Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 212 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9 ... 11  Następna
Autor Wiadomość
#101 PostWysłany: 17 Mar 2015 17:59 

Rejestracja: 27 Lut 2013
Posty: 146
Loty: 400
Kilometry: 941 923
W lutym jechalem taksowka z Puerto Iguazu do Foz , kolacja w Argentynie sie przeciagnela i uciekl nam ostatni autobus placilem 60 Reali. Taksowka z centrum Puerto Iguazu do parku 40 Reali ale trzeba troche negocjowac.Na glownym postoju taxi , na dworcu autobusowym w Puerto Iguazu jest tablica z cenami do wielu miejsc , jak chcesz placic w Realach to trzeba cene w Peso podzielic na 4.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
City break w europejskich stolicach. Zbiór lotów z Polski od 108 PLN. Również na wakacje! City break w europejskich stolicach. Zbiór lotów z Polski od 108 PLN. Również na wakacje!
Tydzień na Malcie za 1195 PLN. Loty z Katowic + 4* hotel Tydzień na Malcie za 1195 PLN. Loty z Katowic + 4* hotel
#102 PostWysłany: 23 Kwi 2015 14:39 

Rejestracja: 03 Lip 2012
Posty: 1283
niebieski
Mam pytanie, czy schowki bagażowe w parku po stronie brazylijskiej są gdzieś przy kasach w Centro de Visitantes? Na stronie parku wymieniają liczne usługi Visitor's Center, ale tej akurat nie. Czy wejdzie średnia walizka? Z góry dziękuję za odpowiedź.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#103 PostWysłany: 23 Kwi 2015 14:56 

Rejestracja: 05 Mar 2012
Posty: 2746
złoty
Nie mam czasu odszukać o co Ci dokładnie chodzi z Centro de Visitantes, ale schowki są po lewej stronie od kas.
Gościu przyjmuje bagaż, samemu się go nie zostawia, ma tam półki i na małe walizki i na większe.
Stąd srednia walizka wejdzie bez problemu, sam taką zostawiałem :)
Info sprawdzone rok temu, więc 100% pewności nie daję, że nic się nie zmieniło.
Góra
 Profil Relacje PM off
Grzegorz40 uważa post za pomocny.
 
      
#104 PostWysłany: 03 Maj 2015 03:59 

Rejestracja: 03 Lip 2012
Posty: 1283
niebieski
Jednak się zmieniło ;-) Teraz bagaży nie przyjmuje gościu na lewo od kas, tylko są szafki na prawo od kas. W kasie kupujemy żeton (token) za 30 R$. Wkładamy walizkę do szafki, żeton wrzucamy do otworu w zamku (po wewnętrznej stronie drzwiczek) i zamykamy szafkę, przekręcając klucz, który zabieramy ze sobą.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#105 PostWysłany: 05 Maj 2015 04:23 

Rejestracja: 03 Lip 2012
Posty: 1283
niebieski
Dziś rozbawił mnie widok. Najważniejsza dyspozytornia w drugiej największej hydroelektrowni świata. Itaipu. Ściana pełna kontrolek, monitorów, komputery, jak w jakimś centrum kontroli lotów NASA. A na sali pełen luzik. Nikt nawet nie patrzy na komputery, jedni prowadzą rozmowy towarzyskie, Brazylijczyk raczy się soczkiem, Paragwajczyk puszcza SMS-y. Zero jakiegokolwiek skupienia. Tak pomyślałem, co się mają przejmować, jak coś pójdzie nie tak, to najwyżej pół Argentyny zaleje ;-) A tak na poważnie, szczerze i obiema rękoma polecam wycieczkę do wnętrza tamy. Dopiero wtedy można ocenić jej ogrom. Z zewnątrz trochę brakuje punktów odniesienia. Poza tym, jest niezwykle ciekawa, nie tylko dla inżynierów ;-)

Z dworca autobusowego w Foz można dojechać autobusem 101 lub 102.

