Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 39 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2  Następna
Autor Wiadomość
#1 PostWysłany: 05 Cze 2015 07:30 

Rejestracja: 01 Gru 2012
Posty: 1024
niebieski
Czesc, macie jakis pomysl co warto kupic w Izraelu i przywiezc do Polski na prezenty?
_________________
Życie jest dobre, ale dobre życie jest lepsze!


Ostatnio edytowany przez Japonka76, 13 Lip 2017 14:32, edytowano w sumie 1 raz
tytuł
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Urlop na Malcie za 1549 PLN. Loty z Katowic + 4 noclegi ze śniadaniami w 4* hotelu Urlop na Malcie za 1549 PLN. Loty z Katowic + 4 noclegi ze śniadaniami w 4* hotelu
Loty na Kubę w dobrej cenie: Hawana z dużym bagażem z Krakowa od 2471 PLN Loty na Kubę w dobrej cenie: Hawana z dużym bagażem z Krakowa od 2471 PLN
#2 PostWysłany: 05 Cze 2015 07:55 

Ja Ci zapewne wiadomo, w Izraelu jes b.drogo. Jak już chcesz coś kupować, to dużo taniej jest w Autonomi Palestyńskiej. Np w Betlejem, albo jeszcze gdzieś dalej. Gdzie mało turystów dociera. W Hebronie ceny są niższe, od Tel Avivu, nawet pięciokrotnie.
Jeśli rodzina chociaż trochę religijna ;) to motywy tego typu są wskazane. Ja kupiłem hurtowo od Arabów całe paczki różańców ( niby z drzewa oliwnego 8-) )i innych dewocjonaliów , z napisem Jerusalem . Wszystkie ciotki, babcie były bardzo zadowolone z prezentów. :mrgreen:
Góra
 PM off
01ERES lubi ten post.
 
      
#3 PostWysłany: 05 Cze 2015 08:19 

Rejestracja: 02 Cze 2014
Posty: 427
niebieski
Albo produkty z Morza Martwego ( sole, kremy i inne cuda ). Błoto też jest "miłe" ale bardzo upierdliwe w używaniu później we własnej łazience.... :-)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#4 PostWysłany: 05 Cze 2015 08:32 

Rejestracja: 11 Sie 2010
Posty: 1880
HON fly4free
01ERES napisał(a):
Czesc, macie jakis pomysl co warto kupic w Izraelu i przywiezc do Polski na prezenty?
Z mniej tuzinkowych - lampy oliwne. Obejrzyj sobie cykl programów Cejrowskiego "Boso przez świat" o Jerozolimie. Z produktów z drzewa oliwkowego gorąco polecam sklep na uliczce do Groty Mlecznej (w Betlejem), idąc od kościoła narodzenia, po prawej stronie - łatwo zorientować się który, bo jest to sklep z możliwością obejrzenia warsztatu, w warsztacie siedzi papuga (jak ją podrażnisz to dziubie w palec), można wejść na super widokowy taras na górze (za darmo). Sam sklep ma bardzo duży wybór małych i dużych rzeczy. Właściciel jest super uczciwy, dla Polaków daje zwykle 40% zniżki.
Parę zdjęć (widok z tarasu, z warsztatu z papugą i ze sklepu) poniżej.

Załączniki:
taras.jpg
taras.jpg [ 246.77 KiB | Obejrzany 53979 razy ]
warsztat.jpg
warsztat.jpg [ 215.54 KiB | Obejrzany 53979 razy ]
sklep.jpg
sklep.jpg [ 224.13 KiB | Obejrzany 53979 razy ]
Góra
 Profil Relacje PM off
01ERES lubi ten post.
 
      
#5 PostWysłany: 05 Cze 2015 08:56 

Rejestracja: 18 Lut 2013
Posty: 112
Ja przytargałam chałwę :mrgreen: rodzina była mega zadowolona ;p
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#6 PostWysłany: 05 Cze 2015 09:58 

Rejestracja: 08 Sie 2013
Posty: 1853
niebieski
Ja zwykle przywoze wino - maja naprawde niezle okazy a znajomym po jarmulce ;)
Góra
 Profil Relacje PM off
01ERES lubi ten post.
 
