Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 489 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12 ... 25  Następna
Autor Wiadomość
#161 PostWysłany: 23 Lut 2015 14:09 

Rejestracja: 10 Mar 2014
Posty: 218
niebieski
Pieniądze by nie wracały, bo żadnych pieniędzy nie płaciłem (tak jak pisałem - płatność całości na miejscu). Tak czy inaczej, skumałem, że pomyliłem się przy wyszukiwaniu w ECR więc obecnie nie jest taniej tylko drożej - dlatego też edytowałem temat przed Twoją odpowiedzią:)
Mimo wszystko dzięki.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Riwiera Turecka luksusowo: tydzień w 5* hotelu z all inclusive od 2084 PLN. Wyloty z 3 miast Riwiera Turecka luksusowo: tydzień w 5* hotelu z all inclusive od 2084 PLN. Wyloty z 3 miast
Początek wakacji w Maroku: tygodniowy wypoczynek za 1292 PLN. Loty z Wrocławia + hotel Początek wakacji w Maroku: tygodniowy wypoczynek za 1292 PLN. Loty z Wrocławia + hotel
#162 PostWysłany: 28 Lut 2015 00:18 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 02 Paź 2011
Posty: 121
Korzystaliśmy w Kostaryce,dostaliśmy auto z Adobe rent a car,prawie nowy hyundai tucson. Ubezpieczenie z wkładem własnym 1500$,drugiego dnia pękła nam szyba i musieliśmy zapłacić 150$,ale udało się odzyskać dzięki dodatkowemu ubezpieczeniu od rent a car excess,zapłaciliśmy za nie 75€ na rok i działa prawie na całym świecie.
Ze strony economy car rentals nie mielismy żadnych problemów,wprost przeciwnie,a cena bardzo atrakcyjna.
_________________
siempre Canarias <3
http://mividaencholas.blogspot.com.es/ moje życie na Wyspach Kanaryjskich
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#163 PostWysłany: 28 Lut 2015 12:28 

Rejestracja: 03 Lut 2013
Posty: 459
Loty: 86
Kilometry: 126 541
Luty, auto na 5 dni, odbior Fuerteventura, zwrot Lanzarote, platnosc przy odbiorze, wszystko zgodnie z tym co bylo na rezerwacji.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#164 PostWysłany: 01 Mar 2015 10:24 

Rejestracja: 30 Maj 2012
Posty: 201
niebieski
Korzystam z ECR od kilku lat, ma na koncie ponad dwadzieścia rezerwacji u nich od Europy przez Islandię, USA po nową Zelandię.
Jako pośrednik w zasadzie nigdy mnie nie zawiedli, choć trzy na miejscu dwa razy nieuczciwe praktyki samego punktu wynajmującego doprowadziły mnie do szału mimo czytelnego vouchera - w dwóch przypadkach (Porto i Las Vegas) pomógł telefon na hot-line ECR i przekazanie słuchawki ;) w drugim nic nie pomogło i, mimo moich i ECR interwencji, SIXT w norweskim Bodo zachował się nie fair. Mimo to warto świadomie czytać ofertę i voucher - by potem słuchając paplaniny pracownika wypożyczalni (to wszak nie pracownik ECR) nie zgodzić się na jakieś idiotyczne różnice. To jednak w mniejszości. Szczególną jednak uwagę warto zwrócić na opcjonalne ubezpieczenia, ponieważ miałem okazję korzystać z takowych (włącznie z wymianą auta 1500 km od punktu najmu) to powiem tyle: o ile jest możliwość biorę auto w dobrej cenie przez ECR z minimalnymi ubezpieczeniami - tzn. takimi jakie są w ofercie, bez dokupywania niczego extra, a ew. w lokalnej wypozyczalni dokupuję ponadpodstawowe JEŚLI VOUCHER GO NIE ZAWIERA, BO CZASAMI PEŁNE MIEJSCOWE JEST W REZERWACJI.

