Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 262 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11 ... 14  Następna
Autor Wiadomość
#141 PostWysłany: 03 Lip 2015 13:06 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 Sty 2015
Posty: 817
Loty: 69
Kilometry: 196 395
Zbanowany
Kara napisał(a):
@MaPS
Patrząc na to, ile negatywnych emocji wzbudza ten temat, uważam zebranie pół bani (równowartość prawie 10 małych kawalerek w W-wie) dziennie za wyczyn.

Od wczoraj każda osoba dorzuciła średnio prawie €19. Na jednodniówkę by starczyło! :-D


Kara napisał(a):
PS Mnie akurat interesuje aspekt makroekonomiczny i behawioralny.


No to podpowiem Ci: większość daje dla jaj, gdyż mają świadomość że kasa zostanie im zwrócona.
_________________
Jak żyć, to nie jako widz
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Riwiera Turecka luksusowo: tydzień w 5* hotelu z all inclusive od 2084 PLN. Wyloty z 3 miast Riwiera Turecka luksusowo: tydzień w 5* hotelu z all inclusive od 2084 PLN. Wyloty z 3 miast
Początek wakacji w Maroku: tygodniowy wypoczynek za 1292 PLN. Loty z Wrocławia + hotel Początek wakacji w Maroku: tygodniowy wypoczynek za 1292 PLN. Loty z Wrocławia + hotel
#142 PostWysłany: 03 Lip 2015 13:18 

Rejestracja: 26 Sie 2014
Posty: 1498
Chciałabym tylko zaznaczyć, że podpada to pod aspekt behawioralny.

Ktoś zadaje sobie "trud" poklepania w klawisze i dokonuje transakcji finansowej ze względu na tymczasową modę. To naprawdę ciekawe zjawisko dla kogoś, kto interesuje się np. płatnościami mobilnymi albo nawykami konsumenckimi w tzw. nowoczesnej gospodarce.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#143 PostWysłany: 03 Lip 2015 15:01 

Rejestracja: 20 Lut 2012
Posty: 5148
srebrny
obibok napisał(a):
michcioj napisał(a):
wole pracowac w ''prywatnej'' duzej firmie i poprostu robic swoje za np. 5 razy tyle.
chce miec opcje realizowac swoje pasje, a nie zyc od pierwszego do pierwszego,
dzieki temu ze nie jestem urzednikiem a pracuje gdzie pracuje moge pojechac na wakacje praktycznie w dowolne miejsce na swiecie
urzednicza pensja na to nie pozwala.

Tak mówi stereotyp. A ze znajomych mi osób to właśnie urzędnicy mają wyższe pensje, nie mówiąc już o doliczeniu "trzynastek", wczasów "pod gruszą" i przesadnego aż przestrzegania kodeksu pracy, podczas gdy koledzy w firmach prywatnych padają na mordę, siedzą po godzinach i firma na każdym kroku kombinuje, jak ich oskubać. I jeśli ktoś może podróżować, to właśnie urzędnicy, bo u prywaciarza urlop często jest do ostatniej chwili niepewny, a o wcześniejszych wyjściach w piątek nawet się nie rozmawia (oczywiście to uogólnienie). A już najlepiej to jest chyba we wszystkich spółkach komunalnych.

nie wiem obibok, jestem w .pl po dluzszej nieobecnosci dopiero 3 lata, ale jakies tam doswiadczenie wlasne mowi, ze duze firmy potrafia i
5 razy tyle co budzetowka zaplacic. i prawa pracy przestrzagaja jak najbardziej.
co do zwiedzania swiata ok, jak sie chce to mozna, ale chyba z urzedniczej pensji ala 2500 to sie za duzo tego swiata nie zawojuje.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#144 PostWysłany: 03 Lip 2015 16:07 

Rejestracja: 22 Gru 2013
Posty: 3046
srebrny
michcioj napisał(a):
nie wiem obibok, jestem w .pl po dluzszej nieobecnosci dopiero 3 lata, ale jakies tam doswiadczenie wlasne mowi, ze duze firmy potrafia i
5 razy tyle co budzetowka zaplacic.

