Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 89 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2, 3, 4, 5  Następna
Autor Wiadomość
 Temat postu: Hong Kong warto?
#1 PostWysłany: 17 Sie 2015 17:12 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 Mar 2014
Posty: 1617
Loty: 169
Kilometry: 332 398
niebieski
Cześć!
Jestem na etapie planowania podróży, Azja południowo-wschodnia + Australia (termin odległy bo listopad 2016). Zawsze ciągnęło mnie do Chin, szczególnie marzy mi się Mur Chiński oraz Tybet (choć nie uznaję tego terenu jako własność chińską, ale realia takie a nie inne). W każdym razie Tybet odpadł w przedbiegach, bo z tego co wyczytałem dość trudno się tam dostać, dodatkowo tematy wizowe itd, po prostu trzeba to raczej zaplanować jako odrębną podróż. Pozostał Mur + Pekin, ale z tego co wyczytałem na tych terenach panuje wtedy pogoda podobna jak w Polsce, a z tego względu, że planujemy podróż po miejscach ciepłych, średnio uśmiecha nam się brać ze sobą dwa rodzaje odzienia. Dlatego jako Chiny wybrałem wstępnie Hong-Kong z racji tego, że stosunkowo łatwo dolecieć (choć póki co nie widzę aby jakoś szczególnie tanio ok 1400 zł os w jedną stronę z tego co znalazłem). Przechodząc do sedna:
- czy Hong Kong jest wart wizyty?
- z tego co wyczytałem przy krótkim pobycie nie potrzebna jest wiza ani inne koszta tego typu
- może w Chinach jest coś jeszcze innego, wartego odwiedzenia z przyjazną pogodą (czyta od 20 w górę)?
Wiem, że Chiny to temat na zupełnie osobną podróż, w czasie której przez miesiąc nie można się nudzić, ale nasz plan jest ciut inny. Choć wszelkie porady i sugestie mile widziane:)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wycieczka do Bolonii za 953 PLN. Loty z Warszawy + 4 noclegi w hotelu Wycieczka do Bolonii za 953 PLN. Loty z Warszawy + 4 noclegi w hotelu
Relaks na Cyprze za 963 PLN. Loty do Pafos z Katowici 5 nocy w apartamencie Relaks na Cyprze za 963 PLN. Loty do Pafos z Katowici 5 nocy w apartamencie
 Temat postu: Re: Hong Kong warto?
#2 PostWysłany: 17 Sie 2015 17:15 

Rejestracja: 10 Mar 2011
Posty: 348
Loty: 183
Kilometry: 340 201
niebieski
zdecydowanie warto odwiedzić Hong Kong. Jak dla mnie dużo ciekawsze miasto niż jakiekolwiek w Australii.
Wiza jest na 90 dni za darmo, tak samo jak sąsiednie Makao. Ponadto bez wizy można jeszcze wyskoczyć do przygranicznego Shenzen.
_________________
http://podrozenaluzie.net/ - Birma, Kirgistan, Iran, Maroko, Tajwan, Izrael, Jordania, samolotem dookoła świata.
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
dziabulek lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: Hong Kong warto?
#3 PostWysłany: 17 Sie 2015 17:21 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 Mar 2014
Posty: 1617
Loty: 169
Kilometry: 332 398
niebieski
Dziękuję za rekomendację, co do Australii to nie lecimy tam dla miast i ich zwiedzania (w planach jedynie Sydney), a m.in dla rafy koralowej i ogólnego piękna natury, no i podobno fajnego "klimatu".
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
Arnoldx19 lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: Hong Kong warto?
#4 PostWysłany: 17 Sie 2015 17:33 

Rejestracja: 20 Gru 2011
Posty: 3062
złoty
Arnoldx19 napisał(a):
Ponadto bez wizy można jeszcze wyskoczyć do przygranicznego Shenzen.


Coś się zmieniło??? Bo jeszcze rok temu 5-dniowa wiza do Shenzen była płatna i to coś +/- 450CNY.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Hong Kong warto?
#5 PostWysłany: 17 Sie 2015 17:40 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 06 Lis 2011
Posty: 228
Hong Kong jest warty polecenia.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Hong Kong warto?
#6 PostWysłany: 17 Sie 2015 17:52 

Rejestracja: 10 Mar 2011
Posty: 348
Loty: 183
Kilometry: 340 201
niebieski
jasiub napisał(a):
Arnoldx19 napisał(a):
Ponadto bez wizy można jeszcze wyskoczyć do przygranicznego Shenzen.


