Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 35 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2  Następna
Autor Wiadomość
#1 PostWysłany: 13 Paź 2014 21:15 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 17 Sty 2011
Posty: 1476
złoty
Moi rodzice na początku przyszłego roku przechodzą na zasłużoną emeryturę i chcielibyśmy z rodzeństwem sprezentować im tygodniowy wyjazd gdzieś w piękne miejsce, tak aby mieli co wspominać.

Założenia:
- Dwie osoby w okolicach 65, na tydzień przy budżecie 6 tys. na przelot (na pewno trzeba uwzględnić bagaż rejestrowany), nocleg, dojazdy.
- Miejsce docelowe pozwalające na pobyt raczej aktywny niż stricte plażowo - z uwzględnieniem wieku, więc Kilimandżaro odpada. Znaczy się, jeden dzień leżakowania nie zaszkodzi, ale nie dużo więcej. W zeszłym roku byli na objazdowej 10-dniowej wycieczce po Rosji i państwach nadbałtyckich, więc jakaś kondycja jest.
- Noclegi: "cywilizowane", to już starsi ludzie, więc cenią sobie łazienkę i dwuosobowy pokój.
Umiejętności:
- Język angielski w stopniu pozwalającym na bezproblemowe porozumiewanie się, baardzo podstawowy niemiecki.
- Prawo jazdy.
Są w miarę ogarnięci, więc powinni sobie poradzić z różnymi transferami, ale lepiej by były zaplanowane wcześniej a nie na zasadzie "tam gdzieś coś się znajdzie".

Dotychczasowe doświadczenia:
- Europa: Skandynawia oraz Europa Środkowa i Wschodnia, więc fajne by coś troszkę dalszego.

Kiedy: od majówki do listopada 2015.

Przyznam się szczerze, że zupełnie nie znam się na cenach przelotów i hoteli\hosteli poza Europą, więc do głowy mi przychodzi tylko zwiedzanie Islandii, ewentualnie półwysep iberyjski :-)

Z góry dzięki za podpowiedzi.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Grupa Lufthansa: Wakacyjne loty do Mołdawii, Maroka, Grecji i Rumunii z Krakowa i Warszawy od 438 PLN Grupa Lufthansa: Wakacyjne loty do Mołdawii, Maroka, Grecji i Rumunii z Krakowa i Warszawy od 438 PLN
Miesiąc na Phuket za 4040 PLN. Loty z Warszawy (z dużym bagażem) i noclegi w 4* hotelu Miesiąc na Phuket za 4040 PLN. Loty z Warszawy (z dużym bagażem) i noclegi w 4* hotelu
#2 PostWysłany: 13 Paź 2014 21:25 

Rejestracja: 14 Mar 2014
Posty: 1239
Loty: 114
Kilometry: 156 105
niebieski
Kurcze, myślę- Gruzja, loty Wizzair, noclegi tanie, kraj przyjazny, ostatnio będąc w Kutaisi widziałem właśnie dużo polaków w tym wieku, bliskie katedry do zwiedzania - w ogóle chyba dobre rozwiązanie a i z 6 tysi powinno coś zostać.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#3 PostWysłany: 13 Paź 2014 23:32 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 17 Sty 2011
Posty: 1476
złoty
Dzięki za Gruzję.

I nie napisałem - wyloty z Warszawy(najlepiej), Katowic, Krakowa czy Wrocławia. Jeśli będzie interesujące miejsce, to Berlin czy Praga też mogą być - bo łatwiej będzie zmotywować...
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#4 PostWysłany: 14 Paź 2014 00:14 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21 Wrz 2012
Posty: 7695
Loty: 15
Kilometry: 58 252
srebrny
Pisałeś o Hiszpanii, Malaga Norwegianem na jesieni, samochód, i objazdowa wycieczka, przyroda, zabytki, góry i morze. Jak będzie ochota i Maroko na jednym wyjeździe będzie.
Starczy na super tydzień, a jak dobrze policzysz to i prawie dwa ;)
_________________
Dancehall Masak-Rah
Junior Stress - Za Mało Cichej Wody W Rzece
ImageImage
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#5 PostWysłany: 15 Paź 2014 09:32 

Rejestracja: 26 Cze 2014
Posty: 191
Loty: 90
Kilometry: 169 440
A ja polecam Maderę, w tym budżecie spokojnie można się zmieścić w ładnym hotelu + samochód i można całą wyspę zwiedzić, a Madera to już taka namiastka egzotyki aczkolwiek bardzo cywilizowana ;-)
Cenowo wrzesień-październik wypada nawet nieźle ale trzeba polować na loty (czartery np z TUI wiec bagaż rejestrowany w cenie) a pogoda w tym okresie jeszcze super - zarówno do plażowania jak i zwiedzania.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
jakwilk lubi ten post.
 
