Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Ten temat został zablokowany, nie możesz edytować ani pisać nowych postów.  [ 1814 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 78, 79, 80, 81, 82, 83, 84 ... 91  Następna
Autor Wiadomość
#1601 PostWysłany: 02 Maj 2015 10:03 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Sie 2014
Posty: 132
Loty: 54
Kilometry: 112 104
tak to wygląda :
Przylot : Tue 13:10 Poznan POZ 14.40 Oslo RYG… Ryanair
Tue 15:50 Oslo RYG… 19:20 Palma Mall PMI Ryanair

czy godzina dziesięć na przesiadkę wystarczy i czy w tanich liniach też obowiązuje zasada że lecę na jednym bilecie i w razie opóźnienia pierwszego samolotu organizują mi kolejny lot ?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Tygodniowe all inclusive w 4* hotelu na Cyprze od 2422 PLN. Wyloty z 4 miast Tygodniowe all inclusive w 4* hotelu na Cyprze od 2422 PLN. Wyloty z 4 miast
Karaiby last minute: loty na Jamajkę z 3 miast od 2423 PLN Karaiby last minute: loty na Jamajkę z 3 miast od 2423 PLN
#1602 PostWysłany: 02 Maj 2015 10:06 

Rejestracja: 22 Cze 2013
Posty: 199
Loty: 166
Kilometry: 286 767
niebieski
Zasada nie obowiązuje, ale jeżeli pierwszy samolot się nie spóźni to czasu starczy spokojnie ;)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1603 PostWysłany: 02 Maj 2015 10:09 
Redaktor F4F

Rejestracja: 08 Kwi 2012
Posty: 3877
Loty: 39
Kilometry: 33 222
A kupiłeś to na jednej rezerwacji? ;) W tzw. tanich liniach taka zasada nie obowiązuje. Jeśli nie zdążysz, zostajesz w Oslo.

Jeśli wszystko pójdzie ok to godzina powinna wystarczyć. Jednak w razie jakichkolwiek problemów... cóż, ja bym nie ryzykował raczej nawet w drodze powrotnej, a co dopiero wybierając się na wakacje.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1604 PostWysłany: 02 Maj 2015 10:14 

logis napisał(a):
tak to wygląda :
Przylot : Tue 13:10 Poznan POZ 14.40 Oslo RYG… Ryanair
Tue 15:50 Oslo RYG… 19:20 Palma Mall PMI Ryanair

czy godzina dziesięć na przesiadkę wystarczy i czy w tanich liniach też obowiązuje zasada że lecę na jednym bilecie i w razie opóźnienia pierwszego samolotu organizują mi kolejny lot ?

- starczy czasu o ile podrozujesz z bagażem podręcznym
- w przypadku sporego opóźnienia pierwszego lotu skutkującego brakiem możliwości zdążenia na drugi lot już w Poznaniu podchodzisz do stanowiska Ryanair by ci znaleźli inne połączenia z ich siatki połączeń by dotrzeć do Palma de Majorka
Góra
 PM off  
      
#1605 PostWysłany: 02 Maj 2015 10:39 

Rejestracja: 01 Maj 2015
Posty: 9
dziękuje za odpowiedzi dot. transferu w IST, jednak nadal ciekaw jestem jak wygląda przesiadka z lotu międzynarodowego na krajowy. loty na jednym bilecie Turkish czas na przesiadkę 2.25 godziny (ok. 19 przylot). Czy normalnie wychodzi się do terminalu po kontroli i na terminal krajowy od nowa cała procedura bezpieczeństwa?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1606 PostWysłany: 02 Maj 2015 10:43 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Sie 2014
Posty: 132
Loty: 54
Kilometry: 112 104
Dzięki za informacje. To nie zima, lot krótki więc liczę, że opóźnień nie będzie . W najgorszym razie mam kumpla w Oslo to mnie przenocuje (chyba) :D
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1607 PostWysłany: 02 Maj 2015 11:35 
Redaktor F4F

Rejestracja: 08 Kwi 2012
Posty: 3877
Loty: 39
Kilometry: 33 222
Anonymous napisał(a):
logis napisał(a):
tak to wygląda :
Przylot : Tue 13:10 Poznan POZ 14.40 Oslo RYG… Ryanair
Tue 15:50 Oslo RYG… 19:20 Palma Mall PMI Ryanair

czy godzina dziesięć na przesiadkę wystarczy i czy w tanich liniach też obowiązuje zasada że lecę na jednym bilecie i w razie opóźnienia pierwszego samolotu organizują mi kolejny lot ?

