Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 39 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2  Następna
Autor Wiadomość
#1 PostWysłany: 01 Paź 2012 20:36 

Rejestracja: 10 Wrz 2012
Posty: 22
Mam pytanie do osób, które zabierały swój fotelik samochodowy lecąc Ryanair. Czy fotelik nadawać jak bagaż rejestrowany czy oddaje się przed wejściem do samolotu? Chodzi mi o duży fotelik dla dziecka 3,5 roku. I w jakim stanie był oddawany? Boję się, że go uszkodzą :(
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Zbiór okołoweekendowych lotów do Francji z Krakowa od 186 PLN Zbiór okołoweekendowych lotów do Francji z Krakowa od 186 PLN
Nowość! Wakacyjne loty Ethiopian Airlines do RPA i Tanzanii z bagażem z Warszawy od 2376 PLN Nowość! Wakacyjne loty Ethiopian Airlines do RPA i Tanzanii z bagażem z Warszawy od 2376 PLN
#2 PostWysłany: 02 Paź 2012 14:56 

Rejestracja: 20 Wrz 2011
Posty: 329
Fotelik to nie wózek. Ryanair ma osobną pozycję w cenniku:
Akcesoria dziecięce (fotelik samochodowy/krzesełko dziecięce/łóżeczko turystyczne)- Opłata za sztukę/Za lot w jedną stronę (bezpłatny transport 1 wózka). Dopuszczlana waga do 20 kg: 10 €
Oczywiście warto go zabezpieczyć przed zabrudzeniem czy urwaniem pasków, klamr itp.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#3 PostWysłany: 02 Paź 2012 16:02 

Rejestracja: 10 Wrz 2012
Posty: 22
Tak wiem, że ma, bo ją opłaciłam.

To jest duży fotelik bez klamerek i pasków, boję się jednak o zagłówki i wystające elementy, mimo zabezpieczenia czy nie popękają. Wygląda on tak Image
ja go oczywiście pozsuwam maksymalnie jak to jest możliwe, ale jednak... nadal jest delikatny i w przypdaku rzucania lub przyrzucenia dużą ilością bagażu może się zniszczyć :/

Dlatego pytam osób, które latają z fotelikami jakie są ich doświadczenia...
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#4 PostWysłany: 04 Lut 2013 22:58 

Rejestracja: 08 Lut 2012
Posty: 841
niebieski
Podbijam pytanie - czy ktoś testował nadanie fotelika dziecięcego w Ryanair??

W przypadku niemowląt limit bagażu REJESTROWANEGO/PODRĘCZNEGO nie obowiązuje. Można jednak przewieźć nieodpłatnie jeden całkowicie składany wózek na jedno dziecko. Inne akcesoria dziecięce, takie jak foteliki samochodowe, krzesełka dziecięce i łóżeczka turystyczne mogą być przewożone dodatkowo i nie podlegają limitom bagażu rejestrowanego. Opłata za akcesoria niemowlęce maksymalnie do 20 kg (foteliki samochodowe/krzesełka dziecięce i łóżeczka turystyczne) objęte rezerwacją online wynosi 10 £/10 € za sztukę/za lot w jedną stronę. W przypadku dokonania rezerwacji na lotnisku lub za pośrednictwem telefonicznego centrum obsługi firmy Ryanair obowiązuje stawka standardowa w wysokości 20 £/20 € za sztukę/za lot w jedną stronę. Można je zarezerwować wchodząc w opcje ‘Zarządzaj rezerwacją’ na stronie. Zarządzaj Rezerwacją
_________________
Image

https://www.youtube.com/watch?v=cNfBn4Fn1Hw
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#5 PostWysłany: 04 Lut 2013 23:13 

Rejestracja: 06 Lip 2011
Posty: 3575
złoty
Idź do krawca niech uszyje pokrowiec na fotelik. Ja tak zrobiłem - można latać bez problemu. Wcześniej mimo okręcania folią okurzył i brudził. Foteliki w wypożyczalniach samochodowych to pomyłka, a kosztują bardzo dużo. Warto zabierać swój przede wszystkim dla bezpieczeństwa dziecka.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#6 PostWysłany: 08 Lut 2013 10:54 

Rejestracja: 22 Mar 2010
Posty: 132
niebieski
greg1291 napisał(a):
Idź do krawca niech uszyje pokrowiec na fotelik. Ja tak zrobiłem - można latać bez problemu. Wcześniej mimo okręcania folią okurzył i brudził. Foteliki w wypożyczalniach samochodowych to pomyłka, a kosztują bardzo dużo. Warto zabierać swój przede wszystkim dla bezpieczeństwa dziecka.

