Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 533 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 19, 20, 21, 22, 23, 24, 25 ... 27  Następna
Autor Wiadomość
#421 PostWysłany: 24 Lis 2015 16:40 
Moderator forum
Awatar użytkownika

Rejestracja: 06 Kwi 2014
Posty: 4055
Mnie też o pieniądze nie pytali.
_________________
Ιαπόνκα76
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Luksus w Turcji: tydzień w 5* hotelu z all inclusive 24h za 2599 PLN. Wylot z Wrocławia Luksus w Turcji: tydzień w 5* hotelu z all inclusive 24h za 2599 PLN. Wylot z Wrocławia
Loty do Szanghaju z Gdańska, Poznania i Warszawy od 2056 PLN Loty do Szanghaju z Gdańska, Poznania i Warszawy od 2056 PLN
#422 PostWysłany: 24 Lis 2015 18:02 

Chyba nie ma już sensu więcej pisać , że kogoś nie pytali. :D
Widać taka jest norma.
Jak kogoś pytali to opiszcie. To jest ciekawe. Dlaczego ? W jakich okolicznościach ? ;)
Góra
 PM off  
      
#423 PostWysłany: 24 Lis 2015 18:35 

Rejestracja: 10 Mar 2011
Posty: 348
Loty: 183
Kilometry: 340 201
niebieski
Mnie o pieniądze zapytali. Odpowiedziałem, że mam 200 euro ze sobą. Kontrolerka stwierdziła, że to w Izraelu wystarczy na 2 dni, a nie 2 tygodnie.
Powiedziałem, że tak nie uważam i nie zamierzam tak dużo wydawać, ale jak będzie mi brakowało to wypłacę sobie z bankomatu. Dodałem, że nie lubię nosić gotówki ze sobą. Na tym się skończył wątek pieniędzy.

Kiedyś poproszono mnie o zalogowanie się na swoje konto bankowe i udowodnienie, że posiadam wystarczające środki na podróż, ale było to w Australii.
_________________
http://podrozenaluzie.net/ - Birma, Kirgistan, Iran, Maroko, Tajwan, Izrael, Jordania, samolotem dookoła świata.
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#424 PostWysłany: 24 Lis 2015 19:24 

Rejestracja: 06 Kwi 2011
Posty: 801
niebieski
Anonymous napisał(a):
Jak kogoś pytali to opiszcie. To jest ciekawe. Dlaczego ? W jakich okolicznościach ? ;)


Ja dostałem kiedyś takie dziwne pytanie o ilość posiadanej gotówki (plus kilka dość szczegółowych pytań o pobyt - nawiasem mówiąc 4h transfer) od strażniczki granicznej w Oslo (RYG).

W TLV - luz, standardowe pytania o cel podróży, plany i miejsce pobytu (i pokazanie stosownych rezerwacji).
Jedynie przy wylocie pracownik ochrony odpowiedzialny za 'wywiad' był mocno zdziwiony, że mieliśmy ze sobą tylko bagaże podręczne, choć był to kilkudniowy pobyt.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#425 PostWysłany: 29 Lis 2015 01:07 

Rejestracja: 28 Lis 2015
Posty: 9
W kwestii tych nieszczęsnych kontroli na lotnisku - czy osoba, która ma śruby w kolanie, a co za tym idzie będzie piszczeć na czujniku powinna mieć ze sobą jakiś papier? W ambasadzie powiedzieli, że w sumie nie wiedzą, ale lepiej mieć, np. wypis ze szpitala, oczywiście z tłumaczeniem przysięgłym. Zastanawiam się też, czy jeśli potrafią przyczepić się właściwie bez powodu, "piszczenie nóg" nie będzie przyczynkiem do, kilkukrotnie przedstawianej wcześniej, kontroli osobistej.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#426 PostWysłany: 29 Lis 2015 02:20 

Rejestracja: 06 Kwi 2011
Posty: 801
niebieski
@Szaweł ja miałem druty w łokciu i na wszelki wypadek przed podróżą do Stanów poprosiłem o zaświadczenie od lekarza rodzinnego i przetłumaczyłem je u tłumacza przysięgłego. Przetłumaczenie całego wypisu ze szpitala byłoby bezcelowe i pewnie 4x droższe ze względu na objętość. Koniec końców nikt nie chciał go oglądać, zawsze kończyło się na kontroli manualnej. Do Izraela nawet już nie brałem ze sobą tego papierka.
Góra
 Profil Relacje PM off
Szaweł uważa post za pomocny.
 
