Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 79 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4  Następna
Autor Wiadomość
#21 PostWysłany: 04 Cze 2014 20:34 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 Sty 2012
Posty: 2191
Loty: 408
Kilometry: 718 413
srebrny
spokojnie możesz tak zrobić, rezerwujesz nocleg i dostajesz potwierdzenie na maila, placisz na miejscu
_________________
Strona znajomego, gorąco polecam:
Zdjęcia, filmiki i ciekawostki z całego świata -> http://www.niezwyklyswiat.com
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
Mozart lubi ten post.
 
      
Zbiór tanich lotów Ryanair od 118 PLN! Tylko świetne kierunki: Włochy, Chorwacja i Grecja z polskich miast Zbiór tanich lotów Ryanair od 118 PLN! Tylko świetne kierunki: Włochy, Chorwacja i Grecja z polskich miast
Tygodniowe all inclusive w 4* hotelu w Tunezji od 1701 PLN. Wyloty z 2 miast Tygodniowe all inclusive w 4* hotelu w Tunezji od 1701 PLN. Wyloty z 2 miast
#22 PostWysłany: 05 Cze 2014 00:11 

Rejestracja: 05 Kwi 2012
Posty: 164
Washington - pochwal się może w takim razie dokładnie gdzie są te noclegi za 120 - 180 tys za pokój - może się komuś przyda na przyszłość. Chyba, że to cena w tomanach:)

W każdym hotelu, gdzie byłem był cennik, w którym podane były ceny w USD. Np. w Shiraz zdecydowanie korzystniej było zapłacić w USD, niż w rialach.

Jeśli się chce wizę na lotnisku, to już trzeba mieć coś załatwione, poza tym nie bawi mnie łażenie po nocy i odbijanie się od drzwi do drzwi w poszukiwaniu noclegu.


sofizmat - fakt, chyba byliśmy w innym Iranie, chyba że w innych czasach.
Tak, umawiasz się na kurs na 100 tys, a koleś po zawiezieniu chce 150 tys. I ??
Wstępy - Persepolis jest bodajże po 150 tys, ale jak pomnożysz to razy 10-15 wstępów to naprawdę wychodzi konkretna kwota. A na samym Persepolis Iran się nie kończy.
Uważasz, że prowizja 100 tys za bilet kosztujący 250 tys jest OK ? Zresztą chodziło o to, żeby gość zadzwonił na dworzec i zarezerwował bilet, a nie go kupił po prostu przez neta i skasował po 100 tys - za każdy bilet. No właśnie zdziwiła mnie taaaka gościnność i chęć pomocy...
Ustalanie kwoty w USD przy większych wydatkach, typu wynajem auta na pustynię, czy wycieczkę jest lepsze choćby z tego powodu, że nie będzie potem zdziwienia, że cena była w tomanach, a nie w rialach. Poza tym sami rzucają ceny w USD.


Ogólnie nie twierdzę, że Iran jest zły, drogi i wogóle bee, ale czytając te wszystkie entuzjastyczne opisy na necie o gościnności, hotelach za 120 tys itp można się potem mocno zdziwić.

Co do wspomnianej gościnności ludzi, to jeżdżąc po np. Mołdawii, Macedonii czy Białorusi gościnność tubylców nie odbiegała wcale od gościnności Irańczyków, przynajmniej w moim przypadku, a nikt się specjalnie nad nimi nie wytrząsa na necie.


PS: w moim Iranie, jak byłem dwa razy na pustyni (okolice Kaszanu i Yazdu) dwa razy była burza, z tego raz z piorunami.

PS 2: do sofizmat: może podróżująca samotnie dziewczyna ma inny wpływ na facetów, niż dwóch osobników płci męskiej :roll:
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#23 PostWysłany: 05 Cze 2014 01:43 
Site Admin
Awatar użytkownika

Rejestracja: 13 Sty 2011
Posty: 7799
Nie, za więcej niż 20zł nie spałem przez cały wyjazd.. tfu, za 10zł, 20 to było za pokój :P
Podkreślałem - nie hotele, a Ty znów swoje;) - cenniki w hotelach, hotele za tyle a tyle - błąd, napiszę jeszcze raz - chodzi o mosaferkhaneh, gdzie dolarów to na oczy pewnie nie widzieli. I jeśli nie bawi Cię odbijanie się od drzwi to może zostań przy noclegach za 20-30 euro, bo to nie ten typ pokoi ;) (bez złośliwości to piszę, dla każdego są inne priorytety, ja chciałem najtańszy nocleg z możliwych) Granice przekraczałem lądem, z wizy załatwionej w Trabzonie, więc nie potrzebowałem żadnej rezerwacji.

