Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 262 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14  Następna
Autor Wiadomość
#181 PostWysłany: 06 Lip 2015 00:33 

Spoko, niedługo też zbankrutujemy i banksterzy dostaną figę z makiem :D
@singielka_1976 Była zrzutka, była. Sama Polska pożyczyła 210 milionów złotych. Mieliśmy pożyczyć ponad 600, ale wykorzystali tylko część. Dorzucił się także MFW. UK i Holandia zagwarantowały wypłaty z kont indywidualnych swoim obywatelom itd.
Góra
 PM off  
      
Wycieczka do Marrakeszu od 936 PLN. Loty Lufthansą z 3 miast + 5 nocy w tradycyjnym riadzie Wycieczka do Marrakeszu od 936 PLN. Loty Lufthansą z 3 miast + 5 nocy w tradycyjnym riadzie
Odkryj Afrykę: loty do Kilimandżaro z dużym bagażem z Warszawy od 2768 PLN Odkryj Afrykę: loty do Kilimandżaro z dużym bagażem z Warszawy od 2768 PLN
#182 PostWysłany: 06 Lip 2015 11:20 

Rejestracja: 26 Sie 2014
Posty: 1498
Przykład UK jest dość niefortunny, bo:
1) nie nadzorowali starannie marketingu islandzkich kont (mówiło się o gwarancji, ale koniec końców okazało się, że nie obejmowała ona kont w oddziałach zagranicznych, co niezbyt jasno zaznaczone było w nazwie rachunku i jednostki prowadzącej rachunek - w przeciwieństwie do analogicznych rachunków banków brytyjskich),
2) nie dopilnowali objęcia depozytów gwarancją islandzką na przestrzeni luty-kwiecień 2008,
3) nie wykonali kroków prewencyjnych tak, jak zrobili to np. Niemcy,
4) zamrozili islandzkie konta instytucji rządowych i upadłych banków w październiku 2008 (czyt. dodatkowe ponad 4 mld euro w kieszeni na ponad miesiąc - potem część odblokowali, część zatrzymali, a częścią podzielili się z Holandią, która też zaliczyła wpadki nr 1 i 3).

Warto jednak podkreślić, że bankrutowały 3 islandzkie banki komercyjne w pokłosiu upadku Lehmann Brothers, a zarzuty przeciw rządowi Islandii kierowane przez instytucje nadzoru zostały oddalone przez Trybunał EFTA. Sytuacja Islandii ma się więc nijak do sytuacji Grecji.

Polska mogła się dorzucić do pożyczki MFW (a nie odwrotnie) dla Islandii m.in. dlatego, że NBP wstrzymał handel z Lehmannem na 2 tyg. przed jego upadkiem, a księgowo była jedyną "zieloną wyspą" w czasach kryzysu. Nasi rodacy, którzy wyemigrowali do Islandii, na pewno nikomu za złe tego nie mają, bo są tam największą mniejszością narodową (dumne 3% z haczykiem). Patrząc na kwotę i okoliczności, można nazwać te 210 mln PLN (czyli ok. 60 mln euro po ówczesnym kursie) jedynie dobrym zabiegiem PR-owym, bo gospodarczo te 60 baniek przy potrzebach rzędu paru miliardów wypadło nieco mniej wzruszająco niż porównanie dotychczasowego rezultatu tytułowego projektu do choćby niespłaconej przez Grecję tylko jednej transzy.

@MaSell
A propos PS - może warto jeszcze wspomnieć, jak i kiedy takie zadłużenie powstawało. Bo z jednej strony wiele osób nie chce płacić podatków, a tym bardziej na rzecz sektora finansowego, ale z drugiej - prawie wszyscy domagają się inwestycji na szczeblu centralnym w infrastrukturę, zdrowie czy edukację. Jednocześnie raczej nie obniżając wydatków konsumpcyjnych i zadłużenia przeciętnego gospodarstwa domowego. Hmmm...
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#183 PostWysłany: 06 Lip 2015 13:32 

Rejestracja: 20 Lut 2012
Posty: 5151
srebrny
Tomek Zien napisał(a):
obibok napisał(a):
A on mówi, że nieprawda. To Polakom tak odwala - tym na poziomie menedżerskim. Chcą się wykazać.

Też się z tym spotkałem. Nie wiem z czego to wynika, ale zupełnie inna bajka jest gdy przełożonym w korpo jest jakiś cudzoziemiec z kultury zachodniej.

to jakas paranoja. niestety rowniez sie z tym spotkalem. najlepiej mie sie pracuje jak szefem jest np. niemiec.
zasady sa jasne- ma byc tak i tak i juz. jak szefem jest Polka, no coz, bywa naprawde roznie :-(

-- 06 Lip 2015 13:34 --

obibok napisał(a):
Nad czym tu płakać? W tawernie ani mousaka ani ouzo się nie skończyło.


owszem obibok, tyle ze jeszcze trzeba jakos za ta mousake i ouzo zaplacic.
obawiam sie ze nie bedzie z czego...

