Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 70 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4  Następna
Autor Wiadomość
 Temat postu: Re: Grecja 2015
#21 PostWysłany: 07 Lip 2015 09:29 
Sezonowy Cebulion
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lis 2011
Posty: 22334
@obibok

Jedynie co brakuje w sklepach (typu Lidl) to najtańsze produkty (typu makaron za 0.3 euro itd.) Wszystko inne stoi na półkach. Benzyna też jest ;)

@Michał86

Grecja jest tania, tylko regiony które wybrałeś, obecnie są najdroższe (sezon). To jest tak samo jak będziesz chciał pójść do restauracji w Zakopcu w sezonie zimowym albo polskie morze w sezonie letnim, też będzie drogo.

Jak ktoś chce tanie wakacje, to polecam inne miasta, niż te oferowane przez AI
Góra
 Profil Relacje PM off
obibok lubi ten post.
 
      
Podróż na Okinawę za 3581 PLN. Loty (z bagażem) z Warszawy i noclegi w 4* hotelu Podróż na Okinawę za 3581 PLN. Loty (z bagażem) z Warszawy i noclegi w 4* hotelu
Urlop w Wietnamie za 3602 PLN. Loty (z bagażem) z Warszawy i noclegi ze śniadaniami w 4* hotelu Urlop w Wietnamie za 3602 PLN. Loty (z bagażem) z Warszawy i noclegi ze śniadaniami w 4* hotelu
 Temat postu: Re: Grecja 2015
#22 PostWysłany: 07 Lip 2015 11:09 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Sie 2014
Posty: 132
Loty: 54
Kilometry: 112 104
@jacakatowice
Gotówka dla tych którzy zamierzają lecieć na z opcją all to raczej słabe rozwiązanie. Poza tym jak nie będzie kasy na wypłaty i np zastrajkuje obsługa naziemna lotnisk to nawet tysiąc euro w kieszeni niewiele pomoże jak utkniesz z trójką dzieci na pięknej greckiej wyspie... Oczywiście jest to na wyrost ale po tej niedzieli nikt nie jest w stanie określić jak to się dalej potoczy. Wczoraj Grecy mogli wypłacać 60 E dziennie , od jutra podobno 20E. Bankomaty też nie są bez dna, gotówkę dla turystów też trzeba wyjąć najpierw ze skarbca który za chwilę może być pusty. Jak ktoś ma już wykupione to pewnie poleci, ale jak ktoś poluje na last minute to bym się mocno zastanowił czy nie wybrać innej destynacji.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Grecja 2015
#23 PostWysłany: 07 Lip 2015 16:55 

To ja jestem lekkomyślny i poluję na last minute. :D
A jak by tak jeszcze zamknęli lotniska ? Chociaż na parę dni.... musieliby chyba zapewnić przynajmniej nocleg ?
Pomarzyć....
Ale to zbyt piękne , żeby było możliwe. :mrgreen:
Też mam dzieci i właśnie rozmawiałem z 11 letnim synem o takiej możliwości. Jest zachwycony.
PS Ogólnie to mam wrażenie, że parę lat temu, było na tym forum więcej ludzi podobnych mentalnie do mnie.
A teraz ????
F4F to prawie jak wakacje.pl. itp :(
Góra
 PM off
5 ludzi lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: Grecja 2015
#24 PostWysłany: 07 Lip 2015 17:04 
Moderator forum
Awatar użytkownika

Rejestracja: 06 Kwi 2014
Posty: 4052
Anonymous napisał(a):
PS Ogólnie to mam wrażenie, że parę lat temu, było na tym forum więcej ludzi podobnych mentalnie do mnie.
A teraz ????
F4F to prawie jak wakacje.pl. itp :(
Ale co masz na myśli, bo nie zrozumiałam?
_________________
Ιαπόνκα76
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Grecja 2015
#25 PostWysłany: 07 Lip 2015 17:09 

Rejestracja: 25 Sie 2011
Posty: 8850
Loty: 990
Kilometry: 952 329
platynowy
obibok napisał(a):
A ja dziś słuchałem "Trójki" i w audycji "Trzy strony świata"*) gościł niejaki Marcin Zaborowski, dyrektor Polskiego Instytutu Spraw Międzynarodowych.

