Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 18 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
 Temat postu: Hyperdia
#1 PostWysłany: 30 Sie 2015 23:47 

Rejestracja: 24 Sie 2015
Posty: 16
Witam,

widziałem na kilku wątkach że ta strona przewijała się kilka razy. Chciałem się upewnić że dobrze z niej korzystam:
Chcąc korzystać tylko z JR passa powinienem "odznaczyć" następujące haczyki wyszukując połączeń:

- Airplane
- Airport Shuttle Bus
- Private Railway


a wszystkie pozostałe zostawić "ticknięte"?

Ponadto pytanie dodatkowe. Wg tej strony mam 15 min żeby dojść na stacji w Tokyo z track 2 do track 22. Czy wyrobie się w takim czasie?

Pozdrawiam!

Załączniki:
Nowy obraz mapy bitowej.jpg
Nowy obraz mapy bitowej.jpg [ 74.39 KiB | Obejrzany 3335 razy ]
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Riwiera Turecka luksusowo: tydzień w 5* hotelu z all inclusive od 2084 PLN. Wyloty z 3 miast Riwiera Turecka luksusowo: tydzień w 5* hotelu z all inclusive od 2084 PLN. Wyloty z 3 miast
Początek wakacji w Maroku: tygodniowy wypoczynek za 1292 PLN. Loty z Wrocławia + hotel Początek wakacji w Maroku: tygodniowy wypoczynek za 1292 PLN. Loty z Wrocławia + hotel
 Temat postu: Re: Hyperdia
#2 PostWysłany: 31 Sie 2015 02:16 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 13 Lip 2013
Posty: 1608
platynowy
Powinienneś też tak naprawdę odznaczyć "Nozomi/Mizuho" bo wyniki będą wprowadzały Cię w błąd (a JR Pass nie możesz oczywiście używać w tych pociągach).

Jeżeli chodzi o Hayabusa (tam możesz używać JR Pass) to Shin-Aomori nie jest zbyt turystycznym kierunkiem ale jeżeli miałbyś jechać w kierunku Tohoku czy na wschód od Tokyo to wtedy z powrotem to zaznacz.

EDIT: widziałam w innym temacie Twój plan zwiedzania. Na wschód od Tokyo masz tylko Nikko w Tochigi (btw - pisane przez dwa "K" - "Niko" jest w Ginzie w Tokyo, ale wątpię byś to miał na myśli). Na dodatek Nikko to nie jest trasa Hayabusa, więc "Nozomi/Mizuho/Hayabusa" możesz mieć spokojnie odznaczone cały czas.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Hyperdia
#3 PostWysłany: 31 Sie 2015 04:54 

Rejestracja: 10 Maj 2013
Posty: 483
niebieski
i nigdy nie wsiadaj w Kodame :x
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Hyperdia
#4 PostWysłany: 31 Sie 2015 08:20 

Rejestracja: 24 Sie 2015
Posty: 16
A czy jest jakas lista pociagow ktorych moge/ nie moge uzywac korzystajac z JRpassa? Skad bede wiedzial czy pociag do ktorego wchodze nalezy do grupy darmowych przejazdow?

Z tego co rozumiem to NOZOMI, MIZUHO, HAYABUSA, KODAME to nazwy pociagow ekspresowych ktorych uzywac nie moge?

I kwestia nocy w pociagach. Jrpass nie zezwala na jazde pociagiem w godzinach nocnych? Czy chodzi o rodzaj pociagu w ktorym nie da sie spac?

Pozdrawiam.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Hyperdia
#5 PostWysłany: 31 Sie 2015 09:17 

Rejestracja: 26 Kwi 2011
Posty: 58
Loty: 74
Kilometry: 158 957
c2h5oh napisał(a):
Z tego co rozumiem to NOZOMI, MIZUHO, HAYABUSA, KODAME to nazwy pociagow ekspresowych ktorych uzywac nie moge?