Załączniki:
IMG_4065.JPG
IMG_4065.JPG [ 217.94 KiB | Obejrzany 10403 razy ]
IMG_4075.JPG
IMG_4075.JPG [ 180.66 KiB | Obejrzany 10403 razy ]
IMG_4071.JPG
IMG_4071.JPG [ 142.21 KiB | Obejrzany 10403 razy ]


Ostatnio edytowany przez Grzegorz40, 06 Maj 2015 02:20, edytowano w sumie 1 raz
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
#106 PostWysłany: 05 Maj 2015 08:05 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 Sie 2012
Posty: 1134
Loty: 392
Kilometry: 429 122
niebieski
Jesli chcecie tanio i wygodnie dostac sie do parku po argentynskiej stronie, polecam stanie na "przystanku" lub przechadzanie sie w poblizu postoju taksowek niedaleko Hostel Inn. Raz pojechalismy za 100 ARS, a raz 80 ARS (taniej niz bus!). Po kilku minutach czekania przy ulicy taksowkarze zawioza dwie osoby za cene dla teoretycznie 4 osob.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#107 PostWysłany: 07 Maj 2015 10:56 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Gru 2011
Posty: 197
Loty: 133
Kilometry: 206 956
Uwaga na przewodniki mówiące o kilku kursach dziennie busów z Puerto Iguazu do wodospadów po stronie brazylijskiej.
W najnowszym wydaniu Lonely Planet jest napisane, że kursują tylko 4 busy dziennie.

Na miejscu okazało się, że busy jeżdżą co kilkadziesiąt minut przez cały dzień, jest ich sporo.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#108 PostWysłany: 08 Maj 2015 15:48 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 Sie 2012
Posty: 1134
Loty: 392
Kilometry: 429 122
niebieski
Nie znowu tak przez caly dzien, wyszlismy z parku kolo 18-18.30 i juz o tej porze nie bylo bezposrednich busow do Puerto Iguazu.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#109 PostWysłany: 08 Maj 2015 16:32 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 27 Cze 2012
Posty: 3396
Loty: 67
Kilometry: 146 355
srebrny
Ostatni bus do Puerto Iguazu z brazylijskiej strony odjeżdża jakoś w okolicach 17:00, ja wracałam jakoś po 15:00 przedostatnim busem w tym dniu.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#110 PostWysłany: 09 Maj 2015 00:07 

Rejestracja: 08 Maj 2015
Posty: 8
Aktualne ceny biletów:

- strona argentyńska: 260 ARS, tylko gotówka, w pobliżu kas jest bankomat

Dojazd do strony argentyńskiej: 4R$ z dworca w Foz de Iguacu, następnie za granicą kierowca pyta na kto na wodospady i wysadza na jednym z przystanków. Później autokar do parku za 15 R$ lub 40 ARS.

Łodka na wyspę San Martin była nieczynna, powiedziano nam, że obecnie wozi ludzi tylko przez dwie godziny z rana po otwarciu parku. Również część górnego szlaku juest w remoncie i nie można go przejść do końca. Zamknięty jest praktycznie w najciekawszym odcinku

- strona brazylijska: 52,30 BRL, można płacić kartą

Dojazd z miasta autobusem nr 120 za 3,10 lub 3,15 R$. Szafki na bagaż rzeczywiście już 30R$. Żeton kupuje się w kasie wraz z biletem wstępu. My zostawiliśmy ten bagaż tam nieco dłużej i po powrocie z wodospadów poszliśmy jeszcze do pobliskiego parku ptaków, a dopiero potem po bagaż. 7 reali można zaoszczędzić, jeśli bagaż zostawi się w szafce za 20R$ na lotnisku (blisko przystanku autobusowego), a wracając z parku wysiadzie osoba po bagaż i poczeka 25 minut na następny autobus i znów kupi bilet za 3R$

I jeszcze jedna wskazówka. Zauważyliśmy na dworcu w Foz de Iguacu, że jeżeli autokar się podstawia, to ludzie wsiadają tyłem lub środkiem, a tymczasem kierowca i sprzedawca biletów wychodzą z autobusu i wracają dopiero kiedy trzeba odjeżdżać. Autokar zostaje cały czas otwarty i ludzie wcześniej wsiadają. I kiedy tamten duet wraca do autokaru nikt już nie fatyguje się po bilety. Kupują je tylko ci, którzy wsiadają na następnych przystankach.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#111 PostWysłany: 09 Maj 2015 00:28 

Rejestracja: 02 Lip 2014
Posty: 70
tapa napisał(a):
I jeszcze jedna wskazówka. Zauważyliśmy na dworcu w Foz de Iguacu, że jeżeli autokar się podstawia, to ludzie wsiadają tyłem lub środkiem, a tymczasem kierowca i sprzedawca biletów wychodzą z autobusu i wracają dopiero kiedy trzeba odjeżdżać. Autokar zostaje cały czas otwarty i ludzie wcześniej wsiadają. I kiedy tamten duet wraca do autokaru nikt już nie fatyguje się po bilety. Kupują je tylko ci, którzy wsiadają na następnych przystankach.


