Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 7 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
#1 PostWysłany: 28 Lut 2015 20:05 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 30 Gru 2012
Posty: 946
platynowy
Witam, zastanawiam sie nad kilkudniowym wypadem wlasnie na Filipiny w lipcu. Bede w "okolicy" i zastanawiam sie nad rejonem Filipin, ktory bedzie mial relatywnie "male" opady. Sprawdzilem juz sobie opady w roznych rejonach kraju i calkiem okej wypada Cebu.

Czy przypadkiem poludniowy Palawan (El Nido juz sprawdzilem i leje jak z cebra) wypada troszke lepiej?

Zreszta mi nie chodzi o unikniecie opadow - raczej o przelotny deszcz i troche slonca (jezeli jest to oczywiscie mozliwe)

Dzieki za wasze opinie.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Przygoda w Afryce: Nairobi, Mombasa, Zanzibar i Dar es Salaam w jednej podróży z Warszawy za 3029 PLN Przygoda w Afryce: Nairobi, Mombasa, Zanzibar i Dar es Salaam w jednej podróży z Warszawy za 3029 PLN
Urlop w Playa del Carmen za 3720 PLN. Loty z Warszawy (z bagażem) i 7 nocy ze śniadaniami w 4* hotelu Urlop w Playa del Carmen za 3720 PLN. Loty z Warszawy (z bagażem) i 7 nocy ze śniadaniami w 4* hotelu
#2 PostWysłany: 28 Lut 2015 21:40 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 10 Kwi 2011
Posty: 1418
niebieski
Pytalem niedawno mieszkanke Puerto Princessa o pogode i niestety potwierdzila, ze od czerwca do pazdziernika moze i padac przez caly dzien kilka dni z rzedu. Ale rownie dobrze moze nie padac przez kilka dni z rzedu - tak to juz bywa z pogoda.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#3 PostWysłany: 28 Lut 2015 23:13 

Rejestracja: 15 Paź 2012
Posty: 6
Loty: 6
Kilometry: 11 322
Też się nad tym zastanawiam, czy warto jechać. Na razie mam zarezerwowane bilety z Dubaju do Manili pod koniec lipca i waham się nad zakupem dolotu do Dubaju i lotów wewnątrz Filipin. Trochę liczę na jakąś promocję z Manili do Indonezji.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#4 PostWysłany: 28 Lut 2015 23:58 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 30 Gru 2012
Posty: 946
platynowy
Załącznik:
Philippine_climate_map.png
Philippine_climate_map.png [ 207.28 KiB | Obejrzany 4397 razy ]


Tak od siebie dodam, ze moze rozsadnym pod wzgledem lepszej pogody bylyby:
- Tawi Tawi (ale nie wiem, czy muzulmanie nie przygotuja tam jakiegos cyrku)
- Surigao
- Tagbilaran
- Siaragao

No nic, bede dalej czytal i czekal na dalsze odpowiedzi bardziej doswiadczonych podroznikow :)
Góra
 Profil Relacje PM off
Gregggor uważa post za pomocny.
 
      
#5 PostWysłany: 01 Mar 2015 01:01 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 04 Lip 2012
Posty: 3711
srebrny
jakwilk napisał(a):
No nic, bede dalej czytal i czekal na dalsze odpowiedzi bardziej doswiadczonych podroznikow :)

:lol:
na co ty liczysz, że wpadnie tu na forum śniady filipino z twojej wymarzonej wysepki i powie ci, że pada, leje albo mży ?
chyba bardziej wiarygodnego źródła od @Jobi tutaj nie ma
_________________
"Ten, kto znalazł się za drzwiami, pokonał najtrudniejszy etap podróży" - przysłowie duńskie
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
jobi lubi ten post.
 
      
#6 PostWysłany: 01 Mar 2015 04:38 

Rejestracja: 31 Maj 2013
Posty: 1387
Loty: 815
Kilometry: 1 221 031
srebrny
Wybierając się na Filipiny miałem podobne dylematy, którą wyspę wybrać tak aby nie trafić na kilkudniowe opady. Ostatecznie będąc już w Manili posprawdzałem krótkoterminowe prognozy pogody i wybrałem się tam gdzie akurat była "gwarancja" braku opadów - akurat był to właśnie Palawan. Jeżeli jest ci wszystko jedno, który rejon wybierzesz też zdecyduj w "ostatniej chwili" opierając się na aktualnych prognozach. Bilety na Filipinach są tak śmiesznie tanie, że nawet kupując dzień przed odlotem przepłacisz o kilkadziesiąt zł w stosunku do wcześniejszej ceny. :D
Góra
 Profil Relacje PM off
Robek.Bobek uważa post za pomocny.
 
      
#7 PostWysłany: 01 Mar 2015 05:53 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 10 Kwi 2011
Posty: 1418
niebieski
Świetna rada.
Dodam tylko, że na Filipinach jest sporo promów i statków kursujących pomiędzy wyspami.
I o ile zwykle bilet lotniczy "na jutro" może niestety i 500 zł kosztować, to za prom zapłaci się około 100-150.
Fakt, płynie się czasem i dobę, ale samo to może być w sobie atrakcją, zawsze jakaś odmiana.
Na przykład spanie w sali z 400 piętrowymi łóżkami, owiewanym wiatrem, w cenie podziwianie zachodu i wschodu słońca (http://travel.2go.com.ph/ ).
Czasem może być zbyt atrakcyjnie, np. zdarzyło mi się pospać pod dymiącym kominem (wydawało mi się, że trafiłem na fajna miejscówkę a rano byłem najczarniejszy na łajbie), z kogutami pod ławką na pokładzie (bo ławka była zajęta) czy w sali pod pokładem bez klimatyzacji, gdzie łapałem powietrze jak karp na świąteczny stół.
Im później się kupuje bilety, tym gorsza klasa do wyboru i bywa hardkorowo ;-)
Ale takie rzeczy się pamięta i wspomina.
.Na statkach zawsze jest jakiś bar z kateringiem, ceny jak w resortach, np. piwo w puszce 50-90 pesos (4-7 zł), skromny posiłek z ryżem 100PHP.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 7 posty(ów) ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group