Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 262 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2, 3, 4, 5 ... 14  Następna
Autor Wiadomość
#1 PostWysłany: 01 Lip 2015 17:23 

Rejestracja: 26 Sie 2014
Posty: 1498
Za nieco ponad 3 euro na Europejczyka można rozwiązać jeden z problemów Grecji i reszty krajów Unii Europejskiej.

https://www.indiegogo.com/projects/greek-bailout-fund#/
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Loty na Wyspy Owcze z 2 miast od 1107 PLN. Dużo terminów, również na lato Loty na Wyspy Owcze z 2 miast od 1107 PLN. Dużo terminów, również na lato
Wakacje w Chorwacji za 977 PLN. Loty z Katowic do Puli + apartament Wakacje w Chorwacji za 977 PLN. Loty z Katowic do Puli + apartament
#2 PostWysłany: 01 Lip 2015 17:28 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 27 Mar 2011
Posty: 1061
Loty: 94
Kilometry: 122 440
niebieski
Grecy sami nawarzyli piwa i teraz sami powinni je wypić, jak się żyło ponad stan na kredyt to teraz trzeba odcierpieć, reguła ta dotyczy tak samo zwykłego Kowalskiego jak i całego narodu.

Kolejne pożyczki sytuacji Grecji nie uleczą, a jedynie przedłużą agonię i spowodują że upadek będzie o wiele bardziej brzemienny w skutkach. Przecież oni chcą kolejnych pożyczek tylko i wyłącznie na obsługę już zaciągniętych. Jeśli jakaś firma lub osoba fizyczna jest w analogicznej sytuacji to ogłasza bankructwo i tak też powinno być w tym przypadku.

Jeśli UE i MFW pójdą Grecji na ustępstwa to w kolejce czekają kolejne kraje, które od razu zgłoszą swoje roszczenia do umożenia części długów np. Hiszpania czy Irlandia.

Poniżej przyczyny greckiego bankructwa.

http://tvn24bis.pl/ze-swiata,75/za-myci ... 56224.html

a mówią, że w Polsce budżetówka ma dobrze :P chociaż moim zdaniem w Polsce wydatki na administrację publiczną i wszelkie grupy uprzywilejowane również są rozdmuchane, ale póki co nie do granic absurdu jak w Grecji.
_________________
Image


Ostatnio edytowany przez 04patryk12 01 Lip 2015 17:38, edytowano w sumie 4 razy
Góra
 Profil Relacje PM off
Koal lubi ten post.
 
      
#3 PostWysłany: 01 Lip 2015 17:31 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05 Lis 2012
Posty: 5178
Zbanowany
56414 aż tylko idiotów zapłaciło by inni się dowiedzieli o tym jaką mają wiedzę o eurozonie...
Koleżanka też się przyłączyła czy tylko wrzuciła z ciekawości?
_________________
Marzy Ci się wycieczka rowerowa po Hiszpanii? Zapytaj! Coś podpowiem ;)
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
#4 PostWysłany: 01 Lip 2015 17:35 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 02 Mar 2010
Posty: 750
Loty: 264
Kilometry: 273 201
Zbanowany
niebieski
Grecy przejedli masę kasy i teraz szukają naiwnych sponsorów?

Nasze stare przysłowie głosi: "trzeba wypić piwo, które sie nawarzyło" i "jak sobie pościelesz tak się wyśpisz".
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#5 PostWysłany: 01 Lip 2015 17:37 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Sie 2012
Posty: 3534
srebrny
chyba zaloze taka strone by pomoc frankowiczom
oczywiscie nie zobacza oni z tego ani zlotowki ;D
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
3 ludzi lubi ten post.
 
      
#6 PostWysłany: 01 Lip 2015 17:44 

Rejestracja: 26 Sie 2014
Posty: 1498
@namteH
Pozwól, że zachowam odpowiedź dla siebie. ;-)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#7 PostWysłany: 01 Lip 2015 17:52 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 27 Mar 2011
Posty: 1061
Loty: 94
Kilometry: 122 440
niebieski
namteH napisał(a):
56414 aż tylko idiotów zapłaciło by inni się dowiedzieli o tym jaką mają wiedzę o eurozonie...
Koleżanka też się przyłączyła czy tylko wrzuciła z ciekawości?


Nie zdziwiłbym się gdyby Kara jako nasza forumowa przedstawicielka skrajnej lewicy była inicjatorką tego pomysłu :P
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#8 PostWysłany: 01 Lip 2015 17:56 

Rejestracja: 26 Sie 2014
Posty: 1498
Uprzejmie proszę o nietworzenie teorii spiskowych ani na temat twórcy projektu, ani na mój. :-)
Góra
 Profil Relacje PM off
Japonka76 lubi ten post.
 
