Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 346 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9 ... 18  Następna
Autor Wiadomość
#101 PostWysłany: 23 Lip 2014 21:05 

Rejestracja: 10 Maj 2013
Posty: 2091
srebrny
Kiedyś, gdy nasze języki były niemal identyczne - czerstwy również w j. polskim oznaczał świeży. Obecnie słowo w takim znaczeniu pozostało pozostało jedynie w odniesieniu do ludzi, bardziej jako krzepki, zdrowy, witalny.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Porto na 5 dni za 1349 PLN. Loty Lufthansą z 3 miast + hotel Porto na 5 dni za 1349 PLN. Loty Lufthansą z 3 miast + hotel
Na koniec świata! Australia, Fidżi i Nowa Zelandia w jednej podróży z Budapesztu za 4421 PLN Na koniec świata! Australia, Fidżi i Nowa Zelandia w jednej podróży z Budapesztu za 4421 PLN
#102 PostWysłany: 23 Lip 2014 21:28 

Rejestracja: 31 Sie 2012
Posty: 176
Loty: 110
Kilometry: 176 452
Dla chcących poznać czeskie klimaty polecam "U Hrocha" - adres: Thunovská 10, 118 00 Praha 1.Blisko zamku na Hradczanach.
Wybrałem się na małe piwo, a zostałem dużo dłużej niż bym sobie życzył ;) . Super atmosfera, dobre, tanie piwo, ciężko o miejsce siedzące. Głównie miejscowi i paru zabłąkanych turystów. Można zawrzeć ciekawe znajomości. Nie oczekujcie wypacykowanego kelnera i wykwintnej kuchni. Tanie i świeże piwo i miejscowe przekąski. Na pewno wrócę tam jeszcze.

Załączniki:
1.jpg
1.jpg [ 105.18 KiB | Obejrzany 1681 razy ]
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
Pawel_T lubi ten post.
 
      
#103 PostWysłany: 23 Lip 2014 21:32 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Wrz 2011
Posty: 2588
Loty: 371
Kilometry: 601 471
gieroy napisał(a):
Dla chcących poznać czeskie klimaty polecam "U Hrocha" - adres: Thunovská 10, 118 00 Praha 1.Blisko zamku na Hradczanach.
Wybrałem się na małe piwo, a zostałem dużo dłużej niż bym sobie życzył ;) . Super atmosfera, dobre, tanie piwo, ciężko o miejsce siedzące. Głównie miejscowi i paru zabłąkanych turystów. Można zawrzeć ciekawe znajomości. Nie oczekujcie wypacykowanego kelnera i wykwintnej kuchni. Tanie i świeże piwo i miejscowe przekąski. Na pewno wrócę tam jeszcze.

W poblizu jest podobna knajpa - U Kocoura. Obie rewelacyjne, a odrapane sciany dodaja im klimatu, piwo samo wlewa sie do gardla ;)
Góra
 Profil Relacje PM off
gieroy lubi ten post.
 
      
#104 PostWysłany: 23 Lip 2014 21:42 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 17 Paź 2013
Posty: 49
Loty: 77
Kilometry: 160 859
wypróbuje wkrótce pare namiarów i dam znać jaka jest moja opinia
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#105 PostWysłany: 24 Lip 2014 17:03 
Site Admin
Awatar użytkownika

Rejestracja: 13 Sty 2011
Posty: 7801
Jesli ktos bedzie w okolicy metra Strasnicka to po wyjsciu przechodzimy na druga strone ulicy i idziemy kilkanascie metrow w lewo. Jest tam rewelacyjny pub pod namiotami/w ogrodkach - wyglada jak mordownia ale wieczorem przesiaduje tam chyba cala okoliczna mlodziez (<30 lat :P), bardzo fajny klimacik. Nazwy nie pamietam. Piwa ok 30 koron.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#106 PostWysłany: 24 Lip 2014 18:55 