Tu by chyba jeszcze trzeba wprowadzić rozróżnienie na korporacje, gdzie specjaliści są w cenie (ale tylko ci wybrani) i zwykłe firemki (a takich jest najwięcej) łapiące zamówienia publiczne za najniższą cenę z przetargu i ścinające każdy grosz, głównie na ludziach.
Cytuj:
i prawa pracy przestrzagaja jak najbardziej.
co do zwiedzania swiata ok, jak sie chce to mozna, ale chyba z urzedniczej pensji ala 2500 to sie za duzo tego swiata nie zawojuje.

Myślę, że na tym forum nie brakuje osób, które z podobnymi dochodami "zawojowały" sporo.
Góra
 Profil Relacje PM off
michcioj lubi ten post.
 
      
#145 PostWysłany: 03 Lip 2015 16:24 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 29 Gru 2013
Posty: 1845
Loty: 76
Kilometry: 125 391
niebieski
obibok napisał(a):
michcioj napisał(a):
co do zwiedzania swiata ok, jak sie chce to mozna, ale chyba z urzedniczej pensji ala 2500 to sie za duzo tego swiata nie zawojuje.

Myślę, że na tym forum nie brakuje osób, które z podobnymi dochodami "zawojowały" sporo.

Nie brakuje ;)
_________________
Image
MOJE RELACJE Z PODRÓŻY
Góra
 Profil Relacje PM off
3 ludzi lubi ten post.
 
      
#146 PostWysłany: 03 Lip 2015 19:05 
Sezonowy Cebulion
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lis 2011
Posty: 22455
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
michcioj lubi ten post.
 
      
#147 PostWysłany: 03 Lip 2015 21:39 

Rejestracja: 20 Lut 2012
Posty: 5148
srebrny
@zeus hahaha, dobre, szacun za wyluzowanie w tej delikatnej sprawie

a tak wogole to mnie to rozwala co sie dzieje w grecji, ludzie jakby mieli to gdzies,
jest masa hejtu w kierunku unii europejskiej a co wyjdziemy ze strefy euro i pokazemy wala.
w niemczech ludzie by plakali :-)

-- 03 Lip 2015 21:46 --

obibok napisał(a):
co do zwiedzania swiata ok, jak sie chce to mozna, ale chyba z urzedniczej pensji ala 2500 to sie za duzo tego swiata nie zawojuje.

Myślę, że na tym forum nie brakuje osób, które z podobnymi dochodami "zawojowały" sporo.[/quote]
i obys mial racje. i tak bym sie upieral ze lepiej miec dochody x5 razy tyle :)
pozatym w zyciu sa tez inne potrzeby, fajnie by bylo tez na codzien dobrze zyc, miec fajne mieszkanie, wyjsc gdzies czasem na miasto itd...
juz o osobach posiadajacych rodzine nie wspomne :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#148 PostWysłany: 03 Lip 2015 23:32 

Rejestracja: 22 Gru 2013
Posty: 3046
srebrny
michcioj napisał(a):
@zeus hahaha, dobre, szacun za wyluzowanie w tej delikatnej sprawie

a tak wogole to mnie to rozwala co sie dzieje w grecji, ludzie jakby mieli to gdzies,
jest masa hejtu w kierunku unii europejskiej a co wyjdziemy ze strefy euro i pokazemy wala.
w niemczech ludzie by plakali :-)

Nad czym tu płakać? W tawernie ani mousaka ani ouzo się nie skończyło.

Cytuj:
i obys mial racje. i tak bym sie upieral ze lepiej miec dochody x5 razy tyle :)
pozatym w zyciu sa tez inne potrzeby, fajnie by bylo tez na codzien dobrze zyc, miec fajne mieszkanie, wyjsc gdzies czasem na miasto itd...
juz o osobach posiadajacych rodzine nie wspomne :)

I właśnie dlatego nigdy nie przeniosę się do firmy prywatnej. W mojej branży to byłoby obcięcie kasy o jakąś połowę. Pomijając wieczny stres, bycie własnością pracodawcy itd.
I o posiadaniu rodziny bym też zapomniał. Kolega właśnie się zwolnił z pracy i żyje z pensji żony, bo... musiał córkę prowadzać do szkoły. Jak zapytał, czy może pracować od 12:00 do 20:00, to się popukali w głowę.
Najlepsze jest to, że słyszałem ostatnio od kilku osób, że wyjeżdżają za granicę, idą do pracy dokładnie w tych samych korporacjach, w których tu nimi orali i tam jest życie na luziku, a jakby ktoś chciał zostać po godzinach czy wziąć robotę do domu, to ciężkie zgorszenie.
I jeszcze jedna obserwacja od znajomego - że często mówi się "a bo to z Zachodu przyjeżdżają i nas tu wyzyskują". A on mówi, że nieprawda. To Polakom tak odwala - tym na poziomie menedżerskim. Chcą się wykazać.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#149 PostWysłany: 04 Lip 2015 07:59 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 29 Gru 2013
Posty: 1845
Loty: 76
Kilometry: 125 391
niebieski
obibok napisał(a):
A on mówi, że nieprawda. To Polakom tak odwala - tym na poziomie menedżerskim. Chcą się wykazać.