To była dla mnie wielka zagadka, ale zakładam że sam dworzec autobusowy funkcjonuje jako dworzec przesiadkowy (bilety przesiadkowe), tj. jadąc z dworca autokarowego dalekobieżnego do wodospadu z przesiadką na dworcu autobusowym płaciłem tylko raz, w pierwszym autobusie, podobnie też wracając.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#112 PostWysłany: 09 Maj 2015 00:39 

Rejestracja: 25 Lis 2011
Posty: 263
niebieski
w Foz do Iguasu obowiązuje jedna opłata za bilet i jeśli kontynuuje się podróż innym autobusem,
wjeżdżając na dworzec bilet jest już opłacony, można wtedy przesiąść sie na dowolny autobus bez dodatkowej opłaty,
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#113 PostWysłany: 09 Maj 2015 00:43 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 13 Lut 2012
Posty: 5438
Loty: 153
Kilometry: 313 223
srebrny
tapa napisał(a):
Aktualne ceny biletów:
- strona argentyńska: 260 ARS, tylko gotówka, w pobliżu kas jest bankomat


A propos tego bankomatu polecam przeczytaj mój wątek tutaj: viewtopic.php?p=463544#p463544

Nie mówię, że nadal tam skanują karty, bo może ktoś w końcu to wykrył, ale warto mieć to na uwadze.

scotsman napisał(a):
tapa napisał(a):
I jeszcze jedna wskazówka. Zauważyliśmy na dworcu w Foz de Iguacu, że jeżeli autokar się podstawia, to ludzie wsiadają tyłem lub środkiem, a tymczasem kierowca i sprzedawca biletów wychodzą z autobusu i wracają dopiero kiedy trzeba odjeżdżać. Autokar zostaje cały czas otwarty i ludzie wcześniej wsiadają. I kiedy tamten duet wraca do autokaru nikt już nie fatyguje się po bilety. Kupują je tylko ci, którzy wsiadają na następnych przystankach.


To była dla mnie wielka zagadka, ale zakładam że sam dworzec autobusowy funkcjonuje jako dworzec przesiadkowy (bilety przesiadkowe), tj. jadąc z dworca autokarowego dalekobieżnego do wodospadu z przesiadką na dworcu autobusowym płaciłem tylko raz, w pierwszym autobusie, podobnie też wracając.


Dworzec lokalny w Foz jest dworcem przesiadkowym niewymagającym kupna kolejnego biletu. Jest to jedynie miejsce w Foz gdzie zmieniając autobus nie musimy płacić. Zmieniając autobus na jakimkolwiek innym przystanku zakupić bilet trzeba. Jeśli natomiast rozpoczynamy kurs z dworca to bilet kupuje się przy wejściu przez bramę na dworzec, a nie w autobusie tak jak na wszystkich innych przystankach.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#114 PostWysłany: 09 Maj 2015 00:55 

Rejestracja: 10 Maj 2013
Posty: 483
niebieski
szymonpoznan1 napisał(a):

Dworzec lokalny w Foz jest dworcem przesiadkowym niewymagającym kupna kolejnego biletu. Jest to jedynie miejsce w Foz gdzie zmieniając autobus nie musimy płacić. Zmieniając autobus na jakimkolwiek innym przystanku zakupić bilet trzeba. Jeśli natomiast rozpoczynamy kurs z dworca to bilet kupuje się przy wejściu przez bramę na dworzec, a nie w autobusie tak jak na wszystkich innych przystankach.


nie tylko w Foz, na podobnej zasadzie dziala komunikacja we Florianopolis i okolicach
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#115 PostWysłany: 11 Cze 2015 12:17 

Rejestracja: 27 Mar 2013
Posty: 23
Proszę o konsultację czy mój plan jest realny:)
Przylatuję na argentyńskie lotnisko ok 13, ruszamy do Paragwaju(nie mogę znaleźć informacji jak tam dotrzeć, tzn. znalazłam informacje ze sa polaczenia autobusowe, ale domyślam się ze pewnie z Puerto iguazu a nie z lotniska, dobrze mysle?) Czy w związku z tym mamy szanse się wyrobić z powrotem? Generalnie nocleg planowaliśmy po stronie argentyńskiej ale możemy to jeszcze zmienić.
Nastepnego dnia planujemy argentynska czesc, a ostatniego brazylijska z tym ze lot mamy o 13, zakladajac ze spimy po argentyńskiej stronie mamy szanse dotrzeć do parku możliwie wcześnie (7-8) inaczej niż taksówka?
Z góry dziekuje za odpowiedz
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#116 PostWysłany: 11 Cze 2015 12:26 

Rejestracja: 03 Lip 2012
Posty: 1283
niebieski
@pneumonia
A wylot z jakiego lotniska?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#117 PostWysłany: 11 Cze 2015 13:17 

Rejestracja: 27 Mar 2013
Posty: 23
Wylot z brazylijskiego lotniska.