- starczy czasu o ile podrozujesz z bagażem podręcznym
- w przypadku sporego opóźnienia pierwszego lotu skutkującego brakiem możliwości zdążenia na drugi lot już w Poznaniu podchodzisz do stanowiska Ryanair by ci znaleźli inne połączenia z ich siatki połączeń by dotrzeć do Palma de Majorka

Warto mieć tą wskazówkę w głowie, ale trzeba jednocześnie dodać, że na podstawie żadnego z regulaminów nie mają obowiązku zapewnić takiego transferu - zdarzały się takie przypadki ostatnio w związku z ocieplaniem swojego wizerunku przez Ryanaira.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1608 PostWysłany: 03 Maj 2015 12:27 

Rejestracja: 03 Maj 2015
Posty: 5
Planuję lot Warszawa Modlin-Brux Charleroi - Faro. Przylot do Brukseli mam o 11.30 Ryanairem, a wylot ta sama linia do Faro o 12.30. Nie znam lotniska, nie wiem, czy jest strefa tranzytowa. Proszę o poradę, czy kupowac ten lot i jak się poruszać po lotnisku, by w godzinę ogarnąć tę przesiadkę.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1609 PostWysłany: 03 Maj 2015 12:37 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Sie 2012
Posty: 3534
srebrny
to bardzo kompaktowe lotnisko,dasz rade
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1610 PostWysłany: 03 Maj 2015 12:40 

Rejestracja: 26 Kwi 2011
Posty: 132
Loty: 158
Kilometry: 117 483
marceppan napisał(a):
Planuję lot Warszawa Modlin-Brux Charleroi - Faro. Przylot do Brukseli mam o 11.30 Ryanairem, a wylot ta sama linia do Faro o 12.30. Nie znam lotniska, nie wiem, czy jest strefa tranzytowa. Proszę o poradę, czy kupowac ten lot i jak się poruszać po lotnisku, by w godzinę ogarnąć tę przesiadkę.

Ja miałem 1:05 godz. przesiadke i również była to moja pierwsza wizyta na CRL. Zdążyłem. Zaraz po wylądowaniu ustaw się jako pierwszy do wyjścia. Deboardnig jest na pieszo. Kontrola bezpieczeństwa jest na drugim końcu terminala(od miejsca przylotów). Sam terminal nie jest bardzo duży i jest prosty. Jeśli lecisz na rodzinne wakacje lub nie masz doświadczenia w lataniu - odpuść sobie. Dobrze byłoby wracać z Faro
przez CRL. Wtedy można zostać w Brukseli... :cry: Ja kupiłem sobie zapasowy bilety na powrót jeszcze tego samego dnia gdybym nie zdążył, ale kosztował on 1 €. Reasumując przesiadka spokojnie wykonalna, ale trzeba się liczyć ze wszystkim.
_________________
https://my.flightmemory.com/cmmwdf
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1611 PostWysłany: 03 Maj 2015 12:43 

Rejestracja: 03 Maj 2015
Posty: 5
Bede podróżowała sama i nie jest to mój pierwszy lot w życiu :) Jak sie poruszać po lotnisku, by ominac ponowna kontrole bezpieczenstwa?

-- 03 Maj 2015 12:45 --

Czyli nie mam kombinowac z ominięciem kontroli bezpieczenstwa tylko spokojnie opuscic samolot, przejsc ponowna kontrole i udac sie do gate'u na kolejny lot?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1612 PostWysłany: 03 Maj 2015 12:50 

Rejestracja: 03 Maj 2015
Posty: 5
Ta krótka przesiadka jest lotem docelowym, a nie powrotnym , wiec stad moje obawy. reasumując, radzicie zaryzykować i biec przez lotnisko? od jutra zatem zaczynam jogging, by poradzić sobie z tym wyzwaniem;P dziękuję Wam bardzo za pomoc.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1613 PostWysłany: 03 Maj 2015 12:54 

Tym lotem Ryana z WMI do CRL o 9,20 leciałem w tym roku już 3 razy i zawsze był opóżniony dobre 1-2 godziny. Przy przesiadce 1 godzinnej szkoda sobie psuć wakacje. Zawsze możesz spróbować .Planowo jak przyleci ok 11,10 to wyjście i ponowne security zajmie tylko 1/2 godziny. Jeśli spóżni się dobrą godzinę,a na podręczny w WMI nalepią Ci żółtą karteczkę to zostaje zwiedzanie Brukseli.
Góra
 PM off  
      
#1614 PostWysłany: 03 Maj 2015 12:59 

Rejestracja: 03 Maj 2015
Posty: 5
moge jeszcze polecieć wieczornym lotem dzien wczesniej i przenocowac na lotnisku Cherleroi. Z tego, co piszesz andrzejdz, to istenieje spore ryzyko, ze ten lot bedzie spozniony. Jakie warunki do nocowania sa na tym lotnisku?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1615 PostWysłany: 03 Maj 2015 13:27 

Rejestracja: 26 Kwi 2011
Posty: 132
Loty: 158
Kilometry: 117 483
marceppan napisał(a):
moge jeszcze polecieć wieczornym lotem dzien wczesniej i przenocowac na lotnisku Cherleroi. Z tego, co piszesz andrzejdz, to istenieje spore ryzyko, ze ten lot bedzie spozniony. Jakie warunki do nocowania sa na tym lotnisku?

