Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 116 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6  Następna
Autor Wiadomość
 Temat postu: Re: Hong Kong
#41 PostWysłany: 05 Sty 2016 14:11 

Rejestracja: 22 Paź 2012
Posty: 156
@KyokoMai tak 2 pełne dni - o 10 jestem już w mieście a wylot o 22 następnego dnia. Jak coś będę potrzebował to się odezwę dopiero będę planował tripa.
Znalazłem jakiś rozsądny hostel na airbnb obok Tsim Sha Tsui, ale nie w Chungking Mansion, które dla jednej osoby nie ma sensu - pokoje wspólne są droższe niż indywidualne…
@miloszp
Mi klitki nie przeszkadzają i tak tam tylko będę spał - po prostu pytałem, bo ceny chyba też poszły w górę tam ostatnio, i widziałem tańsze hostele. Wiadomo, nie jest to na poziomie 600 zł za ibisa, ale chciałem możliwie tanie spanie złapać.
Góra
 Profil Relacje PM off
miloszp lubi ten post.
 
      
Luksus w Turcji: tydzień w 5* hotelu z all inclusive 24h za 2599 PLN. Wylot z Wrocławia Luksus w Turcji: tydzień w 5* hotelu z all inclusive 24h za 2599 PLN. Wylot z Wrocławia
Loty do Szanghaju z Gdańska, Poznania i Warszawy od 2056 PLN Loty do Szanghaju z Gdańska, Poznania i Warszawy od 2056 PLN
 Temat postu: Re: Hong Kong
#42 PostWysłany: 05 Sty 2016 14:41 

Rejestracja: 22 Maj 2012
Posty: 714
Loty: 312
Kilometry: 479 773
srebrny
ibis chyba tanszy 600 bylo z novotela :P
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Hong Kong
#43 PostWysłany: 22 Lut 2016 07:21 
Redaktor F4F
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 Lis 2010
Posty: 6157
Loty: 228
Kilometry: 534 135
chiny-info.pl napisał(a):
mój typ, na MongKok:
Dragon Hostel
Room 707, 7/F Sincere House, 83 Argyle Street, , Mong Kok,Kowloon , Hong Kong ,
Telephone: 852-2395-0577
Email: dragonhostel@yahoo.com
Website: http://www.hostelbookers.com/hostels/ho ... kong/5327/
wiadomo, jak to w HK metrażem nie grzeszą, ale czysto i cenowo OK(jak na HK realia)
pzdr


Spałem tam 3 nocki. Lokalizacja bardzo dobra.
Pokoje male ale dla 2 osób jak znalazł, do tego mała prywatna łazienka.

Opinie na tripadvisor: https://pl.tripadvisor.com/Hotel_Review ... _Kong.html
_________________
Image

https://www.instagram.com/jiku_ty_dziku/ | Serduszka i piwo :D
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Hong Kong
#44 PostWysłany: 24 Kwi 2016 22:13 

Rejestracja: 20 Maj 2013
Posty: 33
mam opcje ze znajomymi jechać na 8dni do HK (10 wraz z podrozą) ale z tego co czytam to trochę za długo i mam dylemat -- warto?

tymbardziej ze oni maja nocleg u znajomej a ja musiałbym coś sobie nagrać więc dochodzą dodatkowe koszty. Co myslicie?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#45 PostWysłany: 26 Kwi 2016 11:11 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Sie 2011
Posty: 7369
HON fly4free
Cześć,

o Hong Kongu jest już kilka wątków, ale pozwolę sobie założyć nowy...

Będę w tym mieście od 28. do 31.10 i zastanawiam sie, w której jego części najlepiej szukać noclegu. Powiedzmy, że cena nie jest podstawowym wyznacznikiem. Najbardziej zależy mi na dobrej lokalizacji pod względem komunikacji (dojazd z i na lotnisko, stacje metra, dojazd do Makao) i bliskości różnych ciekawych miejsc w ramach "transportu pieszego". Przylatuję do HKG o 14.40 (28.10), a wylatuję o 21.55 (31.10), więc czasu nie mam zbyt dużo (pełne dwa dni i po kawałku na początku i końcu), więc chciałbym go spożytkować efektywnie, a do tego potrzebna będzie baza noclegowa w dobrym miejscu. Oczywiście, najłatwiej spojrzeć na mapę, ale liczę na wsparcie tych, którzy tam byli i z własnego doświadczenia mogą dać mi jakieś praktyczne wskazówki. Będę bardzo wdzięczny :-)

Pozdrawiam, Bartek
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#46 PostWysłany: 26 Kwi 2016 11:16 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 Mar 2013
Posty: 2923
Loty: 476
Kilometry: 1 136 630
niebieski
noclegi,forum,1069

Pare tematow we wlasciwym dziale Noclegi, polecam rowniez dzial Transport. Wiele opcji przewalkowanych bardzo dokladnie.
_________________
Carpe Diem.
Góra
 Profil Relacje PM off
tropikey uważa post za pomocny.
 