      
#427 PostWysłany: 29 Lis 2015 02:43 

Rejestracja: 28 Lis 2015
Posty: 9
@mikerus dzięki za info.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#428 PostWysłany: 13 Sty 2016 22:18 
Moderator forum
Awatar użytkownika

Rejestracja: 06 Kwi 2014
Posty: 4055
Jadąc z Jerozolimy do Masady przejeżdza się niedaleko Jerycha. Widać to miasto po lewej z drogi. Oddalone kilka kilometrów od głównej drogi. Niestety nie widziałam bezpośrednich autobusów, ale sądzę, że są jakieś na pewno.
_________________
Ιαπόνκα76
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#429 PostWysłany: 16 Sty 2016 21:16 

Rejestracja: 13 Lis 2010
Posty: 179
Anonymous napisał(a):
Witajcie ponownie:)
Jak wygląda sprawa z dojazdem do Jerycha? Bo ile (z tego, co wypatrzyłem - jeśli jestem w błędzie, proszę o naprostowanie) do Betlejem i Ramallah byłbym w stanie raczej bezproblemowo dojechać (bezpośrednie połączenia z "arabskiego" dworca, to podróż do Jerycha wydaje mi się jakąś niesympatyczną składanką. Niestety, czasu zbyt dużo nie mam, więc pewnie będę musiał zmodyfikować plan odwiedzenia tego miejsca. Bo widzę, że Egged jeździ do Micpe Jerycho, a stamtąd kawałek jest, a arabskie też jakoś znacznie bliżej Jerycha nie dojeżdżają:(
Macie może jakąś wskazówkę w tej materii? Jeśli, tak, bardzo proszę o podzielenie się doświadczeniami w tej materii:)

Jeśli chcesz do samego Jerycha to trzeba z przesiadką bodajże w Abu Dis. Start z arabskiego dworca.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#430 PostWysłany: 16 Sty 2016 22:44 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 29 Cze 2012
Posty: 618
Loty: 136
Kilometry: 204 655
srebrny
Anonymous napisał(a):
Witajcie ponownie:)
Kolejne pytanie z cyklu "Internety nie dały jednoznacznej odpowiedzi, więc zapytam".
Jak wygląda sprawa z dojazdem do Jerycha? Bo ile (z tego, co wypatrzyłem - jeśli jestem w błędzie, proszę o naprostowanie) do Betlejem i Ramallah byłbym w stanie raczej bezproblemowo dojechać (bezpośrednie połączenia z "arabskiego" dworca, to podróż do Jerycha wydaje mi się jakąś niesympatyczną składanką. Niestety, czasu zbyt dużo nie mam, więc pewnie będę musiał zmodyfikować plan odwiedzenia tego miejsca. Bo widzę, że Egged jeździ do Micpe Jerycho, a stamtąd kawałek jest, a arabskie też jakoś znacznie bliżej Jerycha nie dojeżdżają:(
Macie może jakąś wskazówkę w tej materii? Jeśli, tak, bardzo proszę o podzielenie się doświadczeniami w tej materii:)


Z arabskiego dworca znajdującego się zaraz przy Sultan Suleiman street (nie tego do Betlejem), wsiadasz w autobus do Abu Dis, numer 263, bilet za 8 NIS. Dojeżdżasz do pierwszej miejscowości, wysiadasz jak zobaczysz żółte szeruty. Stamtąd wsiadasz w szeruta do Jerycha, powinni cię skasować za 10 szekli, chociaż pewnie będą chwili więcej. Jechałem tak w maju 2015.

Inna opcja, to izraelski EGGED w kierunku nad Morze Martwe, wysiadka na skrzyżowaniu przy odbiciu drogi do Jerycha, i stamtąd stopem, albo jakąś okazją/szerutem (max 5 minut jazdy).
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#431 PostWysłany: 17 Sty 2016 19:44 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 Kwi 2012
Posty: 1254
Loty: 69
Kilometry: 142 806
srebrny
Do Jerycha nie udało mi się dotrzeć pomimo 3 godzin prób, ale do Ramallah dojechałem i polecam. Można zrobić sobie wycieczkę na cały dzień, ale jeśli ma się dość napięty plan całej podróży to w pół dnia można zdążyć zobaczyć najważniejsze miejsca, dojechać tam i wrócić. Choć należy pamiętać, że poruszając się do Palestyny nie zawsze wszystko udaje się realizować zgodnie z planem. Konieczność czekania na zapełnienie busa, a przede wszystkim przejazd przez granicę z Autonomią w pewnych okolicznościach może nastręczać pewnych trudności. Z różnych powodów Izraelici mogą czasowo zamknąć dla Palestyńczyków przejazd przez punkty kontrolne (a więc busem wtedy się nie przejedzie) lub też ograniczyć ruch, co spowoduje długie kolejki.
_________________
Przez Bliski Wschód i Kaukaz - Relacja z wyprawy do Turcji, Iranu, Armenii i Gruzji
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#432 PostWysłany: 18 Sty 2016 13:44 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 29 Cze 2012
Posty: 618
Loty: 136
Kilometry: 204 655
srebrny
Wydaje mi się, że z Jerychem nie ma większych trudności... Wysiadasz z jednego autobusu, wsiadasz do drugiego, i tyle. Mniej więcej tak samo to działa w drodze do Hebronu.

