Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Ten temat został zablokowany, nie możesz edytować ani pisać nowych postów.  [ 1814 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 80, 81, 82, 83, 84, 85, 86 ... 91  Następna
Autor Wiadomość
#1641 PostWysłany: 17 Maj 2015 13:11 

Rejestracja: 25 Sie 2011
Posty: 8850
Loty: 990
Kilometry: 952 329
platynowy
To nie stewardessa decyduje o tym, którędy przejdziesz.

O tej porze nie ma już zbyt wielu wylotów z Gdańska, więc dużej kolejki do security nie powinno być.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
czinaski uważa post za pomocny.
 
      
Wczasy w Turcji: tygodniowe all inclusive w hotelu niedaleko plaży od 1763 PLN. Wyloty z 2 miast Wczasy w Turcji: tygodniowe all inclusive w hotelu niedaleko plaży od 1763 PLN. Wyloty z 2 miast
Odkryj Deltę Mekongu: Wietnam i Kambodża w jednej podróży z Warszawy za 2900 PLN (z dużym bagażem) Odkryj Deltę Mekongu: Wietnam i Kambodża w jednej podróży z Warszawy za 2900 PLN (z dużym bagażem)
#1642 PostWysłany: 17 Maj 2015 16:49 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 30 Gru 2011
Posty: 5594
Loty: 169
Kilometry: 241 913
niebieski
Powiedzieć stewardessie na pewno nie zaszkodzi. Zawsze ona będzie mogła poinformować obsługę naziemną, że jest pasażer z ciasną przesiadką. Może to w niczym nie pomóc, ale robiłem tak dwukrotnie z ciasną przesiadką w CRL i w obu przypadkach czułem się pewniej.
_________________
Blbec je blbec a blbcem zůstane
Ja tu tylko sprzątam
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
czinaski uważa post za pomocny.
 
      
#1643 PostWysłany: 17 Maj 2015 19:11 

Rejestracja: 22 Lip 2014
Posty: 7
Rozumiem, że nie ma żadnej kary, jeśli nie stawię się na lot RyanAir?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1644 PostWysłany: 17 Maj 2015 19:15 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 16 Sty 2013
Posty: 490
Loty: 217
Kilometry: 423 860
niebieski
@czinaski

Dobrze rozumiesz, nie ma żadnej kary.

Leciałem ostatnio tym lotem ze Stavanger, wypuścili nas do strefy tranzytowej, więc nie musiałbyś przechodzić kontroli po raz drugi. Ale były takie pustki, że spokojnie dałoby się zdążyć na tego Ryana do Warszawy z wyjściem poza strefę (oczywiście w przypadku braku opóźnienia ze strony wizza).
Góra
 Profil Relacje PM off
czinaski lubi ten post.
czinaski uważa post za pomocny.
 
      
#1645 PostWysłany: 17 Maj 2015 19:29 

Rejestracja: 22 Lip 2014
Posty: 7
A czy często latasz na tej trasie? Opóźnienia WiZZAir są na porządku dziennym, czy raczej nie?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1646 PostWysłany: 17 Maj 2015 19:46 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 16 Sty 2013
Posty: 490
Loty: 217
Kilometry: 423 860
niebieski
@czinaski

Nie latam często, na tej konkretnie to był pierwszy raz. Natomiast moje doświadczenia co do lotów z Norwegii i z Gdańska są pozytywne, nigdy nie miałem opóźnień, natomiast to zbyt mała próbka do wyciągania wniosków, lepiej spojrzeć tutaj https://flightaware.com/live/flight/WZZ1748 albo tutaj http://www.flightradar24.com/data/flights/w61748/ .
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1647 PostWysłany: 17 Maj 2015 19:55 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 04 Gru 2012
Posty: 527
Loty: 235
Kilometry: 267 982
niebieski
Lotnisko w Gdańsku
Przylot RYA 8:40
Wylot WIZZ 9:15

Da radę to obsłużyć przy punktualnych lotach?
_________________
I have a dream: Poland free people's country!
Andora*Austria*Białoruś*Bułgaria*Chorwacja*Czechy*Dania*Estonia*Francja*Irlandia*Niemcy*Grecja*Gruzja*Hiszpania*Holandia*Mołdawia*Norwegia*Litwa*Łotwa*Portugalia*Rosja*Rumunia*Słowacja*Szwajcaria*Szwecja*Ukraina*Węgry*Wielka Brytania*Włochy
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1648 PostWysłany: 17 Maj 2015 20:07 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 16 Sty 2013
Posty: 490
Loty: 217
Kilometry: 423 860
niebieski
@Maktravel

Jeżeli przylot i odlot z tego samego terminala to przy punktualnych lotach stawiałbym, że tak, chociaż raczej plan mocno napięty.
Góra
 Profil Relacje PM off
Maktravel uważa post za pomocny.
 