Zgadza sie! Fotelik w wypożyczalni to minimum 35 EUR, czasami nawet na 2-3 dni kasują za fotelik tyle co za tydzień. Dlatego my podróżujemy ze swoim fotelikiem, a dodatkowo do fotelika ładujemy jeszcze małą torbe z rzeczami, które mogłyby nie przejść w podręcznym (szampony, kosmetyki, kremy itp) dzięki czemu w jednej opłacie mam i fotelik, i bagaż, którego nie muszę upychać w podręcznym licząc że się uda.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#7 PostWysłany: 03 Kwi 2013 11:12 

Rejestracja: 03 Kwi 2013
Posty: 3
Mam pytanie dotyczące wózka (stelaza) z zamontowanym fotelikiem samochodowym (nosidelkiem 0-13). Uzywam takiego zestawu ale zastanawiam się jak potraktują ten zestaw na lotnisku. Stelaz sklada sie na plasko - nie jest to jednak parasolka- i dodatkowo jest do tego fotelik. Czy moge taki zestaw zostawić przed wejsciem na poklad ( uszyje trorbę aby nikt mi nie zgubil dwoch czesci wozka) czy wrzucą mi to na bagaz? Ile zaplacę w takim przypadku jezeli nie odprawię wczesniej fotelika ? Lece Ryanairem do Wloch. W zalaczeniu przesylam zdjecie jak taki zestaw wyglada.

Załączniki:
Komentarz do pliku: zrodlo internet
wozek.jpg
wozek.jpg [ 8.81 KiB | Obejrzany 39117 razy ]
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#8 PostWysłany: 03 Kwi 2013 11:29 

Rejestracja: 21 Mar 2011
Posty: 72
lolad napisał(a):
Mam pytanie dotyczące wózka (stelaza) z zamontowanym fotelikiem samochodowym (nosidelkiem 0-13). Uzywam takiego zestawu ale zastanawiam się jak potraktują ten zestaw na lotnisku. Stelaz sklada sie na plasko - nie jest to jednak parasolka- i dodatkowo jest do tego fotelik. Czy moge taki zestaw zostawić przed wejsciem na poklad ( uszyje trorbę aby nikt mi nie zgubil dwoch czesci wozka) czy wrzucą mi to na bagaz? Ile zaplacę w takim przypadku jezeli nie odprawię wczesniej fotelika ? Lece Ryanairem do Wloch. W zalaczeniu przesylam zdjecie jak taki zestaw wyglada.

Zawsze tak robiłem a nawet dodatkowo wieźliśmy "normalną" część wózka
Zawsze oddawałem taki set (stelaż, siedzenie, fotelik) przed samolotem nigdy nie było problemu a odbyliśmy tak 10 lotów (2* Ryanair, 6* wizzair, 2*lot)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#9 PostWysłany: 03 Kwi 2013 12:17 

Rejestracja: 03 Kwi 2013
Posty: 3
A pakowałeś to w jakąś torbę ?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#10 PostWysłany: 17 Kwi 2013 11:55 

Rejestracja: 17 Kwi 2013
Posty: 2
Z wózkiem będzie trochę więcej problemów, ale fotelik samochodowy można spakować do dużej torby wiec nie powinno być z nim problemów.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#11 PostWysłany: 23 Kwi 2013 22:09 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Cze 2012
Posty: 149
Rozumiem, że fotelik samochodowy mogę przewieźć również jak dziecko jest starsze niż 2 latka (dokładnie 2,5)?
Bo w regulaminie Ryanair cały czas odwołuje się do niemowląt:

Cytuj:
W przypadku niemowląt limit bagażu rejestrowanego i podręcznego nie obowiązuje. Można jednak przewieźć nieodpłatnie jeden całkowicie składany wózek na jedno dziecko. Inne akcesoria dziecięce, takie jak foteliki samochodowe, krzesełka dziecięce i łóżeczka turystyczne mogą być przewożone dodatkowo i nie podlegają limitom bagażu rejestrowanego. Opłata za akcesoria niemowlęce maksymalnie do 20 kg (foteliki samochodowe/krzesełka dziecięce i łóżeczka turystyczne) objęte rezerwacją online wynosi 10 £/10 € za sztukę/za lot w jedną stronę. W przypadku dokonania rezerwacji na lotnisku lub za pośrednictwem telefonicznego centrum obsługi firmy Ryanair obowiązuje stawka standardowa w wysokości 20 £/20 € za sztukę/za lot w jedną stronę. Akcesoria niemowlęce ważące powyżej 20 kg, będą obciążone opłatą za nadbagaż według obowiązującej stawki.


