Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 36 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2  Następna
Autor Wiadomość
 Temat postu: Erawan National Park
#1 PostWysłany: 02 Lip 2013 08:53 

Rejestracja: 20 Mar 2011
Posty: 507
niebieski
Pytanie do doświadczonych podróżników. Czy da się zorganizowac wypad na jeden dzień z Bangkoku do Erawan National Park. Chodzi mi głównie o zobaczenie wodospadów Erawan. Zakładając, że wjadę autobusem z Bangkoku ok 5 rano to załapię się w Kanchanaburi na pierwszy autobus do Erawan National Park. Autobus jedzie o 8 rano. Nacieszyc się pięknem natury i powrót do BKK robiąc oczywiście po drodze fotkę na słynnym moście na rzece Kwai. Czy waszym zdaniem taki jednodniowy wypad na sens i szansę powodzenia tzn powrotu tego samego dnia. Czy warto na taki wyjazd przeznaczy dwa dni. Pozdrawiam
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Majówka w USA: Seattle + Bozeman lub Missoula od 2639 PLN Majówka w USA: Seattle + Bozeman lub Missoula od 2639 PLN
Urlop nad Gardą za 1031 PLN. Loty do Włoch z Katowic, noclegi przy jeziorze i auto Urlop nad Gardą za 1031 PLN. Loty do Włoch z Katowic, noclegi przy jeziorze i auto
#2 PostWysłany: 03 Lip 2013 18:02 

Rejestracja: 20 Sty 2013
Posty: 18
Hej. Oczywiście, że ma sens.
Jeśli już upierasz się na 1 dzień to polecam wypożyczyć skuter na ten jeden dzień, będzie dużo szybciej. Autobus troszkę rzadko jeździł no i powoli. Będziesz się gonił.
Ja polecam Ci przyjazd do Kanchanaburi wypożyczyć skuter i pojechać do światyni tygrysów, rilaks w okolicy, most, cmentarz, muzeum,knajpki.
Na drugi dzień rano pojedz sobie na fermę słoni, kąpiel w rzece, karmienie, bardzo ciekawe przeżycie, a potem masz już blisko na wodospady.
Myśmy tak zrobili 2 lata temu i byliśmy bardzo zadowoleni. Nocleg na barce, też klimatyczny.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#3 PostWysłany: 18 Sie 2014 10:27 

Rejestracja: 18 Sie 2014
Posty: 21
Witaj
wątek może leciwy, ale być może przyda się to komuś innemu szukającemu odpowiedzi na to pytanie.
My do parku Erewan wybraliśmy się na jednodniową wycieczkę z Bangkoku. Po drodze mieliśmy jeszcze kilkanaście minut na odwiedzenie słynnego mostu na rzecze Kwai.

Chcących dowiedzieć się czegoś więcej zapraszamy na: http://thaiwhy.wordpress.com/category/t ... -i-erewan/
_________________
http://thaiwhy.wordpress.com/
Góra
 Profil Relacje PM off
bong uważa post za pomocny.
 
      
#4 PostWysłany: 28 Wrz 2014 08:00 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 Wrz 2014
Posty: 7
To naprawdę daleko jak na jednodniową wycieczkę. Wszystko się da, tylko warto też przejechać się Koleją Birmańską (Koleją Śmierci) ze stacji Nam Tok lub do stacji Nam Tok. Wieczór w Kanchanaburi w miasteczku też ma swój urok. Backpakerskie miejsce, pełne młodych ludzi, myzyki na żywo i tanich guesthousów. Warto.
_________________
Malgosia Babiak
----------------
Polski przewodnik wycieczek
z Phuket i Khao Lak
-------------------
Oriental Phuket Tours
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#5 PostWysłany: 13 Paź 2014 15:39 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21 Maj 2014
Posty: 109
Loty: 45
Kilometry: 100 697
Ja byłam na takiej jednodniowej wycieczce, ale wyjeżdzaliśmy z Kanchanaburi (Erawan, a w komplecie jeszcze kolej śmierci, jazda na słoniu, most na rzece kwai i coś, co dumnie nazwano "bamboo rafting") - trwało to od 8 do 17, więc na upartego dałoby radę przyjechać z BKK i zrobić Erawan w 1 dzień (nie wiem, jak z powrotem, ale są chyba wieczorne autobusy do BKK). Zaznaczam jednak, że czułam pewien niedosyt i wolałabym zostać w Erawan dłużej, więc to jest trochę wycieczka na zasadzie "przyjechać, zobaczyć, pojechać dalej".
Natomiast zgadzam się z przedmówczynią, że lepszą opcją jest przyjazd do Kanchanaburi, które jest naprawdę ciekawe, i odbycie wycieczki bezpośrednio stąd.