      
#1649 PostWysłany: 17 Maj 2015 21:17 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 14 Maj 2013
Posty: 2392
niebieski
35 min - na krawędzi... osobiście bym nie ryzykował... za duzo czynników : możliwe opóźnienie, brak tranzytu + przejście pomiędzy terminalami, kolejka na security.

Ale oczywiście jest to możliwe.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
Maktravel uważa post za pomocny.
 
      
#1650 PostWysłany: 17 Maj 2015 22:03 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 03 Lis 2014
Posty: 315
Loty: 146
Kilometry: 347 466
Z tego, co sie orientuje przylot jest jeszcze do starego terminala, a wylatuje sie z nowego. Niby nie sa daleko-5 minut spacerem, ale biorac pod uwage, ze trzeba jeszcze zaliczyc celnikow, potem swoje odstac w kolejce do security itp. to nie wiem...Ja bym raczej nie ryzykowala, chociaz musze przyznac, ze Ryanair zazwyczaj jest troche przed czasem jesli chodzi o pierwsze porane loty. Nie zdarzylo mi sie jeszcze zaleciec rano do GDA z opoznieniem (a latam czesto), ani chocby nawet rowno o czasie-zawsze jestem ok 20 minut przed oficjalnym czasem, ale nigdy nie wiadomo, kiedy cos sie wydarzy i lot sie opozni...W GDA security dziala zazwyczaj sprawnie, ale to tez zalezy czy sie nie napatoczy np. jakas babcia, ktorej 10 razy bedzie trzeba powtarzac co i jak ma zrobic zeby przejsc-sam rozumiesz, wypadki losowe. Jesli wszysto pojdzie gladko to absolutnie jest to do zrobienia, ale wiesz-prawa Murphy'ego i te sprawy ;)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
Maktravel uważa post za pomocny.
 
      
#1651 PostWysłany: 17 Maj 2015 22:04 
Redaktor F4F

Rejestracja: 08 Kwi 2012
Posty: 3877
Loty: 39
Kilometry: 33 222
@Maktravel moim zdaniem to zły pomysł, zobacz sobie o której jest zamknięcie bramki u Wizza. Jeśli załadują ludzi punktualnie, albo ktoś będzie chciał się przyczepić, to nawet przy punktualnym przylocie do GDN tam właśnie może skończyć się wycieczka :) Uważam, że gra nie warta świeczki, zwłaszcza że to lot TAM (czyli wakacje w plecy) ;)
Góra
 Profil Relacje PM off
Maktravel uważa post za pomocny.
 
      
#1652 PostWysłany: 20 Maj 2015 12:03 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 16 Kwi 2014
Posty: 522
Loty: 81
Kilometry: 99 157
niebieski
Maktravel napisał(a):
Lotnisko w Gdańsku
Przylot RYA 8:40
Wylot WIZZ 9:15

Da radę to obsłużyć przy punktualnych lotach?


Rowniez nie ryzykowalabym. To tylko 35 minut - zdarzylo mi sie czekac nieraz na 15-20 na "schody". FR mialam zarowno loty, ktore na miejscu stawialy sie 40 minut przed planowanym czasem, jak i 2 godziny po...
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1653 PostWysłany: 20 Maj 2015 21:29 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 31 Sie 2012
Posty: 4547
Loty: 634
Kilometry: 780 222
HON fly4free
W uzupełnieniu i dla uporządkowania informacji. Nie ma oznaczenia "Transfer" jednak są oznakowane drogi do gatów. Ominięcie security jest jak najbardziej bezproblemowe i z pewnością legalne. Tym samym czas od wyjścia z samolotu do przejścia do właściwego gate lub kontroli paszportowej to jakieś 5 minut. Jeśli samolot się nie spóźni nie powinno być najmniejszego problemu przy podróży bez bagażu nadawanego oczywiście. Informacja jest z dziś czyli 20 maja.
Sorry za powtórzenie, ale po przeczytaniu wątku przez chwilę miałem wątpliwości jak wygląda sytuacja, informacja o konieczności przejścia przez security jest nieprawdziwa.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1654 PostWysłany: 26 Maj 2015 13:10 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 31 Maj 2010
Posty: 433
Loty: 54
Kilometry: 85 890
niebieski
Poszukuję biletów do Vancouver i najtańsze bilety jakie znajduję są z przesiadką w Paryżu CDG - czas na przesiadkę to 1:40h (ląduje o 8:55 i wylatuje o 10:35). Powrotny to 1h na przesiadkę. Czy to w ogóle ma sens? CDG to spore lotnisko, domyślam się, że będę musiała zmienić terminale. Wiem, że tradycyjne linie raczej czekają na pasażerów (oba loty Air France) ale zawsze jest szansa, że mój bagaż nie zdąży. Czy lepiej zapłacić więcej i mieć ok 3-4h na przesiadkę?
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1655 PostWysłany: 26 Maj 2015 13:13 
Redaktor F4F