      
#6 PostWysłany: 17 Paź 2014 23:07 

Rejestracja: 31 Paź 2012
Posty: 150
Super! To na pewno ma być niespodzianka ale może wcześniej jakoś tak podpytać "gdzie by się udali jakby mieli wybrać jedno miejsce?" będzie łatwiej wybrać. Pomysłów sporo. Ja bym stawiała na Gruzję:)
_________________
http://nasze-lepsze-ja.blogspot.com/
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#7 PostWysłany: 17 Paź 2014 23:21 

Rejestracja: 20 Lis 2010
Posty: 411
niebieski
Jeśli dasz radę ustrzelić Wietnam/Indie w cenie około 1500zł, to spokojnie kolejne 1500zł starczy na hotele/jedzenie

Albo może Maroko, to najbardziej europejskie z państw afrykańskich. No i tutaj też się tyle nie wyda :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#8 PostWysłany: 17 Paź 2014 23:41 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 30 Gru 2012
Posty: 946
platynowy
Wyjazd:

1. Warszawa-Lizbona-Madera/Ponta Delgada
2. Warszawa-Barcelona/Malaga-Wyspy Kanaryjskie


Wydaje mi sie ze za 6k mozna poskladac taki wyjazd na 10 dni

Azja, owszem, pod warunkiem tanich biletow tamze, ale poki co tylko Ukraincy kusza lotami do BKK

Trzymaj reke na pulsie, przypominaj sie, na pewno cos Ci znajdziemy dla kochanych staruszkow :-)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#9 PostWysłany: 18 Paź 2014 11:17 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 17 Sty 2011
Posty: 1476
złoty
Dzięki wielkie za podpowiedzi.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#10 PostWysłany: 18 Paź 2014 19:03 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05 Lip 2014
Posty: 1316
Loty: 104
Kilometry: 191 467
srebrny
abelincoln napisał(a):
Dotychczasowe doświadczenia:
- Europa: Skandynawia oraz Europa Środkowa i Wschodnia, więc fajne by coś troszkę dalszego.

Kiedy: od majówki do listopada 2015.

Kanary! Pogoda przewidywalna, w dodatku jeżeli wybiorą się w środku lata, nie powinni się mordować w upale, atmosfera zdecydowanie inna niż dotychczasowe doświadczenia Twoich rodziców, zaawansowana cywilizacja, niewygórowane ceny, bezpośredni dolot z Polski, w miarę tanie auto do wypożyczenia, sporo rzeczy do robienia/zwiedzana, piękne krajobrazy.
_________________
Moje relacje: Bolonia & Trapani 2022Münster 2022
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#11 PostWysłany: 20 Paź 2014 22:10 

Rejestracja: 31 Paź 2012
Posty: 150
A jeszcze dorzucę Maltę, choć aż tak daleko nie jest. Dzisiaj rodzice koleżanki z pracy wrócili i mówiła, że są zachwyceni. Choć to był ich pierwszy wyjazd dalej niż Chorwacja. Choć Malta na zdjęciach wygląda wspaniale więc pewnie taka jest.
_________________
http://nasze-lepsze-ja.blogspot.com/
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#12 PostWysłany: 20 Paź 2014 23:00 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Lip 2010
Posty: 425
niebieski
Ja bym od siebie zaproponowała Sri Lankę. Jeszcze egzotycznie a już w miarę cywilizowanie. Jest co zwiedzać, jest gdzie odpocząć.
Mogę też polecić przewodnika (samochód z kierowcą), który mógłby kompleksowo zająć się rodzicami (łącznie z odbiorem z lotniska i odstawieniem na samolot). On też może opracować plan zwiedzania i ogólnie pomoże, a przy tym nie jest to droga opcja.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#13 PostWysłany: 20 Paź 2014 23:10 

