Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 226 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5 ... 12  Następna
Autor Wiadomość
#21 PostWysłany: 21 Sie 2014 10:25 

Rejestracja: 08 Lip 2014
Posty: 119
Zbanowany
No to ja podam przykłady.

Luty- Rzym 5 dni - 550 zł (ok.180 zł za loty RT, jakieś 110 zł za 4 noclegi, reszta to jedzenie i inne atrakcje)
28.04-3.05 Budapeszt - 435 zł (140 zł za autokar, reszta na 5 noclegów, jedzenie inne)
14-18.08 Kijów, Lwów - 290 zł (58 zł za pociąg Lwów - Kijów RT, 27 zł na noclegi, 85 zł na transport W-wa-Lwów RT, reszta na życie) - wg mnie troszkę za dużo, głównie dlatego że wydałam na inne niż na jedzenie :P
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wczasy w Grecji: urlop z wyżywieniem w 4* hotelu na Korfu za 2259 PLN Wczasy w Grecji: urlop z wyżywieniem w 4* hotelu na Korfu za 2259 PLN
Singapur i Bali za 3986 PLN. Loty z Warszawy + 13 noclegów Singapur i Bali za 3986 PLN. Loty z Warszawy + 13 noclegów
#22 PostWysłany: 21 Sie 2014 11:05 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Lut 2014
Posty: 2886
Loty: 416
Kilometry: 785 832
srebrny
BusinessClass napisał(a):
25% dochodów netto przeznaczam na podróże. Drogie hobby ale jakie piękne... :mrgreen:


Phi! Co to jest;-) Ja wydaję 60% SWOJEGO dochodu netto na podróże dla CAŁEJ rodziny. No ale mnie utrzymuje mąż;-)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#23 PostWysłany: 21 Sie 2014 11:25 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05 Lip 2012
Posty: 226
Loty: 22
Kilometry: 29 493
niebieski
Ja na postawione w temacie pytanie odpowiem 'za mało'. Z chęcią bym podróżował więcej.
Góra
 Profil Relacje PM off
Tulsa lubi ten post.
 
      
#24 PostWysłany: 21 Sie 2014 11:32 

Rejestracja: 07 Gru 2011
Posty: 473
Loty: 147
Kilometry: 197 752
niebieski
ja wolę nie przeliczać , bo to może zabić "FUN" podróżowania,
ogólnie za dużo
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#25 PostWysłany: 21 Sie 2014 12:34 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lis 2011
Posty: 436
Loty: 196
Kilometry: 323 953
niebieski
Póki masz przeświadczenie, że pieniędze wydane były warte przeżyć / wspomnień, nic funu raczej nie zabije :)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
Tulsa lubi ten post.
 
      
#26 PostWysłany: 21 Sie 2014 12:49 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21 Wrz 2012
Posty: 7695
Loty: 15
Kilometry: 58 252
srebrny
barka napisał(a):
nic funu raczej nie zabije :)


