Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 344 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11 ... 18  Następna
Autor Wiadomość
#141 PostWysłany: 18 Sie 2014 19:58 

Rejestracja: 17 Lut 2014
Posty: 1439
Loty: 8
Kilometry: 22 290
niebieski
goldziak. napisał(a):
klimas napisał(a):
Piwo zaczynało się od 50koron czyli 10zł w górę.


50 koron czeskich to 7,50 PLN a nie 10 PLN.


Ceny w kantorach przy granicy ( Niemcy) 0,18gr wymiana w kantorze w Czechach 100zł - 580 koron. Tak więc bardziej 9zł niż 7,50 mimo wszystko :)
Te 50 koron za piwo to w okolicach Starego Miasta ( ale mocno z boku) wiec turystycznie. Choć porównując to ciut drożej niż u nas. Co nie zmienia faktu,że miło się je wypiło :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wczasy w Egipcie: tydzień w 4* hotelu z all inclusive od 2005 PLN. Wyloty z 5 miast Wczasy w Egipcie: tydzień w 4* hotelu z all inclusive od 2005 PLN. Wyloty z 5 miast
10 dni w Tajlandii w sezonie za 3592 PLN. Loty z Warszawy + 4* hotel w Pattayi 10 dni w Tajlandii w sezonie za 3592 PLN. Loty z Warszawy + 4* hotel w Pattayi
#142 PostWysłany: 18 Sie 2014 20:37 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Paź 2012
Posty: 547
Loty: 4
Kilometry: 4 702
niebieski
A ja mam pytanie z innej beczki bo jak bylem w Pradze na kawalerskim miesiac temu to gdzies miedzy Hard Rock Cafe a dyskoteka Duplex (wiem ze to ogromny obszar) w bocznej uliczcce trafilismy do lokalu gdzie bylo chyba z 5 ogromnych sal w tym jedna najbardziej w piwnicy pietrowa. Za nic nie moglismy na drugi dzien znow tam trafic. Piwko swietne za 35 kc, knedliki za 100 kc... moze ktos wie co mam na mysli? Nie wiem czy to cos pomoze ale zaraz kolo niej jest jakis maly "cabaret" ;-) z ktorego nie korzystalismy wiec nawet jego nazwy nie znam.

Wysłane z mojego GT-I9195 za pomocą Tapatalk 4
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#143 PostWysłany: 19 Sie 2014 15:29 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 30 Mar 2014
Posty: 53
Loty: 6
Kilometry: 8 842
goldziak. napisał(a):
lusesita8 napisał(a):
http://www.vcipu.cz/, polecam!! jest to knajpka na uboczu na którą turyści nie zwracają uwagi.. wchodząc tam mieliśmy wrażenie że wszyscy goście i obsługa widzieli turystów pierwszy raz na oczy :)
Jedzenie Czeskie domowe, piękne kadzie w których warzą własne piwo.. polecam :)


byłem w ostatni weekend w oddziale na Michalskiej, sprawdziłem i nie polecam
piwa jedyne jakie mają to Staropramen, więc nic ambitnego. nic własnego nie leją. wręcz przeciwnie. ocena: 1/5
jedzenie? knedle z gulaszem dalo sie zjeść, ale żadna rewelacja. ocena 2/5



Też nie polecam, mała różnorodność piwa, knedle niezłe, ale żeby się zachwycać to nie za bardzo jest czym.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#144 PostWysłany: 22 Sie 2014 10:27 

Rejestracja: 30 Wrz 2011
Posty: 363
niebieski
Ogólnie to może fajnie byłoby napisać co zamawiać:) w sensie ,że można się naciąć. Wiadomo ,że Knedlicky to gulasz,a hranolky to frytki:) zasmazany syr to ser:)
_________________
https://www.youtube.com/user/MrDziewon
Życie w Andaluzji

www.amigoucieka.blogspot.com
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#145 PostWysłany: 22 Sie 2014 10:36 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 04 Lip 2012
Posty: 3711
srebrny
Knedlicky to gulasz ?
wydawało mi się, że to knedliki
_________________
"Ten, kto znalazł się za drzwiami, pokonał najtrudniejszy etap podróży" - przysłowie duńskie
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#146 PostWysłany: 23 Sie 2014 13:21 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 Mar 2014
Posty: 125
Dziewon napisał(a):
Ogólnie to może fajnie byłoby napisać co zamawiać:) w sensie ,że można się naciąć. Wiadomo ,że Knedlicky to gulasz,a hranolky to frytki:) zasmazany syr to ser:)

Gulasz to hulas, knedliky www.knedlik.cz
_________________
Minsk-Bialorus
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#147 PostWysłany: 23 Sie 2014 14:12 

Rejestracja: 23 Wrz 2012
Posty: 991
niebieski
Skąd wy to bierzecie? Gulasz to guláš. Wymawia się jak po polsku. Najczęściej jest podawany właśnie z knedlikiem.