Rejestracja: 03 Sty 2014
Posty: 306
niebieski
w tym wieku +65 lat ZDECYDOWANIE polecam wyjazd z biurem podróży , gdzie wszystko jest zorganizowane a nie polecam ich narażać na stres - jak czytam że mają sobie wynająć samochód to ........ chyba chore , wystarczy tylko pomyśleć to są starsze osoby a nie young autostopowicze , ja w życiu nie wysłałbym rodziców na niezorganizowany wyjazd w TYM WIEKU. ROZBAWIŁA mnie porada pewnej MAGDYDD nick : " A jeszcze dorzucę Maltę, choć aż tak daleko nie jest. Dzisiaj rodzice koleżanki z pracy wrócili i mówiła, że są zachwyceni. Choć to był ich pierwszy wyjazd dalej niż Chorwacja. Choć Malta na zdjęciach wygląda wspaniale więc pewnie taka jest " ............................. to jest super " Choć Malta na zdjęciach wygląda wspaniale więc pewnie taka jest - GRATULUJE LOGIKI :)
Góra
 Profil Relacje PM off
Robaku lubi ten post.
 
      
#14 PostWysłany: 20 Paź 2014 23:24 

Rejestracja: 29 Maj 2014
Posty: 69
MUC2014 napisał(a):
w tym wieku +65 lat ZDECYDOWANIE polecam wyjazd z biurem podróży , gdzie wszystko jest zorganizowane a nie polecam ich narażać na stres - jak czytam że mają sobie wynająć samochód to ........ chyba chore , wystarczy tylko pomyśleć to są starsze osoby a nie young autostopowicze , ja w życiu nie wysłałbym rodziców na niezorganizowany wyjazd w TYM WIEKU. ROZBAWIŁA mnie porada pewnej MAGDYDD nick : " A jeszcze dorzucę Maltę, choć aż tak daleko nie jest. Dzisiaj rodzice koleżanki z pracy wrócili i mówiła, że są zachwyceni. Choć to był ich pierwszy wyjazd dalej niż Chorwacja. Choć Malta na zdjęciach wygląda wspaniale więc pewnie taka jest " ............................. to jest super " Choć Malta na zdjęciach wygląda wspaniale więc pewnie taka jest - GRATULUJE LOGIKI :)



65 latki to nie takie znów "starsze osoby" w tym wieku jeszcze można wyglądać młodo i mieć kondycje 40 latków a nawet i mniejlatków :P autorka przecież napisała że mają kondycję i wiedzą co nie co, po za tym znają angielski :P Nie rozumiem dlaczego mają jechać z biurem podróży na wycieczkę dla zgredów :P

ps. wynajęcie samochodu to żaden stres :)

osobiście polecam Izrael :)
Góra
 Profil Relacje PM off
3 ludzi lubi ten post.
 
      
#15 PostWysłany: 20 Paź 2014 23:27 

Ja proponuję Hiszpanię np:
- wizzair 22-29.09. 2015r. Warszawa Chopin - Barcelona - Warszawa Chopin za łącznie na teraz 847 zł (bilety lotnicze dla 2 osób w dwie strony, wykupienie wizz discount club i bagażu rejestrowanego o wadze do 32 kg w obie strony
- można też w podobnej cenie polecieć 22.09.2015r. j/w do Barcelony, pobyć 5-6 dni i pociągiem przemieścić się do Madrytu na 4-5 dni i 30.09.2015r. wrócić ryanair do Warszawa (Modlin)
Góra
 PM off  
      