      
#7 PostWysłany: 05 Cze 2015 11:08 

Rejestracja: 20 Lut 2013
Posty: 661
Loty: 130
Kilometry: 177 910
niebieski
Menorę (no jeżeli chodzi o cenę to nie warto, bo w Polsce taniej) .
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#8 PostWysłany: 05 Cze 2015 11:13 
Moderator forum
Awatar użytkownika

Rejestracja: 06 Kwi 2014
Posty: 4055
Ja w styczniu przywiozłam z Izraela jako prezenty: Krzyżyki Jerozolimskie, błoto z Morza Martwego, arabskie (palestyńskie słodycze), izraelskie piwo oraz chałwę. Krzyżyki były malutkie i zakupione po 1 NIS w sklepiku na starym mieście w Jeruzalem, błoto kupiłam w sklepie turystycznym w Ein Gedi, a piwo i chałwę na lotnisku.
I..... największe powodzenie miała chałwa. Izraelska chałwa jest bardzo smaczna, a w sklepach lotniskowych są fajne promocje: kupujesz 2 + 1 gratis, kupujesz 3 + 2 gratis. A ceny naprawdę niewygórowane. I polecam sklep nie w głównej handlowej części lotniska, ale już na samym końcu, przy wejściu do samolotu.
_________________
Ιαπόνκα76
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#9 PostWysłany: 16 Lip 2015 18:10 
Król Ż
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 Paź 2014
Posty: 6255
Loty: 478
Kilometry: 1 019 055
Izraelskie piwo ale tyko z craftów lub palestyński Taybeh. Sklepowe normalne nie do wypicia.
Ja polecam
a:wina ale te lepsze, nie łapać promocji 4 za 100 bo to pewnie słodkie szabatowe niepitne.
b: przyprawy np. zatar (uwaga sumak i sezam są uczulające [ hehe nie pytajcie skąd wiem]
c: drewniane figurki religijne
d: specjały morza martwego
e: wszystkie gadżety religijne

p.s Kupowanie komuś jarmułki czy menory jeśli nie jest wyznania dawidowego to jak kupowanie arabowi różańca lub gromnicy....
_________________
Tolerancja kończy się tam, gdzie zaczynają się prawa człowieka
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#10 PostWysłany: 16 Lip 2015 18:28 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 26 Wrz 2012
Posty: 1521
Loty: 619
Kilometry: 992 187
srebrny
nesssssa85 napisał(a):
Ja przytargałam chałwę :mrgreen: rodzina była mega zadowolona ;p


O, ja też chałwę wiozłem, zakupioną na targu Mahane Yehuda w żydowskiej części Jerozlimy, najlepsza, jaką w życiu jadłem.
Miałem też kremisie z Morza Martwego na prezenty dla mam. Sympatyczny pan na lotnisku TLV wyjął każdą tubkę z mojego bagażu, każdą rozpieczętował i odkręcił, zaglądał do środka i pobierał na materiały wybuchowe. Akurat nie miałem.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#11 PostWysłany: 16 Lip 2015 20:16 

Rejestracja: 14 Gru 2010
Posty: 102
Jesli masz znajomych, ktorzy lubią kawę, to polecam przywieźć kawę zmielona z kardamonem (ziarna całe kardamonu w solidnej ilości mielone na oczach klienta razem z kawa). Najtaniej jest w Ramallah (Palestyna) w lokalnym sklepie z kawami, herbatami i słodyczami. Jakos chyba 9 zl. za 250 gr.
Problem tylko w tym, ze na TLV sie czepiają kawy, bo mówia ze "proszki" powyżej 100 gr nie moga być przewożone w podręcznym bagażu. Mnie jedna kawę zarekwirowali (250 g) a dwie paczki po 125 g pozwolili przewieźć po akcji typu "pyskówka" :P ale ja miałem na lotnisku kontrole stopnia 5, wiec pewnie dlatego sie przyczepili. Jak ktos dostanie 2 stopień to pewnie nawet okiem nie mrugnąć i puszcza dalej.

Poza tym w Ramallah sa tanie ciuchy - podróbki :P kupiłem spodnie z "Armaniego" za 60 zł :P

I jak powyżej juz wspomniano, zakupy polecam zdecydowanie w Palestynie, a nie w Izraelu. Dużo taniej :) a przy okazji mozna wspomóc finansowo naród pod jarzmem.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#12 PostWysłany: 04 Sie 2015 18:51 

Rejestracja: 26 Lip 2015
Posty: 8
Loty: 38
Kilometry: 81 855
Ja dla przyjaciół zawsze przywożę różańce, które kupuję hurtem w Jerozolimie. Dobrym pomysłem jest też sół do kąpieli albo inne produkty z Morza Martwego, które najlepiej (najtaniej) można kupić w En Bokek. Jeśli chodzi o jedzenie, to ja zawsze przywożę świeże daktyle i hummus :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#13 PostWysłany: 04 Sie 2015 18:56 

