
Góra
 PM off  
      
 Temat postu: Re: Nowy Dom Polski
#3 PostWysłany: 14 Kwi 2014 11:00 

Rejestracja: 05 Mar 2013
Posty: 16
Loty: 53
Kilometry: 121 490
Nocowal w starym domu polskim, ja podpytuje o nowy, ale zapytam, pewnie jest podobnie.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Nowy Dom Polski
#4 PostWysłany: 14 Kwi 2014 13:50 

Rejestracja: 24 Lut 2014
Posty: 627
Zbanowany
Odpowiem na forum Może jeszcze ktos skorzysta. Nocowałem w Starym Domu Polskim. Cena za nocleg + obiadokolacja to 30$. Z trzema posiłkami 35$. Trzeba wrócic do 22 bo o tej godzinie siostry zamykają drzwi i nie ma możliwości wejścia o póżniejszej porze. W Nowym domu ceny podobne, standard też. Tylko lokalizacja gorsza bo już poza starym miastem.
Atmosfera swobodna.Jest internet darmowy ,świetlica z TV. Telefon internetowy z którego można dzwonić za 1 $ do Polski. Posilki domowe. Uważam , że to najlepsza miejscówka w Jerozolimie.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Nowy Dom Polski
#5 PostWysłany: 14 Kwi 2014 17:32 

Rejestracja: 05 Mar 2013
Posty: 16
Loty: 53
Kilometry: 121 490
Dziękuję bardzo:-)
W Starym Domu nie ma miejsca ale w Nowym jest i dlatego dopytuje.
Wiem że jest to poza murami Starego Miasta ale niedaleko raczej, wiec ciesze się że tam jest miejsce.

A czy mozesz powiedziec gdzie zajrzeć, gdzie pójśc tak poza tym co sama mogę doczytać, skoro tam byłeś to takie rady najcenniejsze.
Chcemy wynajac auto i pojechac tez nad Morze Martwe.

Za Wszelkie sugestie i uwagi bede bardzo wdzięczna.

Pozdr
Mk
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Nowy Dom Polski
#6 PostWysłany: 14 Kwi 2014 17:39 

Rejestracja: 24 Lut 2014
Posty: 627
Zbanowany
To bierz w Nowym i się nie zastanawiaj.Lepiej nie znajdziesz. Blisko do głównych atrakcji.Można obejść na nogach. Jest tego cała masa. Kup dobry przewodnik i w drogę.
Jak jest kilka osób to opłaca się wynająć autko lub taxi z Betlejem po Autonomii. Tylko się trzeba ostro targować :D
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Nowy Dom Polski
#7 PostWysłany: 14 Kwi 2014 18:10 

Rejestracja: 08 Mar 2013
Posty: 6
Loty: 10
Kilometry: 25 966
NOwy Dom Polski jest około 10 minut pieszo od bramy damasceńskiej i arabskiego dworca autobusowego skąd można pojechać do Betlejem (autobus 21, cena ok 8 nis). Do przystanku tramwajowego jest jakieś 200m. NDP znajduje się tuż przy Mea Shearim, trzeba zwracać uwagę na ubiór, za to warto się tam wybrać, zwłaszcza przed szabatem, żeby poczuć atmosferę przedwojennego sztetla. Siostry Elżbietanki są bardzo przyjazne, nocleg ze śniadaniem kosztuje 25$, z obiadokolacją 35$. Pokoje są skromne, ale czyste, jeśli ktoś chce, codziennie rano są Msze św. w kaplicy. Powrót do 22.00.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Nowy Dom Polski
#8 PostWysłany: 18 Kwi 2014 20:55 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 Cze 2010
Posty: 852
Loty: 95
Kilometry: 156 953
niebieski
jako że Dom Polski to zapytam dla pewności - te posiłki to raczej miejscowe, czy polskie schabowe i kapuchę serwują? ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Nowy Dom Polski
#9 PostWysłany: 18 Kwi 2014 21:09 

Rejestracja: 06 Lis 2011
Posty: 370
niebieski
Ja nocowałem w Nowym Domu Polskim. Bardzo polecam ten nocleg. Świetna miejscówka w Jerozolimie. Brama Damasceńska dosłownie kilka minut drogi. Podobnie arabski dworzec autobusowy.
Po drodze fajna piekarnia, kilka sklepów i streetfood.
Prowadzące zakonnice są przemiłe. Pokoje ok - choć ze względu na konstrukcję budynku na przełomie maja i kwietnia nocami było trochę chłodno. Śniadania klasyczne-turnusowe chleb, masło, ser,szynka, pomidory, herbata...
Dodatkowo Nowy Dom znajduje się na skraju dzielnicy MeaShearim i wokół mieszka wielu ortodoksów. Pozwala to na interesujące obserwacje np. w szabas.
Jakbyś miał konkretne pytania to zapraszam na priv.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Nowy Dom Polski
#10 PostWysłany: 18 Kwi 2014 22:23 

Rejestracja: 05 Cze 2011
Posty: 1573
niebieski
ja też tam nocowałem...
same tylko dobre rzeczy mogę powiedzieć , miejscówka super a siostry... jeszcze lepsze niż super.... bardzo dobre jedzenie i co najważniejsze wszystko w rozsądnych cenach...
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Nowy Dom Polski
#11 PostWysłany: 19 Kwi 2014 23:32 

Stary i Nowy Dom Polski to najlepsze miejscówki.Spędziłem w nich łącznie 3 tygodnie.
Ceny jak podano wyżej, siostry elżbietanki cudowne.
Jedzonko polskie , ale z lokalnych produktów :D
Góra
 PM off
pazur lubi ten post.
pazur uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: Nowy Dom Polski
#12 PostWysłany: 19 Maj 2014 14:44 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 24 Mar 2013
Posty: 220
niebieski
Lecę ze znajomymi 1-6 listopada (4 młode dość głośne osoby) do Tel Awiwu.