Też się z tym spotkałem. Nie wiem z czego to wynika, ale zupełnie inna bajka jest gdy przełożonym w korpo jest jakiś cudzoziemiec z kultury zachodniej.
_________________
Image
MOJE RELACJE Z PODRÓŻY
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#150 PostWysłany: 04 Lip 2015 08:17 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Sie 2012
Posty: 3534
srebrny
to wynika z kultury pracy a raczej jej braku
w europie zachodniej zostały przez lata wypracowane wzorce
my jako ludzie z natury zawistni(wydaje mi się ze to jedna z naszych cech/wad narodowych)gdy tylko dostaniemy trochę władzy to musimy to wszystkim pokazać
z czegoś "Zastaw się a postaw się” to się wzięło
pewnie następne pokolenie będzie bardziej wyluzowane,zwłaszcza jakby zalegalizowano w końcu trawę
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#151 PostWysłany: 04 Lip 2015 09:36 

Rejestracja: 26 Sie 2014
Posty: 1498
Kurcze, jaki ten Zachód się idealny robi... ;-) Owszem, prawo pracy, związki zawodowe i groźba utraty reputacji przez przedsiębiorstwo wzmacniają pozycję "szaraka", ale tenże robi też rzeczy, które nieco rzadziej przydarzają mu się w Najjaśniejszej - np. bywa bardziej punktualny, wydajny czy otwarty na komunikację. Natomiast kadra menedżerska średniego szczebla ma wszędzie ten sam mianownik - już się zdąży trochę oddalić emocjonalnie od szeregowca, a jeszcze nie czuje, że osiągnęła status VIP-a. Dobry menedżer wyższego szczebla zakłada wtedy białe rękawiczki i w niektórych przypadkach okazuje się, że używa jednak młot(k)a...

PS Ponad €1,7 mln. Zabawa się kończy.

@Japonka76 - namiastka: https://go.indiegogo.com/blog/2015/07/b ... salad.html
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#152 PostWysłany: 04 Lip 2015 10:19 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Sie 2012
Posty: 3534
srebrny
idealny? a do czego my dążymy? na razie mamy mentalność homo sovietikus
znasz inny nie idealny swiat?
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#153 PostWysłany: 04 Lip 2015 10:36 

Rejestracja: 26 Sie 2014
Posty: 1498
Znam. Z autopsji - trzy inne niż polski, z rozmów - porządną dwucyfrową liczbę. Nie ma idealnych rynków pracy. Narodów również nie.

Co do dążeń - stawiałabym na "róbmy swoje", jak śpiewał Młynarski, to z reguły przynosi lepsze efekty niż oglądanie się na innych. Plus moją ulubioną korpomantrę: "nie pracuj ciężej; pracuj mądrzej."
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#154 PostWysłany: 04 Lip 2015 11:21 

Rejestracja: 22 Gru 2013
Posty: 3046
srebrny
Tomek Zien napisał(a):
Też się z tym spotkałem. Nie wiem z czego to wynika, ale zupełnie inna bajka jest gdy przełożonym w korpo jest jakiś cudzoziemiec z kultury zachodniej.

