Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 21 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2  Następna
Autor Wiadomość
 Temat postu: Internet w Norwegii?
#1 PostWysłany: 18 Sie 2014 23:10 

Rejestracja: 11 Sie 2014
Posty: 19
Czy może ktoś polecić kartę prepaid do używania tylko internetu?

Chodzi mi o kartę którą wetknę do tableta żeby mieć dostęp do sieci.

Z góry dziękuję za pomoc.


Ostatnio edytowany przez szymonpoznan1, 18 Sie 2014 23:12, edytowano w sumie 1 raz
urzywania --> używania
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
10 dni w Tajlandii w sezonie za 3592 PLN. Loty z Warszawy + 4* hotel w Pattayi 10 dni w Tajlandii w sezonie za 3592 PLN. Loty z Warszawy + 4* hotel w Pattayi
Tygodniowy rejs po Karaibach i loty do Miami z Berlina za 5010 PLN Tygodniowy rejs po Karaibach i loty do Miami z Berlina za 5010 PLN
#2 PostWysłany: 19 Sie 2014 10:44 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 Mar 2013
Posty: 2923
Loty: 476
Kilometry: 1 136 630
niebieski
Nie wiem w jaki rejon Norwegii wybierasz sie, ale ja mialam jedne podstawowy problem. Nie moglam nigdzie znalezc sklepu sieci komorkowej, ktory by sprzedawal karty. Szukalam sklepu, bo wyczytalam, ze karte trzeba zarejestrowac i robia to wlasnie na miejscu w sklepach. Niestety w Tromso nie namierzylam takiego sklepu i w koncu uzywalam swojej angielskiej karty.
_________________
Carpe Diem.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#3 PostWysłany: 20 Sie 2014 10:35 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Lut 2013
Posty: 449
Potwierdzam. W Norwegii niezarejestrowana karta nie "odpali".
_________________
www.wedrowki.com
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#4 PostWysłany: 30 Cze 2015 18:28 

Rejestracja: 31 Mar 2012
Posty: 286
Czyli jest jakaś opcja na internet w telefonie z nirweską kartą? Można kupić gdzieś taką na miejscu na przykład w Oslo?
_________________
Image
http://mydlo.fotolog.pl/ - zdjęcia w podróży
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#5 PostWysłany: 30 Cze 2015 18:44 

Rejestracja: 14 Cze 2015
Posty: 16
MyCall na kartę kupisz na większości stacji benzynowych Statoil i Esso, oraz w marketach Rema 1000. Pakiet 1GB internetu na miesiąc kosztuje aktualnie w promocji 69 koron (normalna cena 99 koron).
Jest jeden problem: bez norweskiego numeru personalnego nie aktywujesz tej karty...
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#6 PostWysłany: 01 Lip 2015 17:20 

Rejestracja: 31 Mar 2012
Posty: 286
czyli to coś w rodzaju numeru pesel tak? da się to jakoś załatwić albo się jakoś dogadać? :D
_________________
Image
http://mydlo.fotolog.pl/ - zdjęcia w podróży
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#7 PostWysłany: 01 Lip 2015 17:55 

Rejestracja: 14 Cze 2015
Posty: 16
Tak, to coś w rodzaju naszego PESELu. Załatwić się tego nie da :D
Kiedyś można było też aktywować karty w punktach zakupu za pomocą specjalnego formularza, ale gdy ja w zeszłym roku kupowałem swoją kartę na Statoilu to kobieta mi powiedziała że to już nie działa i teraz tylko telefonicznie z podaniem numeru personalnego.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#8 PostWysłany: 01 Lip 2015 18:14 

Rejestracja: 08 Lut 2012
Posty: 473
Loty: 248
Kilometry: 395 056
niebieski
dla osob z UK polecam zainteresowac sie oferta Three...
http://www.three.co.uk/Discover/Phones/ ... _Home#dest
ja mam z nimi umowe na abonament wiec 'z automatu' mam w krajach skandynawskich (i nie tylko) interner/rozmowy bez dodatkowych kosztow wramach abonamentu. Z tego co widze mozna z tej uslugi korzystac takze majac telefon 'na karte' ale to trzeba doczytac szczegoly co nalezy w takim przypadku zrobic zeby cieszyc sie 'darmowym' internetem ;-)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#9 PostWysłany: 02 Lip 2015 13:33 

Rejestracja: 31 Mar 2012
Posty: 286
Ok, czyli jak z netem nie pokombinuje to może jakaś opcja żeby wysłać tanio SMSy do Polski?
_________________
Image
http://mydlo.fotolog.pl/ - zdjęcia w podróży
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#10 PostWysłany: 20 Lut 2016 01:07 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 03 Maj 2013
Posty: 501
niebieski
Szczerze? Jeśli chodzi o sms-y to najlepiej wyjdzie Ci po prostu roaming.
_________________
spoko-maroko-czyli-tu-wszystko-jest-prostsze,213,51100
kolumbia-z-covidem-w-tle-relacja-na-zywo,212,155650
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#11 PostWysłany: 20 Lut 2016 11:03 

Rejestracja: 06 Gru 2015
Posty: 1760
srebrny
Podsumowanie tematu prepaidowych kart SIM w Norwegii znajdziesz tutaj: http://prepaid-data-sim-card.wikia.com/wiki/Norway
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#12 PostWysłany: 20 Lut 2016 17:19 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 31 Sty 2014
Posty: 1536
Loty: 126
Kilometry: 294 821
niebieski
litespeed napisał(a):
Tak, to coś w rodzaju naszego PESELu. Załatwić się tego nie da :D
Kiedyś można było też aktywować karty w punktach zakupu za pomocą specjalnego formularza, ale gdy ja w zeszłym roku kupowałem swoją kartę na Statoilu to kobieta mi powiedziała że to już nie działa i teraz tylko telefonicznie z podaniem numeru personalnego.