Co do samego ECR parę spostrzeżen:
- nie zawsze cena jest najniższa na rynku (raz na 4 razy biorę skądś indziej)
- BARDZO dobrze funkcjonuje możliwość pełnej anulacji do 48h przed odbiorem - ze zwrotem zaliczki, to jest dla mnie rewelacja!
- trzeba mocno uważać na podane godziny zwrotu na schyłkach dnia, bo cena kalkulowana jest dokładnie, tzn. podasz 9.30 a odwieziesz 8.30, punkt może mieć wówczas jeszcze extra time i należy się wypożyczalni na miejscu dopłata;) To nic trudnego, ale warto po otrzymaniu vouchera dobrze sprawdzić w internecie zwykłe godziny otwarcia. Wówczas spokojnie wiesz kiedy możesz przyjść - zwyczajowo natomiast wypożyczalnie dają 30-120 (rożnie w rożnych miejscach) minut więcej na ewentualne opóźnienie w oddaniu.
- niezła obsługa telefoniczna, choć są w Grecji ;) parę lat temu w czasie totalnego braku paliwa w Grecji, załatwili mi w Atenach przez telefon auto w 15 min. i to z pełnym bakiem - kiedy inne wypożyczalnie i agenci rozkładali ręce
- trzeba uważać na ręczne dodawanie gratisów wpisanych w ofercie, bo same się nie dodają do zamówienia (co zresztą jest uczciwie zaznaczone)
- mając rezerwację z ECR często nie możesz skorzystać z "check-inu" on-line danej wypożyczalni przed wyjazdem, bowiem rezerwacje te mają specjalne korporacyjne zasady i mogą nie figurować dla klientów w ogólnodostępnej bazie on-line. Czyli nie dziw się jak masz ostatecznie voucher z np.Hertza, a w danej lokalizacji nie możesz zalogować się wcześniej i uzupełnić danych. Ale to nie jest żelazna zasada, po prostu zdarza się. Szczęśliwie mało komu to potrzebne i w praktyce nie ma znaczenia. Większość osób i tak wszystko przecież uzupełnia na miejscu przy kontuarze:)
- tak naprawdę jedyny problem dla mnie: już kilka razy zablokowali mi dostęp do swojej strony (konkretnie po numerze IP), gdyż ich oprogramowanie jest tak ustawione, że jeśli często i dużo sprawdzasz ich ofery na stronie (normalnie, ręcznie) to może cię automatycznie zablokować traktując to jako podejrzane działanie ;) W tym jedym są dziwni... i miałem już tak 2 razy, w związku z czym musiałem przez nich (!) - tzn. dla tej jednej strony (!), prosić mojego dostawcę internetu o interwencję, bo sami wyświetlali tylko nadgorliwe komunikaty o dziwnej aktywności, przepisywaniu hasła z obrazka, albo - w końcu - odmowie dostępu do strony z tego konkretnego połączenia. Ale poza tym ECR polecam, przez ten długi czas zdecydowanie najlepszy dla mnie multi agent. Czasem ceny mają wręcz zadziwiająco bezkonkurencyjne. Podsumowując: POLECAM
Góra
 Profil Relacje PM off
tropikey uważa post za pomocny.
 
      
#165 PostWysłany: 02 Mar 2015 23:38 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Sty 2011
Posty: 799
Loty: 86
Kilometry: 183 106
niebieski
Odbieralem auto na lotnisku w San Francisco. Najpierw w związku z dużymi bagazami zaproponowano nam upgrade do full size. Po negocjacjach cenowych zgodziłem się i na parkingu było do wyboru ok 20 aut w tej klasie. Walizki weszły nam tylko do Hyundai Sonata, więc wybór był oczywisty. Zwrot również na lotnisku, pracownik rzucił okiem na samochód, zapytał czy jesteśmy zadowoleni i to wszystko.

Kasa zablokowana na karcie w kwocie widniejacej na rachunku z Alamo. Polecam.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#166 PostWysłany: 26 Mar 2015 14:12 

Rejestracja: 31 Maj 2013
Posty: 1386
Loty: 808
Kilometry: 1 217 879
srebrny
Na lotnisku w Eindhoven można wypożyczyć auto taniej niż przez ECR. Ich cena jest niższa o prowizję pobieraną przez ECR czyli ok. kilkanaście-20 euro. Sprawdzone parokrotnie osobiście ;)
Trzeba się kontaktować bezpośrednio z wypożyczalnią, podaję namiary:
GREEN MOTION (car and van rental)
Luchthavenweg 67E
tel. +31 40 747 01 66, kom +31 620 138 710
ein@greenmotionbenelux.nl
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#167 PostWysłany: 07 Kwi 2015 09:14 