Zabije go wezwanie komornicze za nie zapłacone rachunki lub świadomość, że lodówka pusta :P
Nie oszukujmy się, każdy z nas ma ograniczony zasób środków, a jak dodatkowo myślisz o Rodzinie, o którą dba duża część forumowiczów, tym bardziej nie rzucisz wszystkiego i nie "odlecisz".
_________________
Dancehall Masak-Rah
Junior Stress - Za Mało Cichej Wody W Rzece
ImageImage
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#27 PostWysłany: 21 Sie 2014 12:53 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lis 2011
Posty: 436
Loty: 196
Kilometry: 323 953
niebieski
Zakładałam, że większość z nas ma z automatu umiar i rozsądek, więc nawet nie myślę o takich abstrakcjach :)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#28 PostWysłany: 21 Sie 2014 13:01 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21 Wrz 2012
Posty: 7695
Loty: 15
Kilometry: 58 252
srebrny
Za to ja miewam takie "mroczne" myśli, żeby zabrać manele i pracować na plaży w Tajlandii :lol:
A na poważnie, czytałem już w książkach/gazetach takie historie o permanentnym podróżowaniu i utracie kontaktu z "rzeczywistością" na miejscu. Każdego z nas, ten typ uzależnienia też może dopaść, rodzinkom chyba łatwiej trzymać się ziemi, bo więcej kotew cię trzyma, grupa singli wydaje się być bardziej podatna.
_________________
Dancehall Masak-Rah
Junior Stress - Za Mało Cichej Wody W Rzece
ImageImage
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#29 PostWysłany: 21 Sie 2014 13:04 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Paź 2012
Posty: 682
Loty: 124
Kilometry: 207 564
niebieski
ciężko to określić ponieważ np. ja od tego roku staram się podróżować (student) i podpinać to pod "coś", i tak udało mi się w tym roku 1,5 tyg w Armenii , 1,5 tyg w Azerbejdżanie, niedługo wschód Turcji (zależnie od sytuacji od 70 do 100% finansowania całości kosztów wyjazdu), więc kwota wydana na podróże nie jest miarodajna ;)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#30 PostWysłany: 21 Sie 2014 13:15 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lis 2011
Posty: 436
Loty: 196
Kilometry: 323 953
niebieski
@mashacra: przypomniało mi się, ostatnio słyszałam w radio, jak para wyjechała w rejs kilkudniowy i tak im się spodobało, że podróżowali kilka / kilkanaście lat. Niedawno wrócili do domu. Pytani jak zarabiali w czasie podróży, stwierdzili, że sprzedali dom (chyba w UK) i inne wartościowe rzeczy, a później sprzedawali wszystko co mieli ze sobą podczas rejsu. Najbardziej zapamiętali fakt wymiany starego żółtego biustonosza na kosz świeżych owoców na jakiejś wyspie :lol:
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
mashacra lubi ten post.
 
      
#31 PostWysłany: 21 Sie 2014 13:26 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21 Wrz 2012
Posty: 7695
Loty: 15
Kilometry: 58 252
srebrny
Na ostatnim wyjeździe, rozmawiałem z parą z Nowej Zelandii ok. 30 lat, podróżują od ok. 4 lat, wydają to co zarabiają intensywną pracą przez np. 2 lata w "bogatych" krajach (po wakacjach zaczynają pracę w Londynie), a wydają w "tanich" krajach w regionach jak Azja, Europa wschodnia, Afryka, Ameryka Południowa.
Dla mnie to granica możliwości "oderwania się".

P.S.Cieszę się, że nie noszę żółtych biustonoszy, nie mam dylematu stanik czy jedzenie :D
_________________
Dancehall Masak-Rah
Junior Stress - Za Mało Cichej Wody W Rzece
ImageImage
Góra
 Profil Relacje PM off
barka lubi ten post.
 
      
#32 PostWysłany: 21 Sie 2014 14:58 

Rejestracja: 25 Sie 2011
Posty: 8899
Loty: 993
Kilometry: 955 401
platynowy
barka napisał(a):
Zakładałam, że większość z nas ma z automatu umiar i rozsądek, więc nawet nie myślę o takich abstrakcjach :)


Jeżeli to jest uzależnienie, to niestety zaczyna się tracić poczucie umiaru. Tak, jak z każdym innym nałogiem.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#33 PostWysłany: 21 Sie 2014 15:55 

Rejestracja: 19 Cze 2014
Posty: 76
mashacra napisał(a):
Za to ja miewam takie "mroczne" myśli, żeby zabrać manele i pracować na plaży w Tajlandii :lol:
A na poważnie, czytałem już w książkach/gazetach takie historie o permanentnym podróżowaniu i utracie kontaktu z "rzeczywistością" na miejscu. Każdego z nas, ten typ uzależnienia też może dopaść, rodzinkom chyba łatwiej trzymać się ziemi, bo więcej kotew cię trzyma, grupa singli wydaje się być bardziej podatna.


Coś w tym jest. Mając rodzinę trzeba przy wydawaniu kasy brać pod uwagę nie tylko własne potrzeby
_________________
Moje podróże http://www.weuropie.pl
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#34 PostWysłany: 21 Sie 2014 15:57 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lis 2011
Posty: 436
Loty: 196
Kilometry: 323 953
niebieski
@Sudoku, nie strasz :) dla mnie jak na razie największą blokadą jest czas. Nie doszłam jeszcze do tej fazy "nałogu", żeby korzystać z bezpłatanego urlopu i jak na razie tego się trzymam.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#35 PostWysłany: 21 Sie 2014 16:04 

Rejestracja: 08 Lut 2012
Posty: 473
Loty: 248
Kilometry: 395 056
niebieski
barka napisał(a):
@Sudoku, nie strasz :) dla mnie jak na razie największą blokadą jest czas. Nie doszłam jeszcze do tej fazy "nałogu", żeby korzystać z bezpłatanego urlopu i jak na razie tego się trzymam.


