Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 136 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 3, 4, 5, 6, 7  Następna
Autor Wiadomość
 Temat postu: Re: Dublin
#101 PostWysłany: 06 Kwi 2015 12:35 

Rejestracja: 20 Lut 2012
Posty: 5148
srebrny
dialam napisał(a):
michioj a może poleciłbyś jakiś fajny pub? chętnie skorzystam będąc w Dublinie następnym razem.
Ja nigdy nawet świadkiem bójki w Czech Inn nie byłam, więc nie wiem czy są takie regularne, a swego czasu bywałam tam dość często. Jeszcze kiedyś był fajny pub po drugiej stronie mostu - Pravda się chyba nazywał, kojarzysz?

tak, pravda kojarze, bylem tam jakies 11 lat temu :-) kiedys byl fajny, potem juz taki hmm... nijaki to moze dobre okreslenie :)
lubilem pub the celt, na talbot street, nie tak daleko od szpilki :).
moj ulubiony pub to fibers magees, na parnell street, ale trzeba lubiec bo muzyka jest tam rockowa :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wczasy w Grecji: urlop z wyżywieniem w 4* hotelu na Korfu za 2259 PLN Wczasy w Grecji: urlop z wyżywieniem w 4* hotelu na Korfu za 2259 PLN
Singapur i Bali za 3986 PLN. Loty z Warszawy + 13 noclegów Singapur i Bali za 3986 PLN. Loty z Warszawy + 13 noclegów
 Temat postu: Re: Dublin
#102 PostWysłany: 06 Lip 2015 14:42 

Rejestracja: 09 Cze 2015
Posty: 21
Hej :D Może ktoś doradzić jaki bilet kupić do Guinness Storehouse? Zastanawiam się nad adult i student over 18. Mam skończone 18 lat i zwykłą polską legitymację szkolną. Oczekują oni ichniejszej legitymacji, ew międzynarodowej? Nie wiem czy nie będą robić problemów z polską, bezpieczniej kupić adult? Na ich stronie nic nie znalazłam na temat 'student ID'.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Dublin
#103 PostWysłany: 06 Lip 2015 20:23 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 26 Maj 2014
Posty: 346
Loty: 156
Kilometry: 300 988
niebieski
werame napisał(a):
Hej :D Może ktoś doradzić jaki bilet kupić do Guinness Storehouse? Zastanawiam się nad adult i student over 18. Mam skończone 18 lat i zwykłą polską legitymację szkolną. Oczekują oni ichniejszej legitymacji, ew międzynarodowej? Nie wiem czy nie będą robić problemów z polską, bezpieczniej kupić adult? Na ich stronie nic nie znalazłam na temat 'student ID'.

Wystarczy jak będziesz miał polską legitymację i tak się nie doczytaja a jak coś to porostu popatrz na twoją datę urodzenia i będzie git.

Wysłane z mojego SM-N9005 przy użyciu Tapatalka
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Dublin
#104 PostWysłany: 06 Lip 2015 22:04 

Rejestracja: 09 Cze 2015
Posty: 21
dziękuję :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Dublin
#105 PostWysłany: 30 Sie 2015 03:32 

Rejestracja: 30 Sie 2015
Posty: 1
Czy puby można podpiąć pod atrakcje? :D Jeśli tak to coś polećcie :D
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Dublin
#106 PostWysłany: 30 Sie 2015 08:50 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Sty 2012
Posty: 4087
HON fly4free
Jest bardzo dobra strategia - pojsc w okolice Temple Bar i "poprobowac" klimatu w kilku lokalach. Tam jest taki wybor, ze nie bedzie klopotow z wyborem. Z kilkudziesieciu/set lokali na pewno cos Ci sie spodoba. A taki spontam moze lepiej pasowac do tego co chcesz akurat zobaczyc :-)

https://www.google.pl/maps/place/Temple ... 3e!6m1!1e1
_________________
navigare necesse est
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
chaleanthite lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: Dublin
#107 PostWysłany: 21 Gru 2015 11:48 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 01 Lis 2015
Posty: 1626
niebieski
Dublin "na szybko" ;-)
http://www.skyscanner.net/news/24-hours ... city-guide
Góra
 Profil Relacje PM off
olajaw uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: Dublin
#108 PostWysłany: 21 Gru 2015 14:44 

Rejestracja: 21 Gru 2015
Posty: 1
Jako ze mieszkalem w Dublinie ponad 10 lat to sie wypowiem.