Rejestracja: 27 Wrz 2012
Posty: 928
niebieski
Będąc w Pradze postanowiliśmy wypróbować polecanego tutaj Houdka....no i skończyło się tak, że codziennie tam byliśmy, łącznie z pożegnalnym piwkiem przed odjazdem ;)
Fajne, klimatyczne miejsce, sami Czesi, ani razu na turystów nie trafiliśmy, porcje naprawdę solidne, ceny bardzo przystępne. Mieszkając na Ziżkovie mieliśmy blisko, ale jednego dnia podjechaliśmy celowo z miasta, w sumie to raptem kilkanaście minut, więc nie jest daleko.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#107 PostWysłany: 24 Lip 2014 21:03 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Cze 2013
Posty: 2078
niebieski
My przy ostatnim pobycie także tam cały czas się stołowaliśmy (także mieszkaliśmy na Zizkovie ;) ) - i z centrum tam też wracaliśmy na jedzonko :) (najlepiej zieloną linią metra wysiąść na stacji Jerzego z Podiebradu - a potem tylko 5 min piechotką i jesteśmy na miejscu)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#108 PostWysłany: 24 Lip 2014 21:54 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Wrz 2011
Posty: 2588
Loty: 371
Kilometry: 601 471
Gdyby ktos byl w jakies swieta i duzo knajp bylo pozamykanych to polecam http://www.svejk-restaurant.cz/en/ spedzilismy tam swietna wigilie kilka lat temu ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#109 PostWysłany: 25 Lip 2014 15:00 

Rejestracja: 17 Kwi 2011
Posty: 3306
HON fly4free
To druga wizyta w Pradze w przeciągu kilku miesięcy (wcześniejsza typowo turystyczna z Prague Card), zeszły weekend w Pradze,
ze względu na panujący tam upał był weekendem typowo piwnym :D a biorąc po uwagę panujące temperatury można nazwać go wręcz maratonem.
Kilka miejsc wartych odwiedzenia, które niekoniecznie są w centrum, ale warto sobie naprawdę podjechać autobusem czy tramwajem.

Ostatnio korzystałem z miejsc opisanych wcześniej w tym w temacie, teraz sobie poszukałem troszkę głębiej i powynajdywałem ciekawe miejsca w większości małe czeskie pivovary albo knajpy z nalewkami z małych i średnich browarów.
Wszystko za stroną, którą można śmiało polecić dla każdego piwosza (ktoś już tu podawał linka do jednej miejscówki z tego poradnika), dzięki niej można poznać inną stronę Pragi, szczególnie od tej strony piwnej niekoniecznie wielkich kampanii czeskiej branży piwowarskiej.
Dobrze chłopak to opisał poza tym ma dużą wiedzę o piwie, mimo że wpisy są trochę leciwe, ale jak najbardziej rzetelne i adekwatne do faktycznej zastanej sytuacji w danej knajpie, tylko w jednym z odwiedzonych miejsc zastaliśmy inną miejscówkę niż miała być faktycznie.

http://piwnapraha.wordpress.com/

Nie sposób to wszystko obejść w 2 dni, jest ich zbyt dużo ale każdy może sobie coś tam poszukać wedle uznania i ceny szczególnie gdy ktoś ma dosyć Hradczan-ów, Mostu Karola czy Staromiejskiej Radnicy
Osobiście odwiedziliśmy następujące miejscówki z tego poradnika + kilka innych zwykłych knajpek

Restaurace a pivovar Marina Holešovice, Jankovcova 12
http://piwnapraha.wordpress.com/2013/05 ... olesovice/
Pierwszy piwowar jaki odwiedziliśmy zaraz po przyjedzie, super miejscówka z dala od zgiełku Pragi nad rzeką, dobra ciemne piwo za 35 CZK, serwują tu 4 rodzaje piwa.
Troszkę przypominał mi wrocławski Spiż ze względu na swoją wielkość i restauracje po drugiej stronie.


Pivovar Victor, Husitská 72
http://piwnapraha.wordpress.com/2012/11 ... el-victor/
Malutki piwowar na Żiżkowie określany jako „privni zizkovsky pivovar”, kilka stolików, piwo całkiem smaczne. Kelner również całkiem sympatyczny.
Bodajże 3 rodzaje piw. Ceny przystępne.

Załącznik:
Victor&oko.jpg
Victor&oko.jpg [ 118.71 KiB | Obejrzany 1478 razy ]


Naprzeciwko jest tez dobra miejscówka, typowa czeska gospoda Vystřeleného oka, miejsce kultowe na Zizkovie, warto wejść na chwilkę.
Tutaj nie smakowaliśmy piwa, wybraliśmy Victora


Zlý časy, Čestmírova 5
http://piwnapraha.wordpress.com/2010/07/23/zly-casy/
Zajechaliśmy tu wieczorem, pełno ludzi i tak jak opisany w przewodniku miejsce wręcz kultowe dla piwosza, piwa jedno lepsze od drugiego i tzw. rotacyjne, byliśmy tam na drugi dzień i były już całkiem inne beczki.
Ceny różne od 29 CZK do nawet 89 CZK za 0,5 l
Fajna atmosfera, bardzo dobre steki, które przygotowywał nam wielki Czech, akurat mieliśmy wgląd na ich smażenie.
Obok knajpy jest sklep czyny od 12:30 gdzie można się zaopatrzyć w różne czeskie piwa z małych rzemieślniczych browarów i nie tylko.
Przywiozłem sobie parę sztuk.