Nie zgodzę się też że mosaferkhaneh są złym miejscem dla samotnych kobiet, choć na pewno wzbudziły by sensację - ale wbrew pozorom pozytywną, każdy by chciał pomóc (tyle słyszałem od znajomej, ale znając Irańczyków jest to wielce prawdopodobne). Dla dzieci to może i racja, mogą marudzić, warunki są raczej spartańskie.

Ale żeby nie było że bez konkretów, po kolei (na tyle na ile pamiętam, było to 3 lata temu):

w Teheranie nocleg był chyba tutaj - mosaferkhaneh, 35.684695,51.431326, na 90% była to jakaś mikro uliczka odchodząca od Khomeyni - za 120k
w Tabrizie nocleg chyba tu - 38.077149,46.285669, na pewno na ulicy Mohaqqeki, niedaleko od skrzyżowania z N Shariati - jedyny "hotel" podczas całego pobytu - najdroższy, za te 180k
w Esfahanie zagadała do nas na dworcu rodzina i zaprosiła do siebie do domu, gdzie gościliśmy 2 noce - także tu nie pomogę
Yazd - nie ma pojęcia, nocleg znalazł nam Irańczyk u którego nocowaliśmy w Esfahanie i który pojechał z nami w dalszą podróż bo chciał nam pokazać Iran ;) nawet nie mogę orientacyjnie zlokalizować na mapie..
Shiraz - mosaferkhaneh, za 120k, gdzieś w odległości 3min piechotą stąd 29.615205,52.541438
jeden nocleg w nocnym busie z Shirazu do Teheranu
potem nocleg pod Qazwin - u gościa który wziął nas na stopa jak wracaliśmy z zamku Alamut
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#24 PostWysłany: 05 Cze 2014 09:13 

Rejestracja: 08 Sty 2013
Posty: 283
niebieski
perednica napisał(a):
W każdym hotelu, gdzie byłem był cennik, w którym podane były ceny w USD. Np. w Shiraz zdecydowanie korzystniej było zapłacić w USD, niż w rialach.


ale jaki cennik? w zadnym hotelu nie widzialam cennika. Za kazdym razem wchodzilam, pytalam sie, ile za trojke, robilam rozbawiona mine i rzucalam kwote 40% nisza. Stawalo na 75% kwoty orygonalnej - w IRR ZAWSZE! Zadnych dolarach!

perednica napisał(a):
Jeśli się chce wizę na lotnisku, to już trzeba mieć coś załatwione, poza tym nie bawi mnie łażenie po nocy i odbijanie się od drzwi do drzwi w poszukiwaniu noclegu.


Zgadza sie - NA PIERWSZA NOC JEDYNIE. I przyznaje racje, ze byl to nasz najdrozszy nocleg, wlasnie dlatego, ze hotel wiedzial, ze potrzebujemy go na VOA i nie mamy wyjscia. Trudno! Takie frycowe - zamiast oplaty za kod autoryzacyjny i biegania po konsulatach.

perednica napisał(a):
sofizmat - fakt, chyba byliśmy w innym Iranie, chyba że w innych czasach.

Tak - ja bylam raptem miesiac wczesniej.

perednica napisał(a):
Wstępy - Persepolis jest bodajże po 150 tys, ale jak pomnożysz to razy 10-15 wstępów to naprawdę wychodzi konkretna kwota. A na samym Persepolis Iran się nie kończy.

ano. ja na dodatek przy kazdym zabytku musialam kupic bilety dla 3 osob. I nadal nie uwazam, ze za to co zobaczylam, bylo to jakies zdzierstwo. Ale widze, ze Ciebie bardziej boli to, ze laklsi wchodza za 1/10 tej kasy. Wiesz .... oni rowniez musza zyc za 1/10 tej kasy.

perednica napisał(a):
Zresztą chodziło o to, żeby gość zadzwonił na dworzec i zarezerwował bilet, a nie go kupił po prostu przez neta i skasował po 100 tys - za każdy bilet.