Jeden nocleg planujemy w Jerozolimie u sióstr, napisałem już maila, czekam na info jakie ceny i warunki
Widziałem info gorny77 o cenach 25$ - 35$ ale bardziej się boję o te warunki. Jesteśmy raczej weseli, rozmowni i nie lubimy zbyt szybko chodzić spać. Podpowie ktoś czy lepiej wybrać inne miejsce, żeby nie siać zgorszenia np. spożywaniem alkoholu :D ?

No bo tak:
(Czytałem, że powrót przed 22, a co potem :) ? jest tam jakiś ogród, żeby siąść i wypić lokalne winko oczywiście z kulturą ? )
Nocleg w sali wieloosobowej tak ?

No i kolejna sprawa ale żeby nie robić offtopu to gdyby ktoś na priv polecił jakiś tani nocleg w Centrum Tel Awiwu.
_________________
77 flights / 108,796 miles
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Nowy Dom Polski
#13 PostWysłany: 19 Maj 2014 14:50 

Kulturalne wypicie winka, piwa czy nawet czegoś mocniejszego jak najbardziej wchodzi w grę.
Będziesz mile zaskoczony życzliwością i podejściem do rodaków, przez nasze kochane siostrzyczki.
Powtarzam, bo wcześniejsze posty niestety uciekły.
Przez śnieżycę w grudniu 2013 wyleciałem dopiero 2 dni później. Elżbietanki zapewniły nam ( 5 osób !!) Noclegi i pełne wyżywienie.
I nie chciały za to przyjąć ani 1 szekli.
Góra
 PM off  
      
 Temat postu: Re: Nowy Dom Polski
#14 PostWysłany: 27 Kwi 2017 08:15 

Rejestracja: 02 Cze 2014
Posty: 427
niebieski
Jak długo czekaliście na maila z odpowiedzią o dostępność pokoju? Napisałam do Sióstr ok tydzień temu i na razie cisza.... Nie chcę być namolna, ale chyba za kilka dni znów napiszę...?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Nowy Dom Polski
#15 PostWysłany: 27 Kwi 2017 08:25 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 30 Lip 2011
Posty: 1054
niebieski
asiasz napisał(a):
Jak długo czekaliście na maila z odpowiedzią o dostępność pokoju? Napisałam do Sióstr ok tydzień temu
W styczniu 2017: nieco ponad 24 godziny ;)
Góra
 Profil Relacje PM off
asiasz uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: Nowy Dom Polski
#16 PostWysłany: 27 Kwi 2017 08:34 

Rejestracja: 02 Cze 2014
Posty: 427
niebieski
Hmmm, to chyba napiszę jeszcze raz. :-) Może mój mail poszedł w kosmos. Na ten adres, który widnieje na ich stronce pisałeś?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Nowy Dom Polski
#17 PostWysłany: 27 Kwi 2017 08:41 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 30 Lip 2011
Posty: 1054
niebieski
Tak, ten ze strony.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Nowy Dom Polski
#18 PostWysłany: 27 Kwi 2017 08:47 

Rejestracja: 19 Paź 2015
Posty: 130
Pisałem do sióstr w Starym Domu w ostatnim tygodniu trzykrotnie. Pierwsza odpowiedź po zapytaniu o dostępność już po 2 godzinach. Po potwierdzeniu dostępności wysłałem maila z prośbą o ceny i warunki rezerwacji - bez odpowiedzi przez 3 dni. Ponowiłem maila z prośbą o zarezerwowanie- po 2 dniach otrzymałem maila że mam zarezerwowane noclegi, ale jaka cena nie wiem w dalszym ciągu( zakładam że konkurencyjna więc już nie będę więcej pisał, a potwierdzę telefonicznie z tydzień przed podróżą. Do tego czasu będę trzymał miejsce alternatywne.). Oba maile siostry pisały wieczorem ok.21-22. Lecę pod koniec października.
Góra
 Profil Relacje PM off
asiasz uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: Nowy Dom Polski
#19 PostWysłany: 13 Lip 2017 12:53 

Rejestracja: 12 Lip 2017
Posty: 7
Mógłby ktoś dokładnie opisać panujące warunki w Starym Domu Polskim? (jedzenie, dostęp do łazienki itd... )
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Nowy Dom Polski
#20 PostWysłany: 13 Lip 2017 13:19 

Rejestracja: 05 Maj 2014
Posty: 165
B.polecam.Szybki kontakt.B.dobra lokalizacja,choć poza murami.Czysto.My spaliśmy tam 5 nocy.W styczniu noc ze śniadaniem-25$.Można znależć oczywiście coś taniej.Następnym razem też skorzystamy. :D
Góra
 Profil Relacje PM off
klaudia_il1 lubi ten post.
 
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 41 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2, 3  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group