W sierpniu 2015 udało mi się zarejestrować kartę bez numeru personalnego. Kupowałem w siecówce Narvesen kartę MyCall. Wystarczył paszport, który obsługa musiała zeskanować i przesłać dalej. Aktywacja po 24h. Potwierdzam też, że nie jest łatwo znaleźć sklep, który sprzedaje karty. Jeszcze trudniej taki, który załatwi aktywacje bez numeru personalnego - albo nie mają formularzy, albo nie mają jak ich wysłać, albo po prostu nie wiedzą o co chodzi.

Norwedzy nie za bardzo znają pojęcia - "załatwić" i "jakoś się dogadać"

-- 20 Lut 2016 16:21 --

Co do samej karty, to internet z MyCall działał dość dobrze, nawet poza większymi miastami. W miastach nawet bardziej niż dobrze.
_________________
http://openworld.net.pl/
https://www.facebook.com/OpenWorldTrip
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#13 PostWysłany: 18 Lip 2016 16:24 

Rejestracja: 23 Sty 2014
Posty: 288
Loty: 77
Kilometry: 194 843
Rozumiem, ze nic się nie zmienilo w tym temacie?
_________________
AJki w podróży :)
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#14 PostWysłany: 18 Lip 2016 17:05 

Rejestracja: 08 Sie 2011
Posty: 1251
niebieski
Polecam ofertę brytyjskiej sieci 3 http://www.three.co.uk/Discover/Phones/Feel_At_Home#dest. Kartę prepaid możesz kupić na portalu aukcyjnym. Za 20 GBP otrzymujesz 12GB danych do wykorzystania przez 30 dni od doładowania. Od tego roku nie można korzystać z tetheringu (telefon jako modem ) poza UK.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#15 PostWysłany: 01 Cze 2019 22:36 

Rejestracja: 09 Cze 2015
Posty: 167
Loty: 90
Kilometry: 124 797
Chciałam się tylko upewnić-obecnie z internetu w telefonie można korzystać tak jak w UE? Jak przedstawia się sprawa zasięgu na północy- Tromso, Lofoty? Mamy telefony w Plus i Orange...
_________________
Ciemność to Twój strach, światło jest wszędzie
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#16 PostWysłany: 01 Cze 2019 22:49 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 Wrz 2014
Posty: 2869
niebieski
Tak, Norwegia i kilka innych państw jest objętych roamingiem jak w UE, więc działa 'przydziałowy' pakiet internetu, podobnie jak darmowe rozmowy czy SMSy. W mieście i okolicach jest normalny zasięg, zazwyczaj LTE. Wszystko działa płynnie. To może się zmienić jak się pojedzie w mało uczęszczane rejony górskie. Przy główniejszych drogach nigdy nie miałem problemów z zasięgiem, czasem 1-2 kreski ale zawsze był.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
marttynna lubi ten post.
marttynna uważa post za pomocny.
 
      
#17 PostWysłany: 01 Cze 2019 22:53 

Rejestracja: 09 Cze 2015
Posty: 167
Loty: 90
Kilometry: 124 797
Super dziękuję :)
_________________
Ciemność to Twój strach, światło jest wszędzie
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#18 PostWysłany: 02 Cze 2019 00:02 

Rejestracja: 21 Mar 2018
Posty: 1476
złoty
Jeżeli przedostajesz się do Norwegii promem, to uważaj na to, że na pokładzie promu podczas rejsu nie obowiązują unijne stawki, nawet jeżeli rejs jest między dwoma krajami objętymi regulacjami dot. roamingu (np. Polska - Szwecja czy Dania - Norwegia). Można sobie nieświadomie nakręcić spory rachunek. Najlepiej na promie włączyć tryb samolotowy.
Co do samej Norwegii - tak jak pisze przedmówca. Do tego sporo wi-fi, było chyba na każdym campingu.
Góra
 Profil Relacje PM off
marttynna lubi ten post.
marttynna uważa post za pomocny.
 
      
#19 PostWysłany: 25 Lut 2023 20:02 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 01 Lut 2019
Posty: 210
Jak wygląda pokrycie sygnałem? Można być spokojnym, przynajmniej w okolicach Bergen (Berghus) w kwestii dostępu do internetu w telefonie? Mapy, aplikacje transportowe etc. będą w miarę działały? Jest szansa na LTE, czy raczej niżej?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#20 PostWysłany: 26 Lut 2023 00:26 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 Wrz 2014
Posty: 2869
niebieski
Chciałeś chyba napisać "raczej wyżej". W Norwegii od dobrego roku śmiga 5G, czy LTE+. LTE w większości miejsc.
3G chyba nie działa w ogóle, bardzo sporadycznie 2G, które jest w zasadzie nieużywalne.
Jeśli będziesz miał polską kartę, czasem przy słabszym zasięgu warto ręcznie poszukać sieci, bo ta automatycznie wybierana w roamingu nie zawsze jest najlepsza. Przy czym wtedy trzeba uważać, jak się będziesz przemieszczał w 'dziksze' rejony, bo pokrycie nie wszędzie jest równe.

Tutaj masz mapkę zasięgu dla Telenor:
https://www.telenor.no/5g/#dekningskart
A tutaj dla Telii
https://www.telia.no/nett/dekning/
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
Pieka lubi ten post.
Zeus uważa post za pomocny.
 
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 21 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group