Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Wikipost
Komunikacja
transport,forum,1209

Autobusy: iran-ladem,1209,99965
Pociągi: pociagi-w-iranie,1209,101495
Samoloty: iran-air-ndash-jak-kupic-bilety-na-loty-krajowe,1209,90935 i loty-krajowe,1209,90061

Wiza
wiza-do-iranu,1223,88030
wiza-na-lotnisku-w-teheranie,1223,77254

Waluta
kursy-walut,1223,58576

Transport z/do IKA
teheran-imam-khomeini-nbsp-international-nbsp-airport-nbsp-dojazd,1167,27410


Napisz nowy temat Ten temat został zablokowany, nie możesz edytować ani pisać nowych postów.  [ 173 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 5, 6, 7, 8, 9  Następna
Autor Wiadomość
#141 PostWysłany: 03 Kwi 2017 16:21 

Rejestracja: 31 Lip 2011
Posty: 9
Loty: 2
Kilometry: 5 158
My podróżowaliśmy z dzieci : dwóch 2 latkow

Teheran bym odpuscila, jesli Tochal sprawdz koniecznie pogode przy deszczu widoki marne :-)

My polecamy zapuscic sie do Rivas ecolodge guesthouse, Szahr-e Babak,
+98 901 983 9925
+98 913 193 1641
javidisomaye@gmail.com
Prawdziwa goscinnosc, pomoc przez caly pobyt w Iranie (zarezerwowała nam Iranski hotel w Isfahan, autobusy itp)

Jedzenie najlepsze, mozesz zasugerowac grila jest to zamkniety dom na peryferiach, odbiorą z autobusu pokarzą okolice zalatwia atrakcje w okolicy.
Gospodyni organizuje pomoc w odwiedzeniu wioski Meymand - Unesco, (cieple ubrania w marcu wioska leży na ponad 2 000 mnpm) oraz pustyni Kaluts
My spaliśmy tam w jaskini - jesli ktoś nie próbował to dodam na co czekasz :-)
Ceny bardzo przystępne nocleg z wyżywieniem 15$ , taxi do Meymand auto 7 $ w jedna stronę

Wioski które jeszcze odwiedziliśmy to Varzaneh bardzo polecam , spaliśmy u couchsurfing. Pisza ze trzeba płacić za jedzenie. Za to jak nas ugościli i pokazali ciężko było się odwdzięczyć :-)
Oraz wioske Ferejdunszahr - gruzińska wioska, cieple ubrania wskazane :-)

Ja żałowałam ze w zamiast na pustynie Kaluts poświeciłam 3 dni do Isfahan - ale jak kto woli :-)

Nasze zdjecia : https://www.flickr.com/photos/wmusial/
Góra
 Profil Relacje PM off
KondzikS lubi ten post.
 
      
Na koniec świata! Australia, Fidżi i Nowa Zelandia w jednej podróży z Budapesztu za 4421 PLN Na koniec świata! Australia, Fidżi i Nowa Zelandia w jednej podróży z Budapesztu za 4421 PLN
Urlop na Seszelach za 3938 PLN. Loty z Warszawy (z bagażem) + 8 noclegów Urlop na Seszelach za 3938 PLN. Loty z Warszawy (z bagażem) + 8 noclegów
#142 PostWysłany: 03 Lis 2017 19:22 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 28 Wrz 2014
Posty: 293
Loty: 446
Kilometry: 724 949
Macie jakiś pomysł jak zapłaić pośrednikowi za znalezienie hotelu? Korzystałem ze stronki samita.com ale dotarłem tylko płatności i ku mojemu zdziwieniu odezwali się do mnie z możliwością zapłaty przez paypal. Wszystko wydawało się takie proste dopóki payapal nie zawiesił transakcji i mojego konta... Wpadli na pomysł na przelew ale to nie ma jak dla mnie najmniejszego sensu z kilku powodów a najważniejszy jest taki, że urlop zaczynam na dniach. Jakieś rady? Z góry dzięki!
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#143 PostWysłany: 03 Lis 2017 19:25 