Z Kodamy można korzystać mając Rail Pass. Myślę, że sugestia, aby nie wsiadać była dlatego, że ten pociąg jeździ dużo wolniej. Może ktoś potwierdzić?
Z tych dwóch nie możesz korzystać: NOZOMI, MIZUHO


c2h5oh napisał(a):
I kwestia nocy w pociagach. Jrpass nie zezwala na jazde pociagiem w godzinach nocnych? Czy chodzi o rodzaj pociagu w ktorym nie da sie spac?


Można korzystać z pociągów nocnych. Sprawdź na tej stronie http://www.japan-guide.com/e/e2356.html.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Hyperdia
#6 PostWysłany: 31 Sie 2015 10:49 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 13 Lip 2013
Posty: 1608
platynowy
kosik napisał(a):
Z tych dwóch nie możesz korzystać: NOZOMI, MIZUHO

Dokładnie - z Nozomi i Mizuho nie można korzystać na JRP.

Kodama faktycznie ma najwięcej postojów i często na stacjach stoi dłużej by przepuścić shinkanseny, które się nie zatrzymują, ale to nie jest reguła. Podobnie jest z niektórymi Hikari RailStar (nie mylić ze zwykłym Hikari) - szczególnie odczuwalne wg mnie wieczorami...

Porównanie: Sakura jedzie z Shin-Osaki do Hiroshimy ok 90 minut, Hikari ok 110 minut, Hikari RailStar ok 130-140 minut, a Kodama w zależności od pory dnia od 130 do 180 minut. Wszystkimi tymi pociągami możesz jechać w ramach JR Pass'a.

Do OP: na peronie będziesz miał wyświetlone jaki to rodzaj pociągu, w samym składzie też.
Góra
 Profil Relacje PM off
JIK lubi ten post.
JIK uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: Hyperdia
#7 PostWysłany: 31 Sie 2015 12:13 

Rejestracja: 24 Sie 2015
Posty: 16
Dziekuje za odp. Przestudiuje jeszcze porzadnie te strone - rozumiem ze to najlepsza alternatywa jesli chodzi o wyszukiwanie polaczen w Japonii?

Umknelo gdzies moje pytanie odnosnie przejscia z track 2 na track 22 w Tokyo - czy ktos ma pojecie czy to jest wykonalne do przejscia w 10 min?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Hyperdia
#8 PostWysłany: 31 Sie 2015 12:55 

Rejestracja: 10 Maj 2013
Posty: 483
niebieski
kosik napisał(a):

Z Kodamy można korzystać mając Rail Pass. Myślę, że sugestia, aby nie wsiadać była dlatego, że ten pociąg jeździ dużo wolniej. Może ktoś potwierdzić?



dokladnie o to mi chodzilo, troche niejasno sie wyrazilem ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Hyperdia
#9 PostWysłany: 06 Wrz 2015 14:38 

Rejestracja: 17 Lip 2014
Posty: 31
Jak wygląda sprawa rezerwacji przy JRP? Na stronie Hyperdi jest to mozliwe ale chyba tylko przy zakupie biletów.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Hyperdia
#10 PostWysłany: 06 Wrz 2015 14:44 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 13 Lip 2013
Posty: 1608
platynowy
Rezerwacji możesz dokonać tylko w kasach biletowych w Japonii po tym jak wymienisz voucher ("exchange order") na faktyczny JRP.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Hyperdia
#11 PostWysłany: 07 Wrz 2015 01:24 

Rejestracja: 10 Maj 2013
Posty: 483
niebieski
nie ma sensu tracic czasu na rezerwacje miejsc w kasach. bylem w Japonii w maju 2015 i jezdzilem (dosc intensywnie) na JRP, nigdy sie nie zdarzylo aby shinkansen byl zapakowany "po dach", wrecz przeciwnie - moze srednio 50-60% napelnienia. wagony "non-reserved" sa zawsze na ktoryms koncu (poczatku) pociagu, a najlepiej po prostu wsiasc w ostatni (pierwszy) wagon, czyli nota bene "lokomotywe" :lol: gdyz tam jest zazwyczaj najwiecej wolnych miejsc. wiaze sie to z dluzszym spacerem na koniec (poczatek) peronu ale przy tej okazji mozna cyknac sobie fotke shinkansena :mrgreen:
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Hyperdia
#12 PostWysłany: 06 Paź 2015 23:05 