Rejestracja: 02 Kwi 2015
Posty: 1815
niebieski
W sieci sklepów Sea of Spa można dostać błoto z Morza Martwego lub sól do kąpieli. Jedna paczka 10 NIS.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#14 PostWysłany: 10 Lut 2016 14:42 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Sty 2015
Posty: 207
Loty: 115
Kilometry: 260 313
niebieski
zdecydowanie słodycze z Palestyny. Jak wiedzą, że na prezent to zapakują to porządnie w styropianowe pudełko. Może leżeć 30 dni i dalej pyszne. W Hebronie i Nablusie są świetne cukiernie, ceny bardzo ok. Od biedy można kupić też w Jerozolimie na starym mieście u arabów.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#15 PostWysłany: 10 Lut 2016 14:59 
Moderator forum
Awatar użytkownika

Rejestracja: 06 Kwi 2014
Posty: 4055
Moim zdaniem jednak nic nie przebije izraelskiej chałwy. Palestyńskie słodycze, są baaaardzo słodkie i takie nieco inne w smaku niż te, do których przywykliśmy. Na spróbowanie, w małych ilościach owszem są OK, ale więcej się ich nie da zjeść.
_________________
Ιαπόνκα76
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#16 PostWysłany: 10 Lut 2016 15:24 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Sty 2015
Posty: 207
Loty: 115
Kilometry: 260 313
niebieski
ale chałwę izraelską da się kupić też w PL, a takiej knafe na przykład nie.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#17 PostWysłany: 10 Lut 2016 15:36 
Moderator forum
Awatar użytkownika

Rejestracja: 06 Kwi 2014
Posty: 4055
Mam wrażenie, że teraz już wszystko się da kupić w Polsce. Chodzi przecież o gest. ;)
_________________
Ιαπόνκα76
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#18 PostWysłany: 20 Mar 2016 14:25 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 Lut 2012
Posty: 124
Loty: 149
Kilometry: 338 219
1) Z jedzeniowych produktów chałwa (milion rodzajów na targu Mahane Yehuda w Jerozolimie) i za’atar (oregano, majeranek, tymianek, sezam, sumak) - za 100g bardzo aromatycznego zapłaciłam na tymże targu 7 NIS.
2) Wino - tak za 25 NIS za butelkę coś czerwonego i wytrawnego spokojnie się znajdzie - no ale trzeba mieć rejestrowany bagaż.
3) Ceramika! Piękna IMHO.
4) Szale kaszmirowe! - niby produkcja lokalna, ale pewnie indyjska. Ok. 40 NIS na starym mieście w Jerozolimie. Ewentualnie "arafatki".
5) Produkty z Morza Martwego, chyba najtaniej w Ein Bokek, dużo promocji "wielosztukowych". Kremy do twarzy (małe słoiczki, akurat do podręcznego) - od 20 NIS sztuka, worki z błotem/solą: 7-10 NIS.
6) Dewocjonalia jak ktoś lubi, w Betlejem pełno rzeczy z drzewa oliwnego. Ewentualnie kadzidła.
7) W Betlejem powstał nowy rodzaj pamiątek - magnesy, kartki, naklejki itd. z muralami Banksy i innych artystów - całkiem fajny pomysł dla tych, co nie gustują w dewocjonaliach.

Załączniki:
Komentarz do pliku: Jak tu się oprzeć?
PA293804.jpg
PA293804.jpg [ 247.79 KiB | Obejrzany 52231 razy ]
_________________
"Sprawozdania" z moich podróży: http://migot.geoblog.pl/podroze :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Izrael- zakupy
#19 PostWysłany: 13 Lip 2017 12:10 

Rejestracja: 12 Lip 2017
Posty: 7
Witam. Co warto kupić w Izraelu? Dodatkowo orientuje się ktoś gdzie wychodzi lepiej cenowo (np. bazary, strefa bezcłowa itd..)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Izrael- zakupy
#20 PostWysłany: 13 Lip 2017 12:56 

Rejestracja: 05 Maj 2014
Posty: 165
Myślę, że nie należy ślepo twierdzić, że na bazarze to jest najtaniej.Byliśmy w Izraelu w styczniu.Np.mandarynki u Arabów na bazarach czy to w starej Jerozolimie czy na zewnątrz k.bramy Damasceńskiej były po 5 szekli.A my w drodze do Knesetu w sklepie u Żyda kupiliśmy po 2(b.dobrej jakości, nie jakieś gnioty).Tak, że podstawa to zdrowy rozsądek.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 39 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group