*) - eee, chyba post zawiera lokowanie produktu...

Usłyszałem m.in., że ludzie masowo rezygnują z wycieczek do Grecji - bankomaty nie działają, w hotelach nie da się płacić kartą, więc nie ma płynności systemu. Hotele nie są w stanie zapewnić podstawowych potrzeb, a i w sklepach zaczyna brakować artykułów.

Czekamy na komentarz Zeusa, a jeśli coś przekręciłem:
http://www.polskieradio.pl/9/863/Artyku ... ich-radosc


Byłem w Atenach jeszcze w niedzielę. Widać byłem w jakimś innym kraju niż ten, o którym ten pan opowiadał. No chyba, że do poniedziałku tak wiele się zmieniło?
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Grecja 2015
#26 PostWysłany: 07 Lip 2015 17:13 

Japonka76 napisał(a):
Anonymous napisał(a):
PS Ogólnie to mam wrażenie, że parę lat temu, było na tym forum więcej ludzi podobnych mentalnie do mnie.
A teraz ????
F4F to prawie jak wakacje.pl. itp :(
Ale co masz na myśli, bo nie zrozumiałam?

Na myśli mam to, że ględzą o jakiś all incluzivach, niebezpiecznie, nie będzie co jeść itp, itd
Góra
 PM off
OCCASVS lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: Grecja 2015
#27 PostWysłany: 07 Lip 2015 18:25 
Sezonowy Cebulion
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lis 2011
Posty: 22334
@jacakatowice Podziękuj za to mass mediom ....
Góra
 Profil Relacje PM off
klimas lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: Grecja 2015
#28 PostWysłany: 08 Lip 2015 20:26 

Wyjeżdżaliśmy dziś z Krety. Płaciłam za hotel. Kwota - 160 EUR. Koleś pyta czy karta, czy gotówka. Ja ogłupiona przez polskie media nabrałam gotówki wiec gotówka. A koleś z rozbrajającą szczerością mówi, ze jestem pierwsza osoba w te wakacje, która płaci gotówka... A jak mu powiedziałam co mówią w Polsce o płatnościach karta to idę za głowę złapał. Tak wiec bez paniki i bez walizki pieniędzy polecam wakacje w Grecji :)


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Góra
 PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: Grecja 2015
#29 PostWysłany: 08 Lip 2015 23:43 

Rejestracja: 22 Gru 2013
Posty: 3030
srebrny
A ja płaciłem ponad tydzień temu na Zakynthos i mam tylko blokadę. Zastanawiam się, czy to temu, że właścicielka nie może się dostać do swojej bankowości (bo ona tego nie robiła na terminalu, lecz w jakiś nieznany mi sposób przez internet, wklepując numer mojej karty).

Natomiast dziś - także w "Trójce" - specjalny korespondent z Aten donosił, że właściwie to wszystko jest ok, ale małe i średnie firmy, stanowiące 60% gospodarki, przez to że nie mają dostępu do swoich kont, a z bankomatu nie mogą wyciągać zbyt wiele (w odróżnieniu od firm dużych, mających konta zagraniczne) zaczynają upadać, zwalniać ludzi i już zapowiadały, że niezależnie od rozwoju wydarzeń do końca tygodnia zbankrutują. Nadto w aptekach zaczyna brakować leków etc. etc.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Grecja 2015
#30 PostWysłany: 09 Lip 2015 12:51 

Rejestracja: 21 Sty 2014
Posty: 213
niebieski
A ja uwazam, ze na calym tym zamieszaniu mozna tylko skorzystac. Przyklad? Gdy wazyly sie "losy Grecji" ustrzelilem swietnego lasta z Itaki - tydzien ze sniadaniami w Kissamos na Krecie, w bardzo fajnym hoteliku Mandys (polecam), wylot z mojego Lublina w dodatku, a to wszystko za jedyne 859 zł/os. Czego chciec wiecej?