-- 11 Cze 2015 13:44 --

Wylot z brazylijskiego lotniska.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#118 PostWysłany: 11 Cze 2015 14:01 

Rejestracja: 03 Lip 2012
Posty: 1283
niebieski
pneumonia napisał(a):
Proszę o konsultację czy mój plan jest realny:)
Przylatuję na argentyńskie lotnisko ok 13, ruszamy do Paragwaju(nie mogę znaleźć informacji jak tam dotrzeć, tzn. znalazłam informacje ze sa polaczenia autobusowe, ale domyślam się ze pewnie z Puerto iguazu a nie z lotniska, dobrze mysle?) Czy w związku z tym mamy szanse się wyrobić z powrotem? Generalnie nocleg planowaliśmy po stronie argentyńskiej ale możemy to jeszcze zmienić.
Nastepnego dnia planujemy argentynska czesc, a ostatniego brazylijska z tym ze lot mamy o 13, zakladajac ze spimy po argentyńskiej stronie mamy szanse dotrzeć do parku możliwie wcześnie (7-8) inaczej niż taksówka?
Z góry dziekuje za odpowiedz


W sumie przy takich uwarunkowaniach dotyczących przylotu i odlotu, to pierwszą noc bym wziął w Argentynie a drugą w Brazylii.

Ten Paragwaj bym sobie darował - kwestia dwukrotnego przekraczania dwóch granic (czyli 4 razy) w ciągu jednego popołudnia.

Może pierwszego dnia przejść się do punktu trzech granic po stronie argentyńskiej, obejrzeć Puerto Iguazu, przejechać do Brazylii, obejrzeć Foz do Iguasu.

Wodospady po stronie argentyńskiej przez cały następny dzień jak najbardziej OK.

Ostatniego dnia nawet jadąc już tylko ze strony brazylijskiej pod brazylijskie wodospady warto pamiętać, że Park jest czynny od 9. W ramach Parku do wodospadów trzeba dojechać autobusem (z 10-15 minut). W drugą stronę 10-15 minut dojazd do wyjścia z parku, 5-10 min autobusem na lotnisko, żeby tam być np. na godzinę 12; trzeba wliczyć oczekiwanie na autobus lub taksówką bez oczekiwania. W rezultacie pod wodospadami jesteś w najlepszym przypadku od 9:30 do 11:30. Według mnie to znacznie za krótko, ale czas ten byłby wystarczający np. na Park Ptaków niedaleko lotniska, który jest pierwszorzędną atrakcją.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#119 PostWysłany: 20 Wrz 2015 14:50 

Rejestracja: 09 Paź 2013
Posty: 2441
Loty: 191
Kilometry: 627 645
niebieski
czesc
w drugiej polowie lutego bede w Buenos.Chce odwiedziac wodospady. Bilety widze po 700-760. Czy sa tansze? Gdzie mam szukac?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#120 PostWysłany: 20 Wrz 2015 15:33 

Rejestracja: 22 Sie 2012
Posty: 663
Loty: 78
Kilometry: 201 975
niebieski
Kian proponuję Ci wziąć pod uwagę autobus a bilet kupić na miejscu, po uprzedniej wymianie waluty ;)
z innego wątku (dot. przejazdu Iguazu - Mendoza:
chester0 napisał(a):
BA do Iguassu jak mnie pamięć nie myli były około 250 zeta od osoby oczywiście mówię o kursie blue bo jakbym wymieniał normalnie było by gorzej (850 peso czy jakoś tak ) Jak będziesz na Retiro na autobusowym wejdź na pierwsze piętro i tam jak dobrze pamiętam po lewej są te biura co tą część kraju obsługują-jest podział na rejony w jakie się chce jechać. Ja chodziłem od okienka do okienka i pytałem o cenę na konkretne daty tzn miałem je na kartce wypisane bo po hiszpańsku nie mówiłem biegle i pisali mi na kartce cenę ;) w Iguassu jest dużo mniejszy dworzec ale też widziałem kilka biur więc trzeba zapytać w każdym coś tam na pewno znajdziesz w sensownej cenie. Autobus ma swoje plusy - można przekimać i cenowo jest nieźle gorzej jak Cię czas goni - ja byłem miesiąc tam więc czas przejazdu był na drugim planie.
_________________
moje relacje:
http://www.fly4free.pl/forum/sztuka-ame ... ,212,81860
minirelacja-z-maxiwyspy-ilha-grande,212,96928&start=0
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 212 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9 ... 11  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group