Po pierwsze: Jak zarazy unikajcie Temple Bar, tzn jesli lubicie typowo turystyczne miejscowki nastawione na lupienie turystow to jak najbardziej jesli jednak szukacie autentycznego irlandzkiego klimatu to na TB napewno go nie znajdziecie. Knajpy na TB maja generalnie gorszy sort Guinessa (bo turysci i tak nie maj pojecia) a dodatkowo niektore knajpy jak Auld Dubliner abo St John Gogarty potrafia liczyc za pint'a nawet 2 euro wiecej niz w normalnym pubie. Tak na szybko moge polecic "Dame Tavern" na Dame Lane, Stags Head, O'Neills, Doyles.
The Celt na Talbot street jest naprawde godny polecenia - niemal codziennie maja muzyke na zywo, dodatkowo Guiness jest dobry i w normalnej cenie.

Jesli chodzi o zwiedzanie to niestety - przy calej zaj*%istosci Dublina - stolica Irlandii nie ma az tak wiele do zaoferowania. Warte zobaczenia sa: Guiness Storehouse (ze wzgledu na swietny widok z baru znajdujacego sie na dachu budynku), Kilmaihnam Jail, Trinity College library oraz Stephen's Green park.
Generalnie Dublin jest spoko miastem, zeby poprostu po nim polazic bo jest tam kilka fajnych zakatkow. Polecalbym sie przejsc wzdluz Grand Canal (od Grand Canal Dock do Portobello), w Phoenix Park jest kilka stad jeleni ktore mozna sobie dokarmiac.

Dla mnie abdolutnie najfajniejszym miejscem jest Dalkey Village i otaczajace je wzgorza na ktorych znajduja sie warte miliony euro ville i posiadlosci. Trase sobie mozna dowolnie wybrac, ja zwykle jechalem do Killiney i szedlem do Dalkey przez "Killiney Hill Park". https://goo.gl/maps/QUKbY9meWJF2
Góra
 Profil Relacje PM off
Czesuaf lubi ten post.
olajaw uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: Dublin
#109 PostWysłany: 07 Sty 2016 03:35 

Rejestracja: 07 Sty 2016
Posty: 17
Muzyka w pubach w Temple Bar jest przednia. Można bardzo sympatycznie spędzić tam czas.
Co do Grand Canal..nazwa brzmi dumnie,a jest to coś a la strumyk hehehe.
Zoo jest przeogromne,warto się wybrać.
Jak dla mnie Guiness Storehouse jest słaby. Wielka szkoda,że nie oprowadzają po halach produkcyjnych. Niewiele interesujących ekspozycji jest w środku,a panorama miasta z wieży widokowej jest mizerna.
Co do Zamku Dublińskiego to łatwo go przeoczyć..bo po prostu nie przypomina on tego czym był w przeszłości.

Natomiast więzienie Kilmainham Goal to atrakcja najbardziej zapadająca w pamięć.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Dublin
#110 PostWysłany: 10 Lut 2016 00:20 

Rejestracja: 30 Kwi 2015
Posty: 739
niebieski
Co do zwiedzania Kilmainham Gaol w weekend, trzeba się przygotować na spore kolejki w ciągu dnia. Jak w sobotę zobaczyliśmy kilkadziesiąt oczekujących osób, to wróciliśmy w niedzielę pół godziny przed otwarciem i było ich tylko kilkanaście.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Dublin
#111 PostWysłany: 07 Sty 2017 00:06 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 26 Lip 2010
Posty: 3225
srebrny
hej.

lecę na weekend do Dublina [ląduję w DUB w piątek o 19, wylot w niedzielę o 15]. Zacząłem właśnie przeglądać sobie różne przewodniki i poradniki, ale może ktoś miałby ochotę trochę pomóc mi w planowaniu tego wszystkiego.
@‌lahcimmm2‌ @‌michcioj‌ @‌lataczuk‌ @‌chaleanthite‌ i inni zorientowani--- z góry dzięki!

czasu niestety nie będzie zbyt wiele, ale jest tyle, ile jest i trzeba go jakoś sprytnie wykorzystać. Przy czym hardcorowo pędzić też nie chcę. Więc jeśli na coś czasu zabraknie / wystarczy, albo z dużym trudem, to bez problemu odpuszczę.
Powiem szczerze że bardziej interesuje mnie to co za miastem niż w mieście. Dlatego w sobotę chciałbym właśnie pojechać za miasto. Piątek wieczór i niedzielny poranek spędzę w Dublinie.

