Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 452 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 23  Następna
Autor Wiadomość
#61 PostWysłany: 06 Sty 2015 13:43 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 02 Paź 2011
Posty: 121
Może trafiłeś na mojego bloga,bo polecalam auto plus car. Znajomi i rodzina gdy mnie odwiedzają wypozyczaja właśnie od nich, brałam tez auto na Gran canarii (poprosiłam o białe i takie dostałam, odpadł problem transportu do slubu:-D) i teneryfie,nigdy nie miałam problemów. Warto rezerwować wcześniej -lepsze ceny.
_________________
siempre Canarias <3
http://mividaencholas.blogspot.com.es/ moje życie na Wyspach Kanaryjskich
Góra
 Profil Relacje PM off
OniO17 uważa post za pomocny.
 
      
Przygoda w Afryce: Nairobi, Mombasa, Zanzibar i Dar es Salaam w jednej podróży z Warszawy za 3029 PLN Przygoda w Afryce: Nairobi, Mombasa, Zanzibar i Dar es Salaam w jednej podróży z Warszawy za 3029 PLN
Urlop w Playa del Carmen za 3720 PLN. Loty z Warszawy (z bagażem) i 7 nocy ze śniadaniami w 4* hotelu Urlop w Playa del Carmen za 3720 PLN. Loty z Warszawy (z bagażem) i 7 nocy ze śniadaniami w 4* hotelu
#62 PostWysłany: 06 Sty 2015 15:01 

Rejestracja: 09 Kwi 2014
Posty: 753
Loty: 64
Kilometry: 111 587
niebieski
Nie moge znalezc w watku odpowiedzi, czy w autoplus car mozna placic debetowka be problemu ? z tego co czytam jest bardzo polecana i zadnych doplat, tak jak w autoreisen.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#63 PostWysłany: 06 Sty 2015 15:09 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 Gru 2012
Posty: 42
Loty: 88
Kilometry: 170 857
W warunkach które mi przysłali (lekko rozszerzone względem tego co na stronie) jest informacja, że można i debetówką i kredytówką - nieakceptowalna jest tylko gotówka.
Cytuj:
*Payment must be by card. It can be credit (visa or mastercard) or debit one. Cash is not
allowed.

Zamierzam, się też przeprawić promem z Fuerty na Lanzarote co jest zabronione w większości wypożyczalni, ale pytałem ich o to i wyrażają zgodę pod warunkiem, że ja pokrywam koszty assistance gdyby coś się stało z autem.
Góra
 Profil Relacje PM off
lukasz354 uważa post za pomocny.
 
      
#64 PostWysłany: 06 Sty 2015 16:01 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05 Lip 2014
Posty: 1332
Loty: 104
Kilometry: 191 467
srebrny
skrzat napisał(a):
Zarezerwowałem Chevroleta Cruze (benzynowy), a na lotnisku okazało się, że dostaliśmy wypasiony Jeep Renegade (diesel) (...) bez problemu dojechaliśmy do Cofete czy inne miejsca gdzie były szutrowe drogi
(...) Tanie paliwo + diesel (u nich nazywa się gasoil) to jest to :) Tankowałem poniżej 0,9€/l.

Co do auta, to fajne Ci się trafiło, a poza tym oficjalnie wypożyczalnie pozwalają na zjazd na szutrówki, o ile dobrze kojarzę, tylko jeżeli się weźmie coś z napędem 4x4. Co do drogi na Cofete, jak uważasz, auta z grupy A (np. Citroen C1/Toyota Aygo) albo B (np. Renault Clio) nie będą miały problemu? są tam jakieś większe dziury, duże kamule itp.?