Cytuj:
I o posiadaniu rodziny bym też zapomniał. Kolega właśnie się zwolnił z pracy i żyje z pensji żony, bo... musiał córkę prowadzać do szkoły. Jak zapytał, czy może pracować od 12:00 do 20:00, to się popukali w głowę.
.
[/quote]
u mnie by nie bylo problemu. w malej firmie - na pewno.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#184 PostWysłany: 06 Lip 2015 23:28 

Rejestracja: 22 Gru 2013
Posty: 3047
srebrny
michcioj napisał(a):
owszem obibok, tyle ze jeszcze trzeba jakos za ta mousake i ouzo zaplacic.
obawiam sie ze nie bedzie z czego...

Ostatnio Zeus wyjaśniał, że typowy Grek przez tydzień może nic nie jeść, byle w sobotę się wybrać do tawerny. No to najwyżej nie będzie jadł dwa tygodnie.

Cytuj:
u mnie by nie bylo problemu. w malej firmie - na pewno.

Mi się wydaje, że problemu to by nie było przede wszystkim w Niemczech.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#185 PostWysłany: 07 Lip 2015 08:25 

Rejestracja: 20 Lut 2012
Posty: 5151
srebrny
Cytuj:
Cytuj:
u mnie by nie bylo problemu. w malej firmie - na pewno.
Mi się wydaje, że problemu to by nie było przede wszystkim w Niemczech.
masz racje, w Niemczech to jest duzo wiekszy luz w sprawie godzin pracy, czesto ludzie pracuja poprostu z domu tzw. home office.
Eh nawet sobie kiedys myslalem jakby to tak sie przeniesc officjalnie do Monachium
pracowac oficjalnie z home office w Gorlitz tj. Zgorzelcu po niemieckiej stronie a siedziec we Wroclawiu :-)
-- 07 Lip 2015 08:28 --
Cytuj:
obibok napisał(a):
michcioj napisał(a):
owszem obibok, tyle ze jeszcze trzeba jakos za ta mousake i ouzo zaplacic.
obawiam sie ze nie bedzie z czego...

Ostatnio Zeus wyjaśniał, że typowy Grek przez tydzień może nic nie jeść, byle w sobotę się wybrać do tawerny. No to najwyżej nie będzie jadł dwa tygodnie.

no coz, pewnie rachunki i czynsz same sie zaplaca, no ale ok, z Zeusem na temat Grecji ciezko dyskutowac :)


Ostatnio edytowany przez Abcn 07 Lip 2015 17:49, edytowano w sumie 2 razy
Wypowiedź z błędami językowymi lub niezrozumiała – błędy ortograficzne/stylistyczne/interpunkcyjne.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#186 PostWysłany: 07 Lip 2015 09:14 

A ja czekam, kiedy @ kara założy podobny wątek nt naszego zadłużenia. I ogłosi zrzutkę. Bo coś ponad bilion PLN mamy już łącznie do oddania.
Jeśli mój post jest OT, to czym jest ten wątek ?
Dajcie święty spokój tym Grekom.
Nie oni zaciągali długi, tylko rządzący tym krajem poplecznicy banksterów. Ile jest faktycznego długu, a ile odsetek od odsetek ?
Gdzie są teraz ?
"Zerwali" się na Kajmany ?
Góra
 PM off  
      
#187 PostWysłany: 07 Lip 2015 09:25 

Rejestracja: 26 Sie 2014
Posty: 1498
viewtopic.php?f=18&t=75575#p600167
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#188 PostWysłany: 07 Lip 2015 09:29 

Rejestracja: 22 Gru 2013
Posty: 3047
srebrny
A jeszcze ciekawe, nieco obrazoburcze spojrzenie na sytuację mamy tu:
http://fakty.interia.pl/felietony/walen ... Id,1847031
Zresztą mi się podobało, jak w niedzielę Zachód oburzał się, jak to Grecja miała czelność powiedzieć "nie" i tym samym się pogrążyła, a wczoraj już jakby nigdy nic mówili o szukaniu nowych propozycji porozumienia...
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#189 PostWysłany: 07 Lip 2015 09:42 
Sezonowy Cebulion
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lis 2011
Posty: 22489
@michcioj