Tylko paypal. Żaden polski bank nie zrealizuje tego przelewu (a są takie, które wytransferują Ci środki z konta, po czym zamrożą je na bankowym koncie technicznym informując Cię o tym fakcie z opóźnieniem).
Góra
 PM off  
      
#144 PostWysłany: 03 Lis 2017 19:31 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 28 Wrz 2014
Posty: 293
Loty: 446
Kilometry: 724 949
Dzięki za szybką odp. Oczywiście kontaktowałem się z paypal ale jedyne czego się dowiedziałem to, że jest bardzo duże prawdopodobieństwo, że znów zawieszą moją transakcję.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#145 PostWysłany: 03 Lis 2017 19:33 

@hudyts, jaki jest powód zawieszenia transakcji?
Góra
 PM off  
      
#146 PostWysłany: 03 Lis 2017 19:42 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 28 Wrz 2014
Posty: 293
Loty: 446
Kilometry: 724 949
"02-Nov-2017: You may be buying or selling goods or services that are regulated or prohibited by the U.S. government.

We would like to learn more about your business and/or some of your recent transactions."
Musiałem dokładnie wyjaśnić co i dlaczego w ciągu 14 dni pod grożbą skasowania konta i do tej pory nie dostałem oficjalnej odp a do konta nie mam pełnego dostępu i to wszystko po jednej transakcji do Iranu
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#147 PostWysłany: 03 Lis 2017 19:49 

Nie próbuj już Paypalem. Rok temu ten sposób jeszcze działał, teraz wszystko się pozmieniało.
Musisz się dopytać czy odbiorca posiada rachunek w banku zagranicznym (nie w filii irańskiego banku zlokalizowanej poza terytorium Iranu). To ostatnia ze znanych mi możliwości.
Góra
 PM off
hudyts uważa post za pomocny.
 
      
#148 PostWysłany: 03 Lis 2017 19:53 

Rejestracja: 21 Wrz 2012
Posty: 1963
platynowy
Płatność paypalem za hotele też wchodziła w tegoroczne wakacje.Rezerwowałem kilka noclegów i nie miałem problemu.Spróbuj podmienić kartę i zapłacić inną.Może się uda.Jeżeli nie jedziesz sam to niech druga osoba założy konto i postara się zapłacić swoją kartą.
Góra
 Profil Relacje PM off
hudyts uważa post za pomocny.
 
      
#149 PostWysłany: 03 Lis 2017 20:05 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 28 Wrz 2014
Posty: 293
Loty: 446
Kilometry: 724 949
@walerek Zobaczę co mi odpiszą i jak coś to ostatecznie znów zaryzykuję z paypalem
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#150 PostWysłany: 23 Gru 2017 13:29 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05 Kwi 2014
Posty: 1999
srebrny
https://www.tvn24.pl/wiadomosci-ze-swia ... 00882.html
_________________
https://kamo375.fly4free.pl/
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#151 PostWysłany: 23 Gru 2017 19:42 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Kwi 2016
Posty: 4716
Zbanowany
srebrny
@hudyts, mialem podobny problem z wysylka do Burundi, przelew bankowy zostal wstrzymany ze wzgledu na restrykcje USA, o ktorych nie wiedzialem.
Sprobuj skontaktowac sie z supportem samita.com, moze istnieje inna mozliwosc wplaty, skoro paypal nie funkcjonuje.

How to send money to Iran

Tutaj jest lista krajow objetych sankcjami USA, ktore rzadza swiatem i ciekawe wpisy na temat Iranu:

Sanctions Risk list COUNTRIES
_________________
Nie czyń drugiemu co tobie niemiłe, uderzy w ciebie ze zdwojoną silą i nie bądź tchórzem i kłamcą.

Znów prymitywne ataki!