A co do paliwa, u nas sporo na przełomie roku poszło w dół i teraz nawet mamy taniej niż na Fuercie - dzisiaj na Auchanie widziałem PB/ON 4,25 zł, LPG 1,99 zł :o na innych PB/ON 4,30-4,50 zł.
_________________
Moje relacje: Bolonia & Trapani 2022Münster 2022
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#65 PostWysłany: 06 Sty 2015 16:41 

Rejestracja: 09 Kwi 2014
Posty: 753
Loty: 64
Kilometry: 111 587
niebieski
@OniO17 Dzieki za odpowiedz, a czy biora jakas blokade ? wole sie upewnic przed rezerwacja ; )

Jeszcze jedno pytanie, czy tak jak w Autoreisen, po miłej gadce dają samochód o klase wyżej ? na Teneryfie zakupiłem A a miałem do wyboru na miejscu 2 samochdy z klasy wyżej.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#66 PostWysłany: 06 Sty 2015 16:43 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lip 2012
Posty: 10971
HON fly4free
Raphael napisał(a):
skrzat napisał(a):
Zarezerwowałem Chevroleta Cruze (benzynowy), a na lotnisku okazało się, że dostaliśmy wypasiony Jeep Renegade (diesel) (...) bez problemu dojechaliśmy do Cofete czy inne miejsca gdzie były szutrowe drogi
(...) Tanie paliwo + diesel (u nich nazywa się gasoil) to jest to :) Tankowałem poniżej 0,9€/l.

Co do auta, to fajne Ci się trafiło, a poza tym oficjalnie wypożyczalnie pozwalają na zjazd na szutrówki, o ile dobrze kojarzę, tylko jeżeli się weźmie coś z napędem 4x4. Co do drogi na Cofete, jak uważasz, auta z grupy A (np. Citroen C1/Toyota Aygo) albo B (np. Renault Clio) nie będą miały problemu? są tam jakieś większe dziury, duże kamule itp.?

A co do paliwa, u nas sporo na przełomie roku poszło w dół i teraz nawet mamy taniej niż na Fuercie - dzisiaj na Auchanie widziałem PB/ON 4,25 zł, LPG 1,99 zł :o na innych PB/ON 4,30-4,50 zł.

Widziałem też małe auta, więc raczej da się
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#67 PostWysłany: 06 Sty 2015 16:47 

Rejestracja: 03 Lis 2012
Posty: 2792
Loty: 154
Kilometry: 151 837
niebieski
Raphael napisał(a):
Co do auta, to fajne Ci się trafiło, a poza tym oficjalnie wypożyczalnie pozwalają na zjazd na szutrówki, o ile dobrze kojarzę, tylko jeżeli się weźmie coś z napędem 4x4. Co do drogi na Cofete, jak uważasz, auta z grupy A (np. Citroen C1/Toyota Aygo) albo B (np. Renault Clio) nie będą miały problemu? są tam jakieś większe dziury, duże kamule itp.?


Ja co prawda nie pytałem o to, ale przy wypożyczaniu nie było mowy o zakazie jazdy szutrowymi drogami (ale miałem, jak już pisałem wyżej Pandę 4x4). Do Cofete jeździ sporo aut tej klasy z wypożyczalni. Jadąc ostrożnie nie powinno być problemu. Jedyne ryzyko jakie widziałem, to możliwość obtłuczenia samochodu drobnymi kamyczkami spod kół, więc trzeba się trzymać z dala od poprzednika.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#68 PostWysłany: 06 Sty 2015 22:00 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lip 2012
Posty: 10971
HON fly4free
vincenz napisał(a):
Ja co prawda nie pytałem o to, ale przy wypożyczaniu nie było mowy o zakazie jazdy szutrowymi drogami

W warunkach chyba każdej wypożyczalni na Fuercie jest zapis, że pełne ubezpieczenie nie dotyczy np. podwozia, opon na drodze innej niż asfaltowa.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#69 PostWysłany: 09 Sty 2015 10:41 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 02 Paź 2011
Posty: 121
lukasz354 napisał(a):
@OniO17 Dzieki za odpowiedz, a czy biora jakas blokade ? wole sie upewnic przed rezerwacja ; )

Jeszcze jedno pytanie, czy tak jak w Autoreisen, po miłej gadce dają samochód o klase wyżej ? na Teneryfie zakupiłem A a miałem do wyboru na miejscu 2 samochdy z klasy wyżej.