Wiem, o co chodzilo, ale za to na Bliskim Wschodzie zwykle sie placi. Trzeba sie bylo dowiedziec, ZANIM go poprosiles o przysluge, ile wynosi prowizja, a jak nie chciales jej placic, to dymnac sie na dworzec osobiscie i bilet zakupic albo zaryzykowac i pojawic sie bez kupowania.

perednica napisał(a):
Ustalanie kwoty w USD przy większych wydatkach, typu wynajem auta na pustynię, czy wycieczkę jest lepsze choćby z tego powodu, że nie będzie potem zdziwienia, że cena była w tomanach, a nie w rialach. Poza tym sami rzucają ceny w USD.

Nie wiem. Ja ustalalam cene zawsze w IRR i nigdy nie mialam problemu z tomanami. Ale kazdy ustala w czym chce ... Tylko czemu teraz narzekasz ze przeplaciles?


perednica napisał(a):
PS 2: do sofizmat: może podróżująca samotnie dziewczyna ma inny wpływ na facetów, niż dwóch osobników płci męskiej :roll:

Pudlo. Podrozowalam z mezem i dwojka dzieci. A wlasciwie z jednym, bo drugie to juz nastolatek, co w tamtej czesci swiata rowna sie dorosly facet.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#25 PostWysłany: 30 Cze 2014 09:54 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 31 Sty 2012
Posty: 123
Witam.

Czy moglibyście podać strony internetowe z tanimi noclegami. Nie ukrywam, że mam trochę problemów ze znalezieniem czegoś odpowiedniego.

Z góry dzięki:)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#26 PostWysłany: 07 Lip 2014 12:56 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lis 2011
Posty: 436
Loty: 196
Kilometry: 323 953
niebieski
Dokładnie, podstawa to napotkani ludzie. Ja jestem sporą fanką CS, więc właśnie głównie nastawiam się na poznawanie ludzi i kultury kraju :)
W międzyczasie zweryfikowałam plan, po przylocie jedziemy w okolice Rasht, potem Palangan, później irańska klasyka czyli Kashan, Isfahan, Yazd, Shiraz ... i jeśli przeżyjemy te upały i będzie moc, to dotarcie do Zatoki Perskiej. W przeciwnym razie nocny powrót do Teheranu.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#27 PostWysłany: 17 Lip 2014 12:31 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 31 Sty 2012
Posty: 123
Dzięki wielkie;)

A może jakiś hostel/hotel warty polecenia?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#28 PostWysłany: 20 Sie 2014 15:06 

Rejestracja: 08 Sty 2013
Posty: 283
niebieski
pawelgadek napisał(a):
Witam.

Czy moglibyście podać strony internetowe z tanimi noclegami. Nie ukrywam, że mam trochę problemów ze znalezieniem czegoś odpowiedniego.

Z góry dzięki:)



Strony internetowe? w Iranie?
Ty napewno wiesz dokad jedziesz?
Góra
 Profil Relacje PM off
zbyhu lubi ten post.
 
      
#29 PostWysłany: 20 Sie 2014 15:09 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 31 Sty 2012
Posty: 123
Byłem, strony internetowe widziałem, z Facebooka, youtube i innych polskich stron korzystałem, a ponoć się nie da..
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#30 PostWysłany: 20 Sie 2014 16:08 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 Sty 2012
Posty: 2191
Loty: 408
Kilometry: 718 413
srebrny
http://www.lonelyplanet.com/iran/hotels
wygoogluj nazwy znajdziesz strony
_________________
Strona znajomego, gorąco polecam:
Zdjęcia, filmiki i ciekawostki z całego świata -> http://www.niezwyklyswiat.com
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#31 PostWysłany: 24 Wrz 2014 17:09 

Rejestracja: 11 Kwi 2012
Posty: 42
Loty: 47
Kilometry: 55 687
My spalismy w nastepujacych hotelach (ceny za dwojke):

Tehran: Golestan Hotel 44$
Esfahan: Julfa Hotel 38$
Yazd: Silk Road Hotel 35$
Shiraz: Eram Hotel 60$
Kashan: Eshan House 30$

Silk Road nie polecam - IMO stosunek ceny do jakosci na minus w proownianu do innych hoteli w miescie. Bardzo srednie jedzenie. Dodatkowo sporo podrozaly wycieczki (np wspomniana na poprzedniej stronie wycieczka do chack-chack zamiast 480,000 kosztuje 700,000 Rls, przy wycieczce na pustynie (opcja popoludniowa z wielbladami) przy wiekszej grupie lepiej podejsc do biura na terenie starego miasta - przy grupie 4 osobowej wycieczka to 700,000 Rls/os (wielblady + motocykle) lub 600,000 (tylko wielblady) a w Silk Road 1200000).