Powiem tyle spać można. Ochrona budzi po 4 rano i to w jęz. francuskim i każe się zwijać. Komfortowe spanie to nie jest
_________________
https://my.flightmemory.com/cmmwdf
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1616 PostWysłany: 03 Maj 2015 14:05 

Rejestracja: 27 Wrz 2012
Posty: 928
niebieski
kendi napisał(a):
Powyżej swojego postu masz informację, że nie ma strefy tranzytowej zatem nie unikniesz ponownej kontroli bezpieczeństwa.

-- 03 Maj 2015 12:49 --

marceppan napisał(a):
Czyli nie mam kombinowac z ominięciem kontroli bezpieczenstwa tylko spokojnie opuscic samolot, przejsc ponowna kontrole i udac sie do gate'u na kolejny lot?


Dokładnie tak.


Chwileczkę? Czy coś się zmieniło od ubiegłego lata? Przecież jak wchodzi się po wylądowaniu do terminala, to wystarczy nie iść za strzałkami do samego wyjścia, tylko w połowie korytarza są schody po lewej stronie na górę do gate'ów coś od 10 wzwyż (fakt, że oznaczenie tam jest jakie jest), chyba, że odlot będzie z parteru. Nie trzeba przechodzić kontroli bezpieczeństwa, no chyba że masz bagaż nadawany. Kilka razy przesiadałem się na lotnisku CRL i nie przechodziłem ponownie przez security.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1617 PostWysłany: 03 Maj 2015 14:12 

Rejestracja: 03 Maj 2015
Posty: 5
Zanim zamiescilam tu posta czytalam wlasnie takie komentarze z 2013 r ze podrozni omijali czasem security i przechodzili bez ponownej kontroli bezpieczenstwa. Bede miala tylko bagaz podreczny, ale bardziej jeszcze zmartwil mnie wpis Andrzeja, ze 3 razy w tym roku lecial i 3 razy lot byl 1-2 godz spozniony (WML-CRL). I co tu robic? Kupic/nie kupic? Srednio mi soe podoba zostanie w Bruxeli 8 dni, gdyby lot sie opoznil.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1618 PostWysłany: 03 Maj 2015 14:46 

Rejestracja: 27 Wrz 2012
Posty: 928
niebieski
Ja zawsze omijałem security.
Na spóźnienie skutecznej metody nie ma, bo można sobie wyobrazić czarny scenariusz, że dzień wcześniej z różnych powodów ten ostatni lot do Charleroi z Modlina też może się nie odbyć, bo będzie obsuwa na lotach w ciągu dnia, a po godz 20:00 żadnej alternatywy na dotarcie do celu by nie dali. Oczywiście to musiałby być mega pech.
Godzina to niestety krótko, choć na to lotnisko w zupełności wystarczy jak nie ma opóźnienia. Tylko jakby coś się wydarzyło, to może być krucho, a jak piszesz masz lot tam a nie powrót ;(
Jeśli chodzi o spanie, to nie jest to komfortowe lotnisko, w sumie czekałoby Cię ponad 14godz na lotnisku, a noclegi choćby najbliższy Ibis Budget tanie nie są ;(
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1619 PostWysłany: 03 Maj 2015 15:55 
Redaktor F4F

Rejestracja: 08 Kwi 2012
Posty: 3877
Loty: 39
Kilometry: 33 222
Jeszcze jakiś czas temu strefa tranzytowa była. Nawet w lutym jak przylecieliśmy porannym Ryanairem to bez problemu można było pójść od razu do gate zamiast na ponowną kontrolę bezpieczeństwa. Więc jeżeli coś się zmieniło, to musiało być niedawno.

Ja nie ryzykowałbym takiej przesiadki, zwłaszcza lecąc na wakacje. W drodze powrotnej już prędzej. Prawda jest taka, że jeśli wydarzy się coś na prawdę poważnego, to i 3 godziny na przesiadkę nie wystarczą. Jednak godzina nie pozostawia absolutnie żadnego marginesu.

Co do spania to jest to fatalne lotnisko. Jedyną jego zaletą jest fakt, że nie zamykają go na noc. Co do noclegów w okolicy też szału nie ma - nawet airbnb w pobliskim Charleroi jest drogie, chyba zwietrzyli biznes.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1620 PostWysłany: 03 Maj 2015 16:53 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 30 Gru 2011
Posty: 5594
Loty: 169
Kilometry: 241 913
niebieski
Piotrek89 napisał(a):
Nie ma strefy tranzytowej, ale Charleroi to małe lotnisko. Jeśli nie będzie żadnego opóźnienia na trasie WMI-CRL to powinieneś się wyrobić w godzinę ;)

Jest możliwość tranzytu, sam tak robiłem przynajmniej 3-4 razy, ostatnio w kwietniu. Nie jest tylko oznaczona i trzeba wiedzieć, jak iść.
Było o tym na forum chyba z milion razy.
viewtopic.php?p=242982#p242982
_________________
Blbec je blbec a blbcem zůstane
Ja tu tylko sprzątam
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Ten temat został zablokowany, nie możesz edytować ani pisać nowych postów.  [ 1814 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 78, 79, 80, 81, 82, 83, 84 ... 91  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 2 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group