Z tego co wyczytałem, w mieście jest trochę atrakcji, ja chciałbym zobaczyć:
*Trinity College Library
*[może] Lepperchuan Museum
*Knajpę w kościele 'the church'
*Zjeść coś lokalnego

Może Jameson Destillery jak starczy czasu - pewnie nie starczy [edit: problem z głowy. Jest remont i Jameson jest zamknięty do marca]. Co do tych temple barów to ani piwa nie piję ani się nim specjalnei nie interesuję. Więc pewnie jak będę w centrum to wpadnę do baru na chwilę i na tym się zakończy zapewne.

Za miastem przede wszystkim Howth. Co do Howth tu na forum pisaliście, że spacer powinien zająć ok 2 godzin. Niedaleko Howth jest plaża Dollymount, którą też chciałbym zobaczyć [jest to spot kitesurfingu].
Poza Howth polecane atrakcje do MAlahide & Wicklow. Wydaje mi się, że Wicklow jest trochę zbyt daleko, żeby to w jeden dzień razem z Howth obskoczyć. Malahide jest dużo bliżej, ale czy do Malahide fucktycznie warto jechać czy może lepiej szybciej wrócić do Dublina i tam spokojnie rozejrzeć się po mieście? Dodatkowym przeciwnikiem będzie szybko zachodzące słońce.

Dajcie znać jak to zorganizować, + ew jaki bilet na komunikację kupić [na sobotę to pewnie jakiś całodzienny obejmujący kolej podmiejską].

aha, i jeszcze gdzie dają jakieś dobre lokalne żarcie [może być np Howth]

cheers! : )

P.S. tak wrzuciłem teraz to Malahide w google i chyba faktycznie jakoś szcególnie nie porywa.
P.P.S niby jest ten 72 godzinny Visitor Leap Card [19 euro], ale coraz bardziej mi się zdaje że pojadę tylko z/na lotnisko i do Howth, więc chyba średnio mi się to opłaca
_________________
"lepiej nie jechać i nie żałować niż jechać i żałować" - Tony Halik
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Dublin
#112 PostWysłany: 08 Sty 2017 09:02 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 03 Lis 2014
Posty: 315
Loty: 146
Kilometry: 347 466
@‌rw30‌ hej :) Jesli bedziesz w Irlandii w przyszly weekend moge podarowac Ci swoja sobote i samochod (uprzedzam samochod jest w pakiecie ze mna ;)) i moglabym Ci pokazac pare miejscowek w Wicklow jesli mialbys na to ochote. Szczerze mowiac majac samochod mysle, ze jest mozliwe obrobienie Howth i Wicklow w 1 dzien, oczywiscie zbiorka o 9 rano, a powrot do Dublina (czy tez gdziekolwiek sie zatrzymasz na noc) pewnie na ok 18-19, wiec moglbys jeszcze jakis pub zaliczyc ;)). Pewnie byloby to kosztem atrakcji w samym Dublinie, dlatego daj znac co o tym sadzisz, nie chce Ci mieszac planow. Pozdro!
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
3 ludzi lubi ten post.
3 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: Dublin
#113 PostWysłany: 09 Sty 2017 00:05 

Rejestracja: 20 Lut 2012
Posty: 5148
srebrny
@‌rw30‌ pytanie co dokladnie chcialbys zobaczyc ? ciezko cokolwiek planowac jesli sie nie wie co Cie interesuje :)

jesli o mnie chodzi to polecalbym w miescie:

- Temple Bar
- Szpile
- park St. Stephens Green
- przejscie sie Oconell Street i Grafton Street
- Trinity College
- wizyte w barze The Celt (okolo 5 minut na piechote od the Spire)
- wizyte na moore street w ramach kontrastu jesli chcesz zobaczyc gdzie irlandzki tygrys nie dotarl :-)
- w sobote wieczorem - pub Checkin na temple bar(jesli nie straszne ci mordobicie z miejscowymi emigrantami),
pub the Celt(jesli lubisz muzyke na zywo i chcesz troche liznac pubowego klimatu), Fibers Magees na parnell street
(jesli lubisz rockowe klimaty) i masa klubow w centrum jesli lubisz plastikowe imprezy :)
- spacer do katedry Swietego Patryka

co do pubu the Church to nie wiem co powiedziec, na mnie nie zrobil zadnego pozytywnego wrazenia,
destylarnia jamesona moze i ciekawa ale nie wiem nie bylem bo whiskey nie pije, muzeum Guinessa podobno fajne.

poza miastem:

- Howth i spacer po klifach
- moze miasteczko Dalkey jesli znajdziesz chwile
- Bray i spacer do Greystones
- Sugarloaf
- Malahide castle - moim zdaniem nie warto.