Coś się zmieniło??? Bo jeszcze rok temu 5-dniowa wiza do Shenzen była płatna i to coś +/- 450CNY.


oops, pomyliłem z jakąś inną wizą, teraz sobie przypominam, że trzeba było płacić do Shenzhen.
_________________
http://podrozenaluzie.net/ - Birma, Kirgistan, Iran, Maroko, Tajwan, Izrael, Jordania, samolotem dookoła świata.
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Hong Kong warto?
#7 PostWysłany: 17 Sie 2015 18:08 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 Mar 2014
Posty: 1617
Loty: 169
Kilometry: 332 398
niebieski
To jeszcze pytanie dla znawców tematu, jaka cena biletu za osobą w jedną stronę, to cena godna uwagi? Chodzi mi bardziej o średnią, aniżeli konkretną ofertę, bo na mój termin jeszcze rozkładów nie ma.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Hong Kong warto?
#8 PostWysłany: 17 Sie 2015 18:12 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 16 Sty 2013
Posty: 490
Loty: 217
Kilometry: 423 860
niebieski
Jeżeli chodzi o cenę do samego Hong Kongu to bym nic powyżej 2000 teraz nie kupował, bo czasu jeszcze dużo. Ostatnio dało się kupić Britishem z Warszawy za ok. 1400 zł, to była bardzo dobra oferta. Oprócz tego dość długo wisiała oferta Turkisha do Malezji za 1600 zł, więc na Twoim miejscu śledziłbym forum i liczylbym na to, że w ciągu najblizszego roku coś jeszcze się trafi. :)


Ostatnio edytowany przez miki_fly, 17 Sie 2015 18:15, edytowano w sumie 1 raz
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Hong Kong warto?
#9 PostWysłany: 17 Sie 2015 18:15 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 Mar 2014
Posty: 1617
Loty: 169
Kilometry: 332 398
niebieski
Jak rozumiem 1400 w obie strony, bo w jedną jeśli to jest dobra oferta, to wychodzi, że to jestem zawiedziony:( spodziewałem się czegoś trochę tańszego w okolicy 1100 zł. Obecnie widzę z Warszawy na listopad tego roku ok 1450 zł/1500 zł
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Hong Kong warto?
#10 PostWysłany: 17 Sie 2015 18:16 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 16 Sty 2013
Posty: 490
Loty: 217
Kilometry: 423 860
niebieski
Oczywiście w obie, w jedną w tradycyjnych liniach się przeważnie nie opłaca. W jedną stronę można próbować robić skladaki Cebu z Dubaju, ewentualnie Norwegian do Bangkoku i stamtąd dalej. Coś takiego jak tutaj http://www.fly4free.pl/promocja-cebu-pa ... australia/
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Hong Kong warto?
#11 PostWysłany: 17 Sie 2015 18:35 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 Mar 2014
Posty: 1617
Loty: 169
Kilometry: 332 398
niebieski
Wiem, wiem że w jedną bywa to mało atrakcyjne, ale zaczynam podróż w Hong Kong, a chciałbym kończyć w Australii, najlepiej wracając Emirates z dłuższym stopoverem w Dubaju. Taki jest plan idealny, choć wysokie ceny biletów mogą to zmienić.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Hong Kong warto?
#12 PostWysłany: 17 Sie 2015 19:13 

dziabulek napisał(a):
To jeszcze pytanie dla znawców tematu, jaka cena biletu za osobą w jedną stronę, to cena godna uwagi? Chodzi mi bardziej o średnią, aniżeli konkretną ofertę, bo na mój termin jeszcze rozkładów nie ma.



Obserwuj sobie jakie ceny będą na ten rok-to daje jakiś obraz kosztów ;) .
Góra
 PM off  
      
 Temat postu: Re: Hong Kong warto?
#13 PostWysłany: 17 Sie 2015 20:01 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 Mar 2014
Posty: 1617
Loty: 169
Kilometry: 332 398
niebieski
Obserwuje uważnie i patrzę co się dzieje:) dziękuje za wszystkie rady
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Hong Kong warto?
#14 PostWysłany: 18 Sie 2015 12:03 

Rejestracja: 27 Sie 2012
Posty: 247
niebieski
Właśnie wróciliśmy z trasy Malezja - Hong Kong- Macau-Sinagpur...

Zdecydowanie WARTO jechać do Hong Kongu. To nie jest tylko znany wszystkim las wieżowców - tam jest bardzo dużo rzeczy do zobaczenia/ robienia. Byliśmy tam 4 dni, to były 4 dni wypełnione od rana do wieczora , a i tak wszystkiego nie zobaczyliśmy. HKG o wiele bardziej nam się podobał niż Singapur...
Góra
 Profil Relacje PM off
Iris lubi ten post.
Arekkk uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: Hong Kong warto?
#15 PostWysłany: 28 Sie 2015 17:46 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Sty 2012
Posty: 4095
HON fly4free
Arnoldx19 napisał(a):
jasiub napisał(a):
Arnoldx19 napisał(a):
Ponadto bez wizy można jeszcze wyskoczyć do przygranicznego Shenzen.


Coś się zmieniło??? Bo jeszcze rok temu 5-dniowa wiza do Shenzen była płatna i to coś +/- 450CNY.


oops, pomyliłem z jakąś inną wizą, teraz sobie przypominam, że trzeba było płacić do Shenzhen.