Bašta – Sousedský pivovar U Bansethů, Táborská 389/49
http://piwnapraha.wordpress.com/2010/06 ... -bansethu/
Tu właśnie trafiliśmy na nie ta knajpę co była opisana w przewodniku, albo za dużo już wypiłem i źle sobie zaznaczyłem to miejsce, ponieważ pod tym adresem było cóż zupełnie innego niż piwowar.
Sami miejscowi młodzi zapijający wódkę pirsnel urquell-em to i my się skusiliśmy na „komercyjne pivo” ;)


Klášterní pivovar Strahov, Strahovské nádvoří 301
http://piwnapraha.wordpress.com/2010/06 ... r-strahov/
Ten pivovar zna zapewne każdy turysta ze względy na bliskość klasztoru, w sumie jeden z ciekawszych browarów, cena tez odpowiednia,
jak to w miejscach pod turystów od 59 CZK-64 CZK za 0,4 l, ale trzeba przyznać ze te piwa mają swój charakter, po jednym piwie i w drogę.

Załącznik:
pd&ks&kf.jpg
pd&ks&kf.jpg [ 154.78 KiB | Obejrzany 1478 razy ]


U Prince Miroslava, K Vodojemu 4
http://piwnapraha.wordpress.com/2010/06 ... odojemu-4/
To tzw Aliance P.I.V, było tutaj chyba ze 20 nalewaków i sami lokalisi :) chociaż byliśmy wcześnie i jedynymi zbłąkanymi turystami,
kelner który nas obsługiwał był chyba jeszcze wczorajszy :lol: ale ugościł nas odpowiednio poopowiadał o piwach, które warto spróbować i generalnie był w porządku.
Za obiad dla dwóch osób i 4 piwa coś koło 260-300 CZK z napiwkiem. Nie pamiętam po ile było piwo bo nie było cen przy nich, ale patrząc po rachunku nie mogły być za drogie.
Tu naprawdę dobry praski lokalny klimat.

Załącznik:
miroslaw$triruzu.jpg
miroslaw$triruzu.jpg [ 125.26 KiB | Obejrzany 1478 razy ]


U tří růží, Husova 10
http://piwnapraha.wordpress.com/2012/11/26/u-tri-ruzi/
Kolejny piwowar ale było jakoś za sterylnie, barman na fochu jak większość tych w centrum, piwa całkiem przyzwoite, po jednym małym i dalej na piwny szlak.
56 CZK za 0,4 l

Pivovarský dům, Ječná/Lípová 15
http://piwnapraha.wordpress.com/2010/06 ... arsky-dum/
W pobliżu metra I P Pavlova, piwo jak dla mnie przeciętne, wziąłem pszeniczne, bardzo delikatne, wolę jednak feniksa, którego piłem w jednej z knajpek
27 CZK za 0,3 l

Kulový blesk, Sokolská 13 (150m od I. P. Pavlova)
http://www.gastroinfo.cz/pivodum
To niby też miał być alinance P.I.V, ale jakoś nikt nie miał na zamiaru niczego doradzić ani opowiadać, sama miejscówka ciekawa ze starymi zdjęciami z czeskich filmów.
Tu chyba piliśmy słynnego kocura, ale nie jestem już tego pewien :)


W opisywanym przewodniku jest pewnie jeszcze więcej ciekawych albo nawet ciekawszych miejsc niż sobie powybierałem, ale trzeba było by tam spędzić z dwa tygodnie, aby posmakować tej niszowej piwnej branży.
Osobiście najbardziej przypadły mi do gusty pivovary: Marina, Strahov, Tri Ruzi, oraz lokale (aliance P.i.V) U Prince Miroslava oraz Zly casy.
Góra
 Profil Relacje PM off
Pawel_T lubi ten post.
 