Socotra / Afganistan
Afryka / Goryle
Wyprawa na Biegun lodołamaczem atomowym, Antarktyda, Polska Stacja Arctowski, Arktyka etc.
Fotorelacje na życzenie przez PW
Góra
 Profil Relacje PM off
hudyts uważa post za pomocny.
 
      
#152 PostWysłany: 17 Lut 2018 18:04 

Rejestracja: 05 Maj 2017
Posty: 57
Jadę w piątek do Iranu, powiedzcie mi, ile średnio potrzeba liczyć pieniędzy na dzień, poza noclegiem i komunikacją. Nie wiem ile euro ze sobą zabrać.
Taka normalna, polska podróż, bez zbędnych szaleństw. Będę wdzięczny za rady :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#153 PostWysłany: 17 Lut 2018 18:23 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Kwi 2016
Posty: 4716
Zbanowany
srebrny
omnibusik napisał(a):
Jadę w piątek do Iranu, powiedzcie mi, ile średnio potrzeba liczyć pieniędzy na dzień, poza noclegiem i komunikacją.

@omnibusik, ciezko oszacowac jakie mozesz miec potrzeby, ale tu znajdziesz orientacyjne ceny:

https://www.numbeo.com/cost-of-living/c ... untry=Iran

Pozdr.
_________________
Nie czyń drugiemu co tobie niemiłe, uderzy w ciebie ze zdwojoną silą i nie bądź tchórzem i kłamcą.

Znów prymitywne ataki!

Socotra / Afganistan
Afryka / Goryle
Wyprawa na Biegun lodołamaczem atomowym, Antarktyda, Polska Stacja Arctowski, Arktyka etc.
Fotorelacje na życzenie przez PW


Ostatnio edytowany przez cccc, 17 Lut 2018 18:25, edytowano w sumie 1 raz
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#154 PostWysłany: 17 Lut 2018 18:24 

Rejestracja: 16 Lis 2011
Posty: 1799
niebieski
Wege zarcie tanie (falafele po 3pln, podobnie jak ich śniadaniowe papki chyba z soczewicy plus cienki chlebek do bólu), mięso drozsze ale wszystko max jak w PL, natomiast od zeszlego roku turysci płacą urzędowo jakies 2dychy za wstęp do wiekszosci zabytków (sa tansze wyjatki) i to pożerało nam sporo kasy.

Wysłane z mojego XT1650 przy użyciu Tapatalka
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#155 PostWysłany: 29 Wrz 2018 21:24 

Rejestracja: 12 Wrz 2017
Posty: 11
Panowie i Panie, w środę wróciłem z Iranu więc póki pamiętam.

Robiłem trasę WAW -> KBP-> IKA -> Teheran -> THR -> Sziraz -> Isfahan -> IKA -> KBP -> WAW

Obecnie w Iranie jest hiperinflacja. Przylatywałem w piątek/sobota ' cena euro była około 16,5k riali
jak wylatywałem w środę 19k riali. W hotelach i wszystkich innych miejscach nie płaćcie dewizami tylko i wyłącznie rialami ' wychodzi dużo taniej. Mi wyszło 1/3 mniej niż w dolarach.

Na lot Teheran-Sziraz bilety kupiłem przez Destine. Wyszło taniej 2x niż na miejscu (w sumie 180 pln).
Pieniądze najlepiej wymienić na lotnisku na ostatnim piętrze. U koników nie znalazłem takich cen jak tam.
Obecnie karty sim nie kupicie na parterze. IranCell zmienił oprogramowanie i nie można wpisać numeru paszportu przy rejestracji.
Kartę kupicie przed wejściem (popytajcie taksówkarzy) po lewej stronie od wyjścia z lotniska. Koszt 15$ za 1GB - ściemniają że jest 5GB. Załadowanie za 20k riali 5GB. Jeżeli macie noclegi po rezerwowane na cały wyjazd to zakup karty mija się z celem.

Po Teheranie najwygodniej poruszać się metrem (bilety dwu przejazdowe).
Bilet z Szirazu do Isfahanu 48k riali (około 12pln).
Bilet z Isfahanu do IKA k riali (około 10pln) - o godzinie 17:30 na IKA jest o 23.

