Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 6 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
#1 PostWysłany: 03 Sie 2015 21:02 

Rejestracja: 09 Cze 2015
Posty: 8
Czołem!

Mam kilka pytań odnośnie transportu na Costa Brava. Ląduję w Gironie o 23:55, więc dojazd do Malgrat jest możliwy tylko za pośrednictwem shuttle direct. Chcę go wykupić, ale nigdy z tego nie korzystałem, stąd mocno prozaiczne pytania - domyślam się, że płacę kartą kredytową, mam jakieś potwierdzenie tego, że zapłaciłem? I drugie: jak wyląduję, odbiorę bagaż, to gdzie mam iść? Ktoś będzie na mnie czekał pod halą przylotów, czy sam muszę szukać transportu? Wiem, ze brzmi głupio, ale po prostu nie wiem, dlatego pytam, bo średnio chce mi się szukać po nocy transportu ;)

Drugie pytanie dotyczy podróżowania po Costa Brava, jako że mam w Malgrat stację kolejową pod nosem, chciałbym sobie kilka razy podjechać do Blanes, a pod koniec pobytu równiez do Barcelony na kilka dni. Wiem, że kursuje tam Renfe Cercanias, ale zastanawiam się, jak z biletami - kupuje się już w pociągu, w kasie na dworcu, w automacie? Jakie to mniej więcej koszty, bo tego już nie mogę znaleźć.

I pytanko ostatnie. Jak dostać się z Barcelony na lotnisko z Girony? Również Renfe, czy lepiej jakiś autobus? Tutaj już o tyle dobrze, że będę jechać za dnia, więc obejdzie się bez shuttledirect :)

Dzięki z góry za odpowiedź!
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Rejs (w kajucie z balkonem) z Barcelony przez Majorkę i Sycylię do Rzymu oraz loty z Krakowa za 2218 PLN Rejs (w kajucie z balkonem) z Barcelony przez Majorkę i Sycylię do Rzymu oraz loty z Krakowa za 2218 PLN
Grupa Lufthansa: Wakacyjne loty do Mołdawii, Maroka, Grecji i Rumunii z Krakowa i Warszawy od 438 PLN Grupa Lufthansa: Wakacyjne loty do Mołdawii, Maroka, Grecji i Rumunii z Krakowa i Warszawy od 438 PLN
#2 PostWysłany: 03 Sie 2015 21:19 

Rejestracja: 04 Lis 2014
Posty: 14
Jechałem Renfe z Santa Susanna ( jedna lub dwie stacje bliżej niż Malgrat ) do Barcelony w lutym - bilet RT 9,90 Euro. Brak zniżek - przynajmniej ja się nie załapałem. Kupujesz na stacji i kasujesz w automacie, który w Santa Susanna był wewnątrz budynku kolejki. Czy można kupić w pociągu - nie wiem.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#3 PostWysłany: 03 Sie 2015 21:38 
Moderator forum

Rejestracja: 13 Lis 2010
Posty: 2969
CZesc
na kazde pytanie znajdziesz odpowiedzi w juz istniejacych watkach im poswieconym lub pokrewnym, probowales wyszukiwarki?
Zob. tez o T10 lub bonotren na rodalies / cercanías

na marginesie, Malgrat lezy na Costa de Maresme, to marketingowe zagranie to rozciaganie nazwy C. Brava, ktora rozciaga sie od Blanes na polnoc
:)
_________________
pozdrawiam

A.



Wybaczcie brak polskich znakow w niektórych postach.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#4 PostWysłany: 03 Sie 2015 22:03 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05 Lis 2012
Posty: 5178
Zbanowany
no i zepsułeś wakacje... ;)
_________________
Marzy Ci się wycieczka rowerowa po Hiszpanii? Zapytaj! Coś podpowiem ;)
Góra
 Profil Relacje PM off
rw30 lubi ten post.
 
      
#5 PostWysłany: 04 Sie 2015 16:13 

Rejestracja: 09 Cze 2015
Posty: 8
Aż tak to nie, nazewnictwo mnie nie interesuje ;) więc wakacje absolutnie nie zepsute!

Ale po Costa Brava zamierzam pojeździć - Lloret, Blanes i te sprawy to już chyba rzeczywiście Costa Brava. Coś jeszcze polecicie, gdzie warto podjechać pociągiem?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#6 PostWysłany: 04 Sie 2015 20:24 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05 Lis 2012
Posty: 5178
Zbanowany
hehe, no właśnie pociągiem to tylko do blanes dojedziesz...
ale są autobusy! na pewno coś znajdziesz.
wspomniałeś, że kilka razy chciałbyś pojechać do blanes...
ja też tam zawsze zaglądam jak jestem w pobliżu ale tylko ze względu na wspomnienia...
w blanes jest ładna górka i ogród botaniczny, tam warto się wybrać. bo po za tym to nędza...
o lloret ciężko mi coś dobrego powiedzieć. sklepów więcej niż w blanes :mrgreen:
no i tossa, taka tam urokliwa mieścina.
poczytaj o tym co jest na costa bravie na forum (wpisz w wyszukiwarce nazwę miejscowości (z mapy bierz!) a na pewno coś znajdziesz ;)
_________________
Marzy Ci się wycieczka rowerowa po Hiszpanii? Zapytaj! Coś podpowiem ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 6 posty(ów) ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Proximic [Bot] oraz 5 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group