      
#9 PostWysłany: 01 Lip 2015 18:14 

Rejestracja: 09 Lip 2011
Posty: 1215
niebieski
Wszystko fajnie, 3 euro na europejczyka tylko to nie jest zrzuta na spłatę długu grecji tylko na jeden przelew do MWF ...

Grecja wg. szacunków długu ma 727,5 mld euro, więc ,żeby każdy europejczyk się zrzucił na ich spłatę to musiałby dać po 1364 euro :) to już nie brzmi tak fajnie co ? :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#10 PostWysłany: 01 Lip 2015 18:17 

Rejestracja: 26 Sie 2014
Posty: 1498
Mogę tylko zmienić tytuł...

PS Od rozpoczęcia tego wątku przybyło prawie €25k. To jednak ciekawe zjawisko.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#11 PostWysłany: 01 Lip 2015 18:22 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05 Lis 2012
Posty: 5178
Zbanowany
Kara napisał(a):
@namteH
Pozwól, że zachowam odpowiedź dla siebie. ;-)

wiesz, mając na uwadze, że ten temat ma tyle związanego z ideą F4F co spadający kamień, warto byłoby nie tylko wrzucać takie durnoty (jak ktoś się czuje oburzony takim sformułowaniem to: a) proszę zaproponować lepsze ale równie adekwatne; b) proszę mieć na uwadze, że się hamowałem) ale równie opatrzyć je jakimś komentarzem, np.: "ujęła mnie ta empatia tych ludzi" albo "w dgłowach się im już po przewracało..."


po za tym, odchodząc trochę od tematu ale wchodząc na inny, wg mnie ważny, mając tyle punktów reputacji warto dawać lepszy przykład tym którzy dopiero zaczynając poznawać to forum...
może Tobie to obojętne czy masz 200 puntów czy 14 ale przychodzi ktoś nowy i widzi taki temat. i potem stwierdza, że to ktoś z taką reputacją takie coś zakłada... to najwyraźniej tak trzeba!
pod tym względem te punkty, tak na wierzchu, mi przeszkadzają...
_________________
Marzy Ci się wycieczka rowerowa po Hiszpanii? Zapytaj! Coś podpowiem ;)
Góra
 Profil Relacje PM off
ciacho_majonez lubi ten post.
 
      
#12 PostWysłany: 01 Lip 2015 18:24 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21 Wrz 2012
Posty: 7695
Loty: 15
Kilometry: 58 252
srebrny
Kiedyś wracając do domu w nocy, jadąc koło licznika długu publicznego w centrum Wawy, miałem szalony pomysł, aby spłacić "swój" dług raz na zawsze, następnego dnia wraz z dojściem do siebie, przyszło opamiętanie :twisted:

@Kara a co dokładnie chcesz zmienić?
_________________
Dancehall Masak-Rah
Junior Stress - Za Mało Cichej Wody W Rzece
ImageImage
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#13 PostWysłany: 01 Lip 2015 18:26 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Sie 2012
Posty: 3534
srebrny
Kara napisał(a):
Mogę tylko zmienić tytuł...

PS Od rozpoczęcia tego wątku przybyło prawie €25k. To jednak ciekawe zjawisko.
dla przeciętnego ełro pejczyka to tylko 4 zlote
wiec się bawia
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#14 PostWysłany: 01 Lip 2015 18:42 
Sezonowy Cebulion
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lis 2011
Posty: 22423
Tylko taka mała formalność. Tych dodatków nigdy nie było w Grecji ^^
To stary hoax, z greckiej gazety (z 2011 roku) która chciała doprowadzić do likwidacji wszystkich dopłat na pracowników (niebezpieczna praca itd)

Jak prosiłem TVN 24 (dawny pracodawca) o przedstawianie mi kodeksu pracy Grecji i rozporządzenia sejmu o tych dodatkach, to siedzi cicho,
bo nie ma ich nigdzie ^^
Góra
 Profil Relacje PM off
3 ludzi lubi ten post.
 
      
#15 PostWysłany: 01 Lip 2015 18:49 

Rejestracja: 26 Sie 2014
Posty: 1498
@namteH
Umówmy się, że nie wszystkich nas intrygują te same rzeczy. Ciekawa jestem, co wspólnego z ideą F4F ma wątek celebrycki czy ten o hostingu stron internetowych...