Rejestracja: 08 Kwi 2012
Posty: 3877
Loty: 39
Kilometry: 33 222
Jeśli sprzedają taki bilet to znaczy, że uważają przesiadkę za realną. Po prostu w pierwszym porcie wylotu nadajesz bagaż od razu do Vancouver i na CDG już się nim nie przejmujesz.
Góra
 Profil Relacje PM off
orchidea04 uważa post za pomocny.
 
      
#1656 PostWysłany: 26 Maj 2015 13:16 

Rejestracja: 15 Gru 2011
Posty: 922
niebieski
orchidea04 napisał(a):
Poszukuję biletów do Vancouver i najtańsze bilety jakie znajduję są z przesiadką w Paryżu CDG - czas na przesiadkę to 1:40h (ląduje o 8:55 i wylatuje o 10:35). Powrotny to 1h na przesiadkę. Czy to w ogóle ma sens? CDG to spore lotnisko, domyślam się, że będę musiała zmienić terminale. Wiem, że tradycyjne linie raczej czekają na pasażerów (oba loty Air France) ale zawsze jest szansa, że mój bagaż nie zdąży. Czy lepiej zapłacić więcej i mieć ok 3-4h na przesiadkę?


Mniejszy czas na przesiadkę zwiększa ryzyko, że nie zdążysz Ty lub Twój bagaż. To naturalne. Linia jednak bierze za to odpowiedzialność. Jeśli więc jesteś gotowa na ewentualność nie zdążenia na drugi lot i podróży kolejnym rejsem lub na to że 1 dnia będziesz bez bagażu bo nie doleci, to możesz kupować taki bilet śmiało.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
orchidea04 uważa post za pomocny.
 
      
#1657 PostWysłany: 28 Maj 2015 08:53 

Rejestracja: 26 Maj 2015
Posty: 1
Cześć wszystkim!

Proszę o radę - planuję polecieć z Monachium do Cancun w listopadzie.
Image

Czy pokazane na rysunku czasy na przesiadki są wystarczające? Co w przypadku opóźnienia / odwołania 1 lotu powrotnego z Cancun do Mexico City realizowanego przez AM?

Pozdrawiam,
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1658 PostWysłany: 28 Maj 2015 09:14 
Site Admin
Awatar użytkownika

Rejestracja: 29 Maj 2011
Posty: 8990
To będzie na jednym bilecie (jeśli kupisz tak, jak tutaj dokładnie jest pokazane), więc AF mówi, że teoretycznie to jest możliwe. W przypadku opóźnienia przesuną Cię na najbliższy możliwy lot do miejsca docelowego (w tym przypadku albo mogą Cię przesunąć tak, byś zdążył na lot z MEX albo będą kombinować dostarczyć Cię od razu do Europy z Cacun, a stamtąd do MUC - to już ich zmartwienie jak to zrobią)
Góra
 Profil Relacje PM off
Daniel23 lubi ten post.
Daniel23 uważa post za pomocny.
 
      
#1659 PostWysłany: 28 Maj 2015 16:45 

Rejestracja: 22 Mar 2011
Posty: 51
Pierwszy raz będę leciał samolotem z Warszawy, wylot mam o 11:30, mam możliwość załatwienia lotu do Warszawy (jako osobna podróż). Planowane lądowanie jest o 9:45. Jest szansa, że się wyrobię? Dodam, że będę z bagażem rejestrowanym. Dałoby się zrobić, aby nadać w Rzeszowie bagaż bezpośrednio do docelowego miejsca? Czy muszę odbierać i nadawać w Warszawie kolejny raz? :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1660 PostWysłany: 28 Maj 2015 16:53 

Rejestracja: 08 Sie 2013
Posty: 1851
niebieski
Mysle, ze sa szanse, ze bagaz da sie nadac do miejsca docelowego, ale to zalezy czym lecisz.

Z mojego doswiadczenia, jezeli bedziesz musial odbrac bagaz to marne szanse na zdazenie gdyz z nieznanych mi przyczyn w warszawie na bagaze czeka sie baaaaaaardzo dlugo w porownaniu do innych lotnisk.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Ten temat został zablokowany, nie możesz edytować ani pisać nowych postów.  [ 1814 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 80, 81, 82, 83, 84, 85, 86 ... 91  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Proximic [Bot] oraz 14 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group