Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 102 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6  Następna
Autor Wiadomość
#21 PostWysłany: 12 Gru 2014 08:09 

Rejestracja: 27 Mar 2014
Posty: 4039
złoty
ciacho_majonez napisał(a):
Naczytałem się już sporo o Filipinach i chcę już przestać czytać, a móc wreszcie samemu zobaczyć :D

Polecacie Filipiny na pierwszy raz w Azji?

Czy wybieranie się tam w którejś porze roku jest niewskazane?

Nie polecam Filipin na poczatek odkrywania Azji.
Mnie sie Filipiny podobaly, sama Manila rowniez i choc sie wczytuje w negatywne opinie innych, nie moge w sobie wzbudzic niecheci do tego miasta.
Filipiny roznia sie dosc znacznie od innych krajow Azji i mozesz miec bledne pojecie o tym kontynencie, a nawet sie zrazic w skrajnym przypadku.
Niektore kraje warto odwiedzac dopiero,gdy sie ma jakis bagaz doswiadczen,by dobrze go zrozumiec i ja Filipiny do grona tych krajow zaliczam. Wyjatkiem jest sytuacja,gdy chcesz spedzac czas, wylacznie na rajskich plazach,wtedy nic nie stoi na przeszkodzie by rozpoczac eksproracje Azji od Filipin.
Nie jechac oczywiscie w okresie tajfunow,choc one potrafia sie spozniac. Zazwyczaj koncza sie z poczatkiem grudnia, ale w tym roku dopiero teraz przechodza przez Filipiny.
Ja bylem w listopadzie i byla piekna pogoda, wszedzie i przez caly czas, ale nie jest to teoretycznie dobry okres na podroz. Ja moglem tylko w tym okresie, gdyz inne terminy mialem zajete.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Podróż na Okinawę za 3581 PLN. Loty (z bagażem) z Warszawy i noclegi w 4* hotelu Podróż na Okinawę za 3581 PLN. Loty (z bagażem) z Warszawy i noclegi w 4* hotelu
Urlop w Wietnamie za 3602 PLN. Loty (z bagażem) z Warszawy i noclegi ze śniadaniami w 4* hotelu Urlop w Wietnamie za 3602 PLN. Loty (z bagażem) z Warszawy i noclegi ze śniadaniami w 4* hotelu
#22 PostWysłany: 12 Gru 2014 11:54 

Rejestracja: 27 Sie 2013
Posty: 15
Lecimy w marcu na Filipiny na 3 tyg, własnie planujemy podróż.
Po przylocie na Do Manili na drugi dzień od razu lecimy na Palawan. Chcemy tam spędzić ok tygodnia.
Szukamy pomysłu co dalej. Gdzie lecieć jeszcze i co doświadczać?

Interesuje nas bardziej prawdzie życie Filipińskie, chcemy unikać miejscowości turystyczno-komercyjnych.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#23 PostWysłany: 17 Gru 2014 01:13 

Rejestracja: 09 Lut 2014
Posty: 42
OneMinute napisał(a):
Interesuje nas bardziej prawdzie życie Filipińskie, chcemy unikać miejscowości turystyczno-komercyjnych.


w takim razie na Palawanie zamiast El Nido polecam Ursula beach w miejscowości Sibaltan, jakąś godzinę/półtorej drogi z El Nido, raz dziennie jest autobus, chyba 9/10 rano, najlepiej podpytaj miejscowych w El Nido, a już na miejscu pytajcie o Denisa, miły i pomocny człowiek! a Sibaltan to jak El Nido tylko że lepiej, bo bez komercji, bez masy hosteli, z piękniejszymi plażami, sama natura :)
link do fejsa
https://www.facebook.com/pages/Ursula-B ... 78?fref=ts
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#24 PostWysłany: 29 Sty 2015 10:35 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 23 Wrz 2012
Posty: 217
niebieski
Witam

Niecały tydzień temu wróciłem z jak się okazało przez odwołany lot 31 dniowej wyprawy po filipinach. Spotkałem się tam z 1 Filipinką, który polecił mi wcześniej znany tu użytkownik jobi. Mieszka na Palawanie ale w zasadzie towarzyszyła mi pomocą (nieodpłatnie) przez całą moją wyprawę. Obiecałem jej się odwdzięczyć także przez zarekomendowanie jej na forum.
w razie czego jej mail
chernakim@gmail.com
Atila

pozdrawiam
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#25 PostWysłany: 30 Sty 2015 00:15 

Rejestracja: 10 Sie 2011
Posty: 22
Cześć, będę w listopadzie 16 dni na Filipinach chciałem skorzystać jeszcze z aktualnej promocji na CebuPacific i dokupić sobie już loty.