i jesli @‌chaleanthite‌ bylaby na tyle uprzejma zeby Cie gdzies zawiesc samochodem to ogolnie gory Wicklow,
Johny Fox pub, jezioro Guinessa i moze kilka miejsc gdzie krecony byl Braveheart.

pytanie czego oczekujesz od tego weekendu ? jesli zobaczenia jak wyglada Irlandia to koniecznie uciekaj z Dublina,
miasto jako takie tylka nie urywa, szczegolnie w zimie.

jak cos to oczywiscie pytaj :)

pozdrawiam

michcioj
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Dublin
#114 PostWysłany: 09 Sty 2017 12:31 

Rejestracja: 15 Paź 2011
Posty: 518
niebieski
Newgrange jak masz samochód

Wysłane z mojego SM-N910F przy użyciu Tapatalka
_________________
Nikt nie wierzy w kapitał ludzki bardziej niż handlarze żywym towarem :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Dublin
#115 PostWysłany: 09 Sty 2017 12:52 

Rejestracja: 20 Lut 2012
Posty: 5148
srebrny
przy tak ograniczonym czasie newgrange moim zdaniem trzeba odpuscic.
bardziej bym sie skupil na gorach wicklow.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Dublin
#116 PostWysłany: 09 Sty 2017 21:14 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 26 Lip 2010
Posty: 3225
srebrny
pytanie co dokladnie chcialbys zobaczyc ? ciezko cokolwiek planowac jesli sie nie wie co Cie interesuje :)


@‌michcioj‌ : jesteś sympatyczny gość i pomocny i w ogóle, ale mam wrażenie że często nie czytasz postów na które odpowiadasz :)
_________________
"lepiej nie jechać i nie żałować niż jechać i żałować" - Tony Halik
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Dublin
#117 PostWysłany: 17 Sty 2017 20:12 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 26 Lip 2010
Posty: 3225
srebrny
taki hint: poszedłem w niedzielę rano do Kilmaihnam Jail, otwierają o 9.30, ja byłem koło 10.30.
Wizyty są tylko z przewodnikiem, a miejsca na najbliższą były na 12.15, co dla mnie bylo za późno bo o 15 już miałem samolot. Także nie zostawiajcie tego na ostatnio chwile / rezerwujcie wcześniej.
_________________
"lepiej nie jechać i nie żałować niż jechać i żałować" - Tony Halik
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Dublin
#118 PostWysłany: 04 Wrz 2017 17:42 

Rejestracja: 04 Wrz 2017
Posty: 1
Takie ogólne info to można znaleźć właściwie w necie i wszędzie. Ostatnio ukazała się fajna książka jeśli ktoś lubi ciekawostki. Jak na moje to raczej nie przewodnik tylko taka powieść o Dublinie, ale fajnie się czyta. Nie pamiętam całego tytułu, ale tytuł książeczki "Weduta", reszty nie pamiętam. Ja dostałem na prezent od znajomych. Pewnie w necie się znajdzie, bo teraz w necie jest wszystko, a to coś nowego. Jest tam i o więzieniu i o Guinesie. Przeczytałem podczas lotu i trochę mi się w łepetynie rozjaśniło.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Dublin
#119 PostWysłany: 04 Wrz 2017 17:53 

Rejestracja: 04 Wrz 2017
Posty: 1
Też, coś słyszałam o tej książce. Byłam w Dublinie w zeszłym roku i wtedy Kilmaihnam Jail owszem i ciekawe, ale ja nie lubię takich miejsc i mało co rozumiałam przewodnika, bardzo szybko mówił, pomimo tego, że wiedział, że w grupie są obcokrajowcy.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Dublin
#120 PostWysłany: 14 Wrz 2021 12:50 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Sie 2013
Posty: 4007
Loty: 457
Kilometry: 671 186
platynowy
shakal napisał(a):
Zaczynasz na ostatniej stacji Darta i potem kończysz jak dojdziesz do przed ostatniej stacji Darta w Sutton i z powrotem do centrum


Ja polecam inną trasę - tą, która jest oznaczona jako fioletowa (najdłuższa).
Praktycznie cały czas idzie się klifami i na końcu powrót przez pole golfowe z powrotem do Howth.

Załącznik:
IMG_5993.JPG
IMG_5993.JPG [ 508.95 KiB | Obejrzany 1951 razy ]


Do Trinity College niestety wejść mogą tylko studenci i obsługa.
_________________
Image

"Podróżować to żyć..."
Góra
 Profil Relacje PM off
jaco027 lubi ten post.
 
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 136 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 3, 4, 5, 6, 7  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group