Jeżeli wejścia są płatne to przeważnie po 200k riali (Sziraz, Isfahan). W Teheranie byłem z rana więc nigdzie nie zachodziłem.
Do Persepolis wziąłem całodniową wycieczkę za 45$. Obecnie wziąłbym tylko pół dnia za 25$ (Persepolis + Nekropolis) , to jednak kawał drogi w słońcu. Na plus kumaty i dobrze mówiący po angielsku przewodnik.

Łączna cena za wyjazd z uwzględnieniem wizy, lotu i wszystkich wydatków (tych w Kijowie też) to 1600pln. Wszystkim polecam Iran. Ludzie otwarci -jednak rozżaleni na politykę władz.


Ostatnio edytowany przez Abcn 02 Paź 2018 19:15, edytowano w sumie 3 razy
Edycji można dokonywać w ciągu max 24 godzin od opublikowania posta
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
#156 PostWysłany: 30 Wrz 2018 02:35 

Rejestracja: 25 Mar 2012
Posty: 80
Osłabienie kursu walutowego to nie inflacja, ani tym bardziej hiperinflacja.
18 września nie było problemu z kupnem karty sim na lotnisku. 200.000 riali za 1.5gb, bo nie było już z większymi pakietami, byłem kolo 4 nad ranem.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#157 PostWysłany: 01 Paź 2018 14:26 

Rejestracja: 21 Sie 2012
Posty: 59
Loty: 54
Kilometry: 187 473
@vlo
Cena euro w momencie Twojego odlotu to 19 000 riali czy 190 000 riali? Bo 19k to właśnie 19 000, chyba że masz na myśli tomany, ale cała wypowiedź generalnie wprowadza w błąd.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#158 PostWysłany: 01 Paź 2018 18:54 

Rejestracja: 12 Wrz 2017
Posty: 11
tak masz rację - 190k riali za euro. Coś nie tak bo nie mogę edytować posta. Dziwnie to wygląda jak wymieniasz 100 euro i nie wiesz gdzie pieniądze schować. To o czym nie znalazłem informacji na forum: podczas aplikowania na lotnisku o wizę można poprosić o nie wbijanie pieczątki. Dowiedziałem się dopiero po odebraniu paszportu.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#159 PostWysłany: 31 Paź 2018 19:42 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 06 Kwi 2012
Posty: 214
Loty: 92
Kilometry: 199 893
niebieski
Hej,

orientuje się ktoś na temat możliwości przekroczenia granicy Iran - Irak (docelowo do Bagdadu),

będę wdzięczny za jakieś tipy, pkt zaczepienia, jestem na etapie planowania :)

pozdro
_________________
Relacje 2022 >>SYRIA>https://www.fly4free.pl/forum/syria-piekna-czy-bestia,214,163045
NEPAL>
nepal-w-strone-bazy-everestu-rodzinnie,215,164947
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#160 PostWysłany: 31 Paź 2018 19:56 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Kwi 2016
Posty: 4716
Zbanowany
srebrny
irae napisał(a):
orientuje się ktoś na temat możliwości przekroczenia granicy Iran - Irak (docelowo do Bagdadu),

Polukaj ;)

https://againstthecompass.com/en/iran-iraq-border/
_________________
Nie czyń drugiemu co tobie niemiłe, uderzy w ciebie ze zdwojoną silą i nie bądź tchórzem i kłamcą.

Znów prymitywne ataki!

Socotra / Afganistan
Afryka / Goryle
Wyprawa na Biegun lodołamaczem atomowym, Antarktyda, Polska Stacja Arctowski, Arktyka etc.
Fotorelacje na życzenie przez PW
Góra
 Profil Relacje PM off
irae lubi ten post.
 
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Ten temat został zablokowany, nie możesz edytować ani pisać nowych postów.  [ 173 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 5, 6, 7, 8, 9  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 0 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group