Ponadto jak to jest z tym wózkiem (parasolką)?
W tym wątku doczytałem, że wózek przechodzi bez problemu (bezpłatnie) również dla dzieci starszych niż 2 latka i można go oddać na płycie lub wnieść na pokład. Tylko trzeba go wcześniej okleić, czy tak (podróż będzie tylko z podręcznym)?
viewtopic.php?f=184&t=3288&start=20
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#12 PostWysłany: 22 Cze 2013 12:26 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Cze 2013
Posty: 10
Podepnę się do wątku z pytaniem - czy Ryanair nie będzie robił problemu z dużego fotelika (grupa II+III) dla 7-latki? Oczywiście, w planach jest odpowiednie zapakowanie fotelika w szyty na miarę pokrowiec. Ale najpierw muszę mieć pewność, że takie coś przejdzie bez dopłaty za bagaż rejestrowany a jedynie jako "akcesorium dla dziecka" (czyli za owe 10€)...
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#13 PostWysłany: 22 Cze 2013 23:07 

Rejestracja: 06 Lip 2011
Posty: 3575
złoty
mls napisał(a):
Podepnę się do wątku z pytaniem - czy Ryanair nie będzie robił problemu z dużego fotelika (grupa II+III) dla 7-latki? Oczywiście, w planach jest odpowiednie zapakowanie fotelika w szyty na miarę pokrowiec. Ale najpierw muszę mieć pewność, że takie coś przejdzie bez dopłaty za bagaż rejestrowany a jedynie jako "akcesorium dla dziecka" (czyli za owe 10€)...


Chyba szukasz dziury w całym. Fotelik to fotelik jest pozycja w cenniku i tyle. Nie ma żadnego zróżnicowania co do wielkości czy rozmiarów, choć w fotelikach muszą jeździć jeszcze starsze dzieci.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#14 PostWysłany: 30 Cze 2013 15:42 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Cze 2013
Posty: 10
Racja, nie ma zróżnicowania. W końcu dowiedziałem się u źródła i tak, można brać duże foteliki w ramach tej dodatkowej opłaty 10€ w jedną stronę. Nawet, jeśli nie lecą niemowlęta.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#15 PostWysłany: 14 Sie 2014 12:20 

Rejestracja: 29 Paź 2013
Posty: 2
Podbijam temat bo w RY ostatnio się pozmieniało i wygląda na to ,że jeden fotelik można przewieźć bezpłatnie:
"Nieodpłatnie można przewieźć jeden całkowicie składany wózek dziecięcy/podwójny wózek dziecięcy/system podróżny/chustę do noszenia na każde dziecko oraz jeden z następujących przedmiotów: fotelik samochodowy, podstawkę podwyższającą lub łóżeczko turystyczne"

http://www.ryanair.com/pl/warunki-dotyc ... kedbaggage
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#16 PostWysłany: 14 Sie 2014 12:24 

Rejestracja: 06 Lip 2011
Posty: 3575
złoty
trymi napisał(a):
Podbijam temat bo w RY ostatnio się pozmieniało i wygląda na to ,że jeden fotelik można przewieźć bezpłatnie:
"Nieodpłatnie można przewieźć jeden całkowicie składany wózek dziecięcy/podwójny wózek dziecięcy/system podróżny/chustę do noszenia na każde dziecko oraz jeden z następujących przedmiotów: fotelik samochodowy, podstawkę podwyższającą lub łóżeczko turystyczne"

http://www.ryanair.com/pl/warunki-dotyc ... kedbaggage


Prośba do moderatora by pousuwał nieaktualne posty, gdyż wprowadzają w błąd. Fotelik oczywiście zostawiamy przy odprawie.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#17 PostWysłany: 29 Sie 2014 14:53 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Maj 2014
Posty: 1690
Loty: 205
Kilometry: 463 041
srebrny
Sprawdziłem na stronie w regulaminach i na Ryanair Help (czat) i jest tak:
2 items of baby equipment are carried free of charge per child - 1 pushchair plus one of the following items: car seat or booster seat or travelcot

a na naszej:
Nieodpłatnie można przewieźć jeden całkowicie składany wózek dziecięcy/podwójny wózek dziecięcy/system podróżny/chustę do noszenia na każde dziecko oraz jeden z następujących przedmiotów: fotelik samochodowy, podstawkę podwyższającą lub łóżeczko turystyczne.
http://www.ryanair.com/pl/warunki-dotyczace-podrozy/regulations-checkedbaggage/

Z tego wynika, że z trójką dzieci mogę za darmo zabrać do samolotu po jednym foteliku na dziecko oraz wózek też.