Tak jak napisałem na początku. Grek to taki student z Polski. Dostanie wypłatę, część da rodzicom (bo mieszka u nich, to czynsz będzie prawie zerowy) i ma kasę na zabawę, wakacje na Mykonos itd. ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#190 PostWysłany: 07 Lip 2015 10:07 

Rejestracja: 20 Lut 2012
Posty: 5151
srebrny
Zeus napisał(a):
@michcioj

Tak jak napisałem na początku. Grek to taki student z Polski. Dostanie wypłatę, część da rodzicom (bo mieszka u nich, to czynsz będzie prawie zerowy) i ma kasę na zabawę, wakacje na Mykonos itd. ;)

nie wstyd mieszkac mu u rodzicow ?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#191 PostWysłany: 07 Lip 2015 10:09 
Sezonowy Cebulion
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lis 2011
Posty: 22489
Dla mnie, to tak. My się podoba obecnie życie. Stać mnie za pokój, czesne, nauki języków, podróże i pomoc finansową dla rodziców.

U nich to nie przemawia. Jest źle, ale uważają, ze kiedyś wszystko wróci do normy. Wtedy oni będą mieć po 40, i będą szukać pracy, domu i rodziny...
Góra
 Profil Relacje PM off
michcioj lubi ten post.
 
      
#192 PostWysłany: 07 Lip 2015 10:12 

Rejestracja: 20 Lut 2012
Posty: 5151
srebrny
Zeus napisał(a):
U nich to nie przemawia. Jest źle, ale uważają, ze kiedyś wszystko wróci do normy. Wtedy oni będą mieć po 40, i będą szukać pracy, domu i rodziny...

niestety wtedy bedzie juz za pozno po 40stce... a samo z siebie od tak do normy nie wroci.
podobne baju baju widzialem u hiszpanskich znajomych, zawsze mi tlumaczyli, no michcioj jak sie kryzys skonczy to w hiszpanii znowu bedzie swietnie.
jak sie skonczy. od tak sam z siebie sie skonczy. tak jak deszcz, popada popada i sam przestanie. masakra jak dla mnie
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#193 PostWysłany: 07 Lip 2015 10:20 

Rejestracja: 26 Cze 2012
Posty: 1086
Loty: 155
Kilometry: 370 915
srebrny
Anonymous napisał(a):
A ja czekam, kiedy @ kara założy podobny wątek nt naszego zadłużenia. I ogłosi zrzutkę. Bo coś ponad bilion PLN mamy już łącznie do oddania.
Jeśli mój post jest OT, to czym jest ten wątek ?
Dajcie święty spokój tym Grekom.
Nie oni zaciągali długi, tylko rządzący tym krajem poplecznicy banksterów. Ile jest faktycznego długu, a ile odsetek od odsetek ?
Gdzie są teraz ?
"Zerwali" się na Kajmany ?


Popleczników banksterów jednak wybrał lud jako swoich przedstawicieli i dał im mandat do rządzenia i zarządzania. Esencja demokracji, którą się Grecy szczycą. Jest mnóstwo instytucji, także opozycja parlamentarna, która mają obowiązek lub co najmniej możliwość kontrolowania i informowania wyborców o stanie państwa oraz realizacji programu wyborczego. Czy obywatele greccy niczego złego nie widzieli w tym, że ściągalność podatków jest dramatycznie niska i rozwala kolejne budżety, czy też przyzwalali na to, sami się osobiście wzbogacając kosztem coraz wyższego zadłużenia państwa? Ten proces nie trwał ani miesiąc, ani rok.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#194 PostWysłany: 07 Lip 2015 10:26 

Rejestracja: 20 Lut 2012
Posty: 5151
srebrny
rattaman napisał(a):
Popleczników banksterów jednak wybrał lud jako swoich przedstawicieli i dał im mandat do rządzenia i zarządzania. Esencja demokracji, którą się Grecy szczycą. .

dokladnie, obecna sytuacja to nie wina zadnych banksterow tylko demokratycznie wybranego rzadu.
Grecy sami sa sobie winni, ttrzeba bylo nie glosowac na populistow karmiacych naiwnych frajerow klamstewkami.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#195 PostWysłany: 07 Lip 2015 10:37 

Rejestracja: 26 Sie 2014
Posty: 1498
@michcioj
A propos "złotej młodzieży" - będzie im dużo trudniej, ale nie przesądzałabym, że będzie za późno. W podobnym wieku niektórzy pracownicy na ciepłych posadkach w Polsce wzięli się kiedyś ostro do roboty i rozkręcili całkiem niezłe spółki w branży komputerowej, biotechnologicznej czy spożywczej.

Poza tym, niektórym do tego momentu na pewno skończy się wsparcie ze strony rodziców i będą musieli sami zatroszczyć się o własną przyszłość.