      
#110 PostWysłany: 25 Lip 2014 15:33 

Rejestracja: 23 Wrz 2012
Posty: 991
niebieski
kacper451 napisał(a):
Bašta – Sousedský pivovar U Bansethů, Táborská 389/49
http://piwnapraha.wordpress.com/2010/06 ... -bansethu/
Tu właśnie trafiliśmy na nie ta knajpę co była opisana w przewodniku, albo za dużo już wypiłem i źle sobie zaznaczyłem to miejsce, ponieważ pod tym adresem było cóż zupełnie innego niż piwowar.
Sami miejscowi młodzi zapijający wódkę pirsnel urquell-em to i my się skusiliśmy na „komercyjne pivo” ;)

Browar znajduje się drzwi obok. Właściciel ten sam co restauracji, w której byliście. Mają dobre jedzenie (specjalnością jest kaczka) i piwo. W tygodniu sprzedają też swój chleb.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#111 PostWysłany: 25 Lip 2014 21:38 

Rejestracja: 17 Kwi 2011
Posty: 3306
HON fly4free
Fu..* a tak zależało mi na tej miejscówce, specjalnie sobie ją wyselekcjonowałem,
ładną musiałem mieć chochlę, że wleźliśmy nie w te drzwi co trzeba:>, dobra było też ciemno:)
Trudno, trzeba będzie się tam zameldować następnym razem.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#112 PostWysłany: 25 Lip 2014 22:11 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 04 Kwi 2013
Posty: 181
Loty: 88
Kilometry: 106 774
]W tym roku,po raz drugi byłem w Pradze,odwiedziłem kilka ciekawych knajpek,ale ten browar przy klasztorze zrobił na mnie super wrażenie!http://www.klasterni-pivovar.cz/
Piwko rewelacyjne,cena przystępna i miła atmosfera - gdyby nie było rezerwacji stolików,to posiedziałbym tam o wiele dłużej ;)

Załącznik:
20140328_125927.jpg
20140328_125927.jpg [ 238.71 KiB | Obejrzany 1396 razy ]


Załącznik:
20140328_130117.jpg
20140328_130117.jpg [ 198.75 KiB | Obejrzany 1396 razy ]


Załącznik:
20140328_130129.jpg
20140328_130129.jpg [ 228.46 KiB | Obejrzany 1396 razy ]


Załącznik:
20140328_130205.jpg
20140328_130205.jpg [ 218.63 KiB | Obejrzany 1396 razy ]


Załącznik:
P3280064.JPG
P3280064.JPG [ 36.23 KiB | Obejrzany 1396 razy ]
_________________
"Podróżować to żyć." (H.Ch.Andersen) - moje motto
Góra
 Profil Relacje PM off
Pawel_T lubi ten post.
 
      
#113 PostWysłany: 25 Lip 2014 22:25 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Wrz 2011
Posty: 2588
Loty: 371
Kilometry: 601 471
Przez wasze fotki nie wchodze wiecej do tego tematu ! :lol:
Góra
 Profil Relacje PM off
Krzysiekgd lubi ten post.
 
      
#114 PostWysłany: 26 Lip 2014 11:09 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 04 Kwi 2013
Posty: 181
Loty: 88
Kilometry: 106 774
@ Paweł,kusimy wizytą w tych browarkach,co?Ale naprawdę warto połazić i znaleźć taką knajpkę,która przypadnie nam do gustu.
Jeszcze polecam to miejsce : http://praguebeermuseum.com/ .Tam trochę się zasiedziałem,ale wybór piwek jest tak olbrzymi,że nawet "deska degustatora" nie była w stanie mi odpowiedzieć które piwko mi najlepiej smakuje,hehe.Pysznie lecz sporo ludzi wieczorem,ale miło tam posiedzieć i rozkoszować się złocistym trunkiem ;) :D
_________________
"Podróżować to żyć." (H.Ch.Andersen) - moje motto
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#115 PostWysłany: 26 Lip 2014 21:01 