Rejestracja: 17 Lip 2014
Posty: 31
Witam
Jak to jest z ta Hyperdia. Wyszukuje połączeń blisko hotelu w Tokio do stacji koło hotelu w Osace Jak odznaczam private to wyskakuje brak połączeń. Przy zaznaczonym jest ładna rozpiska. Jak sprawdzić które pociągi wchodzą w skład JRP?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Hyperdia
#13 PostWysłany: 07 Paź 2015 01:59 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 13 Lip 2013
Posty: 1608
platynowy
No to widocznie ta stacja obok hotelu należy do prywatnej linii, a nie do JR. A może to stacja metra (na które oczywiście JRP nie obowiązuje)? Jak ona się nazywa?

Na JRP nie możesz korzystać z shinkansenów Nozomi oraz Mizuho należących do JR. Wszystkie inne linie lokalne i limited express należące do JR oraz reszta shinkansenów jest OK.

Rzecz jasna nie możesz korzystać z żadnej prywatnej linii, których szczególnie dużo jest w regionie Kobe-Osaka-Kyoto-Nara.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Hyperdia
#14 PostWysłany: 07 Paź 2015 06:47 

Rejestracja: 17 Lip 2014
Posty: 31
billabong napisał(a):
No to widocznie ta stacja obok hotelu należy do prywatnej linii, a nie do JR. A może to stacja metra (na które oczywiście JRP nie obowiązuje)? Jak ona się nazywa?

Na JRP nie możesz korzystać z shinkansenów Nozomi oraz Mizuho należących do JR. Wszystkie inne linie lokalne i limited express należące do JR oraz reszta shinkansenów jest OK.

Rzecz jasna nie możesz korzystać z żadnej prywatnej linii, których szczególnie dużo jest w regionie Kobe-Osaka-Kyoto-Nara.


Tak to rozumie, tylko jak rozpoznać, które są płatne, a które wchodzą w skłąd JRP ?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Hyperdia
#15 PostWysłany: 07 Paź 2015 11:20 

Rejestracja: 10 Maj 2013
Posty: 483
niebieski
dumdum1988 napisał(a):

Tak to rozumie, tylko jak rozpoznać, które są płatne, a które wchodzą w skłąd JRP ?



rozpoznac w praktyce, na mapce, na stronce czy jak ??
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Hyperdia
#16 PostWysłany: 08 Paź 2015 06:53 

Rejestracja: 17 Lip 2014
Posty: 31
radzio666 napisał(a):

rozpoznac w praktyce, na mapce, na stronce czy jak ??


Na Hyperdii. Bo jak pisałem z zaznaczoną opcją private mam całą podróż rozpisaną(i tu chyba brakuje oznaczenia przy pociągach JRP). Jak odznaczam to niestety nie mam nic.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Hyperdia
#17 PostWysłany: 08 Paź 2015 09:15 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 13 Lip 2013
Posty: 1608
platynowy
Nie ma takiej listy.

Sprawdź na Hyperdii z zaznaczonymi prywatnymi na jakiej stacji się przesiadasz na pociąg JR (co widać jak na dłoni bo nazwy linii JR są poprzedzone właśnie tym skrótem, poza tym ikony linii JR są zielone, prywatne są różowe) i szukaj połączeń z tej stacji.

Poza tym w Google Maps wystarczy nacisnąć na jakąkolwiek nazwę stacji żeby zobaczyć jakie linie są z niej obsługiwane:

Załącznik:
scrnsht.png
scrnsht.png [ 88.05 KiB | Obejrzany 2760 razy ]


JR mają przed nazwą linii znaczek JR.
Góra
 Profil Relacje PM off
dumdum1988 uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: Hyperdia
#18 PostWysłany: 08 Paź 2015 09:52 

Rejestracja: 17 Lip 2014
Posty: 31
O to mi chodziło. Zdam relacje po powrocie. Dzięki!
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 18 posty(ów) ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group