All w Grecji to moim zdaniem kompletny bezsens, ja przez 4 dni zrobilem autem 500 km po zachodniej czesci Krety a i tak uwazam, ze wiele nie zobaczylem i trzeba tam wrocic. Jakbym mial obstawaiac to Grecja wroci do kategorii "tanie wakacje" po paru latach gdy niekoniecznie taka byla. Przyszly rok bedzie nalezal do Grecji, jak tylko kurz opadnie. Turystyka to pierwsza galaz na jakiej beda chcieli sie odbic.

Jesli waluta sie zmieni, to ceny dla nas raczej sie obniza ze wzgledu na kursy. Ehh, gdyby tylko miec troche luznej gotowki - mysle, ze niedlugo moze byc dobry moment by kupic dom, chocby na Krecie :)

Jedzenia w sklepach nie brakuje, a w restauracjach raczej nigdy nie zabraknie, skoro glownie je wylawiaja z morza :D
_________________
Image
[color=#0000FF]
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Grecja 2015
#31 PostWysłany: 12 Lip 2015 19:18 

Rejestracja: 17 Lut 2014
Posty: 1439
Loty: 8
Kilometry: 22 290
niebieski
wróciłem po 2 tygodniach z Korfu. Objechana cała wyspa. W skrócie - nie widać paniki . Fakt, że są miejsca ( sklepy) gdzie terminale nie działają i płatność tylko gotówką ale wszystko co potrzebne do życia jest :)
Tak więc bez przesady - śmiało jechać bo na wyspie absolutnie nie da się odczuć,że kraj ma jakieś problemy.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Grecja 2015
#32 PostWysłany: 12 Lip 2015 21:20 

Rejestracja: 27 Paź 2014
Posty: 88
dzięki tej panice udało mi się zabókować bilety na 2 os w 2 str na 500zł :twisted:
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Grecja 2015
#33 PostWysłany: 13 Lip 2015 10:29 

Rejestracja: 28 Lip 2014
Posty: 77
Zastanawiam się nad rezerwacją hotelu na greckiej wyspie na wrzesień na bookingu. Jeżeli przeleję kasę bookingowi, to może się okazać że hotel nie będzie mógł wypłacić należności i co wtedy? Jak to jest teraz z tymi płatnościami? Może skontaktować się z hotelem i zaproponować że gotówkę przywiozę ze sobą i zapłacę za pobyt na miejscu? Ale niektóre oferty na bookingu wymagają wcześniejszej wpłaty. Nie wiem czy ryzykować... Boję się sytuacji że wpłacę kasę, a w hotelu mi powiedzą że nie mają pieniędzy... :(
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Grecja 2015
#34 PostWysłany: 13 Lip 2015 10:39 

Rejestracja: 22 Gru 2013
Posty: 3030
srebrny
Nie wiedziałem, że przelewa się kasę bookingowi.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Grecja 2015
#35 PostWysłany: 13 Lip 2015 11:03 

Rejestracja: 30 Sie 2010
Posty: 355
niebieski
Milkad napisał(a):
Zastanawiam się nad rezerwacją hotelu na greckiej wyspie na wrzesień na bookingu. Jeżeli przeleję kasę bookingowi, to może się okazać że hotel nie będzie mógł wypłacić należności i co wtedy? Jak to jest teraz z tymi płatnościami? Może skontaktować się z hotelem i zaproponować że gotówkę przywiozę ze sobą i zapłacę za pobyt na miejscu? Ale niektóre oferty na bookingu wymagają wcześniejszej wpłaty. Nie wiem czy ryzykować... Boję się sytuacji że wpłacę kasę, a w hotelu mi powiedzą że nie mają pieniędzy... :(


Rezerwuję hotele na bookingu od lat i to kilkanaście razy w roku. Nigdy jeszcze nie płaciłem z "góry". Zawsze w hotelu. Booking nie wymaga takich płatności. Chyba, że na wybrane hotele - których ja nie rezerwowałem :)