Rejestracja: 23 Wrz 2012
Posty: 991
niebieski
Jak ktoś nie boi się oddalić trochę dalej od centrum, to polecam Pivovar Hostivar. Browar został otwarty w zeszłym roku i jest miejscem, w którym praktycznie nie ma turystów. Dobre piwa, duży ogród. W Polsce jeszcze nie ma tego typu miejsc z dala od centrum, dlatego tym bardziej polecam. Dojazd nie jest skomplikowany: Metrem A do przystanku Skalka i stamtąd autobusami 125 lub 175 do przystanku Řepčická (10 min), można też z Praha hlavní nádraží podjechać koleją miejską linii S-9 do stacji Praha-Hostivař (czas przejazdu 13 min, jeździ co 30 minut, w szczycie co 15) i albo podejść albo przejechać 2 przystanki autobusem (125 lub 183). http://www.pivovar-hostivar.cz/
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#116 PostWysłany: 28 Lip 2014 08:52 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Wrz 2011
Posty: 2588
Loty: 371
Kilometry: 601 471
Co prawda nie w samej Pradze, ale gdyby ktos jechal autostrada Brno-Praga to w ramach piwnej turystyki mozna zjechac w Jihlavie na takie cos http://wyborcza.biz/biznes/1,100896,163 ... #BoxBizTxt
tutaj zdjecia samego automatu: https://twitter.com/PivoDnes/status/487485237010903040
Nie ma chyba sensu zakladania nowego tematu, wiec prosze nie usuwac posta :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#117 PostWysłany: 02 Sie 2014 00:37 

Rejestracja: 08 Lut 2014
Posty: 31
Loty: 33
Kilometry: 50 874
Polecam ciekawą knajpkę z zewnątrz może wygląda nieciekawie ale w środku bardzo klimatyczna. Byliśmy tam kilka lat temu więc nie pamiętam nazwy ani co jedliśmy ale było smacznie, dużo, no i piwo.... :) z pianą oczywiście. ul Svobodova 144.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#118 PostWysłany: 04 Sie 2014 21:42 

Rejestracja: 08 Mar 2014
Posty: 429
Loty: 53
Kilometry: 90 635
niebieski
Wczoraj jedliśmy w restauracji "U Webru" - Bruselska 328/8. Za baaardzo dobry oraz estetycznie podany obiad zapłaciliśmy 200 koron, ok. 30 zł (włącznie z 0,5l piwa). Trochę drożej niż w innych miejscach, ale naprawdę smaczne! Obsługa mówi po angielsku, menu po angielsku.

Dzisiaj stołowaliśmy się w miejscówce typowo nie-turystycznej - "Na Kruš", Schnirchova 1253/3. Po wejściu cała sala na nas patrzyła jakbyśmy byli pierwszymi turystami, którzy tam weszli :) Reklamy oraz fasada odstraszająca, po wejściu wszystko w boazerii. Trochę dziwnie. Trzeba przyznać, że trochę czekaliśmy na jedzenie - ok. 25-30 min. Ale jak je dostaliśmy, po prostu przepyszne! Każdy był mega zadowolony ze swojego dania! Lubię sporo zjeść i ledwo zjadłem swoją porcję, a od śniadania prawie nic nie jedliśmy. Kelner płynnie mówił po angielsku oraz znośnie po polsku. Za danie z piwem (0,5l) zapłaciliśmy po ok. 170 koron. Polecam! Fotki z tej restauracji.

Image
Image
Image
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
Krzysiekgd lubi ten post.
magda11941 uważa post za pomocny.
 
      
#119 PostWysłany: 05 Sie 2014 21:16 

Rejestracja: 29 Sty 2014
Posty: 29
Tak się złożyło, że Hostel rezerwowany przez airbnb 'Clown and Bard' znajdował się zaraz obok 'U houdku'. Codziennie jedliśmy w tym miejscu i było rewelacyjnie! Dobre ceny, szczególnie pomiędzy 11-14 - w innych godzinach różna dostępność dań. Ja polecam oczywiście Smażony syr z frytkami i gulasz z knedlikami. Czasem braliśmy na chybił-trafił ale zawsze było dobre. Do tego Kofola i Kozel Cerny :) Przez 4 dni byliśmy jedynymi obcokrajowcami a jak weszliśmy i nie wiedzieliśmy co powiedzieć za pierwszym razem to padło: Polaki? Syr i Gulasz? Pivo cerne? - super atmosfera :) Polecam każdemu.

Hostel:
Image

U Houdku:
Image

Jedzonko:
Image
Image
Image
Image
Image

Picie:
Image

Rachunek :)
Image

Menu:
Image
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
Krzysiekgd lubi ten post.
 
      
#120 PostWysłany: 07 Sie 2014 13:53 

Rejestracja: 05 Sie 2014
Posty: 22
http://www.vcipu.cz/, polecam!! jest to knajpka na uboczu na którą turyści nie zwracają uwagi.. wchodząc tam mieliśmy wrażenie że wszyscy goście i obsługa widzieli turystów pierwszy raz na oczy :)
Jedzenie Czeskie domowe, piękne kadzie w których warzą własne piwo.. polecam :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 346 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9 ... 18  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group