      
#47 PostWysłany: 26 Kwi 2016 11:22 

Rejestracja: 04 Cze 2012
Posty: 4261
Loty: 423
Kilometry: 954 846
złoty
Ja spałam w Causewaybay. Generalnie dobry dojazd z lotniska, tramwajem na przystań do Makau, łatwo też dojechać/popłynąć na drugą stronę. Polecałabym nocleg w tej części: okolice Wan Chai lub IFC - ewentualnie blisko nabrzeża w Tsim sha Tsui
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
tropikey uważa post za pomocny.
 
      
#48 PostWysłany: 26 Kwi 2016 11:31 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Sie 2011
Posty: 7369
HON fly4free
@Aga_podrozniczka - dzięki za link. Przejrzałem już wcześniej ten najbardziej rozbudowany wątek, ale opiera się jednak głównie na jak najniższej cenie, która nie zawsze idzie w parze z jakimś tam standardem, którego oczekuje osobnik w moim wieku :D
Ale umknął mi wcześniej drugi, króciutki wątek, w którym polecany jest Kowloon. To o tyle ważna wskazówka, że znalazłem tam już wcześniej kilka fajnych hoteli za rozsądne pieniądze, więc pogłębię jeszcze ten temat...

@maxima - dzięki za tą podpowiedź. Brzmi ciekawie. Sprawdzę tamtejszą bazę noclegową.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#49 PostWysłany: 26 Kwi 2016 11:37 

Rejestracja: 06 Lip 2014
Posty: 709
Loty: 251
Kilometry: 641 741
niebieski
polecam okolice Causeway Bay; bardzo przyjemna okolica po zmroku;
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#50 PostWysłany: 26 Kwi 2016 11:43 

Rejestracja: 04 Cze 2012
Posty: 4261
Loty: 423
Kilometry: 954 846
złoty
i blisko na Times Square :) też bardzo miło wspominam Causeway Bay. Przy napiętym planie zwiedzania zamieszkałabym chyba bliżej atrakcji - Victoria Peak czy przystani promowej. Zaelży też co masz zamiar zobaczyć - ja byłam tydzień i wszystkiego nie widziałam ;) a HK uwielbiam ;)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Hong Kong
#51 PostWysłany: 26 Kwi 2016 11:51 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 Mar 2013
Posty: 2923
Loty: 476
Kilometry: 1 136 630
niebieski
W dziale Atrakcje i w dziale Transport jest pare watkow, gdzie sa dywagacje co zwiedzic w ciagu kilku dni w HK, jak dojechac najlepiej z lotniska, itp. Moj ostatni pobyt w HK byl 2.5 dnia, wiec mozesz zerknac do mojej relacji - spontaniczny-weekend-w-hong-kongu-odrobina-luksusu,216,73619
_________________
Carpe Diem.
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: Hong Kong
#52 PostWysłany: 26 Kwi 2016 18:53 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Sie 2011
Posty: 7369
HON fly4free
a czy ktoś słyszał o (bądź nawet nocował tam) Rosedale Kowloon (https://www.tripadvisor.com/Hotel_Review-g294217-d2692721-Reviews-Rosedale_Hotel_Kowloon-Hong_Kong.html). Cena ze śniadaniem wychodzi tam ciut ponad 1000 PLN za 3 noce, więc bardzo - jak na HKG - przyzwoicie. Do tego, wydaje mi się, że jest dobrze skomunikowany, w tym, m. in z lotniskiem.

Bardzo fajnie prezentują się też hotele sieci Ovolo, ale coś mi się zdaje, że atrakcyjna ich cena i różne dodatkowe bajery (np. happy hour z darmowym alkoholem) biorą się z dość odległych lokalizacji, np. w Aberdeen Harbour. Czy dobrze przeczuwam, że dojazd tam to nie taka znowu błahostka?

Wreszcie, oprócz kilku innych, mam na oku jeszcze Metropark Hotel Causeway Bay - kosztuje ok. 100 EUR za 3 noce więcej, niż wspomniany na wstępie Rosedale, ale wydaje się, że może być wart tych dodatkowych pieniędzy. Ten hotel jest na cenowym szczycie moich możliwości...
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Hong Kong
#53 PostWysłany: 26 Kwi 2016 19:19 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 Mar 2013
Posty: 2923
Loty: 476
Kilometry: 1 136 630
niebieski
Ja bym polecala cos blizej Tsim Sha Tsui lub Kowloon Parku. Wtedy mozesz wyjsc i na piechotke skoczyc na Temple Street Market, na boczne ulice z jedzeniem, do Star Ferry, itp. Oczywiscie to tylko moja sugestia. A tak poza tym, to ile masz zamiar spedzic czasu w hotelu, czy bardzo wazna jest jego luksusowosc? Hong jest bardzo ciekawy i mozna spedzic mnostwo czasu chodzac po ulicach, parkach, itp. Causeway Bay tez wydaje mi sie troche daleko. Ewentualnie w rejonach Admiralty, tam jest taki nowy Ibis i rozne inne przyzwoite cenowo hotele.