Czasem wypożyczalnia da grupę wyżej ale raczej to wyjatek-chcesz grupę wyżej to ją zarezerwuj.
Auta osobowe nie mają ubezpieczenia na drogę na cofete,ja zresztą wolałabym dopłacić i mieć jeepa na ta trasę niż pchać się tam Micra,ale to ja-po prostu widziałam tam kilka wypadków i nie chciałabym brać w nich udziału w osobowce. Przy czym zaznaczam-to moja opinia, tak samo jak na cofete nie wejdę do wody głębiej niż do kolan bo wiem jaki jest młyn pod wodą,a większość turystów kapie się jak w caleta de fuste,do ramion.

Benzyna na fue tańsza dalej niż w Polsce,wczoraj placilam 91c
_________________
siempre Canarias <3
http://mividaencholas.blogspot.com.es/ moje życie na Wyspach Kanaryjskich
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#70 PostWysłany: 21 Sty 2015 20:52 

Rejestracja: 22 Mar 2010
Posty: 132
niebieski
Właśnie wróciłem z fuerty. Na cofete co prawda nie byłem, ale odwiedziłem rowerem latarnię Jandía. (Połowa drogi jest wspólna)
Moim zdaniem nie jest źle, podczas pedalowania minęło mnie kilkadziesiąt osobowek, większość skrecała na cofete. W porównaniu z drogą na Balos, tutaj jest równiej. Co ciekawe, drogą tą jeździ autobus lokalny, 2x dziennie z Moro Jable przez Puertitto do Cofette i spowrotem. Wiec jak ktoś się boi to może pojechać busem, ceny nie znam
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#71 PostWysłany: 21 Sty 2015 20:54 

Rejestracja: 03 Lis 2012
Posty: 2792
Loty: 154
Kilometry: 151 837
niebieski
Widziałeś ten autobus? Niewielki autobus w wersji mocno uterenowionej (duże koła, duży prześwit itp.), a kierowca ma żyłkę rajdowca. Mijałem się z nim gdy wracałem z Cofete i robiło to wrażenie :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#72 PostWysłany: 22 Sty 2015 21:06 

Rejestracja: 22 Mar 2010
Posty: 132
niebieski
vincenz napisał(a):
Widziałeś ten autobus? Niewielki autobus w wersji mocno uterenowionej (duże koła, duży prześwit itp.), a kierowca ma żyłkę rajdowca. Mijałem się z nim gdy wracałem z Cofete i robiło to wrażenie :)

Tak, widziałem, tez go miajłem, ale kolo cmentarza, jechał dość szybko, chyba był pusty, numer miał 111.
Znalazłem fajny filmik z wnętrza, kierowca faktycznie jest hardkorem

Jeśli ktos ma wątpliwości czy da radę, to świetna opcja, dla wielu dopłacanie 100 euro do auta 4x4, tylko po to żeby pojechać na 1 wycieczkę może być poza zasięgiem.
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
#73 PostWysłany: 01 Lut 2015 00:30 

Rejestracja: 09 Kwi 2014
Posty: 753
Loty: 64
Kilometry: 111 587
niebieski
Przejrzałem wątek i nie znalazłem informacji czy ktos korzystał z payless.es ? zabookowałem samochód przez auto plus car za 85eu, a widzę ze payless ma za 80eur i niby all inslusive ubezpieczenie i lepsze samochody, a Auto plus car nie ubezpiecza kol itd. Nie mogę nawet znaleźć maila do nich ani warunków wynajmu pełnego, żeby wiedzieć czy są jakieś ukryte opłaty, wymagania itd.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#74 PostWysłany: 01 Lut 2015 11:10 

Rejestracja: 03 Lis 2012
Posty: 2792
Loty: 154
Kilometry: 151 837
niebieski
Ja brałem w payless.es i pisałem o tym gdzieś wcześniej. Mogę z czystym sumieniem polecić, żadnych ukrytych opłat, pełne ubezpieczenie, paliwo full-full. Stanu auta nikt nie sprawdzał przy zwrocie, jedynie pytali czy zatankowałem. Na miejscu zablokowali ok. 40€ jako zabezpieczenie na paliwo, które zostały zwrócone na kartę przy oddawaniu kluczyków.
Góra
 Profil Relacje PM off
lukasz354 uważa post za pomocny.
 