P.S. Wczoraj rezerwowałem 3 hotele na Krecie na wrzesień/pażdziernik- płatność w hotelach.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Grecja 2015
#36 PostWysłany: 13 Lip 2015 11:30 

Rejestracja: 22 Gru 2013
Posty: 3030
srebrny
Zdzislaw422 napisał(a):
Rezerwuję hotele na bookingu od lat i to kilkanaście razy w roku. Nigdy jeszcze nie płaciłem z "góry". Zawsze w hotelu. Booking nie wymaga takich płatności. Chyba, że na wybrane hotele - których ja nie rezerwowałem :)

Jak się bierze opcję bezzwrotną, to czasem (ale nie zawsze) pobierają z góry; czasem jest też opcja przedpłaty. Ale to nie booking przecież pobiera, tylko hotel.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Grecja 2015
#37 PostWysłany: 13 Lip 2015 11:47 

Rejestracja: 28 Lip 2014
Posty: 77
W styczniu rezerwowałam pobyt na Cyprze na maj w hotelu za pośrednictwem bookingu i opłatę musiałam przelać z góry czyli od razu - w tym hotelu: http://www.booking.com/hotel/cy/petsas-apartment.pl.html?aid=356997;label=gog235jc-hotel-pl-cy-petsasNapartment-unspec-pl-com-L%3Apl-V%3A0CDcQFjAA-O%3Aunk-B%3Aunk-N%3Ayes-S%3Abo-U%3Ac;sid=f040e8628269d25cfe2927502f7b41a6;dcid=4;checkin=2015-09-09;dist=0;group_adults=2;interval=7;type=total;ucfs=1&

Obecnie też obserwuje hotel na Zante gdzie należy wnieść opłatę z góry, stąd moje wątpliwości.

Zauważyłam, że pokoje w hotelu płatne z góry bez możliwości odwołania są tańsze i to nieraz sporo od innych pokoi w danym hotelu.

-- 13 Lip 2015 11:53 --

Zdzislaw422 napisał(a):
Jak się bierze opcję bezzwrotną, to czasem (ale nie zawsze) pobierają z góry; czasem jest też opcja przedpłaty. Ale to nie booking przecież pobiera, tylko hotel.

Tak tak, oczywiście że chodziło mi o to, źle to napisałam :D
Booking jest pośrednikiem, ale jeżeli hotel nie będzie mógł wypłacić pieniędzy które mu przelałam to co wtedy? Nie będzie problemu?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Grecja 2015
#38 PostWysłany: 13 Lip 2015 12:07 

Rejestracja: 22 Gru 2013
Posty: 3030
srebrny
Milkad napisał(a):
Zauważyłam, że pokoje w hotelu płatne z góry bez możliwości odwołania są tańsze i to nieraz sporo od innych pokoi w danym hotelu.

No tak (chociaż czasem przy promocjach bywa odwrotnie), ale ja nigdy takich nie biorę, żeby nie ryzykować.
Cytuj:
Booking jest pośrednikiem, ale jeżeli hotel nie będzie mógł wypłacić pieniędzy które mu przelałam to co wtedy? Nie będzie problemu?

Teoretycznie - podkreślam: teoretycznie - jako konsument lejesz ich po pysku i mówisz, że guzik Cię to obchodzi.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Grecja 2015
#39 PostWysłany: 13 Lip 2015 15:57 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 16 Paź 2012
Posty: 150
Loty: 16
Kilometry: 20 944
nie wiem o czym wy dyskutujecie. rezerwujesz nocleg na booking oplacasz odrazu i wszystko załatwione. Booking jeśli chodzi o pomoc w razie problemów z rezerwacją jest najlepszym serwisem, wiem z autopsji.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Grecja 2015
#40 PostWysłany: 02 Paź 2015 10:28 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Cze 2013
Posty: 2078
niebieski
Koleżnaka co była 2 miesiące temu straszy mnie, że Grecy na Krecie nie przyjmowali kart przy płatnościach - prawda to? coś nie mogę uwierzyć, że tylko gotówką - idę się pakować bo wylot dzisiaj :D
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 70 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group