#16 PostWysłany: 20 Paź 2014 23:32 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Lip 2010
Posty: 425
niebieski
MUC2014 napisał(a):
w tym wieku +65 lat ZDECYDOWANIE polecam wyjazd z biurem podróży , gdzie wszystko jest zorganizowane a nie polecam ich narażać na stres - jak czytam że mają sobie wynająć samochód to ........ chyba chore , wystarczy tylko pomyśleć to są starsze osoby a nie young autostopowicze , ja w życiu nie wysłałbym rodziców na niezorganizowany wyjazd w TYM WIEKU. ROZBAWIŁA mnie porada pewnej MAGDYDD nick : " A jeszcze dorzucę Maltę, choć aż tak daleko nie jest. Dzisiaj rodzice koleżanki z pracy wrócili i mówiła, że są zachwyceni. Choć to był ich pierwszy wyjazd dalej niż Chorwacja. Choć Malta na zdjęciach wygląda wspaniale więc pewnie taka jest " ............................. to jest super " Choć Malta na zdjęciach wygląda wspaniale więc pewnie taka jest - GRATULUJE LOGIKI :)


Jeśli chodzi o wypożyczanie samochodu to zależy gdzie - w Europie myślę, że nie byłoby problemu, ale gdzieś w egzotycznych krajach, gdzie jest zupełnie inna kultura jazdy też nie polecam, bo faktycznie szkoda stresu.

Ale co do zorganizowanych wycieczek to bez przesady. Jeśli rodzice już gdzieś wyjeżdżali, jakoś się komunikują po angielsku i są w miarę sprawni to sobie poradzą.

Moja propozycja to kompleksowa opieka legalnego przewodnika. To nawet lepsze niż zorganizowana wycieczka, bo można ustalić własne tempo zwiedzania i niczym się nie martwić. Komunikatywny angielski spokojnie wystarczy, a szczegóły można wcześniej ustalić mailowo (dzieci pewnie lepiej znają angielski).
Mój znajomy planuje wysłać swoich rodziców na taką wycieczkę. Sama swoich też tam widzę, mimo że doświadczenia w egzotycznych podróżach wielkiego nie mają.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#17 PostWysłany: 21 Paź 2014 06:03 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05 Lip 2014
Posty: 1316
Loty: 104
Kilometry: 191 467
srebrny
juliaka napisał(a):
Moja propozycja to kompleksowa opieka legalnego przewodnika. To nawet lepsze niż zorganizowana wycieczka, bo można ustalić własne tempo zwiedzania i niczym się nie martwić.

Gdyby padło na kraje bardzo egzotyczne np. Daleki Wschód, to można to faktycznie przemyśleć, ale gdyby mieli pojechać gdzieś w krąg cywilizacji europejskiej, to jest to moim zdaniem kompletnie bezsensowny wydatek. Lepiej kupić sobie przewodnik-książkę, wynająć auto i robić to co się chce i kiedy się chce. Są sprawni, kumaci, dogadają się po angielsku, więc nie widzę problemów ani z wyjazdem nie z biura podróży, ani z wynajęciem auta. Bardziej stresujący byłby wyjazd z biura i udział w wycieczkach-masówkach-degustacjach, albo jeżdżenie po okolicy lokalną komunikacją, często z rozkładem jazdy jedynie na papierze.
_________________
Moje relacje: Bolonia & Trapani 2022Münster 2022
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#18 PostWysłany: 21 Paź 2014 06:42 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 30 Mar 2014
Posty: 156
Loty: 17
Kilometry: 29 684
juliaka napisał(a):
MUC2014 napisał(a):
w tym wieku +65 lat ZDECYDOWANIE polecam wyjazd z biurem podróży , gdzie wszystko jest zorganizowane a nie polecam ich narażać na stres - jak czytam że mają sobie wynająć samochód to ........ chyba chore , wystarczy tylko pomyśleć to są starsze osoby a nie young autostopowicze , ja w życiu nie wysłałbym rodziców na niezorganizowany wyjazd w TYM WIEKU. ROZBAWIŁA mnie porada pewnej MAGDYDD nick : " A jeszcze dorzucę Maltę, choć aż tak daleko nie jest. Dzisiaj rodzice koleżanki z pracy wrócili i mówiła, że są zachwyceni. Choć to był ich pierwszy wyjazd dalej niż Chorwacja. Choć Malta na zdjęciach wygląda wspaniale więc pewnie taka jest " ............................. to jest super " Choć Malta na zdjęciach wygląda wspaniale więc pewnie taka jest - GRATULUJE LOGIKI :)


Jeśli chodzi o wypożyczanie samochodu to zależy gdzie - w Europie myślę, że nie byłoby problemu, ale gdzieś w egzotycznych krajach, gdzie jest zupełnie inna kultura jazdy też nie polecam, bo faktycznie szkoda stresu.