      
#75 PostWysłany: 01 Lut 2015 12:44 

Rejestracja: 01 Lut 2015
Posty: 2
Witam,

Wybieramy się na Fuertę w Maju w 4 osoby i właśnie został mi do wynajęcia samochód na cały tydzień. Nauczony już licznymi wtopami w Grecji chcę się zabezpieczyć przed wysokimi opłatami dodatkowymi.

Na początku rozważałem 2 wypożyczalnie, które w porównywarkach wychodzą najtaniej czyli:
1) GoldCar - zrezygnowałem bo są same negatywne opinie o kosztach paliwa i dodatkowych ubezpieczeniach i problemach z obciążaniem karty nawet 3-4 miesiące po powrocie
2) Budget - tutaj także musimy przedpłacić za cały zbiornik paliwa 70-80EUR (co daje 1,5EUR-2EUR) za litr paliwa. Nie znalazłem nigdzie opłat za pełne ubezpieczenie i informacji o blokadach na kartę.

Mam pytanie do tych co już to przerabiali:
1) Które wypożyczalnie są na lotnisku, tak aby po wylądowaniu odebrać samochód
2) Co to jest dokładnie 0 excess?
3) Która wypożyczalnia daje w cenie "full insurance" (takie zupełnie pełne łącznie z lusterkami, holowaniem itd - bez udziału własnego) lub ewentualnie ile dodatkowo to kosztuje
4) Gdzie nie ma dopłat za paliwo (zasadza full-full lub empty-empty) bez przedpłacania za paliwo?
5) Czy któreś wypożyczalnie nie robią blokad na karcie kredytowej lub w w ogóle nie biorą karty?
6) Jakie są ceny paliw na Fuercie?

Z góry dziękuję za pomoc, gdyż każdym razem jak wypożyczałem auto do tej pory zaliczałem wtope, a pierwszy raz lecę na wyspę hiszpańską.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#76 PostWysłany: 01 Lut 2015 12:52 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Maj 2013
Posty: 292
Loty: 217
Kilometry: 450 288
niebieski
arturro_ napisał(a):
Witam,

Wybieramy się na Fuertę w Maju w 4 osoby i właśnie został mi do wynajęcia samochód na cały tydzień. Nauczony już licznymi wtopami w Grecji chcę się zabezpieczyć przed wysokimi opłatami dodatkowymi.

Na początku rozważałem 2 wypożyczalnie, które w porównywarkach wychodzą najtaniej czyli:
1) GoldCar - zrezygnowałem bo są same negatywne opinie o kosztach paliwa i dodatkowych ubezpieczeniach i problemach z obciążaniem karty nawet 3-4 miesiące po powrocie
2) Budget - tutaj także musimy przedpłacić za cały zbiornik paliwa 70-80EUR (co daje 1,5EUR-2EUR) za litr paliwa. Nie znalazłem nigdzie opłat za pełne ubezpieczenie i informacji o blokadach na kartę.

Mam pytanie do tych co już to przerabiali:
1) Które wypożyczalnie są na lotnisku, tak aby po wylądowaniu odebrać samochód
2) Co to jest dokładnie 0 excess?
3) Która wypożyczalnia daje w cenie "full insurance" (takie zupełnie pełne łącznie z lusterkami, holowaniem itd - bez udziału własnego) lub ewentualnie ile dodatkowo to kosztuje
4) Gdzie nie ma dopłat za paliwo (zasadza full-full lub empty-empty) bez przedpłacania za paliwo?
5) Czy któreś wypożyczalnie nie robią blokad na karcie kredytowej lub w w ogóle nie biorą karty?

Z góry dziękuję za pomoc, gdyż każdym razem jak wypożyczałem auto do tej pory zaliczałem wtope, a pierwszy raz lecę na wyspę hiszpańską.


