Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 352 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 18  Następna
Autor Wiadomość
 Temat postu: Re: Gruzja-pociagi
#61 PostWysłany: 28 Kwi 2014 12:19 

Rejestracja: 28 Kwi 2014
Posty: 1
Czołem!

Aktualnie mieszkam w Armenii. Często jeżdżę na trasie Erywań - Tbilisi. 3cia klasa nie jest zła. Jest to część ogólnodostępna i jeżeli macie problem, ze snem, bo ktoś co chwile chodzi bądź też rozmawia to odradzam. Plusem jest poznanie wielu fajnych ludzi. Szczególnie wtedy, gdy Gruzini chcą się pochwalić swoimi trunkami, a Ormianie swoimi. Ah, ta ich święta wojna :)

Ale wracając... w pociągu dostaje się czystą pościel, zapakowaną w plastikową torbę. Jest materac i poduszka. Aktualnie nie ma tłoku i jest wiele pustych miejsc. Sezon się zaczyna, dużo więcej ludzi zaczyna jeździć, więc radzę kupić bilet parę dni wcześniej. Kasa międzynarodowa w Erywaniu, zamykana jest przed 20. Z tego co się orientuję, raczej nie ma możliwości kupna on-line.

Tak, jak ktoś wyżej napisał pociągi jeżdżą co drugi dzień.

Cena biletu, na 3cią klasę z Tbilisi to ok 27 Lari. Z Erywania ok. 7800-8000 Dram.
Jeżeli ktoś jedzie do lub z Giumri (pociąg przejeżdża przez to miasto) to cena biletu jest niewiele tańsza - ot, paręset dram.

W razie pytań, chętnie odpowiem.

Hadźoh!
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wczasy na Rodos: tydzień w hotelu z wyżywieniem za 1840 PLN (wylot z Krakowa) Wczasy na Rodos: tydzień w hotelu z wyżywieniem za 1840 PLN (wylot z Krakowa)
Zbiór tanich lotów Ryanair od 118 PLN! Tylko świetne kierunki: Włochy, Chorwacja i Grecja z polskich miast Zbiór tanich lotów Ryanair od 118 PLN! Tylko świetne kierunki: Włochy, Chorwacja i Grecja z polskich miast
 Temat postu: Re: Gruzja-pociagi
#62 PostWysłany: 28 Kwi 2014 12:27 

Rejestracja: 21 Wrz 2012
Posty: 1963
platynowy
Ja kupowałem bilety on-line dla kilku osób.
Nie chciałem ryzykować kupna biletów w dniu przyjazdu do Tbilisi.

Zauwazyłem że jak ktoś rezerwuje parzyste miejsce na górze płaci mniej niż na nieparzyste.
Nie pamiętam teraz dokładnie w jakiej cenie są one.
Ale za parę płaciłem 21990 dram
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Gruzja-pociagi
#63 PostWysłany: 01 Maj 2014 22:57 

Rejestracja: 21 Gru 2011
Posty: 77
Czy ktoś ostatnio kupował bilety na gruziński pociąg przez internet? Dochodzę do momentu wyboru formy płatności (jest tylko opcja płatności kartą), klikam na banner który powinien przenieść mnie do strony z płatnością i wtedy wyświetla się biała strona. Próbowałem w firefoxie i chromie, na 2 różnych komputerach, czyściłem cookies i wyłączałem adblocka i antywirusa... i nic. Nie jest to też wina tego konkretnego pociągu bo próbowałem kupić bilety z Batumi do Tbilisi oraz z Tbilisi do Kutaisi i w obu przypadkach toi samo. Chciałem tam napisać maila ale na stronie jest tylko mail dla prasy a dzwonienie do Gruzji jest dość kosztowne więc też średnio mi pasuje.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Gruzja-pociagi
#64 PostWysłany: 06 Maj 2014 22:37 

Rejestracja: 01 Lip 2011
Posty: 15
mam ten sam problem, udalo sie komus to rozwiazac?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Gruzja-pociagi
#65 PostWysłany: 07 Maj 2014 08:12 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Lut 2014
Posty: 2886
Loty: 415
Kilometry: 781 557
srebrny
No to mnie zmartwiliście, bo w przyszłym tygodniu też chciałam kupić. A kiedy jedziecie, bo bilety można nabyć tylko na określoną liczbę dni naprzód. Może więc jeszcze nie są dostępne.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Gruzja-pociagi
#66 PostWysłany: 07 Maj 2014 16:41 

Rejestracja: 05 Maj 2011
Posty: 263
niebieski
ja chce jechać 10 maj, Batumi-Tbilisi, i dokładnie to co powyżej koledzy pisza mi się wyświetla.
Napisałem do nich maila, ale zero odzewu.
Wysyłałem na maila:railway@railway.ge
bo na ten press to nie dochodzi do od nich skrzynki
_________________
http://flightdiary.net/futrzak
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Gruzja-pociagi
#67 PostWysłany: 07 Maj 2014 18:29 