Co sądzicie o takim planie wycieczki:
1 dzień - Przylot do Manili o 11:40am
2 dzień - Wylot z Manili do Puerto Princessa
3, 4, 5, 6 dzień Puerto Princessa
7 dzień - Wylot z Puerto Princessa na Cebu
8, 9, 10 dzień na Cebu
11 dzień wylot na Coron
12, 13, 14, dzień na Coron
15 dzień powrót do Manili
16 dzień wylot z Manili

Czyli chciałbym dokupić loty Manila - Puerto Princessa - Cebu - Coron - Manila

Czy to dobry plan? (lubię plaże ale aktywny wypoczynek jak najbardziej mile widziany, chociaż tłuczenie się gdzieś busem 10 godzin w 1 stronę odpada)
Czy noclegów lepiej szukać wcześniej czy na miejscu? (Manilę zarezerwowałbym z PL)

Dzięki :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#26 PostWysłany: 30 Sty 2015 00:30 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 10 Kwi 2011
Posty: 1416
niebieski
Moim zdaniem plan jest niezły, może poza 3 dniami w Cebu - to miasto podobne do Manili, szkoda czasu.
Palawan jest piękny, ale samo Puerto Princesa nie oferuje żadnych egzotycznych klimatów, chyba, że weźmiesz jakieś wycieczki.
Polecam moją przyjaciółkę Atilę, mieszkankę Puerto - jeśli dasz jej szansę pokazania Ci Palawanu, nie powinieneś żałować.
Dziewczyna ledwie wiąże koniec z końcem (pracuje w kancelarii prawniczej za 500 zł na miesiąc), ale ma w sobie mnóstwo energii i zapału, aby pokazać swój kraj. Do tego stara się nie brać za to kasy o ile to tylko możliwe.
Pisz na atila@palawan.ovh, na pewno ustalicie razem coś wyjątkowego, niedostępnego dla przeciętnego turysty, np.
- wizyta w filipińskim domu, poznanie obyczajów, jak gotują, piorą, ogród, rośliny do garnka i owoce
- orzech kokosowy - na świeżo, winko z kokosa, olej, produkty z liści
- pola ryżowe i praca na nich - maszyny, carabao, mieszkańcy (węże, żółwie, żaby, degustacja)
- wizyta w lokalnej stacji radiowej z możliwością nadawania w eter na żywo
- odwiedziny najlepszych plaż w okolicy
- zwiedzanie farmy - więzienia Iwahig Prison and Penal Farm
- odwiedziny Narra (wodospady, basen, kokosy prosto z palmy)
- wizyty w restauracjach z zespołem grającym na żywo
- gotowanie po filipińsku na życzenie, np. owoce morza, serce bananowca

Coron jest mega, lepiej tam niż w Cebu.


Ostatnio edytowany przez jobi, 30 Sty 2015 00:55, edytowano w sumie 1 raz
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
2 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
#27 PostWysłany: 30 Sty 2015 00:42 

Rejestracja: 01 Lis 2014
Posty: 227
Do ares
A czy promocja nie skoczyła się 28.01?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#28 PostWysłany: 30 Sty 2015 01:18 

