Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 14 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
#1 PostWysłany: 21 Maj 2015 22:54 

Rejestracja: 23 Lip 2014
Posty: 4
Hej,

Znacie jakieś ekstremalno-przygodowe atrakcje w Polsce?
W stylu trasy specjalnej w jaskini niedźwiedziej (wąskie przejścia, wspinaczka etc), przeprawy przez bagna w Biebrzanskim Parku Narodowym, zwiedzania w konwencji gry terenowej, zorganizowanej wspinaczki.

Chodzi o trasę dla ludzi sprawnych i spragnionych przygód, którzy chcą się wyrwać z miasta i przeżyć coś fajnego.
Podpowiedzcie coś - będę wdzięczna.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Loty (z bagażem) na Filipiny z Warszawy za 2768 PLN. Wiele dostępnych terminów Loty (z bagażem) na Filipiny z Warszawy za 2768 PLN. Wiele dostępnych terminów
Boże Ciało w Turcji: tydzień w 4* hotelu z all inclusive od 1918 PLN. Wyloty z 4 miast Boże Ciało w Turcji: tydzień w 4* hotelu z all inclusive od 1918 PLN. Wyloty z 4 miast
#2 PostWysłany: 22 Maj 2015 07:52 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Maj 2015
Posty: 89
Może nie odpowiem dokładnie na Twoją prośbę ale ja mogę polecić atrakcje z mojej bajki, niekoniecznie pozamiejskie:

1. Wertykalny tunel aerodynamiczny, w którym latasz sterując własnym ciałem. W Polsce FlySpot Warszawa i Freeflycenter w Lesznie, blisko Polski Hurrican Factory w Pradze.

2. Skok spadochronowy w tandemie - kto nie próbował naprawdę powinien. Skoczyć można w wielu miastach, sprawdź tylko czy skaczą z wysokości 4000 metrów. Jeśli bliżej Ciebie są skoki z 3000 metrów to moim zdaniem lepiej jest się przejechać 100-150 km dalej i skoczyć z pełnej wysokości.

3. Ostatnio we Wrocławiu wpadłem na naprawdę fajną grę. Nazywa się to Let Me Out. Zadaniem grupy jest uwolnienie się z pomieszczenia na zasadzie rozwiązywania zagadek. Fajnie integruje z grupą.
_________________
http://skokispadochronowe-pl.blogspot.com
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#3 PostWysłany: 22 Maj 2015 08:42 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Lut 2013
Posty: 1649
niebieski
Jako że to forum o lataniu, proponuję lot - swobodny (choć na uwięzi) i tylko kilkusekundowy, ale zawsze - http://www.dreamjump.pl.

Może też wizyta (ok, nie wiem czy to jest ekstremalne) w jakimś parku linowym np http://www.ablandia.pl/ będzie dla Was interesująca.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#4 PostWysłany: 22 Maj 2015 08:52 
Site Admin
Awatar użytkownika

Rejestracja: 29 Maj 2011
Posty: 8990
TadekNow napisał(a):
3. Ostatnio we Wrocławiu wpadłem na naprawdę fajną grę. Nazywa się to Let Me Out. Zadaniem grupy jest uwolnienie się z pomieszczenia na zasadzie rozwiązywania zagadek. Fajnie integruje z grupą.


Inna nazwa to Escape Room, w Warszawie często na gruponach mozna dostać to w fajnej cenie :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#5 PostWysłany: 22 Maj 2015 09:29 

Rejestracja: 22 Sie 2012
Posty: 663
Loty: 78
Kilometry: 201 975
niebieski
Jaskinia Mylna w Dolinie Kościeliskiej :D
_________________
moje relacje:
http://www.fly4free.pl/forum/sztuka-ame ... ,212,81860
minirelacja-z-maxiwyspy-ilha-grande,212,96928&start=0
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#6 PostWysłany: 22 Maj 2015 09:31 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21 Wrz 2012
Posty: 7695
Loty: 15
Kilometry: 58 252
srebrny
To jak jesteśmy przy Tatrach to dla niektórych Orla Perć zapewni doznania ekstremalne ;)

E: wyjątkowe doznania zazwyczaj można sobie zafundować głupotą:

EOT
_________________
Dancehall Masak-Rah
Junior Stress - Za Mało Cichej Wody W Rzece
ImageImage
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
#7 PostWysłany: 22 Maj 2015 14:17 

Rejestracja: 05 Mar 2015
Posty: 308
a) Escape Room może być ekstremalne dla emeryta jak musi przyjąć leki, a siedzi w zamkniętym pokoju. Wg. mnie to specyficzna rozrywka i trzeba naprawdę lubić ja przykładowo się zanudziłem, spróbowałem i wiem że nie jest to dla mnie. Jednak na pewno mogę powiedzieć to nie jest w żadnym stopniu ekstremalna atrakcja.

b) Jeżeli chodzi o skoki w tandemie , nie istnieje coś takiego jak pełna wysokość !!!! Jest coś takiego jak bezpieczna granica i stanowi ją wysokość 4km. Trzeba pamiętać, że w tandemie skaczemy z instruktorem. Instruktor ląduje, otwiera spadochron w ostateczności przy otwartej czaszy spadochronu da CI "pokierować", więc logiczne że on nie będzie ryzykował ani ktoś nie będzie ryzykował Twojego zdrowia i nie będzie dokonywał skoków niebezpiecznych. Standardowo skoki wyglądają tak, że skaczesz z wysokości 4km a otwierają spadochron na wysokości 1,5km , ale tak naprawdę to nie będziesz miał zielonego pojęcia z jakiej wysokości skoczyłeś i na jakiej wysokości instruktor otworzył spadochron czy to było 3,5km i 1,8km .. . jedynie można oszacować mniej więcej po długości lotu, ale też jest to mało doskonałe po drugie są metody do wydłużania lotu. Ogólnie polecam skoczyć, najlepiej zebrać grupkę osób to taniej wychodzi po drugie skok też jest uzależniony od warunków atmosferycznych i jechanie 500km aby teoretycznie na papierze mieć 4km może się okazać tym z 3km :P.

c) Dream jumping - to jest fajna opcja i mamy jeden z największych obiektów w Europie, który znajduje się w Głogowie. Wcześniej był podany link, ale chyba osoba co reklamowała nie była tam wiec opisze dokładniej. Generalnie dream jumping rożni się znacząco od bungee jumping, a ta różnica się objawia metodą w wytrącaniu prędkości, co sprawia że w dream jumpingu mamy dłuższy czas swobodnego spadku. W Głogowie obiekt ma 222m , został podwyższony o 4m, i wydłużony o 10m dla celów bezpieczeństwa.
Generalnie oprócz dream jumpingu, wymyślili coś takiego jak katapulta jumping, przypomina to dream jumping tylko, że zostaje się wystrzelony, chodzi o to, aby mieć wyższą prędkość progową.


Jeszcze tyrolka w środku komina. Robią często promocję i można znaleźć kupony na gruponie.
Jeżeli nie jesteście przekonani do dream jumpingu ze względu na wysokość można sprawdzić obiekt w Warszawie o nazwie 2wieży. W Głogowie to komin o wysokości 222m, w Warszawie to silosy o wysokości ~40m. Znajduje się tam także wahadło oraz tyrolka (tylko już normalna, nie jak w Głogowie z góry na dół w środku komina :P)
Warto sprawdzać promocje przez fb także. "2wieże" tez organizują wyjazdy do innych krajów w celu właśnie dream jumpingu w innych krajach i starają się bić rekordy. Także na tym obiekcie jest ścianka jak ktoś lubi się wspinać.

d) nurkowanie. W Brukseli jest ciekawy obiekt Nemo 33.


Ma on 34,5m głębokości i do niedawna był najgłębszym basenem, dla porównania najgłębszy basen w Polsce to basen w PKiN, który wynosi 4,8m.
Najgłębszy obecnie basen ma głębokość 40m i znajduje się we Włoszech i jest to Y-40. Wygląda on mniej więcej tak. Osobiście jeszcze go nie testowałem.
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
4 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
#8 PostWysłany: 22 Maj 2015 14:25 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 17 Lut 2013
Posty: 1402
Loty: 494
Kilometry: 1 102 778
Zbanowany
Spacer w piątkowy wieczór ulicą Brzeską w Warszawie, potem skręcasz w Ząbkowską i spacerujesz Kawęczyńską aż do Bazyliki :twisted:

lepszej adrenaliny nie znajdziesz, chyba, że dla podkręcenia emocji będziesz w koszulce Lecha Poznań ;)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
7 ludzi lubi ten post.
 