Rejestracja: 13 Lut 2013
Posty: 123
Loty: 42
Kilometry: 68 416
Hej mam kilka pytań co do ECR. Zarezerwowałem tam auto i w treści Vouchera jest:

Image

Full Insurance
ZERO Deductible
oraz:

Excess: 0 EUR for damages & theft
Minimum Driver age for this car is: 22

Pytanie czy wypożyczalnia zablokuje mi kwotę na karcie czy nie? Jeśli Excess jest 0 EUR

tak samo jak ZERO Deductible czyli nie jest refunded
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#168 PostWysłany: 07 Kwi 2015 09:29 
Redaktor F4F
Awatar użytkownika

Rejestracja: 19 Maj 2010
Posty: 1141
Loty: 188
Kilometry: 335 734
A jaką masz opcję z paliwem? Zwrot z pełnym bakiem?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#169 PostWysłany: 07 Kwi 2015 13:05 

Rejestracja: 20 Gru 2011
Posty: 3058
złoty
I jaka wypożyczalnia? Przy excess 0 zazwyczaj nic nie blokują, ale dane karty są spisywane.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#170 PostWysłany: 07 Kwi 2015 13:10 

Rejestracja: 08 Kwi 2012
Posty: 381
niebieski
Może miałem pecha, ale mi mimo excess zero i tak blokowali depozyt na karcie (opcjonalnie zamiast tego można było wziąć ubezpieczenie w wypożyczalni - mimo wziętego ubezpieczenia w ecr) Tak było w Goldcarze - którego szczerze odradzam, złodzieje - możliwe że w innych wypożyczalniach wygląda to inaczej.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#171 PostWysłany: 07 Kwi 2015 13:25 

Rejestracja: 20 Gru 2011
Posty: 3058
złoty
Z goldcar nigdy nie korzystałem, ale avis,alamo,europcar,advantage,hertz i sixt przez ECR nie zakładały mi blokady przy excess 0. Europcar kserował moją KK, co nie wydaje mi się dobrą i bezpieczną praktyką.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#172 PostWysłany: 07 Kwi 2015 13:39 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 14 Kwi 2013
Posty: 336
niebieski
Wypożyczyłem auto na Sardynii za pośrednictwem http://www.economycarrentals.com
Wszystko było w porządku poza jedną rzeczą:
na miejscu w wypożyczalni okazało się, że koszt wypożyczenia auta jest o 2.5 euro wyższy niż był w chwili rezerwacji na stronie: http://www.economycarrentals.com
Płaciłem za wypożyczenie auta na miejscu w siedzibie wypożyczalni.
Natomiast opłata dla Economy Car Rentals za pośrednictwo została pobrana z mojej karty kredytowej w chwili rezerwacji przez internet.

2.5 Euro to kwota mała, ale milej by było gdyby w wypożyczalni było taniej o 2.5 euro, a nie drożej :)
_________________
LUKASZBOGUSZ.COM
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#173 PostWysłany: 08 Kwi 2015 10:56 

Rejestracja: 21 Sty 2014
Posty: 213
niebieski
Czy jest jakas opcja, by klepnac auto w Bergamo i nie zablokowali zadnych srodkow na karcie? Po wybraniu rezerwacji wychodzi mi cena 85 zł dobę, a excess pokazuje 1098 euro. Z tym, ze jak przechodze dalej i wybieram ubezpieczenie wkladu za 80 zł, to już potem nie da się nigdzie zobaczyc, czy blokada jest inna czy taka sama...
_________________
Image
[color=#0000FF]
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#174 PostWysłany: 08 Kwi 2015 12:38 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Cze 2013
Posty: 2078
niebieski
Cytuj:
Z tym, ze jak przechodze dalej i wybieram ubezpieczenie wkladu za 80 zł, to już potem nie da się nigdzie zobaczyc, czy blokada jest inna czy taka sama...


ubezpieczenie jest powiązane z tym pośrednikiem - na miejscu pewnie i tak wypożyczalnia zablokuje całą kwotę na karcie
Góra
 Profil Relacje PM off
dmirstek lubi ten post.
 