Wydaje mi się, że w Grecji - tak jak i w Polsce - każda grupa interesu ślepo ciągnie w swoją stronę i spora część obecnej sytuacji to efekt populizmu. Im szybciej przekują solidarność wobec "wroga zewnętrznego" na wypracowanie wspólnych rozwiązań, których potem będą się trzymać Paretowskie 80% społeczeństwa, tym lepiej dla ich kieszeni.

PS (bez adresata) Bankster? Akcjonauriozaur? ;-) Strach pomyśleć, co można powiedzieć o tuzach sektora energetyki i kopalin. :-)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#196 PostWysłany: 07 Lip 2015 10:54 

Rejestracja: 20 Lut 2012
Posty: 5151
srebrny
Kara napisał(a):
@michcioj
poza tym, niektórym do tego momentu na pewno skończy się wsparcie ze strony rodziców i będą musieli sami zatroszczyć się o własną przyszłość.

moim zdaniem bedzie im trudno. nawet bardzo.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#197 PostWysłany: 07 Lip 2015 10:57 
Sezonowy Cebulion
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lis 2011
Posty: 22489
@Kara Tak jak napisałem 4 strony do tyłu. Z mojego roku, z liceum nikt nie mieszka sam / z kolegami, ale u rodziców. Nawet jak pojechali na studia, gdzieś po za Atenami, to co weekend jechali do domu. I będą mieć w tym roku 25 lat, i nie zapowiada się żeby szybko z domku się wydostali...
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#198 PostWysłany: 07 Lip 2015 11:13 

Rejestracja: 26 Sie 2014
Posty: 1498
@michcioj
Z taką tezą wypada mi się tylko zgodzić.

@Zeus
Masz bardzo dobre zdanie o polskich studentach, ja natomiast pamiętam takich, którzy brudne ciuchy mamusi do prania wozili parę lat po studiach. Wracając, oczywiście, ze słynnym "słoikami". Kupno lodówki było jeszcze OK (bo piwo trzeba gdzieś chłodzić), ale pralki - to już było kuriozum.

Co do mieszkania z rodziną i jeżdżenia na weekendy - czy tak było "zawsze"? Czy dopiero zaostrzająca się sytuacja gospodarcza, a potem kryzys wpłynęły na zachowania młodych?

Nie wiem i pytam, bo nie znam Grecji. A - przez analogię - Polacy często myślą, że Niemcy popełniają błąd nie kupując, a wynajmując nieruchomość, albo że Anglicy robią źle preferując większy metraż i dłuższy dojazd. Polska "samodzielność" studenta historycznie wzięła się z kombinacji młodzieńczego buntu (nie było tyle mieszkań na wynajem, więc tylko akademik czy stancja była szansą na wymknięcie się spod kontroli rodzicielskiej) i niewielkiej liczby szkół wyższych bądź ich oddziałów - np. weterynarię można było studiować w chyba tylko 3 miastach, a informatykę - w może 7.
Góra
 Profil Relacje PM off
obibok lubi ten post.
 
      
#199 PostWysłany: 07 Lip 2015 11:20 
Sezonowy Cebulion
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lis 2011
Posty: 22489
Od zawsze. To mentalność śródziemnomorska, ze mieszkamy z mamą do późnej 30tki.

Co do akademików, one są, ale nie na wszystkich. Zazwyczaj je dostają studenci, partii która rządzi w Uniwerku (to inna historia...) i czasami ludzie, jak dostaną akademik, mieszkają w nim do 40tki.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#200 PostWysłany: 07 Lip 2015 11:27 

Rejestracja: 20 Lut 2012
Posty: 5151
srebrny
Zeus napisał(a):
@Kara Tak jak napisałem 4 strony do tyłu. Z mojego roku, z liceum nikt nie mieszka sam / z kolegami, ale u rodziców. Nawet jak pojechali na studia, gdzieś po za Atenami, to co weekend jechali do domu. I będą mieć w tym roku 25 lat, i nie zapowiada się żeby szybko z domku się wydostali...

aha, ciekawe.
powiedz mi Zeus w takim wypadku jak to wyglada w praktyce, pytalem o to Hiszpanow ale zawsze byla cisza,
Jak to jest w Grecji ?
wychodzi Grek na impreze, poznaja dziewczyne, spotyka sie z nia, bierze ja do domu na noc, Matka spi za sciana, a potem razem sobie rano pija kawke? :-)


Ostatnio edytowany przez Abcn, 07 Lip 2015 17:09, edytowano w sumie 1 raz
Wypowiedź z błędami językowymi lub niezrozumiała – błędy ortograficzne/stylistyczne/interpunkcyjne.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 262 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Gregggor oraz 12 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group