Ja 3 razy zatrzymywalam sie w Kowloon: nad stacja Jordan, w Novotelu kawalek na polnoc i w Eaton Hong Kong. Ten pierwszy byl najlepiej polozony, chociaz standard byl taki sobie, ale w zupelnosci wystarczajacy, takie 3 gwiazdki. Novotel male pokoje, ale lokalizacja jeszcze ok, dobre sniadania.
_________________
Carpe Diem.
Góra
 Profil Relacje PM off
tropikey uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: Hong Kong
#54 PostWysłany: 28 Kwi 2016 15:51 

Rejestracja: 20 Maj 2013
Posty: 33
Aga, jak cenowo?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Hong Kong
#55 PostWysłany: 05 Maj 2016 17:53 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Sie 2011
Posty: 7369
HON fly4free
mam jeszcze pytanie z drugiego końca noclegowej drabiny - czy testował ktoś w HK airbnb? Cenowo, w moich terminach (koniec października) jest przepaść między hotelami, a airbnb, więc dopuszczam też możliwość skorzystania z tej formy (mimo, że nigdy tego nie robiłem, no ale kiedyś trzeba spróbować). Znalazłem np. jeden obiekt (pokój w mieszkaniu) w pobliżu Nathan Road i stacji Jordan, za cenę stanowiącą 30-40% rozważanych przeze mnie hoteli w tym rejonie. Opinie ma świetne, więc brzmi kusząco. No, ale np. airbnb w Tokio jest odradzane (np. na forum tripadvisor), bo ponoć gospodarze często odwołują w ostatniej chwili. W tym konkretnym wypadku nie znalazłem żadnych negatywnych opinii. Ciekaw jestem, czy macie jakieś doświadczenia z airbnb w HK?

Pozdrawiam, Bartek
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Hong Kong
#56 PostWysłany: 05 Maj 2016 18:11 

Rejestracja: 08 Mar 2012
Posty: 647
Loty: 12
Kilometry: 62 544
niebieski
Korzystałem w listopadzie. Airbnb w Hongkongu to tamtejsze guesthouse'y niczym nie różniące się od tych z bookingu.
_________________
Mój blog podróżniczy: http://www.seetheworld.pl --> na nim m.in. Wietnam, Seszele, Malezja, Singapur, Hongkong, Tajlandia i inne.

Zapraszam również na profil facebookowy: https://www.facebook.com/seetheworld89/
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Hong Kong
#57 PostWysłany: 05 Maj 2016 18:35 

Rejestracja: 15 Lis 2011
Posty: 56
[quote="tropikey"]Ciekaw jestem, czy macie jakieś doświadczenia z airbnb w HK?

My takze korzystalismy z Airbnb w HK. Bardzo pozytywne wrazenia. Dobra cena, mily host. Mieszkalismy w 3 pokojowym mieszkaniu(nku) blisko Mong Kok.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Hong Kong
#58 PostWysłany: 05 Maj 2016 18:46 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Sie 2011
Posty: 7369
HON fly4free
Mikolaj2206 napisał(a):
Korzystałem w listopadzie. Airbnb w Hongkongu to tamtejsze guesthouse'y niczym nie różniące się od tych z bookingu.


Hmm, no ale ten tutaj, to chyba nie hostel?
https://www.airbnb.pl/rooms/9699366?s=aqsxFrt_
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Hong Kong
#59 PostWysłany: 29 Maj 2016 20:39 

Rejestracja: 05 Gru 2012
Posty: 15
Cześć,

Lecę na przełomie lipca i sierpnia z dziewczyną na wakacje do Hong Kongu. Będziemy tam w sumie 13 dni. Możecie polecić jakiś hotel? Czytałem wasze opinie na temat Chungking Mansion, ale to właśnie tam jest najwięcej hoteli z tego co widzę. Póki co zarejestrowałem wstępnie:

Maple Leaf Guest House - dobre opinie na Trivago i TripAdvisor
Hong Kong Premium Guest House - niezłe opinie na bookingu
Micro Hotel

Wszystkie te hotele mają dobrą lokalizację i tego właśnie od hotelu oczekuję. Macie sprawdzone propozycje?

Pozdrawiamy,

Artur i Martyna
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Hong Kong
#60 PostWysłany: 29 Maj 2016 21:10 

Rejestracja: 22 Sty 2012
Posty: 2063
złoty
Nocowałem w Maple Leaf Guest House i polecam. Oczywiście pewnie zdajecie sobie sprawę, że pokoje tam są ekstremalnie małe (jak w całym Chungking Mansions).
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 116 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group