Wycieczki personalnej nie będę komentować.

@mashacra
Na razie jeszcze nic. Ale jestem gotowa na doprecyzowanie w stylu "Zrzutka na jedną z transz zadłużenia Republiki Greckiej z tytułu kredytu udzielonego przez Międzynarodowy Fundusz Walutowy", gdyby ktokolwiek uznał je za konieczne. ;-)
Góra
 Profil Relacje PM off
dj3500 lubi ten post.
 
      
#16 PostWysłany: 01 Lip 2015 18:53 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05 Lis 2012
Posty: 5178
Zbanowany
Kara napisał(a):
@namteH
Umówmy się, że nie wszystkich nas intrygują te same rzeczy. Ciekawa jestem, co wspólnego z ideą F4F ma wątek celebrycki czy ten o hostingu stron internetowych...
...

czyli rozumiem, że naśladowanie głupot jest dla Ciebie czymś normalnym czy nawet naturalnym. brawo! w ten sposób odpowiedziałaś na moje pytanie z pierwszego postu 8-)
_________________
Marzy Ci się wycieczka rowerowa po Hiszpanii? Zapytaj! Coś podpowiem ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#17 PostWysłany: 01 Lip 2015 18:59 

Rejestracja: 26 Sie 2014
Posty: 1498
For free. Jak mówi przysłowie, mądrej głowie dość dwie słowie.

Nie cieszyłbyś się, gdyby ktoś Ci spłacił jakiś kredyt? Albo czy tworząc kolejny plan podróży nie wpadłbyś na pomysł wyprodukowania czegoś, w finansowaniu czego pomógłby crowdfunding? W końcu - jak komuś zostało coś na jakiejś karcie i ma się ochotę zabawić, to mu zabronisz?

Wystarczy?

PS Mnie akurat interesuje aspekt makroekonomiczny i behawioralny.

@becek
Bawią się w niezłym tempie. > €1mln i +75k od rozpoczęcia wątku.


Ostatnio edytowany przez Anonim3, 01 Lip 2015 19:13, edytowano w sumie 1 raz
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#18 PostWysłany: 01 Lip 2015 19:09 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 06 Lis 2011
Posty: 228
Nie rozumiem, solidarna zrzutka na spłatę banków niemieckich, które wydrukowały sobie te euro z powietrza? Ktoś tu myśli na czerwono ;)

Czemu nie zrobicie zrzutki na Chińczyków, którzy mają obecnie ogromny krach na giełdzie, albo na Argentyńczyków, którzy kilka miesięcy temu zbankrutowali? A może na Amerykanów, gdzie 46mln ludzi korzysta z kuponów żywnościowych?
_________________
Image


Ostatnio edytowany przez MaSell, 01 Lip 2015 19:15, edytowano w sumie 1 raz
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#19 PostWysłany: 01 Lip 2015 19:13 

Rejestracja: 22 Gru 2013
Posty: 3046
srebrny
A mi przyszła do głowy taka - nieco przewrotna - refleksja. Zeus jest tu specjalistą od Greków i w razie czego mnie poprawi, ale Grek mi się kojarzy ze szpakowatym dziadkiem z krzaczastymi brwiami, który ze swoją liczną rodziną siedzi w tawernie, słucha brzdąkania na lirze, systematycznie pochałaniając meze z winem. I ostatnia rzecz, o jakiej myśli, to iść do pracy. Dlatego ten kraj wygląda pod wieloma względami tak prymitywnie (choć ja mam wrażenie, że my się od nich wiele nie różnimy).
I teraz konkluzja: No ale wielu z nas ten kraj kocha, za to że taki jest. Więc jak ktoś chce pomóc finansowo, by istniał, to jego wola.

becek napisał(a):
chyba zaloze taka strone by pomoc frankowiczom

A ja kilka razy puściłem totolotka i nie wygrałem. Zastanawiam się, czy ktoś mi pomoże, bo to dokładnie taki sam hazard, jak branie kredytu w obcej walucie. W dodatku w momencie, gdy bije ona rekordy niskiego kursu.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#20 PostWysłany: 01 Lip 2015 19:14 

Rejestracja: 20 Lut 2012
Posty: 5146
srebrny
tylko po co sie skladac na grecje ? pieniadze przewala i za jakis czas znowu wyciagne reke po pomoc.
niech sobie zbankrutuja i maja swoje drachmy, grecja to piekny kraj, ogrzewania nie potrzeba,
a oliwki feta pomidory i wino smakuja swietnie.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 262 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2, 3, 4, 5 ... 14  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 3 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group