W Eshan niestety nie bylo pokoi z lazienkami wiec spalismy w pokojach na dachu. Przy wrzesniowej temperaturze bylo ciezko bo klima jest niesamowicie glosna i albo jest niemilosiernie goraco albo huk jakby sie spalo przy autostradzie). Pozostale hotele OK - jedzenie, net, komfort + czystosc. W Eram skorzystalismy z pralni - za 2 pary spodni i skarpetek zaplacilismy ok 6 zl (opcja bez prasowania ale i tak wszystko wygladalo jakby ktos prasowal).
Góra
 Profil Relacje PM off
noaxik_pl uważa post za pomocny.
 
      
#32 PostWysłany: 02 Paź 2014 16:04 

Rejestracja: 02 Sie 2012
Posty: 2
Sudoku napisał(a):
1) Zależy od ilości cudzoziemców na danym locie i długości kolejki do kontroli paszportowej. Potem jeszcze trzeba odebrać bagaże i przejść z nimi przez rentgen. Myślę, że bezpiecznie jest założyć od pół do nawet godziny.
2) Możesz spokojnie wyjść z terminalu, tylko konieczne jest wykupienie wizy tureckiej (lepiej zawczasu przez internet, bo jest taniej i nie trzeba dodatkowo stać w ewentualnej kolejce po wizę). W planowaniu weź pod uwagę, że w okolicach lotniska raczej nie ma nic ciekawego i trzeba sobie założyć czas na dojazd do/z miasta. Np. do Kadikoy będzie to jakaś godzina autobusem.


Dzięki za informację! W sumie mi zależy na jak nadłuższej kolejce, bo przylatujemy o 2 w nocy i już chcemy się obyć bez noclegu, tylko odczekać do pierwszych autobusów w kierunku Qazvin i w drogę! Z lokalizacji lotniska zdaję sobie sprawę, ale akurat Kadikoy to moja ulubiona dzielnica w Stambule, więc się idealnie składa.

Odpowiadając na pytanie dotyczące dobrej ceny - ja na obecną podróż październikową kupiłem bilety za ok. 620 złotych z Lwowa.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#33 PostWysłany: 20 Lis 2014 00:38 

Rejestracja: 21 Maj 2014
Posty: 16
We wrześniu tego roku wybrałem się z dziewczyną na 2 tygodnie do Iranu. W większości low costowo, czyli hostele które znalazłem w LonleyPlanet.

I tak zaczynając:

Teheran- HOSTEL MASHAD (na Amir Kabir Street). Z dwójke zapłacilismy po 7 USD/ osoba. Standard gówniany ale jedną czy dwie noce można przekimać i wziać prysznic. Obsługa mówi komunikatywnie po angielsku, poza tym dużo japońców. Plus jest taki że bliziutko metra, więc dobra baza wypadowa.

Yazd- OASIS HOSTEL- mega fajny klimacik, w samym centrum starego miasta. Dwójka z łazienką wychodziła 10 USD/osoba, w tym śniadanie. Obsługa mówi po angielsku, położenie hostelu, już chyba lepsze być nie mogło.

Isfahan- AMIR KABIR HOSTEL- typowo backpakerski hostel, tutaj już są głównie pokoje wielosobowe. W cenie śniadanie. Standard tez raczej typowo backpakerski, ale polecam. Minus jest taki że kawałeczek trzeba przejśc na główny plac Isfahanu a do rzeki(w której nie ma wody) jest jeszcze dalej.

Shiraz- niewiele pomogę, bo spaliśmy i poznanego w autokarze Irańczyka, który biegle śmigał po angielsku. Spędzilismy u niego 2 noce. Oprowadził nas po Shiraz, zawiózł nas do Persepolis a co najciekawsze poczęstował irańskim bimbrem (nieźle trzepie) :D ... Generalnie polecam otworzyć się na ludzi, bo przy odrobinie szczęścia zaproszenie do domu i nocleg gwarantowany :)