Malgosia Babiak napisał(a):
To naprawdę daleko jak na jednodniową wycieczkę. Wszystko się da, tylko warto też przejechać się Koleją Birmańską (Koleją Śmierci) ze stacji Nam Tok lub do stacji Nam Tok. Wieczór w Kanchanaburi w miasteczku też ma swój urok. Backpakerskie miejsce, pełne młodych ludzi, myzyki na żywo i tanich guesthousów. Warto.
_________________
ulasko_88
http://kolekcjonerzyprzezyc.pl/
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#6 PostWysłany: 26 Lis 2014 11:13 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 17 Lut 2012
Posty: 137
Loty: 44
Kilometry: 113 359
Jednodniowa wyprawa do Erewan z piątku:

06.40 Autobus na Southern Bus Terminal 8B za os.
07.20 Autobus do Kanchanaburi 110B za os.
10.00 motorowe taxi z dworca do miejsca, gdzie można wynająć skuter (nie udało nam się nic znaleźć blisko) 30B za os.
11.00 (gdzieś po drodze jedzenie) wynajęty skuter 200B
13.00 dojeżdżamy do Erewan wstęp 200B za os. + 20B za skuter
17.00 wyjeżdżamy z Erewan
18.15 powrót do Kanchanaburi (prawie 2x szybciej, ale jadąc cały czas 70-100km/h)
tuk tuk na dworzec 50B
18.40 zamiast autokaru powrót minibusem, bezpośrednio na Khao San (na dworcu też się zatrzymuje) 110B za os.
21.00 powrót do Bangkoku

Zorganizowana wycieczka z wliczonym lunchem, to około 1100B za os. Nas wyprawa wyniosła z jedzeniem poniżej 1400B/2os.

Z wycieczki jesteśmy bardzo zadowoleni, 4h na wodospady to trochę nawet za mało jak dla nas. Ale szczerze mówiąc, to jazda 75 km skuterem jest dosyć męcząca. Polecam wziąć raczej motor (jeśli ktoś potrafi się obsługiwać) i najlepiej kaski z owiewkami i długi rękaw. Z naszej perspektywy było warto (bo nie mieliśmy możliwości przenocować w Kanchanaburi), ale wycieczka wyczerpująca..
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#7 PostWysłany: 26 Lis 2014 16:40 

Rejestracja: 02 Lis 2014
Posty: 2
Sory, ale skutery do takiej prędkości się nie rozpędzają... hehehe
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#8 PostWysłany: 27 Lis 2014 08:21 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 17 Lut 2012
Posty: 137
Loty: 44
Kilometry: 113 359
radoslaw.s88 napisał(a):
Sory, ale skutery do takiej prędkości się nie rozpędzają... hehehe

czemu?

https://www.google.pl/maps/@14.1983681, ... 345yfA!2e0
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#9 PostWysłany: 15 Lis 2016 12:39 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 14 Maj 2015
Posty: 1136
Loty: 207
Kilometry: 387 563
niebieski
Ktoś ostatnio przerabiał przejazd autobusem bangkok-kanchanaburi-erawan ?? Podobno z Bangkoku z Southern Bus Terminal jeździ autobus nr 81 do kanchanaburi ktoś nim jechał??
_________________
Tajlandia, Malezja, Singapur

Bulgaria
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#10 PostWysłany: 02 Kwi 2017 20:06 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 Paź 2014
Posty: 485
Loty: 158
Kilometry: 468 084
niebieski
Czy ktoś się orientuje od której strony jest wejście do parku Erawan? (patrząc na google maps - po prawej czy po lewej?)
Albo czy ktoś orientuje czy można zrobić tak, że rano pojechać normalnie busem z Kanchananburi do Erawan National Park ale już wrócić pociągiem (kolej śmierci) ze stacji Nam Tok do Kacnhananburi? Zgodnie z poniższym rozkładem taki pociąg odjeżdża z Nam Tok o godz.15:15
http://www.kanchanaburi-info.com/en/train.html
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#11 PostWysłany: 02 Kwi 2017 20:34 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 19 Gru 2012
Posty: 1049
Loty: 271
Kilometry: 540 311
niebieski
Wejście do wodospadów jest tam gdzie strzałka. Stacja całkiem po drugiej stronie parku, czyli daleko i chyba nie bardzo jest jak się tam dostać.
Załącznik:
erawan.jpg
erawan.jpg [ 88.69 KiB | Obejrzany 6127 razy ]
_________________
Relacje na forum: Izrael | Tajlandia | Korea Południowa | Grecja | Portugalia | Teneryfa i Gran Canaria | Palau
Zapraszam na bloga: olus blog
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#12 PostWysłany: 03 Kwi 2017 22:13 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 Paź 2014
Posty: 485
Loty: 158
Kilometry: 468 084
niebieski
A jakby zrobić tak - z Kanchanaburi pojechać standardowo busem do Erawan (drogą nr 3199) ale wracając z Erawan National Park jechać także początkowo drogą nr 3199 ale w miejscu zaznaczonym strzałką przesiąść się aby jechać dalej już drogą nr 3457 do Nam Tok.
O ile z wysiadką z busa nie powinno być problemu (znając azjatyckie podejście) to czy jest szansa żeby potem złapać stopa/busa/tuk-tuka do Nam Tok? Jeżeli tak to co powinno udać się złapać? ;) Jakieś wskazówki co do takiego planu?
Potem z Nam Tok już koleją śmierci powrót do Kanchanaburi.