Rejestracja: 10 Sie 2011
Posty: 22
jobi napisał(a):
Moim zdaniem plan jest niezły, może poza 3 dniami w Cebu - to miasto podobne do Manili, szkoda czasu.
Palawan jest piękny, ale samo Puerto Princesa nie oferuje żadnych egzotycznych klimatów, chyba, że weźmiesz jakieś wycieczki.
Polecam moją przyjaciółkę Atilę, mieszkankę Puerto - jeśli dasz jej szansę pokazania Ci Palawanu, nie powinieneś żałować.
Dziewczyna ledwie wiąże koniec z końcem (pracuje w kancelarii prawniczej za 500 zł na miesiąc), ale ma w sobie mnóstwo energii i zapału, aby pokazać swój kraj. Do tego stara się nie brać za to kasy o ile to tylko możliwe.
Pisz na atila@palawan.ovh, na pewno ustalicie razem coś wyjątkowego, niedostępnego dla przeciętnego turysty, np.
- wizyta w filipińskim domu, poznanie obyczajów, jak gotują, piorą, ogród, rośliny do garnka i owoce
- orzech kokosowy - na świeżo, winko z kokosa, olej, produkty z liści
- pola ryżowe i praca na nich - maszyny, carabao, mieszkańcy (węże, żółwie, żaby, degustacja)
- wizyta w lokalnej stacji radiowej z możliwością nadawania w eter na żywo
- odwiedziny najlepszych plaż w okolicy
- zwiedzanie farmy - więzienia Iwahig Prison and Penal Farm
- odwiedziny Narra (wodospady, basen, kokosy prosto z palmy)
- wizyty w restauracjach z zespołem grającym na żywo
- gotowanie po filipińsku na życzenie, np. owoce morza, serce bananowca

Coron jest mega, lepiej tam niż w Cebu.


Dzięki to brzmi jak plan :)
Tzn mając na myślu Cebu - myślałem o wyspie. Lądowanie na lotnisku i zapakowanie się w jakiś środek transportu odjeżdżając gdzies w kierunku fajnych atrakcji. O ile to możliwe chciałbym tak zrobić na każdej z wysp żeby zwiedzać a nie trzymać się głównego miasta.

Czy może być tak, żeby skrócić Cebu i dorzucić jeszcze jakąś wysepkę na 2-3 dni samolotem lub w ramach pobytu na Cebu dostać się łódką na jakąś rajską wysepkę na 2dni? (jest to możliwe - czyt. tanie i dostępne?)

Promocja się chyba nie skończyła - czy można uznać, że takie ceny lotów (1000-2000 pesos) są częste ? :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#29 PostWysłany: 30 Sty 2015 02:30 

Rejestracja: 01 Lis 2014
Posty: 227
Promocja się chyba nie skończyła - czy można uznać, że takie ceny lotów (1000-2000 pesos) są częste ? :)


W promocji cena lotów Manila-Cebu-Manila kosztowała ok. 70 zł :shock:
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#30 PostWysłany: 30 Sty 2015 02:39 

Rejestracja: 20 Lut 2012
Posty: 5134
srebrny
jobi napisał(a):
Moim zdaniem plan jest niezły, może poza 3 dniami w Cebu - to miasto podobne do Manili, szkoda czasu.
....ciach... :)

jobi pieknie to opisales, az chce sie leciec :)
Góra
 Profil Relacje PM off
jobi lubi ten post.
 
      
#31 PostWysłany: 30 Sty 2015 10:00 

Rejestracja: 10 Sie 2011
Posty: 22
ok a w ten sposób - 2 dni w Cebu 3 dni na jakiejś wysepce obok Cebu łódką? :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#32 PostWysłany: 30 Sty 2015 11:19 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 30 Maj 2011
Posty: 62
Loty: 63
Kilometry: 190 407
ares napisał(a):
ok a w ten sposób - 2 dni w Cebu 3 dni na jakiejś wysepce obok Cebu łódką? :)


Ja bym odrazu wzsiadł w prom/speed boat'a i uciekał z Cebu, tego samego dnia.
Jest wiele piękniejszych miejsc na filipinach niż samo Cebu, szkoda było by mi dnia na Cebu. Bohol jest zaraz obok, ale jak dla mnie nie zachwca, jeśli porównuje się do innych destynacji na Filipinach.