Ale co do zorganizowanych wycieczek to bez przesady. Jeśli rodzice już gdzieś wyjeżdżali, jakoś się komunikują po angielsku i są w miarę sprawni to sobie poradzą.

Moja propozycja to kompleksowa opieka legalnego przewodnika. To nawet lepsze niż zorganizowana wycieczka, bo można ustalić własne tempo zwiedzania i niczym się nie martwić. Komunikatywny angielski spokojnie wystarczy, a szczegóły można wcześniej ustalić mailowo (dzieci pewnie lepiej znają angielski).
Mój znajomy planuje wysłać swoich rodziców na taką wycieczkę. Sama swoich też tam widzę, mimo że doświadczenia w egzotycznych podróżach wielkiego nie mają.


Hej, na Malcie byłem w maju - a grzało baaaardzo (ponad 30 na pewno). Jak najbardziej polecam. Maltańczycy mówią po angielsku, a wpływy brytyjskie widać, choćby po czerwonych budkach telefonicznych :)
Co do transportu.
Nie ma sensu tam samochodu wypożyczać z racji dobrze ogarniającej komunikacji miejskiej - klimatyzowane (do większości atrakcji, bądź nawet wszystkich dojeżdża jakiś autobus) - o ile dobrze pamiętam to 6.5 Euro tygodniowy bilet,
druga opcja busowa to autobusy hop-on hop-off gdzie możecie jeździć cały dzień na danej trasie i wysiadając na przystankach atrakcji, które interesują, po czym wsiąść w kolejny (u pośredników sprzedających na drodze można ugrać nawet niezłą zniżkę ;) ),
co do samochodu - nie wiem czy sam bym się porwał na wynajem samochodu z racji kierownicy po prawej stronie (ach te wpływy!)
Sama Malta jest malutka i 10 dni spokojnie wystarczy.
Z takim budżetem spokojnie z dobrym hotelem się wyjazd ogarnie:)
_________________
"Panie, Islandia to mi z ręki jadła" - fotorelacja Islandia 2015
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#19 PostWysłany: 21 Paź 2014 07:55 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 13 Sty 2012
Posty: 206
Loty: 30
Kilometry: 37 700
niebieski
Stawiam na Maroko :).
W miarę egzotycznie ale niezbyt drogo można ogarnąć "cywilizowane" wakacje. Wrażenia niezapomniane choć niedaleko od Europy.
Po naszym kontynencie jeśli to ma być prezent to mała atrakcja chyba że luksusowy pobyt w Paryżu lub Wenecji ;). (Po głowie Kreta mi jeszcze chodzi.)
Do Maroka tanie loty bezpośrednie z Berlina Easy Jetem.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#20 PostWysłany: 21 Paź 2014 09:19 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Lip 2010
Posty: 425
niebieski
Raphael napisał(a):
juliaka napisał(a):
Moja propozycja to kompleksowa opieka legalnego przewodnika. To nawet lepsze niż zorganizowana wycieczka, bo można ustalić własne tempo zwiedzania i niczym się nie martwić.

Gdyby padło na kraje bardzo egzotyczne np. Daleki Wschód, to można to faktycznie przemyśleć, ale gdyby mieli pojechać gdzieś w krąg cywilizacji europejskiej, to jest to moim zdaniem kompletnie bezsensowny wydatek. Lepiej kupić sobie przewodnik-książkę, wynająć auto i robić to co się chce i kiedy się chce. Są sprawni, kumaci, dogadają się po angielsku, więc nie widzę problemów ani z wyjazdem nie z biura podróży, ani z wynajęciem auta. Bardziej stresujący byłby wyjazd z biura i udział w wycieczkach-masówkach-degustacjach, albo jeżdżenie po okolicy lokalną komunikacją, często z rozkładem jazdy jedynie na papierze.


Konkretnie mialam na mysli przewodnika po Sri Lance (w poprzednim poscie pisałam). W Europie to raczej bez sensu, a przede wszyatkim bylaby to duuuzo drozsza opcja.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 35 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 3 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group