Ten właśnie gość, który mi to mówił, pracował w banku (który wycofał się z Polski). I podobno mieli świetną robotę i atmosferę, dopóki szefem nie został Polak. Odwalało mu, a już w momencie gdy wiadomo było, że firma idzie do likwidacji, to jeszcze podnosił plany sprzedażowe "no bo wiecie, pokażemy, co potrafimy".
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#155 PostWysłany: 04 Lip 2015 11:33 

Rejestracja: 26 Sie 2014
Posty: 1498
Osoba z dowolnej nacji, w której ceni się kulturę osobistą (względnie jej pozory) wyżej niż w Polsce, będzie się wydawać przyjemniejszym szefem. Poza tym ekspaci z reguły mają kontrakty lepsze niż na porównywalnym stanowisku w kraju, więc jeśli nie są polonofobami, żyje się im u nas całkiem miło i nie odreagowują (tyle) frustracji, co Kowalski-da-boss.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#156 PostWysłany: 04 Lip 2015 11:44 

Rejestracja: 22 Gru 2013
Posty: 3046
srebrny
Hm, są jeszcze inne mechanizmy - oszczędzanie na pracownikach przez zakładanie spółek-córek (powszechne na Zachodzie) itd. Generalnie słusznie prawisz - natura ludzka wszędzie jest podobna, a uogólnianie zawsze jest błędem. Powiedzmy, że omawiamy znane nam przypadki, nie wyciągając zbyt daleko idących wniosków.
Natomiast sugerujesz, że Polacy zbyt się do pracy i rzetelności nie garną, a wymagania mają. To oczywiście prawda, ale właśnie gdy wyjeżdżają za granicę, to tam nagle się zmieniają. Czy temu, że nie mają nad sobą szefów-idiotów (mimo wszystko nie sądzę), czy po prostu chcą się wykazać, żeby nie musieć wracać? Słyszałem od innego znajomego, jak to w Londynie ich chcieli zlinczować, bo miejscowa załoga przez lata wmawiała szefom, że ciężarówkę rozładowuje się w trzy dni, a przyjechali Polacy i zrobili w jeden dzień dwie.
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
#157 PostWysłany: 04 Lip 2015 12:00 

Rejestracja: 26 Sie 2014
Posty: 1498
Raczej wykazać, bo - w długim okresie - każdy szef w ocenie statystycznego polskiego pracownika i tak okaże się idiotą (bo za ostry/ naiwny/ skąpy/ nawiedzony itp. itd.).

W przypadku z ciężarówką rozsądny człowiek nie starałby się zantagonizować zespołu (bo wyjaśnienie różnic w podejściu do pracy może przyjąć formę fizyczną), zastanowiłby się, czy w jednym z najdroższych miast Europy należy pracować za - w przeliczeniu - trzy razy mniej niż osoba dobrze znająca realia gospodarcze i błysnął przed szefem raczej jakąś innowacją niż podcinaniem gałęzi, na której sam siedzi. Chyba że wpadł na wakacje dorobić do stypendium. ;-)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#158 PostWysłany: 04 Lip 2015 13:58 

Rejestracja: 22 Gru 2013
Posty: 3046
srebrny
Kara napisał(a):
Raczej wykazać, bo - w długim okresie - każdy szef w ocenie statystycznego polskiego pracownika i tak okaże się idiotą (bo za ostry/ naiwny/ skąpy/ nawiedzony itp. itd.).

A to też ciekawy wątek. W ocenie np. pracownika fizycznego szef to zawsze jest pajac, cymbał, półgłówek i to że skończył studia, nie znaczy, że się zna na robocie. Na przykład w PolskimBusie mają kierowców, którzy się nazywają "liderami". Oni pełnią dla danej linii de facto rolę kierowników. Ileż się kiedyś nasłuchałem od jednego kierowcy, że co to ma być - lider? "Taki lider z nazwy. No bo co, wcześniej przyszedł do pracy, to już mądrzejszy?".
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#159 PostWysłany: 04 Lip 2015 15:45 

Rejestracja: 26 Sie 2014
Posty: 1498
To tylko pokazuje, że towarzysz Wiesław jest jednak wiecznie żywy. ;-)

A wracając do tematu - zebrana dotąd suma to zaledwie ok. 1,5% kosztów jutrzejszego referendum w Grecji. Potem podliczyłam Polskę za ten rok i zrobiło mi się (jeszcze bardziej) gorąco. Jak pragnę drugiej Estonii (czyt. głosowania elektronicznego)...
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#160 PostWysłany: 04 Lip 2015 20:08 
Moderator forum
Awatar użytkownika

Rejestracja: 06 Kwi 2014
Posty: 4054
@Kara dzięki za mapę. Podejrzewam, że w większości są to emigranci z Grecji, i ich znajomi i przyjaciele.
_________________
Ιαπόνκα76
Góra
 Profil Relacje PM off
Anonim3 lubi ten post.
 
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 262 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11 ... 14  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 4 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group