No chyba, że się mylę :)
_________________
R.

Pierwsze raz w Afryce: https://www.fly4free.pl/forum/a-na-koniec-ktos-ci-powie-ze-nic-z-tej-afryki-nie-widziales,213,175117
Pojechaliśmy z nastolatkami w kilkumiesięczną podróż dookoła świata: W sto dni dookoła świata
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#18 PostWysłany: 09 Sty 2015 12:04 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Maj 2014
Posty: 1690
Loty: 205
Kilometry: 463 041
srebrny
Sam podbiję swój temat? Ktoś ostatnio leciał z fotelikiem samochodowym FR? Spodziewać się czegoś? Będę leciał z dwoma fotelikami, może trzema (trójka małych dzieci) - WRO-BLQ-TPS-CIA-WRO - Włosi rzucają się o foteliki?

R.
_________________
R.

Pierwsze raz w Afryce: https://www.fly4free.pl/forum/a-na-koniec-ktos-ci-powie-ze-nic-z-tej-afryki-nie-widziales,213,175117
Pojechaliśmy z nastolatkami w kilkumiesięczną podróż dookoła świata: W sto dni dookoła świata
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#19 PostWysłany: 08 Lut 2015 18:45 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Maj 2014
Posty: 1690
Loty: 205
Kilometry: 463 041
srebrny
No to mikrorelacja z pola walki.
Bohaterowie to 2 foteliki 9-13kg dołączone do 2 biletów dziecięcych (CHD).

WRO - we Wrocławiu na check-in Pan poprosił o obojętnie jakie karty pokładowe, normalnie okleił foteliki z automatu, kazał postawić jako niewymiarowy bagaż przy dużej taśmie po lewej. Koniec. W BLQ foteliki wyjechały normalnie na taśmie z innymi walizkami.

BLQ - w Bolonii duży stres. Nie dość, że na przesiadkę mieliśmy ok 40 minut przez opóźnienie, to jak już odstałem swoje w kolejce do check-in, pani powiedziała, że pierwsze słyszy o fotelikach dla CHD, że INF to ok, ale nie dla dziecka. Koleżanki 3 obok też nic nie wiedziały. Liczyłem się z taką sytuacją i miałem wydrukowany regulamin FR po włosku, ale był kilkaset metrów dalej w innej części terminala z resztą rodziny :/. Pani przez telefon próbowała coś ustalić, ale niewiele ustaliła, w końcu okleiła ręcznie foteliki, kazała je zanieść na płytę tak jak wózek dziecięcy. Foteliki więc na siłę przepychali przez skanery na security (ledwo co weszły), zdążyliśmy na styk. W TPS foteliki wyjechały elegancko na taśmie razem z walizkami.

TPS - w Trapani miło, szybko sprawnie. W check-in karty pokładowe dzieci + dowodziki, foteliki oklejone, koniec tematu. W CIA foteliki do odbioru z taśmy razem z walizkami, fotelik dość mocno pobrudzony po tej akcji (ewidentnie dostał czymś w trakcie, bo naklejki z TPS również się pobrudziły).

CIA - w Rzymie fotelik oklejony na check-in, ale kazali zabrać ze sobą na security. Na security pani je zabrała "gdzieś" jako bagaż niewymiarowy (razem z gitarą innego pasażera) i tyle je widzieliśmy. We WRO za to wystawiono nam je na płytę razem z wózkami (chyba im się nie chciało za bardzo).

Czyli:
- da się
- warto mieć zapas czasowy na dyskusje
- warto mieć pokrowiec na fotelik (już o tym wspomniano wcześniej)
_________________
R.

Pierwsze raz w Afryce: https://www.fly4free.pl/forum/a-na-koniec-ktos-ci-powie-ze-nic-z-tej-afryki-nie-widziales,213,175117
Pojechaliśmy z nastolatkami w kilkumiesięczną podróż dookoła świata: W sto dni dookoła świata
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#20 PostWysłany: 27 Lut 2015 02:03 

Rejestracja: 15 Paź 2013
Posty: 22
Rozumiem, ze za foteliki nic nie placilas, tak?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 39 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 2 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group