Polecam Cicar albo Cabrera Medina . Ceny troszke wyższe ale full insurance (nie trzeba pokazywac karty ) . Oddajesz z taka sama iloscia paliwa jak bierzesz . Najpewniejsza firma.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#77 PostWysłany: 01 Lut 2015 12:54 

masz też np. AutoReisen również z opcją wypożyczenia/oddania na lotnisku w Fuerteventurze (warunki masz np. w temacie o wypożyczalniach na Teneryfie)
http://www.arcarhire.com/car-hire/bookings-P2.php

wypozyczalnia-samochodow,1435,855&p=516888&hilit=teneryfa#p516888
Góra
 PM off  
      
#78 PostWysłany: 01 Lut 2015 13:55 

Rejestracja: 01 Lut 2015
Posty: 2
Dzięki za namiar na AutoReisen. Czy ktoś korzystał z ich usług na Fuercie? Mają stanowisko na lotnisku (gdzie?) czy trzeba gdzieś poza lotniskiem ich szukać?

Czy faktycznie nie blokują środków na karcie i jest full-full (bez zarobku na paliwie) i no excess czyli udział własny 0EUR?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#79 PostWysłany: 01 Lut 2015 20:04 

Rejestracja: 03 Lis 2012
Posty: 2792
Loty: 154
Kilometry: 151 837
niebieski
arturro_ napisał(a):
Witam,

Wybieramy się na Fuertę w Maju w 4 osoby i właśnie został mi do wynajęcia samochód na cały tydzień. Nauczony już licznymi wtopami w Grecji chcę się zabezpieczyć przed wysokimi opłatami dodatkowymi.

Na początku rozważałem 2 wypożyczalnie, które w porównywarkach wychodzą najtaniej czyli:
1) GoldCar - zrezygnowałem bo są same negatywne opinie o kosztach paliwa i dodatkowych ubezpieczeniach i problemach z obciążaniem karty nawet 3-4 miesiące po powrocie
2) Budget - tutaj także musimy przedpłacić za cały zbiornik paliwa 70-80EUR (co daje 1,5EUR-2EUR) za litr paliwa. Nie znalazłem nigdzie opłat za pełne ubezpieczenie i informacji o blokadach na kartę.

Mam pytanie do tych co już to przerabiali:
1) Które wypożyczalnie są na lotnisku, tak aby po wylądowaniu odebrać samochód
2) Co to jest dokładnie 0 excess?
3) Która wypożyczalnia daje w cenie "full insurance" (takie zupełnie pełne łącznie z lusterkami, holowaniem itd - bez udziału własnego) lub ewentualnie ile dodatkowo to kosztuje
4) Gdzie nie ma dopłat za paliwo (zasadza full-full lub empty-empty) bez przedpłacania za paliwo?
5) Czy któreś wypożyczalnie nie robią blokad na karcie kredytowej lub w w ogóle nie biorą karty?
6) Jakie są ceny paliw na Fuercie?

Z góry dziękuję za pomoc, gdyż każdym razem jak wypożyczałem auto do tej pory zaliczałem wtope, a pierwszy raz lecę na wyspę hiszpańską.


Ad. 1. Z pamięci: Payless.es, Cicar, Hertz
Ad. 2. Brak udziału własnego w ubezpieczeniu. Np. excess 250€ oznacza, że przy szkodzie z Twojej winy odpowiadasz tylko do kwoty 250€
Ad. 3. Payless.es na pewno (sam korzystałem)
Ad. 4. J.w. Blokują jedynie ok 40€ jako kaucję za bak paliwa, która jest zwracana przy oddawaniu kluczyków (można rozliczyć się gotówką bądź kartą)
Ad. 5. Payless.es na pewno (poza tym paliwem z punktu wyżej, ale można to gotówkowo załatwić).
Ad. 6. Na przełomie grudnia i stycznia litr diesla kosztował ok. 0.85€. Pb niewiele drożej ok. 0.9€. Gdzieś na forum przewinął się link do strony z cenami paliw na prawie wszystkich stacjach w Hiszpanii, ale nie mogę teraz znaleźć
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#80 PostWysłany: 01 Lut 2015 20:11 

Rejestracja: 15 Gru 2011
Posty: 117
Loty: 38
Kilometry: 79 867
Na Kanarach w zasadzie bez kuponów itp. opłaca się Autoreisen i ciut droższy Cicar - nie blokują środków, pełne ubezpieczenie i naprawdę bezproblemowe firmy.
_________________
Pozdrawiam
Darek
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 452 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 23  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 2 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group