Załączniki:
Komentarz do pliku: Kancha
kancha.jpg
kancha.jpg [ 239.39 KiB | Obejrzany 6072 razy ]
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#13 PostWysłany: 05 Lut 2018 19:12 

Rejestracja: 18 Gru 2011
Posty: 12
witam wszystkich,

a orientujecie się może jaki jest koszt 1dniowej wycieczki zorganizowanej do Erawan National Park?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#14 PostWysłany: 05 Lut 2018 19:15 
Moderator forum
Awatar użytkownika

Rejestracja: 06 Kwi 2014
Posty: 4052
https://www.thainationalparks.com/erawan-national-park/guided-tours

od 2,060 do 8,900 THB za osobę
_________________
Ιαπόνκα76
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#15 PostWysłany: 05 Lut 2018 19:31 

Rejestracja: 18 Gru 2011
Posty: 12
Widziałam ceny online.
Bardziej interesują mnie ceny na miejscu w agencjach. Podejrzewam, że są tańsze :) Czy ktoś może korzystał i coś poradzi?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#16 PostWysłany: 05 Lut 2018 20:20 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Lis 2012
Posty: 2939
Loty: 348
Kilometry: 658 488
niebieski
Pytanie też skąd owa wycieczka oraz czy ma być DO parku, czyli same dojazdy, czy tez po parku.
_________________
Azory => Egzotyka tuż za rogiem, czyli azorski "double decker" :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#17 PostWysłany: 09 Lut 2018 11:09 

Rejestracja: 01 Cze 2013
Posty: 39
Loty: 47
Kilometry: 88 078
Ja skorzystałem z jednodniowej wycieczki za około 1100 baht. Na pewno drozej niz na wlasna rękę, ale za to wygodniej i bez stresu.
Przed kupnem jakiejkolwiek wycieczki trzeba dobrze zorientować się jakie sa ceny. Na tej samej wycieczce co my była para Polaków ktora płaciła 2 razy więcej od nas.
Góra
 Profil Relacje PM off
ilona.kopysc lubi ten post.
ilona.kopysc uważa post za pomocny.
 
      
#18 PostWysłany: 12 Lip 2018 19:15 

Rejestracja: 29 Maj 2018
Posty: 8
Skąd w BKK odjeżdżają autobusy do Kanchanaburi ? Z Southern Bus Terminal ( gdzie on jest na mapie, bo wyskakuje mi kilka lokalizacji) czy z Victory monument ? Albo skąd lepiej jechać ? Czy łatwo znaleźć ten autobus ?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#19 PostWysłany: 17 Wrz 2018 00:45 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 10 Gru 2011
Posty: 63
Loty: 43
Kilometry: 103 653
Ja jechałam z Southern Bus Terminal (Sai Tai Mai) (Google: Bangkok Southern Bus Terminal (Sai Tai Mai)).

Dworzec, jak i sam bus łatwo dostępny, odjazdy z tego, co pamiętam co 20-30 minut do 22.
_________________
O, my Thai Diary
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#20 PostWysłany: 08 Sie 2019 13:15 

Rejestracja: 16 Sty 2018
Posty: 45
Dziki napisał(a):
Ja skorzystałem z jednodniowej wycieczki za około 1100 baht. Na pewno drozej niz na wlasna rękę, ale za to wygodniej i bez stresu.
Przed kupnem jakiejkolwiek wycieczki trzeba dobrze zorientować się jakie sa ceny. Na tej samej wycieczce co my była para Polaków ktora płaciła 2 razy więcej od nas.


Możesz podać nazwę biura, a najlepiej link? :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 36 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group