Rejestracja: 21 Gru 2011
Posty: 77
To w takim razie inne pytanie. Jeśli nie uda się kupić przez internet to jaka jest szansa, że w maju przed południem w sobotę kupię bilet na nocny pociąg z Batumi do Tbilisi? Chodzi mi o przedzial w 1 klasie lub w przedziale czteroosobowym. Wiem, że pytanie w stylu "jaka jest szansa" jest troche naiwne ale może ktoś już kupował w takiej sytuacji i powie albo "jest szansa bo ja kupiłem spokojnie a pociąg nie był wypełniony" albo "nie ma szans, pociągi o tej porze roku są nabite do ostatniego miejsca" :) . Futrzak jak wrócisz (albo jak dasz radę to w trakcie pobytu) daj proszę znać jak poszło, czy próbowałeś kupić bilet na miejscu i jeśli tak to z jakim skutkiem.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Gruzja-pociagi
#68 PostWysłany: 07 Maj 2014 20:23 
Moderator forum
Awatar użytkownika

Rejestracja: 16 Wrz 2011
Posty: 2597
Loty: 243
Kilometry: 297 179
dlatego napisał(a):
To w takim razie inne pytanie. Jeśli nie uda się kupić przez internet to jaka jest szansa, że w maju przed południem w sobotę kupię bilet na nocny pociąg z Batumi do Tbilisi? Chodzi mi o przedzial w 1 klasie lub w przedziale czteroosobowym. Wiem, że pytanie w stylu "jaka jest szansa" jest troche naiwne ale może ktoś już kupował w takiej sytuacji i powie albo "jest szansa bo ja kupiłem spokojnie a pociąg nie był wypełniony" albo "nie ma szans, pociągi o tej porze roku są nabite do ostatniego miejsca" :) . Futrzak jak wrócisz (albo jak dasz radę to w trakcie pobytu) daj proszę znać jak poszło, czy próbowałeś kupić bilet na miejscu i jeśli tak to z jakim skutkiem.


Moim zdaniem szansa jest duża że bilety będą. Sam wprawdzie jechałem na tej trasie w marcu ale zapełnienie w wagonach pierwszej klasy (tych 2 osobowych) było mniejsze niż 20 %.

Znalazłem patent jak sprawdzić ile mniej więcej wolnych miejsc zostało w sprzedaży, należy tylko pamiętać że bilety można kupić z maksymalnie miesięcznym wyprzedzeniem.
Logujemy się u nich na stronę, wybieramy interesujące nas połączenie, liczbę pasażerów, rodzaj wagonu i klasę i dajemy "search" i potem "search again".
Strona jest tak zaprojektowana że za każdym razem pokazuje inne miejsca, im mniej miejsc jest tym częściej się pojawiają te same. Można więc pobawić się tak chwilę i spisać sobie jakie zostały. Tym sposobem można też wybrać sobie np w której części wagonu chcemy mieć przedział.

Tylko z drugiej strony poco kupować bilet na na dworcu jak można przez internet ? Różnica w kursie jest naprawdę niewielka przy płatności przez internet :)


Ostatnio edytowany przez klapio, 08 Maj 2014 00:21, edytowano w sumie 1 raz
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Gruzja-pociagi
#69 PostWysłany: 08 Maj 2014 00:16 

Rejestracja: 21 Gru 2011
Posty: 77
Dzięki za odpowiedź. Właśnie o to chodzi, że przez internet się za bardzo nie da (patrz posty wyżej).
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Gruzja-pociagi
#70 PostWysłany: 08 Maj 2014 20:16 

Rejestracja: 05 Maj 2011
Posty: 263
niebieski
W sobotę będę w Batumi to jak znajdę Wi-fi to napiszę.
Dobrze ze bilety można w centrum Batumi kupić, nie trzeba na tą stację kolejową specjalnie jechać.
_________________
http://flightdiary.net/futrzak
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Gruzja-pociagi
#71 PostWysłany: 10 Maj 2014 01:35 

Rejestracja: 21 Gru 2011
Posty: 77
Gdzie w centrum?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Gruzja-pociagi
#72 PostWysłany: 12 Maj 2014 18:28 

Rejestracja: 12 Maj 2014
Posty: 1
Mam pytanie, czy w nocnym pociągu relacji Tbilisi - Batumi jest możliwość kupienia biletów w sypialnym wagonie pierwszej klasy? Chodzi mi o przedziały dwu osobowe. Online mam do wyboru tylko Compartment caggiage - czyli 4 osobowa kuszetka. Będziemy jechać z małym dzieckiem dlatego zależy nam na dwójce. Dodatkowo przy wybraniu daty 06.06.2014 nie wyszukuje połączeń (30.05.2014 nie ma tego problemu). Czy jest jeszcze za wcześnie na zakup biletów na czerwiec?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Gruzja-pociagi
#73 PostWysłany: 12 Maj 2014 19:07 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Lut 2014
Posty: 2886
Loty: 415
Kilometry: 781 557
srebrny
anka_lipa napisał(a):
Dodatkowo przy wybraniu daty 06.06.2014 nie wyszukuje połączeń (30.05.2014 nie ma tego problemu). Czy jest jeszcze za wcześnie na zakup biletów na czerwiec?