Z powrotem jechałem dalej nad Morze Martwe, najpierw stopem do skrzyżowania z drogą numer 1, stamtąd jeżdżą autobusy Egged, nad MM i do Jerozolimy.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#433 PostWysłany: 13 Mar 2016 22:51 

Rejestracja: 02 Wrz 2012
Posty: 233
Loty: 41
Kilometry: 73 062
Zbanowany
niebieski
Cześć wszystkim.
Planuję tygodniową ( może nieco dłuższą ) wyprawę do Izraela. Mam pytanie do doświadczonych w podróży, szczególnie w tamtym rejonie: jak zaplanować podróż? Bardziej opłaci się nocować w jednym miejscu i stamtąd wybywać na poszczególne zwiedzanie czy nocować w miejscu zwiedzania? Wiem, że czasowo to ograniczony okres, ale chciałbym zobaczyć najważniejsze miejsca ( Jerozolima, Nazaret, Betlejem, Ramalahh, Hebron ) plus może wyprawa nad Morze Martwe i wybrzeże Izraela tudzież Tel Aviv.

Dzięki wielkie za rady!
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#434 PostWysłany: 13 Mar 2016 23:04 

Rejestracja: 13 Lis 2010
Posty: 179
Z tego co tu piszesz wynika że powinieneś zaplanować noclegi w dwóch miejscach: Jerozolimie np 5 nocy i Nazarecie (ewentualnie Tyberiadzie) 2 noce. Przy tej okazji możesz odwiedzić też Kanę i np Akke i Hajfę. Można też rozważyć 1 nocleg w Tel Avivie.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#435 PostWysłany: 13 Mar 2016 23:22 
Moderator forum
Awatar użytkownika

Rejestracja: 06 Kwi 2014
Posty: 4055
Zarezerwuj nocleg tam, gdzie chcesz zwiedzać. Szkoda zatrzymywać sie tylko w jednym miejscu, tym bardziej, że Izrael to bardzo róźnorodny kraj.
A, i większosć ludzi radzi odpuścić sobie Nazareth. Brzydkie arabskie miasto, niezbyt atrakcyjne.
Lepiej pojechać nad Morze Martwe, czy dalej na południe.
_________________
Ιαπόνκα76
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#436 PostWysłany: 13 Mar 2016 23:30 

Rejestracja: 02 Wrz 2012
Posty: 233
Loty: 41
Kilometry: 73 062
Zbanowany
niebieski
Dzięki za pierwsze rady.

Na nocowaniem w jednym miejscu przemawia fakt, że Izrael to nie jest wielki kraj i z takiej Jerozolimy np. wszędzie można dojechać dosyć szybko. Poza tym nie martwię się załatwianiem noclegów w paru miejscach.

Aha i jeszcze jedno: podróż samemu tam to nie jest coś z czego miałbym rezygnować? Prawda?:)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#437 PostWysłany: 14 Mar 2016 00:03 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 29 Cze 2012
Posty: 618
Loty: 136
Kilometry: 204 655
srebrny
Tak się tylko wydaje że to mały kraj.. Z Jerozolimy do Galilei to jednak mała wycieczka... I też byłbym bardziej za Tyberiadą lub Hajfą. W Nazarecie oprócz bazyliki nic nie ma...
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#438 PostWysłany: 14 Mar 2016 00:18 
Moderator forum
Awatar użytkownika

Rejestracja: 06 Kwi 2014
Posty: 4055
Tak nie do końca z tą małością kraju 8-) Poza tym drogi tam nie przebiegają w linii prostej, trzeba trochę te pustnie i góry okrążać.
Ja bym zrobiła nocleg w Tel Awiwie i pojechała i zaliczyła Hajfę, i jeśli chcesz to Nazareth.
Potem Jerozolima i stamtąd masz Hebron, Ramalahh i Morze Martwe z Masadą oraz Betlejem.
I teoretycznie to już 7 dni.

I spoko, możesz jechać sam. Ale zawsze lepiej z kimś.
_________________
Ιαπόνκα76
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#439 PostWysłany: 14 Mar 2016 00:23 

Rejestracja: 02 Wrz 2012
Posty: 233
Loty: 41
Kilometry: 73 062
Zbanowany
niebieski
Wiem. Mi chodziło tylko o km.


Moje zasadnicze pytanie jest takie czy lepiej bookować noclegi wszystkie w takiej Jerozolimie czy np. tam 5 a 2-3 inne w północnej części dla zobaczenia Galilei plus jeden w Tel Awiwie?

A nie lepiej noclegi w Jerozolimie zamiast Tel Awiwu?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#440 PostWysłany: 14 Mar 2016 00:25 
Moderator forum
Awatar użytkownika

Rejestracja: 06 Kwi 2014
Posty: 4055
Moim zdaniem lepiej mieć dwa noclegi w Tel Awiwie (zwiedzisz sobie północ) i resztę w Jerozolimie (zwiedzisz południowy wschód).
_________________
Ιαπόνκα76
Góra
 Profil Relacje PM off
oskiboski lubi ten post.
 
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 533 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 19, 20, 21, 22, 23, 24, 25 ... 27  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group