      
#9 PostWysłany: 22 Maj 2015 14:47 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 01 Lip 2013
Posty: 475
Loty: 93
Kilometry: 149 830
niebieski
Parę kilometrów za Polsko-Czeską granicą w rejonie kotliny Kłodzkiej jest najbardziej hardkorowy tor gokartowy na jakim jeździłem.
Nazwę ma swojską: Motobydlo.
http://www.motokary-motobydlo.cz/
Tor jest w starej fabryce. W pewnym miejscu wjeżdża się "ślimakiem" dwa piętra w górę, a później między innymi zjeżdża czymś w stylu tunel wentylacyjny (zjazd w dół korytarzem szerokości gokart+10cm) zakończonym wąskim zakrętem o 90 stopni (prawie niezabezpieczona ściana na którą się wylatuje z tunelu).
Jakbyście oglądali na youtubie filmy, zwróćcie uwagę na rozłupane ściany na narożach akurat na wysokości głowy :).
Np na tym filmie:


19/20 sekunda po prawej
21s po lewej
w 40 zaczyna się wjazd na górę
tunel o 1.10, ale lepiej widać w 4:25. Całość najlepiej od 3:30.

Polecam (choć byłem tam ze 3 lata temu. Mogło się zmienić).
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#10 PostWysłany: 22 Maj 2015 14:55 

Rejestracja: 05 Mar 2015
Posty: 308
Musiałbyś mi sprezentować podkoszulkę, bo uważam że noszenie podkoszulek lub innych ciuchów drużyn piłkarskich zalatuje "ograniczonymi" klimatami. Po drugie jak Praga-Północ jest dla ciebie wyzwaniem, to nie zapuszczaj się na Bemowo ;-) Możesz także się wybrać do Knurowa ;-)


Wracając do tematu.

a) Chorwacja... będąc na Chorwacji proponuje skorzystać z wycieczki fakultatywnej gdzie jest w planie rafting i skok ze skały do rzeki. Nie jest to taki ekstremalny rafting, bo przy jednym odcinku pokonuje się rzekę pieszo, ale generalnie warto spróbować, można się zmęczyć i skoczyć z skały ~9m.
Także w okolicach Splitu w mniejszych miejscowościach można tanio spróbować nurkowania (into diving) oraz lotu na spadochronie za motorówką (tutaj można wykonać fajne zdjęcia)
b) Niedługo w Korei będę sprawdzał kilka ich rollercoasterów to jak będzie zainteresowanie mogę opisać. Jeden jest największy w Azji, przeciążenie 4,5G.
c) Słowacja - Tatralandia . Park wodny, czemu ekstremalny może być oprócz kilku obiektów dodatkowo, to że ma swoje lata czuć każde złączenie na zjeżdżalni :P Czarną mambę polecam wypróbować, dziewczyny uważajcie możecie wyjechać toples :P w ostateczności ze zbitymi żebrami ;p
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#11 PostWysłany: 22 Maj 2015 15:00 
Sezonowy Cebulion
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lis 2011
Posty: 22423
Proszę o koniec offtopicu.

Temat dotyczy: ekstremalno-przygodowe atrakcje w Polsce a nie na świecie ;)
Góra
 Profil Relacje PM off
Lela lubi ten post.
 
      
#12 PostWysłany: 13 Kwi 2016 02:04 

Wspomniany w temacie Flyspot ma nowość w swojej ofercie. Jest to symulator B737, podobno w 4K: https://737.flyspot.com/app/index#/
Niby fajne, chociaż dość drogo (godzina 699 złotych).
Góra
 PM off  
      
#13 PostWysłany: 13 Kwi 2016 07:51 

Rejestracja: 28 Sty 2016
Posty: 4
Loty: 51
Kilometry: 116 924
Wszystko poza escape room zaliczone ale nie wiedziałam o tym włoskim basenie, dzięki! :-) choć jeśli chodzi o skoki to dream jump po spadochronach wypadł nieporównywalnie słabiej. Te 7 sekund to za mało ;-)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 14 posty(ów) ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 2 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group