I tak nie ma możliwości kupienia czegokolwiek, jak już poprzednicy pisali. Przy przejściu do płatności karta kredytową wywala białą stronę. Napisałam do nich o tym problemie, ale po angielsku. Tak więc żadnej pewności nie ma, że w ogóle zareagują.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Gruzja-pociagi
#74 PostWysłany: 14 Maj 2014 08:48 

Rejestracja: 05 Maj 2011
Posty: 263
niebieski
w sobotę 10 maja kupiłem bilet na nocny pociag Batumi-Tbilisi, kupowałem go na miejscu ale musiałem aż na dworzec jechać bo biuro w mieście miało problem z komputerami...
Kupiłem bilet o godz 13, dostałem miejsce nr 17 na 18 możliwych, czyli rzutem na taśmę dostałem bilet. Ale kupowałem w "pierwszej klasie", może obłożenie w pozostałych było mniejsze.
Cena 40Lari.

Pociąg po drodze kilkanaście razy zatrzymywał się i to czasem w szczerym polu.
Brania prysznicu czy też korzystania z toalety nie polecam nikomu /nie chciałbym widzieć jak to wygląda w innych klasach/, tak jak w starych pociągach pkp.
Z spaniem też jest problem, miałem ostatni przedział, a pod nim były koła z pociągu i non stop coś w nich waliło, stukało, takie metaliczne bicie choćby chciały się zerwać :D
_________________
http://flightdiary.net/futrzak
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Gruzja-pociagi
#75 PostWysłany: 14 Maj 2014 08:51 

Rejestracja: 05 Maj 2011
Posty: 263
niebieski
dlatego napisał(a):
Gdzie w centrum?

W centrum można kupić bilety na ulicy Mazniashvili 5
tylko uważnie szukaj zielonych drzwi, jakbyś szedł od strony Tbilisi Square to kasa jest w budynkach po prawej stronie.
*/***
anka_lipa napisał(a):
Mam pytanie, czy w nocnym pociągu relacji Tbilisi - Batumi jest możliwość kupienia biletów w sypialnym wagonie pierwszej klasy? Chodzi mi o przedziały dwu osobowe. Online mam do wyboru tylko Compartment caggiage - czyli 4 osobowa kuszetka.

Przez internet teraz to nie działa, ale na miejscu podchodzisz do okienka i mówić ze chcesz na pierwsza klasę. Przez internet nazywa to się : "Soft-seated carriage" cena powinna wynosić 40Lari
_________________
http://flightdiary.net/futrzak
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#76 PostWysłany: 21 Maj 2014 10:24 

Rejestracja: 21 Maj 2014
Posty: 3
Witam mam problem przy zakupie biletu, obojętnie przy jakiej dacie i przy każdym rodzaju klasy wagonu i miejsca pojawia mi się ten sam komunikat na czerwono na samym dole jak na screen. Co robię nie tak? Próbowąłem juz wszystkich kombinacji.

Załączniki:
gruzja.png
gruzja.png [ 81.89 KiB | Obejrzany 2400 razy ]
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Gruzja-pociagi
#77 PostWysłany: 21 Maj 2014 10:30 

Rejestracja: 21 Wrz 2012
Posty: 1963
platynowy
Też mam podobny problem jak chcę kupić bilety do okolic Batumi.
Zmieniaj opcje w wagon category i wagon class i szukaj ich w tych wariantach.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Gruzja-pociagi
#78 PostWysłany: 21 Maj 2014 10:35 
Moderator forum
Awatar użytkownika

Rejestracja: 16 Wrz 2011
Posty: 2597
Loty: 243
Kilometry: 297 179
Ta strona jest słabo zrobiona i musisz wybrać wszystkie opcje na pasujące żeby się coś wyszukało, np zmień Wagon category z Non-Modernized na Modernized i Wagon class z Soft-seated carriage na Compartment caggiage.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Gruzja-pociagi
#79 PostWysłany: 22 Maj 2014 01:23 

Rejestracja: 21 Maj 2014
Posty: 3
Dzieki poskutkowała zmiana wagonów :) Ale mam teraz inny problem... po kliknięciu na płatność pokazuje mi się biała strona... mieliście coś takiego?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Gruzja-pociagi
#80 PostWysłany: 22 Maj 2014 06:19 

Rejestracja: 21 Wrz 2012
Posty: 1963
platynowy
Problem białej strony pojawia się już od kilku dni.
Poczytaj klika postów wcześniej.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 352 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 18  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 2 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group