Wybrałbym się bardziej na pólnoc (Malapascua), albo południe wyspy.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#33 PostWysłany: 30 Sty 2015 11:36 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 10 Kwi 2011
Posty: 1416
niebieski
Może do ziomali na Siquijor? www.ucieczkadoraju.pl
I z nimi np. na Apo Island popływać z żółwiami.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#34 PostWysłany: 30 Sty 2015 11:54 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Wrz 2013
Posty: 495
Loty: 35
Kilometry: 111 384
my tez lecimy ale na trochę krócej i z tego co już ogarniałam w temacie to wychodzi jeden wniosek nie zatrzymywać się w cebu na jakoś dłużej, osobiście zastanawiam się nad 2 dniami na boracay aby zobaczyć tą najpiękniejszą plażę na filipinach;0 i palawan z Island hopping
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#35 PostWysłany: 30 Sty 2015 12:05 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 10 Kwi 2011
Posty: 1416
niebieski
Boracay jest rewelacyjną miejscówką,
weźcie sobie jakiś bungalow w egzotycznym ogrodzie (około 1000 z wiatrakiem, 1500 z klimą),
kupcie świeże rybki, w resortach są kuchnie i grille, rum co 20m za 100 pesos,
deptak przy 4km plaży oferuje uliczne jedzenie, pychotne shake z Mango za 50P.
My z małą córeczką wzięliśmy łódkę ze szklanym dnem, zobaczyła rybki Nemo,
nurek wyłowił dla nas trochę okazów jak orchidea morska, ogórek morski, rozgwiazdy, każdy mógł wziąć to do ręki.
Można było snorkować z łodzi, cena wycieczki za 2+1 1500P.
Dla leniuchów było też nurkowanie w szklanym hełmie.
Dla aktywnych jest sporo atrakcji typu nurkowanie, deska czy spadachron za motorówką.

Boracay to turystyczny kombinat, ale ja uwielbiam ten klimat i za każdą wizytą na Filipinach odwiedzam.
Dolot z Manili nie jest jakoś szczególnie skomplikowany, czasochłonny ani drogi.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#36 PostWysłany: 30 Sty 2015 12:30 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 30 Maj 2011
Posty: 62
Loty: 63
Kilometry: 190 407
jobi napisał(a):
Boracay jest rewelacyjną miejscówką,


Też tak uważam, warto odwiedzić choć na chwilę. Wystarczy zatrzymać się w odpowiednim miejscu i jest bardzo przyjemnie. Stacja 1, według mnie jest najciekawsza. Blisko do knajpek, ale z drugiej strony w nocy spokój.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#37 PostWysłany: 30 Sty 2015 12:47 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 24 Lip 2012
Posty: 200
Loty: 134
Kilometry: 447 555
niebieski
Pelegrino-1 napisał(a):
W promocji cena lotów Manila-Cebu-Manila kosztowała ok. 70 zł :shock:


ale chyba już dawno nie było takich promocji... od jakiegoś czasu szukam lotu na 18.03 Manila-Cebu i ceny to ok 150 zł :( i się zastanawiam jak długo jeszcze czekać na promocję :roll:
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#38 PostWysłany: 30 Sty 2015 12:52 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 19 Wrz 2010
Posty: 243
Loty: 68
Kilometry: 170 743
niebieski
Które miejsca polecacie odwiedzić w lipcu, aby zminimalizować ryzyko złej pogody?
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#39 PostWysłany: 30 Sty 2015 13:03 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 10 Kwi 2011
Posty: 1416
niebieski
Na Palawanie zwykle pora deszczowa nie jest zbyt odczuwalna, chociaż oczywiście różnie może być jak to z pogodą:
http://www.honda-bay-diving.de/en/medizin.html
Tu pokazane są 4 typy pogody na Filipinach i rejony występowania: http://www.slideshare.net/AbbieMahinay/ ... s-31961461
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
cypel uważa post za pomocny.
 
      
#40 PostWysłany: 30 Sty 2015 13:18 

Rejestracja: 01 Lis 2014
Posty: 227
Olencjaaa napisał(a):
Pelegrino-1 napisał(a):
W promocji cena lotów Manila-Cebu-Manila kosztowała ok. 70 zł :shock:


ale chyba już dawno nie było takich promocji... od jakiegoś czasu szukam lotu na 18.03 Manila-Cebu i ceny to ok 150 zł :( i się zastanawiam jak długo jeszcze czekać na promocję :roll:


W ostatniej do 28.01
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 102 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group