Tradycyjnym czeskim daniem jest svíčková (na smetaně). Do niej również knedlik.
Góra
 Profil Relacje PM off
ciamek lubi ten post.
 
      
#148 PostWysłany: 27 Sie 2014 19:10 

Rejestracja: 21 Cze 2011
Posty: 18
klimas napisał(a):
W ten week byliśmy w różnych knajpkach. Obiady bez szaleństw wyszły +/- 80zł za parę.
Piwo zaczynało się od 50koron czyli 10zł w górę.


Słabo szukałeś w takim razie ;)
Bez problemu można znaleźć o wiele tańsze a lepsze knajpki.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#149 PostWysłany: 05 Wrz 2014 13:22 

Rejestracja: 16 Kwi 2013
Posty: 15
Loty: 42
Kilometry: 70 693
V Cipu (ulica ta sama):
Restauracja położona nieco na uboczu, od większej ulicy Na przikope. Gdyby nie wielki napis na budynku, to nigdy bym się nie spodziewał, że mogą tam dawać coś do jedzenia.
Wnętrze i jedzenie: Mogliby wywietrzyć salę ;) Ok. godziny 17 były zajęte tylko 3 stoliki, nikt nie palił ale czuło się, że jest dość duszno. Zamówiliśmy smażony ser + sos tatarski i kotlet drobiowy z knedlami - wszystko dobre, ale nie jakiś wyjątkowo wyborne. Na potrawy czekaliśmy ok. 15 min. Chcąc nie chcąc, mamy do wyboru tylko 1 rodzaj piwa: Staropramen. Ceny niskie (w porównaniu do okolicy).
Wielki minus: Warto zadbać o to, co się dzieje w okolicy. Wychodząc z restauracji (ok. godziny 18) tuż pod samym wejściem leżało dwóch narkomanów, a obok nich strzykawki. Nie jest to moja sprawa, ale jeśli nie dbają o teren wokół swojej knajpy, to nie będą mieli więcej klientów... Na pewno bym tam nie wstąpił, gdybym zobaczył to wcześniej.
Ogólna ocena: Jeśli ktoś jest blisko, to można wstąpić. W innym przypadku nie polecam.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#150 PostWysłany: 09 Wrz 2014 15:25 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Sie 2012
Posty: 3534
srebrny
Wczoraj się szwndalem po Pradze i wystarczy się oddalić od szlaków turystycznych na pare metrów i zaczynaja się knajpy za przyzwoite pieniądze
Zjadłem knedliki z gulaszem i dużym piwie za 104 korony, jakieś 400 metrów od wejścia na most Karola
Obok była kawiarnia gdzie latte kosztowała 40 koron
Wystarczy tylko skrecicw uliczkę na której nie widac fleszy grupy Koreancow;)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#151 PostWysłany: 11 Wrz 2014 11:31 

Rejestracja: 30 Wrz 2011
Posty: 363
niebieski
W Havelskiej Korunie zjedliśmy obiad ze zupą,2x piwo, 1 deser za 310Kc. Ale U Houdku nic nie przebije! poszliśmy tam w ostatni dzień i za 242Kc Zjedliśmy w 2 os z piwem plus dla mnie deser i kawa, tak zwane menu XXL. Wielkie porcje i smacznie.Polecam. Zaglądnąłem do U MEdviku i ceny też były niezłe. W Parlamencie niedaleko mostu też było pysznie 1 dnia ale wyszło 600Kc bo ja miałem danie 500g mięsa
_________________
https://www.youtube.com/user/MrDziewon
Życie w Andaluzji

www.amigoucieka.blogspot.com
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#152 PostWysłany: 18 Wrz 2014 12:57 

Rejestracja: 20 Wrz 2011
Posty: 155
Hej, to ja tez się podzielę swoimi doswiadczeniami. sprawdziłem część poleceń z forum:
- U Carodejek - to od dawna jest zamnięte, wiec zapomnijcie
- U Rozvarilu - po menu dziennym wywieszonym na zewnatrz widać, że knajpa funkcjonuje, ale chyba tylko w porze obiadowej. Byliśmy po 18.00 i pocałowaliśmy klamkę.
- U Medvidku, U Jindrisske Veze, Pivovarski Klub - wszystkie 3 wymieniane juz na forach jak najbardziej warte polecenia (szczególnie w ostatnim polecam browar z kija nr 4)

- U Kozla - nie wymieniana chyba na forum. Knajpa na Zizkovie, w miare blisko cmentarza z grobem Franca Kafki. Jedzonko tradycyjne czeskie pychotki, mega duze porcje (polecam żebra w miodzie), bardzo niskie ceny, dobre pivo Kozel, no i zero turystów, sami lokalesi, duzo zajętych stolików w porze obiadowej http://www.ukozla.cz/
http://pl.tripadvisor.com/Restaurant_Re ... hemia.html