Moze byc za darmo, jak sie wyrabia w "normalnym" trybie - czyli 4-5 dni.
Jesli tryb "przyspieszony/turystyczny" to wiza jest nawet tego samego dnia lub na drugi dzien i kosztuje.
Szczegolowe info mozna wygooglac....
_________________
navigare necesse est
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Hong Kong warto?
#16 PostWysłany: 29 Sie 2015 09:06 

Rejestracja: 22 Mar 2015
Posty: 22
Dobre połączenie Warszawa - Moskwa - Hong Kong ma Aeroflot. W tym roku bilet w obie strony kosztował mnie 1600 zł. Loty bez opóźnień i rozsądny czas na przesiadkę w Moskwie . Z Moskwy do HKG lata nowy boeing 777. Polecam - 15 h w podrózy i jest się na miejscu. I tylko 1 przesiadka!
Góra
 Profil Relacje PM off
KyokoMai lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: Hong Kong warto?
#17 PostWysłany: 29 Sie 2015 09:59 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 Sie 2012
Posty: 787
Loty: 188
Kilometry: 227 790
niebieski
@krotasia jest jeszcze opcja BA przez Londyn - na pokładzie także nowego A380 (zamiennie z 777, ale można tak dopasować lot, żeby właśnie A380 sobie polecieć). Ceny też mają fajne. Ja kupiłem za jakieś 1450zł. na listopad.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Hong Kong warto?
#18 PostWysłany: 29 Sie 2015 13:00 

Rejestracja: 19 Lut 2013
Posty: 543
Loty: 330
Kilometry: 616 803
niebieski
jaco027 napisał(a):
Arnoldx19 napisał(a):
jasiub napisał(a):
Arnoldx19 napisał(a):
Ponadto bez wizy można jeszcze wyskoczyć do przygranicznego Shenzen.


Coś się zmieniło??? Bo jeszcze rok temu 5-dniowa wiza do Shenzen była płatna i to coś +/- 450CNY.


oops, pomyliłem z jakąś inną wizą, teraz sobie przypominam, że trzeba było płacić do Shenzhen.


Moze byc za darmo, jak sie wyrabia w "normalnym" trybie - czyli 4-5 dni.
Jesli tryb "przyspieszony/turystyczny" to wiza jest nawet tego samego dnia lub na drugi dzien i kosztuje.
Szczegolowe info mozna wygooglac....


jesteś pewny tej informacji?
bo darmowa wiza w trybie normalnym to była ale kilka lat temu i do Chin a nie do Shenzhen (do którego dedykowaną wizę chyba wyrabia się na granicy i też nie jest to za darmo...wydaje mi się nie masz wtedy możliwości 'za 3-4 dni odbiór" ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Hong Kong warto?
#19 PostWysłany: 29 Sie 2015 15:18 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Sty 2012
Posty: 4095
HON fly4free
Faktycznie, moglo byc kiedys...sprawdzilem na szybko i nie moge znalezc tej infocmaji teraz.

Ale moze komus sie przyda procedura jak zalatwic platna wize:
http://www.olinorwell.com/how-to-visit- ... hong-kong/
http://www.saporedicina.com/english/get ... hong-kong/

lub jak bezplatnie w tranzycie pozostac do 72h w glownych miastach Chin:
http://www.travelchinaguide.com/embassy ... ee-72hour/
http://au.china-embassy.org/eng/ls/vfc/t1038742.htm
_________________
navigare necesse est
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Hong Kong warto?
#20 PostWysłany: 07 Gru 2015 16:30 

Rejestracja: 28 Mar 2015
Posty: 74
Po Nowym Roku będę 3 pełne dni w HKG + przylot z rana dzień wcześniej (pewnie dzień spisany na straty ze względu na jet lag) + pół dnia w dniu wylotu. Realnie więc 3,5-4 dni.

Kwestia zasadnicza czy spać na HKGIsland czy TST, druga to co zobaczyć, a co olać. Nasz aktualny plan zakłada:

- przepłynąć się do Makau - ile trzeba czasu na miejscu, co warto a co nie ? Można zagrać małymi stawkami w kasynie :) ? Podobno lepiej płynąć tam nie z rana, tylko pod wieczór, aby zobaczyć wszystko w świetle. Czy świątynia i część portugalska jest ciekawa ?

- pokaz świateł, aleja gwiazd, wzgórze Victorii za dnia i wieczorem - wiadomo :)

- budda na Lantau

- jakiś trekking w odludnym miejscu, ale z fajnymi widokami - tutaj szczególnie liczę na jakąś pomoc :)

- street food - tylko gdzie ? Do tego jakaś kuchnia kantońska godna polecenia ?

- muzea - wg http://www.koniecswiata.net/azja/hong-k ... /co-warto/ - w Heritage Museum można się ucharakteryzować na postać z operetki kantońskiej ? Ponadto muzea historii, nauki, kosmosu - które warto ?

- wróżbici :) ?

- świątynie - które najciekawsze ?

- wioska Tai O, Ladies Market, Temple Street, wyścigi konne - któreś warto ?

Może coś warto dorzucić ? Z góry dzięki za pomoc.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 89 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2, 3, 4, 5  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group