Hmmm..... jesli urlop bezplatny (bo w praktyce to to samo co dokupienie urlopu- a ze pracuje w kraju, w ktorym taka mozliwosc istnieje to z niej korzystam i 5 dni urlopu w roku kupuje) to juz oznaka nalogu to chyba powinnam sie zaczac martwic ;-)
A tak powazniej- nie skupiam sie na tym ile dokladnie wydaje na podroze.... poki w miare stale kwoty z miesiecznej pensji jestem w stanie odlozyc na konto oszczednosciowe (nie zwiazane z podrozami) to chyba jeszcze tak zle ze mna nie jest ;-)
(aczkolwiek kalendarz juz na pierwsza polowe roku 2015 sie powoli zapelnia;-))


Ostatnio edytowany przez muguete, 21 Sie 2014 16:27, edytowano w sumie 1 raz
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#36 PostWysłany: 21 Sie 2014 16:23 

Rejestracja: 25 Paź 2012
Posty: 1023
niebieski
Za dużo, to już chwilami widzę ;) ...np. po stanie niektórych rzeczy i spraw w domu :? W duzej mierze "zawdzięczam" to temu portalowi :D Pozdrawiam!
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#37 PostWysłany: 21 Sie 2014 16:25 

samo podrozowanie jest ciezkie do zdefiniowania.. bo czy wyjazd do znajomych w odwiedziny tez sie w to zalicza? wyjscie ze znajomymi na piwo :) ? kupno butow ktore wezmiemy ze soba badz koszulki.. dojazd do pracy pociagiem to tez forma podrozy ;)

tak jak poprzednicy mowia, jezeli z tego co netto zarabiasz jestes w stanie cos odlozyc a reszta "wylatujesz" to wszytsko jest z toba w porzadku

prawda jest taka ze nasze oczekiwania i komfort sie zmieniaja z czasem, w zaleznosci od zarobkow, wieku i z kim podrozujemy.. w grudniu w zeszlym roku zaraz przed swietami wydalem 12zl za hostel w krakowie w piatek, a nastepnego dnia za hotel w paryzu ponad 900zl - obie noce byly tego warte aczkolwiek pokazuja jak malo znaczenia maja te liczby
Góra
 PM off  
      
#38 PostWysłany: 22 Sie 2014 13:38 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 04 Sie 2014
Posty: 27
zależy też gdzie się podróżuje.. : ) czasami mam wrażenie, że w niektórych miejscach pieniądze aż same wyfruwają z portfela (ja tak mam za każdym razem kiedy jestem w Berlinie ;) ). ale kasy na podróże niestety i tak cały czas będzie za mało.
_________________
Zapraszam na swojego bloga o podróżach! http://podrozzajedengrosz.blogspot.com/
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#39 PostWysłany: 22 Sie 2014 17:22 

Rejestracja: 26 Sty 2014
Posty: 2
Zbanowany
Wydaję dużo, ale mam to też wkalkulowane w budżecie domowym, więc jakoś udaje mi się kontrolować, ile mogę przeznaczyć na kolejne podróże ;) Oczywiście najdroższy w tym wszystkim, i jedyna niewiadoma, to to, ile wydam na miejscu po przyjeździe.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#40 PostWysłany: 24 Sie 2014 01:06 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 14 Lip 2013
Posty: 200
Loty: 14
Kilometry: 11 288
niebieski
Zawsze staram się, żeby każdy wyjazd był maksymalnie budżetowy. Zazwyczaj jest tak, że jeśli uda mi się załatwić tani transport i tani lub darmowy nocleg, to wtedy szaleje na mieście, więc wszystko się w jakiś sposób wyrównuje. Myślę, że średnia kwota za 4 dniowy wypad, to jakieś 500 złotych, przynajmniej w Europie.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 226 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5 ... 12  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 15 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group