- U Vysteelenyho oka - pilismy tam tylko piwko, bez konsumpcji, Szczygieł pisał, ze to najlepsza gospoda na Zizkovie. Mają ciekawe menu po polsku, mozecie np. skosztować np. coś takiego jak 'h.j w occie' :). Nie odważylismy sie zamówić ;). Fajny też wystrój toalet :). http://www.uvoka.cz/ http://pl.tripadvisor.com/Restaurant_Re ... hemia.html



- Lokal - byl wspominiany na forum, ale okazało sie, ze jest w kilku innych lokalizacjach w Pradze. Polecam ten na Sokolovskiej, szczególnie wieczorkiem, fajny klimacik - kupa mlodych czechów, dużo dymu, dużo piwa http://lokal.ambi.cz/cz/
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#153 PostWysłany: 28 Wrz 2014 09:37 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 Mar 2014
Posty: 125
Polecam knajpy w poblizu Namesti Miru-15 minut od Vaclavske Namesti, a koszty tansze na 50%
_________________
Minsk-Bialorus
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#154 PostWysłany: 06 Paź 2014 09:27 

Rejestracja: 12 Sie 2014
Posty: 154
Loty: 22
Kilometry: 23 028
Zbanowany
Właśnie wrociłem z Pragii - polecam dla chcących niewydawać zbyt dużej ilości pieniędzy knajpkę "U Bonaparta"

http://restauraceubonaparta.sluzby.cz/

Mają 4 "wariacje" obiadowe, każdy za 150 koron. W sklad każdej wchodzi zupa, danie głowne oraz deser. Zaraz za mostem karola :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#155 PostWysłany: 17 Paź 2014 12:08 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 29 Gru 2013
Posty: 1307
niebieski
Siedzimy właśnie w Pivnice u Sadu na Zizkovie niedaleko wieży telewizyjnej. Dobre piwa z kija w lepszych niż w centrum cenach. Ceny dań od 135 Kc. Bardzo ciekawy wystrój. Polecam.
Image

wysłane z taptaka
Góra
 Profil Relacje PM off
Pawel_T lubi ten post.
 
      
#156 PostWysłany: 30 Paź 2014 12:38 

Rejestracja: 30 Paź 2014
Posty: 3
ceska kuchyne, Havelska 23 na Starym Mieście
(podobno smacznie i tanio,tak wyczytałem w książce)
nie byłem tam, ale będę w grudniu to dam znać
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#157 PostWysłany: 30 Paź 2014 12:47 

Rejestracja: 04 Mar 2012
Posty: 340
niebieski
Świetne piwa i polevka czosnkowa http://www.umedvidku.cz/index.php/en/#
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#158 PostWysłany: 30 Paź 2014 13:11 

Rejestracja: 03 Maj 2012
Posty: 280
niebieski
zima idzie, a to opcja na lepsza pogode, ale i tak wrzuce:

http://goo.gl/maps/Pmv2X

fajny widok na Prage, piwo w dobrych cenach, sami Czesi praktycznie. Jakies piwne zakaski tez sa.
_________________
Hiszpania, Portugalia - mieszkalem, wiec pomoge i odpowiem na pytania
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#159 PostWysłany: 04 Lis 2014 11:31 

Rejestracja: 10 Mar 2014
Posty: 218
niebieski
A którą z restauracji polecilibyście na nieco bardziej elegancką kolację (rocznica ślubu)? Chodzi mi o smaczne jedzenie, atmosferę "odrobinę" bardziej odświętną niż np. U Houdku, przy czym nie chciałbym za kolację dla 2 osób (danie główne + 2 lampki/karafka wina) zapłacić więcej niż 100 zł... da się znaleźć coś takiego w centrum Pragi (najbardziej odpowiadałoby nam Stare Miasto lub coś w okolicy Florenc)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#160 PostWysłany: 04 Lis 2014 11:43 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Cze 2013
Posty: 2078
niebieski
mnowakrgw napisał(a):
A którą z restauracji polecilibyście na nieco bardziej elegancką kolację (rocznica ślubu)? Chodzi mi o smaczne jedzenie, atmosferę "odrobinę" bardziej odświętną niż np. U Houdku, przy czym nie chciałbym za kolację dla 2 osób (danie główne + 2 lampki/karafka wina) zapłacić więcej niż 100 zł... da się znaleźć coś takiego w centrum Pragi (najbardziej odpowiadałoby nam Stare Miasto lub coś w okolicy Florenc)


Będzie ciężko

TUTAJ byłem
http://pl.tripadvisor.com/Restaurant_Re ... hemia.html

i wydałem coś koło 150zł - ale jedzenie i obsługa pierwsza klasa - lokal ma swój klimat i nie każdemu może podpasować ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 344 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11 ... 18  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group