Ogólnie rzecz biorąc to polecam ,,noclegi" w nocnych autokarach klasy VIP (tylko trzeba koniecznie na dworcu sie upenić czy kupujemy bilety na VIP).
Przykładowo podróż z Teheranu do Shiraz 1100km - 13 godzin w autobusie. Gorący obiad i napoje w cenie biletu.
W autobusie miejsc 25, fotele szerokie, rozkładane prawie do poziomu. 350 000 IRR za taki bilecik. POLECAM :)
_________________
Gdyby ktoś miał pytania odnośnie Iranu- służe pomocą. pavelsagan@wp.pl
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#34 PostWysłany: 17 Wrz 2015 09:08 

Rejestracja: 23 Gru 2011
Posty: 347
Loty: 137
Kilometry: 274 190
niebieski
W Tabriz polecam okolice metra Mohaqqaqi. Bardzo duzo tanich noclegow i swietna lokalizacja. Hostel ze zdjecia ma pojedynczy pokoj za 250 000 riali i podwojny za ok 400 000. W okolicy miejsca o nizszym standardzie jeszcze tansze.

Załączniki:
image.jpg
image.jpg [ 176.58 KiB | Obejrzany 3312 razy ]
image.jpg
image.jpg [ 88.4 KiB | Obejrzany 3312 razy ]
_________________
Jeśli Ci pomogłem, miło jeżeli odwdzięczysz się lajkiem. Wtedy wiem, że komuś się to przydało i warto to robić!


Ostatnio edytowany przez RadekZamulacz, 18 Wrz 2015 07:00, edytowano w sumie 1 raz
Góra
 Profil Relacje PM off
a.szmajdzinska lubi ten post.
 
      
#35 PostWysłany: 17 Wrz 2015 11:35 

Rejestracja: 05 Lut 2011
Posty: 169
niebieski
Jesteś pewien, że cena za pokój to 25000 (40000) IRR? Nie zgubiłeś jednego zera?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#36 PostWysłany: 18 Wrz 2015 07:09 

Rejestracja: 23 Gru 2011
Posty: 347
Loty: 137
Kilometry: 274 190
niebieski
Zgubiłem jedno zero. Miało być 25 tys tomanów. Dalej mylą mi się te jednostki. Poprawiłem. Jak to się mówi, gdy coś jest zbyt piękne by mogło być prawdą to tak jest.
_________________
Jeśli Ci pomogłem, miło jeżeli odwdzięczysz się lajkiem. Wtedy wiem, że komuś się to przydało i warto to robić!
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#37 PostWysłany: 21 Wrz 2015 11:31 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 01 Lip 2013
Posty: 475
Loty: 93
Kilometry: 149 830
niebieski
Jakiś niedługi czas temu gdzieś widziałem artykuł, że Iran w ciągu bodaj 2 lat chce potroić ilość dostępnych miejsc hotelowych.
Kto chce odwiedzić Persów w "tradycyjnym" klimacie to radzę się spieszyć bo najazd bogatych turystów wkrótce może sporo zepsuć.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#38 PostWysłany: 28 Sty 2016 13:44 

Rejestracja: 28 Sty 2016
Posty: 7
Znajomy poznany parę lat temu na CouchSurfingu w Kashan rozpoczyna mały biznes - organizuje wycieczki po okolicy samochodem za 30usd i do tego oferuje darmowy nocleg. Propozycja warta rozważenia, można mu zaufać :)
Podaję dane kontaktowe: www.facebook.com/mohamedghavami , WhatsApp i telegram (+98)9103610254 , m.ghavami@gmail.com
Pozdrowienia
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#39 PostWysłany: 04 Lut 2016 11:48 

Rejestracja: 31 Gru 2012
Posty: 125
Mam pytanko dla wtajemniczonych.Czy domy podróżne - mosaferkhaneh są jakoś specjalnie oznaczone?Czy kierujemy się na węch i pytamy lokalsów?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#40 PostWysłany: 05 Sie 2016 12:01 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 06 Sty 2013
Posty: 168
Loty: 124
Kilometry: 358 878
niebieski
Hotele najlepiej na miejscu. Sami zaczepiają żeby Ci pomóc ;) wtedy się targujesz, mówisz ,że szukasz noclegu.
Wsadzą cię do auta (graty :) że masakra) i szukasz noclegu... 1,2,3 aż znajdziesz ,który Ci pasuje.
Kierowcy dajesz jakieś 100.000 riali (około 10zł) albo tyci więcej ,a hotel jakieś +/- 500.000 bez śniadania za pokój
Oczywiście wszystko to w przybliżeniu kwoty i różny komfort warunków jak kto woli . I tak robiłem w każdym mieście.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
namteH lubi ten post.
 
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 79 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group