      
#175 PostWysłany: 09 Kwi 2015 22:54 

Rejestracja: 13 Lut 2013
Posty: 123
Loty: 42
Kilometry: 68 416
Karolina_s napisał(a):
A jaką masz opcję z paliwem? Zwrot z pełnym bakiem?


Niby przez ECR jest "Fair Fuel Policy" czyli w teorii mam dostać pełny bak

jasiub napisał(a):
I jaka wypożyczalnia? Przy excess 0 zazwyczaj nic nie blokują, ale dane karty są spisywane.


Wypożyczalnia to http://www.autodirect.com.cy/ na Cyprze
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#176 PostWysłany: 09 Kwi 2015 22:57 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 13 Lut 2012
Posty: 5438
Loty: 153
Kilometry: 313 223
srebrny
lukasz_cz4 napisał(a):
Niby przez ECR jest "Fair Fuel Policy" czyli w teorii mam dostać pełny bak


Nie zawsze pełny, czasem pół, czasem pusty, ale sprowadza się to do tego samego - oddajesz z tą samą ilością z którą dostałeś. Choć trudniej wycelować czasem jak się ma oddać pół, albo 1/4, a nie full :D
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#177 PostWysłany: 10 Kwi 2015 07:08 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 24 Cze 2012
Posty: 1368
Loty: 438
Kilometry: 626 851
niebieski
Ja wypożyczam przez ECR co drugie auto, w sumie ponad 10 razy, zawsze biorę opcję full-full bo mimo iż przy full-empty są atrakcyjne ceny początkowe, jak doliczą wam opłatę za tankowanie i paliwo to wyjdzie zawsze drożej.

Raz miałem śmieszną sytuację przy 1/4 baku i oddawaniu auta (Malaga - Alamo). Pan kazał podjechać mi pod dystrybutor, zatankował na full i stwierdził że brakowało 2l. Za 2l chciał 25e za tankowanie i te 2l policzył po 1.98e, na stacji kosztował litr wtedy ok. 1.20e.

Telefon do ECR, gadałem z nimi chyba z 20min, oddzowonili do wypożyczalni i zapłaciłem tylko za "brakujące " 2l paliwa. Plus jest taki że jak się dzwoni do Irlandii to zawsze na infolinii znajdzie się jakiś Polak/Polka którzy pomogą. Tak było w moim wypadku.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#178 PostWysłany: 13 Kwi 2015 22:06 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 24 Paź 2012
Posty: 480
Loty: 53
Kilometry: 142 596
niebieski
Chcę zarezerwować auto na Majorce, ale nie za bardzo rozumiem opcję z tankowaniem, która jest przy najtańszych ofertach: "Full-tank to full fuel policy (admin costs apply)"

Mam opłacić cały bak, który dostanę i również mam zwrócić z pełnym bakiem czy jak to jest??

Załączniki:
PMI.jpg
PMI.jpg [ 128.71 KiB | Obejrzany 3980 razy ]
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#179 PostWysłany: 13 Kwi 2015 22:17 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 08 Maj 2013
Posty: 752
niebieski
to oznacza, że skasują Cię za pełny bak paliwa z góry, przy płaceniu za wynajem (oczywiście po niekoniecznie korzystnej dla Ciebie cenie), a jak oddasz auto z pełnym bakiem to później Ci zwrócą kasę na kartę potrącając "tylko" opłatę administracyjną... ;)
[przynajmniej tak to u mnie wyglądało jak brałem auto niedawno we Włoszech z tą opcją]
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#180 PostWysłany: 13 Kwi 2015 22:26 

Rejestracja: 29 Sty 2012
Posty: 29
Powyższe auto jest z Centauro, tu warunki http://carhire.centauro.net/paginas/reserva/condiciones/condiciones-en.pdf, w cenie pełnego baku jest wliczony refuling EUR 25,- update: lotnisko czyli musi być GOLDCAR nie Centauro


Ostatnio edytowany przez zzz, 13 Kwi 2015 22:29, edytowano w sumie 1 raz
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 489 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12 ... 25  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 2 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group